Skocz do zawartości

[E46] Candy 328ci


Candy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Mam na imię Iga i chciałbym przedstawić moje E46 coupé, z którym jestem związana już 5 lat. Jest to pierwsze BMW, które aż tak zawładnęło moim sercem. Jednak do brzegu..

Auto kupiłam pod koniec roku 2017 jako totalna, ale dość zadbaną serię. Silnik z vin, rok produkcji 1999, automat. Służyło mi wiernie jako daily przez ponad 2 lata. Któregoś dnia usiadłam i powiedziałam „dość, czas dać jej inne, lepsze życie”. No i tak to się zaczęło. 
- pod koniec 2019r auto trafiło do lakiernika wraz z ori kompletnym, zewnętrznym mpakiem oraz z błotnikami od dawcy, ponieważ one nadawały się jedynie na śmietnik. Kolor miał być zmieniony, jednak namówili mnie na pomalowanie w serie, czyli cossmoshwarz. Tylne nadkola maja wycięty rant, zostały tez delikatnie wypchnięte. Zrobiona nowa konserwacja. Na wiosnę 2020 auto opuściło lakiernie. 
- dołożyłam do tego styling 232. Parametry to 4x9” et przod 48, tył 18. Odmalowane na kolor srebrny z duża ilością metallic’u. Do kół mam dorzucone 3cm dystansu przód i 1cm tył. 

- gwint mts gold, wiec żadna rewelacja. Kupiłam go ze względu na ówczesna cenę. Chciałam sprawdzić, czy to na pewno będzie dla mnie. Wyszło tak, ze z tylu musiałam dorzucić po 3 odboje z poli ;) obecnie w garażu na montaż czekają betony 

- przednie lampy maja pomalowane przesłony soczewek + krzyże w drogowe. Zarzuciłam tez nowe klosze.

- zderzak przedni zrobiony na gładko, bez miejsca na rejestracje (na niektórych zdjęciach auto będzie miało blachę na kratce zderzaka, ponieważ miałam kilka przygód w rodzimym mieście z panami policjantami i usłyszałam, ze magnesy to zagrożenie w ruchu lądowym, wiec jeżdżąc po okolicy montuje ją właśnie tak)

- wloty powietrza „ala m3”

- dokładka przednia od Maxtona. Przerobiłam oba wzory, zostałam przy tym drugim. Żadna inna dokladka nie przypadła mi do gustu, zostałam wiec z maxtonem.

- tył to totalna rewolucja i spodziewam się tu uwag. Klapa oraz lampy są od polifta. O ile lampy już takie miała przy kupnie to klapa była moja pomyłka. Jak to baba, czasem najpierw zrobię, potem pomyśle i tak, widząc gotowca już z przyklejona dokładka na wzor csl w cenie samej loty, zamówiłam. Otwierając paczkę zobaczyłam ze to polift, ale machnęłam ręką i tak już zostało. Wiec, jak to mówią „z tylu liceum, z przodu muzeum” :)

-wydech custom od WO Seba Motorsport. Póki co od połowy do końca, ale mam zamiar dać barany i dokończyć resztę.

- we wnętrzu wleciał czarny sufit, kiera mpakiet i fotele sporty (oba z pamięcią, działającą), tylne boczki z airbagiem i głośnikiem

Resztę auto miało w serii : mała navi, telefon, czujnik deszczu, xenon, fotele grzane z pamięcią, lusterka ele składane/grzane.

W międzyczasie wymieniony olej w skrzyni, wymiana przewodów hamulcowych i paliwowych. Inne podstawowe naprawy. Ostatnio w dniu wyjazdu na Molo posypał mi się dyfer i wróciłam do domu na lawecie..

 

Co do planów to:

- obszycie wnetrza na nowo innym kolorem skory

- inne koło (tu nie mam jeszcze typu)

- dokończenie wydechu 

- remont „spodu” czyli wywalenie całego napędu i zawiasu, odmalowanie, założenie nowych gum/poli itp itd 

- inny, lepszy gwint jak mts się posypie

- demontaż czarnych szyb z tylu 

 

Wrzucam zdjęcia po kupnie i obecnie. Czekam na Wasze opinie ;) 

51FC4A07-92C6-40FD-80DF-B06D7657E283.jpeg

AA38427A-482E-4B88-973D-FDEA4930BF4B.jpeg

E8CA21B6-7E9C-407E-82CD-35A43278E1DD.jpeg

350D2274-34F4-4E3B-BDA2-C3DE1C31AABA.jpeg

1ECDA77E-31C7-4EBD-8290-B3A705B8AF0F.jpeg

5463FD0B-5F63-4648-AE4F-2CE2453ABDD6.jpeg

E8E80ED0-E154-492D-815F-2CA1BB14D6B1.jpeg

071D7FFF-C1CE-4400-B1BB-70C06FADDCEB.jpeg

F78CD181-1A5A-4EF5-A519-2C6D8481BB27.jpeg

A4ACD191-ED2B-4F85-BB59-99771135EC4C.jpeg

F21FA6A4-8554-40B6-AAAD-CAE38B746E29.jpeg

20720113-ABE7-4F3D-9F08-D6F202354B5E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się to wszystko siebie, naprawdę ma potencjal ale trochę brakuje dbałości o detale takie jak: usunięcie naklejek z szyb, zamontowanie nawet na magnesy neodymowe rejestracji w oryginalne miejsce, bo tryty aż kłują w oczy :D będę śledził powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze lecz jak to ja muszę się tutaj do maxtona przyczepić.. są na rynku inne dokładki np csl, które wyglądają o wiele lepiej niż maxton, zbyt się kojarzy z tuningiem plastikowym. Jak felgi to na pewno pomyśl o skręcanych kołach i szerszych żeby nie trzeba było kłaść dystansu 3cm na tył.. 

Ramkę rejestracji albo w jej miejsce albo w ogóle, zasłanianie chłodnicy trochę sredniawka lecz to moją opinia.

Ogólnie to tak jak każdy czytać tematy, inspirować się i działać do przodu! 8)

Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Wlepy znikną razem z czarnymi tylnymi szybami tylko zabieram się za to jak pies do jeża, wiem, ze trochę skrobania będzie :D

Co do neodymów to są! Jednak, tak jak pisałam, po okolicy inaczej nie mogę jeździć :| Rozważam trochę inne rozwiązanie, ale będę go dopracowywać zimą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oleeek napisał:

Jest dobrze lecz jak to ja muszę się tutaj do maxtona przyczepić.. są na rynku inne dokładki np csl, które wyglądają o wiele lepiej niż maxton, zbyt się kojarzy z tuningiem plastikowym. Jak felgi to na pewno pomyśl o skręcanych kołach i szerszych żeby nie trzeba było kłaść dystansu 3cm na tył.. 

Ramkę rejestracji albo w jej miejsce albo w ogóle, zasłanianie chłodnicy trochę sredniawka lecz to moją opinia.

Ogólnie to tak jak każdy czytać tematy, inspirować się i działać do przodu! 8)

Powodzonka!

Dzięki :) Co do maxtona.. obecnie to on najbardziej mi siedzi, a patrzylam na naprawdę dużo innych dokładek. Być może kiedyś pojawi się inna, zależy co zaoferuje rynek :D

Szczerze ? Przy et18 nie musiałam dawać żadnego dystansu. Było optymalnie. Dla mbie ciut za wąsko, dlatego wleciał 1cm. Z przodu bez 2cm nie podchodź, bo felga tarła o gwint, wiec ostatecznie na przód siadło 3cm. Osobiście marzy mi się jakieś 10-11” na tył 8) Ale z moim gustem pewnie trochę potrwa szukanie idealnego wzoru :D 

Z zasłanianiem chłodnicy się zgodzę i szukam alternatywy, mam pewien pomysł, realizacja nastąpi zimą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus że nie masz gwiazdek na bokach błotników i dachu w innym kolorze niż reszta nadwozia oraz to że w lampach nie masz krzyży sygnowanych Twoją ksywą - to już jest dobrze.

Nie podoba mi się ta pseudo CSL-owska klapa, wloty w zderzaku też na nie. To chyba tyle z takich rzeczy które kłują najmocniej po oczach. Reszta napisana przez kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto powoli nabiera blasku. Mam nadzieję że będziesz podążać odpowiednią drogą przy następnych modach. Słuchaj kolegów z forum bo dobrze mówią.

Jeśli chodzi o tablicę. to zrób tak jak u mnie. Podklej magnesy pod ramkę tablicynaklej na to filc i nikt nie zorientuje się jaki jest montaż. Swoja droga to jest bardzo ciekawy jak uzasadnił pan policjant swoja tezę ze montaż tablicy na magnesy jest niebezpieczny. Ja jechałem kilkukrotnie z prędkością 240km i tablica zawsze była na swoim miejscu.

 

https://www.facebook.com/100077007173248/videos/744179963510728

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wyrzucił dokładkę bo nie jestem miłośnikiem maxtona, nerki bym w połysk pomalował i tą folie z szyb zdrapał, reszta ładnie się prezentuje, lampy przód robią dobrą robotę, z ciekawości jak jest puszczony tłumik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem grupowo, bo nie spodziewałam się tylu opinii :D

1. Wiem, ze Maxton jest tu średnio lubiany, aczkolwiek mój gust nie dopuścił nic innego do głowy. Oglądałam wiele dokładek, poszukiwania trwały 1.5 roku i niestety nic innego mi się nie spodobało. Jednak jestem otwarta na zmiany i jeżeli coś się pojawi, co wpadnie mi w oko, napewno zostanie zakupione :D 

2. Czarne szyby definitywnie robią out. Jeszcze kiedyś rozważałam zrobienie czarnego przodu, ale pomysł umarł w zarodku. Biore się za to drugi rok i w te zimę w końcu tego dokonam :) 

3. Nie mam pojęcia czemu się doczepił za te blachę, ale znając jego to po prostu był powód, aby się czegoś uczepić. niestety nie chciałam się kłócić, bo znam osobnika i wiem, zr każdy wyjazd kończyłby się brakiem dowodu :| Po zimie właśnie mam zamiar jeździć z tablica w ramce, wtedy nie będzie to wyglądać podejrzanie :D 

4. Nad tylna klapa się zastanawiam. Miało być coś innego, teraz ma już większość. Rozważam powrót do oryginalnej, która była, czyli z lotą aero.

 

Poza tym dziękuje za pozytywne opinie! Moim marzeniem od dawna było posiadanie rasowego germana i będę do tego dążyć 8) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaawoo napisał:

Osobiście bym wyrzucił dokładkę bo nie jestem miłośnikiem maxtona, nerki bym w połysk pomalował i tą folie z szyb zdrapał, reszta ładnie się prezentuje, lampy przód robią dobrą robotę, z ciekawości jak jest puszczony tłumik? 

Odniosę się do tego tłumika, bo zapomniałam w wypowiedzi wyżej. Od środkowego jest puszczony tak, ze idzie z lewej i prawej strony wnęki na koło zapasowe. Będę dłubać spód zimą to wrzucę fotę jak to wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hubert_96 napisał:

Ja bym zmienił na pełną dokładkę csl na przód i pomyślał o lepszej rolce, reszta to już szczegół :mrgreen:

Osobiście csl mi się nie podoba :D, ale wiem, ze rynek jest zmienny i kiedyś pojawi się coś innego do kupienia, co zawładnie moim sercem :) 

Koło, jak już pisałam, będzie do zmiany. Na tym kulam się już 3ci sezon. Chciałabym jednak, aby siadło na tym aucie coś nietypowego, więc poszukiwania trwają. No i dopinanie budżetu… :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Candy napisał:

Osobiście csl mi się nie podoba :D, ale wiem, ze rynek jest zmienny i kiedyś pojawi się coś innego do kupienia, co zawładnie moim sercem :) 

Koło, jak już pisałam, będzie do zmiany. Na tym kulam się już 3ci sezon. Chciałabym jednak, aby siadło na tym aucie coś nietypowego, więc poszukiwania trwają. No i dopinanie budżetu… :D 

Wątpię aby wymyślili coś nowego do 20 letniego e46, csl by się pokrywał z dyfuzorem i klapą, dla mnie to jedyna słuszna opcją, pełna dokładka w każdym e46 siada :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...