Skocz do zawartości

[E46] Alpinweiss Cabrio by bart


bartomejoni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Dłuższy czas szukałem w miarę zadbanego cabrio. Codzienne przeglądanie portali z ogłoszeniami za E30/E36/E46, żeby znaleźć coś ciekawego, co wyjechało z fabryki w fajnej konfiguracji. Po dość długich poszukiwaniach odrzuciłem E30 ze względu na spore ceny w tamtym czasie i mały wybór oraz E36 ze względu na to, że 90% obejrzanych egzemplarzy nie miało podłogi. E46 w kabriolecie weszło w moje posiadanie w połowie 2021 roku i jeszcze przed zimą zaczęły się prace i małe zmiany. Samochód kupiłem z wizją letniej weekendowej zabawki, która większość czasu spędzi pod kocem. 

Pierwsze działania zaczęły się po kilku dniach - kompletny przegląd i serwis, wymiana wszystkiego co budziło zastrzeżenia w silniki oraz zawieszeniu oraz instalacja sprężyn Eibach - 45mm. Co ciekawe auto ma oryginalne amorki Bilsteina w ładnym stanie, więc póki co obniżyłem je tylko sprężynami. Aczkolwiek docelowo na pewno wpadnie gwint. 

Poza mechaniką zająłem się również wnętrzem, skóry wymagały odświeżenia, więc zajęliśmy się ich regeneracją. Najpierw trafiły do mojego znajomego tapicera, który zszył je na nowo i wypełnił nową gąbką, a także zaspawał stelaż w fotelu kierowcy, następnie inny znajomy podjął się ich szpachlowania i pomalowania. Kierownica została na nowo obszyta, ale póki co jest zwykła Sport, a szukam M Pakietowej w ładnym stanie. Skompletowałem także brakujące i zniszczone plastiki. 

Z zewnątrz auto zostało poddane kompleksowemu car spa, po dokładnym umyciu została podjęta decyzja, że trafi do lakiernika. Została pomalowana na nowo całość oprócz maski i tylnych błotników. Dołożyłem też dokładkę ala CSL na przód w czarnym połysku, żeby pasowała do listew. Nieoryginalne nerki zdjąłem, a zakupione oryginały również poszły w czarny połysk. 

Auto zakupiłem na 19" ala Styling 164 w mega słabym stanie, więc od razu zostały zdjęte z auta. Przez jakiś czas jeździłem na fake BBS 18" i szukałem docelowych felg. I w końcu się udało zdobyć custom na radinoxie Styling 32 w 18" - przód 9,5j, tył 10,5j. 

Jeszcze trochę pracy przede mną i może w końcu wyjedzie na jakiś spot. :-)

Pod maską M54 + AUTOMAT, a wyposażenie jak niżej:

 

Editions And Packages

S338 Dummy-SALAPA
S710 M Sports Steering Wheel, Multifunction
S716 Aerodynamics Package
S785 White Direction Indicator Lights
S787 BMW Alloy Wheel, M Double Spoke 135

 

Comfort And Interior Equipment

S423 Floor Mats Velours
S428 Warning Triangle And First Aid Kit
S431 Interior Mirror With Automatic-Dip
S441 Smoker Package
S458 Electr. Front Seat Adjustment
S473 Armrest Front
S481 Sports Seat
S494 Seat Heating Driver/Passenger

 

Multimedia

S609 Navigation System Professional
S672 CD Changer For 6 CDs
S676 HiFi Speaker System

 

Driver Assistance And Lightning

S502 Headlight Cleaning System
S508 Park Distance Control (PDC)
S520 Fog Lights
S521 Rain Sensor
S522 Xenon Light
S534 Automatic Air Conditioning
S548 Kilometre Speedo
S550 On-Board Computer

 

Wheels And Drive

S205 Automatic Transmission
S210 Dynamic Stability Control
S226 Sports Suspension Settings
S249 Multifunction F Steering Wheel

 

Environment And Safety

S302 Alarm System
S320 Deleted, Model Lettering
S380 Hardtop-Preparation
S387 Wind Deflector
S388 Softtop, Black
S399 Softtop, Electromech. All-Autom.
S801 National Version Germany
S832 Battery In Luggage Compartment
S851 Language Version German
S863 Dealer List Europe
S879 On-Board Literature, German

 

Individual Equipment

S760 High Gloss Shadow Line
S772 Interior Strip Strips, Alu Black Cube

 

Other Equipment

S167 EU4 Exhaust Emissions Standard

W planach wyrzucenie ringów z przodu, montaż gwintu, oryginalne emblematy i doprowadzenie do stanu idealnego. 

 

299518459_823476938660219_75462866467975438_n.jpg

299126296_370643595258032_4768433006072470397_n.jpg

300300703_763565918181086_2242617119303290347_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza bardzo fajna. Biały kolor w e46 cabrio może zrobić niezłe zamieszanie. Lecz sprężyny obniżające do 18" to za mało. Miałem taki zestaw i żeby spas był ok trzeba było zastosować gwit. Tobir także to polecam i jak to spasujesz to na pewno będziesz w 100% zadowolony. Dodaj więcej zdjęć. Powodzenia w dalszych modach. 

Ps. Tak powinno to wyglądać na 18":

 

IMG_20220725_135230.jpg.8e49ccf060c660ceaf4ad17d8a1ea4ec.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś może uda się już złożyć, bo przyszła reszta gratów. Myślę, że w piątek już pokombinuje coś ze spasowaniem, bo zapas różnych dystansów jest, więc może coś dobierzemy. Jak się wyrobię to zajadę pod bramy Molo :D, zobaczę z bliska czy będzie jakiś podobny projekt E46 to będzie się na czym wzorować.

0EE97628-F75C-47D5-94AD-7550C6B40DEB.jpeg

5C91045B-AB81-4351-BF42-A9180753E58D.jpeg
 

edit:

Pierwsze przymiarki, przód wstępnie spasowany, tył może na dniach ogarniemy na docelową wysokość, bo póki co siadło zbyt mocno. 

E49F07DC-BF93-4D35-8C62-283CD5342414.jpeg

Edytowane przez bartomejoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstępnie złożone, teraz chce jeszcze dobrać odpowiednią wysokość i z tyłu mniejszy kąt. Ale chyba potrzeba opon o jeden większym profilu, żeby to jakoś spasować, bo na obecnych nie da się jeździć już niżej. Przód mi pomógł spasować @Espinoza, a tył plan wyprostować i wypchnąć górą koło jeszcze. 

DDCFD55A-DA4A-496E-A0BD-CC2AEFD8483E.jpeg

9C4695B4-22AB-46B4-8ABB-FDFC0F66540D.jpeg

78DB21FF-55FA-4EF1-82BF-55A2FEEF3A78.jpeg

3D5CD26B-40C9-4DFC-AAFB-4D3A47C4B860.jpeg

7A53B6F6-EA29-4014-A08F-AB5036824837.jpeg

D8EBB6A7-AF63-4407-B0A1-4BD8DF1A1D16.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartek.P napisał:

teraz to tak!!!;-)

Podpatrzyłem trochę na Molo Twoje cabrio i takie coś chciałbym docelowo osiągnąć. Mam nadzieję, że na kolejnym zlocie już się uda dostać i pogadać i zbić pionę z autem obok. Aczkolwiek uważam, że trochę źle zrobiłem celując w 18", bo na 19" zdecydowanie fajniej to idzie spasować z tego co obejrzałem na MOLO i auto przy okazji nadaje się do normalnej jazdy ze względu na wysokość. 

Czekam na fotografa i może jeszcze przed zimą strzelimy jakąś sesje, bo póki co takie foty z telefonu to jest tragedia. 

Na montaż czekają nowe emblematy, ori BMW, bo ktoś wcześniej założył tjuningowe czarne.. Szukam również serducha w ładnym stanie, bo poprzednie było w stanie agonalnym dlatego teraz chwilowo kiera sport. Na zimę chyba jeszcze raz odwiedzę lakiernika, bo jeden błotnik wymaga małej ingerencji i może jeszcze w tym miesiącu wyciągniemy wszystkie wgniotki, bo jest kilka malutkich punktów, które mnie wkurzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładne cabrio,  jedyne co mi nie pasuje to ten wiatrołap, sprzedaj go i kup oryginał,  wybierzesz się na zlot i jak trzeba będzie nieoczekiwanie zgarnąć znajomego to nie zmieści ci się do tyłu więc znajomy będzie musiał go trzymać na kolanach :D    tak niestety mają zamienniki   :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem raz ten błąd że wsadziłem 18". Może tak powiem, nie to że 18" jest tragicznym kołem do e46 ale jak masz takie auto na dejli i chcesz żeby to było w miarę funkcjonalne oraz w miare wyglądało no to się już nie da. Bo jak masz tylko jako auto na zloty to 18 spoko można mieć. Ja dlatego po 3 miesiącach przesiadłem się z RH XD w 18 na OZ MITO w 19. Mimo że też nie mam idealnego spasowania to jednak zdecydowanie lepiej to się sprawuje niż osiemnaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, M3DYK napisał:

Ładne cabrio,  jedyne co mi nie pasuje to ten wiatrołap, sprzedaj go i kup oryginał,  wybierzesz się na zlot i jak trzeba będzie nieoczekiwanie zgarnąć znajomego to nie zmieści ci się do tyłu więc znajomy będzie musiał go trzymać na kolanach :D    tak niestety mają zamienniki   :P 

Dzięki, sprawdzę sobie oryginał, ale raczej to w tym momencie niepotrzebny wydatek ze względu na inne prace prowadzone przy aucie, celem doprowadzenia go do ideału. To auto traktuje jako 2 osobowe, więc nie planuje go zdejmować, ale nawet nie wiedziałem, że czymś się różni od oryginału, poza dostępnością i ceną. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...