Skocz do zawartości

[E38] Patryk750 - 750i


PaatrykŁMŻ

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym powitać wszystkich użytkowników :-).
 

VIN: WBAGG21080DG24481


Niecały rok temu stałem się szczęśliwym posiadaczem drugiej już w swojej historii 7er E38 (pierwsza w formie sprawdzenia czy "siądzie" mi to auto), a dokładnie 750i w wersji krótkiej. Po dość długich poszukiwaniach udało się znaleźć satysfakcjonujący egzemplarz, dosyć "zadbany" a przynajmniej od strony mechanicznej ponieważ jeździła długie trasy, delikatnie "stuningowana" czekała sobie przy szopie na malutkiej wsi w pięknym indywidualnym kolorze Nachtblau.
image.jpeg.964fbe5054fc6e71b6946b14bfb2141d.jpeg

Lepszego zdjęcia niestety nie posiadam:unsure:
Dość fajnie wyposażona jednak kilku elementów brakowało ale o tym później.
Zaczęło się od przywrócenia wszystkich zbędnych tuniningów do serii(ringi w lampach, jakieś wiejskie kierunki, usunięcie instalacji Lepszego PoweraG oraz kilka innych drobiazgów, naprawy wszystkich uszkodzonych spinek, chromów itd)

image.jpeg.08d5fa3ffbdc9477339743190c110836.jpeg
image.jpeg.9e0d75ff232496e2630fbdfb0cc74fa0.jpeg
image.jpeg.c192483ff9175f56e78c3ec6b30c5fa0.jpeg

Kiedy udało się przywrócić auto do ładu zaczął się proces Germanizacji tej piękności czyli poszukiwanie gwintu oraz koła.

image.jpeg.3dd34fa2be9ceae6d85333a22e7a890a.jpeg

Rolki wybrane, padło na MK Motorsport w 20calach, niestety trochę zapuszczone ale mimo to piękne:grin:

image.jpeg.da1ca32adf7c7292f6611aaca6f40344.jpeg

Następne wpadło zawieszenie gwintowane (podrasowany tatechnix który o dziwo po dziś dzień sprawuje się świetnie) oraz próby spasowania tego "na oko", szybka polerka i jakaś powłoka zanim pogoda już całkiem się zepsuje co widać po jesiennym deszczu na lakierze.
Kiedy wstępnie udało się to w miarę sensownie ustawić przed zimowaniem w garażu nastał czas trochę się pocieszyć swoją pracą :).

image.jpeg.afcbd35df1ce8302429a6d4e34e3216b.jpeg

Zimą kiedy auto poszło "pod koc" zaczęły się poszukiwania brakujących rarytasów które gdzieś tam sobie upatrzyłem w swojej głowie i tym oto sposobem trafiła się okazja zakupić poliftowe wnętrze w skórze Buffalo ze stolikami oraz komplet dekorów z intarsją.

image.jpeg.b97e82d7a6d4b9195b244df83b3c60e3.jpeg

Po zimie auto trafiło w ręce elektryka który na wzór serii całkowicie bezinwazyjnie przełożył fotele razem z elektryką i całym sterowaniem masaży itd z wersji poliftowej do budy przedlifta a chwilę po tym auto trafiło w ręce lakiernika który niestety ale musiał poprawić kilka elementów zmęczonego już czasem lakieru (o dziwo auto nie miało praktycznie żadnej rdzy oprócz kilku nalotów przy błotnikach i drzwiach). 

image.jpeg.c660ac2ee9d3fc7dccc6d05f7244499d.jpeg
image.jpeg.71ec010a68a30fad3f8b2bd3147ba539.jpegimage.jpeg.ae2fe0698510acd03deb0d2c4d7c79e0.jpeg

Natomiast felgi oddzielnie pojechały do całkowitej renowacji.

image.jpeg.44b14e78003664885e88e01e7f2c2070.jpeg
image.jpeg.7fb4d8479977200a774570d482983272.jpegimage.jpeg.c772a8778b6a75311a3f37e74e5e259a.jpeg

Aktualnie auto przechodzi pełną i dokładną korektę lakieru po lakierniku oraz zabezpieczenie powłoką, zostało jeszcze wiele do zrobienia (wypalone pixele, obszycie kierownicy, zamontowanie lodówki która już zaczęła się kurzyć itd). Był to dość krótki okres ale za to bardzo intensywny i mam nadzieję, że w tym roku uda się spełnić większość założonych celów. Pisarzem nie jestem ale chyba udało mi się przekazać przynajmniej większość rzeczy które przez ten niecały rok działy się z autem, pozdro i do zobaczenia 8).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś korzystając z wolnego dnia wziąłem się za lepsze spasowanie zawieszenia i myślę, że wyszło całkiem dobrze z tyłu miejsca na milimetry, przód rozważam jeszcze wymianę dystansu z 12 na 15mm bo miejsca jeszcze troszeczkę zostało ;) jutro zaczynam pracę nad lakierem, zmatowienie całości a później wyprowadzenie na lustro + ceramika.

Odpowiadając na pytanie z tyłu jest felga 10,5 opona 255/35 przód felga 9 opona 225/35image.jpeg.3d7cf6bfe27b6caf915604968054fae2.jpegimage.jpeg.3771d5e2ea54a47e2e0ae181cde153b4.jpegimage.jpeg.57b625c4c1c22e43bee31f5a66027e9e.jpegimage.jpeg.c94d18a28eb53c336819ef20744044f6.jpeg

Tak wiem wydech wygląda strasznie i w następnej kolejności będzie leciał, pozdrawiam:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomajx6m napisał:

Powłokę bedziesz kładł też z FX jak na felgi??

Powodzenia.

Zgadza się, z polecenia kupiłem FX na felgi i jestem mega zadowolony więc postanowiłem spróbować też z karoserią i zakupiłem Evolution Coating z FX'a do końca tygodnia powinna już być na aucie wieć na pewno zdam relację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PaatrykŁMŻ napisał:

Zgadza się, z polecenia kupiłem FX na felgi i jestem mega zadowolony więc postanowiłem spróbować też z karoserią i zakupiłem Evolution Coating z FX'a do końca tygodnia powinna już być na aucie wieć na pewno zdam relację.

 

Powłoki FX są bardzo fajne więc będziesz z niej zadowolony również na aucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 14:21, PaatrykŁMŻ napisał:

Zgadza się, z polecenia kupiłem FX na felgi i jestem mega zadowolony więc postanowiłem spróbować też z karoserią i zakupiłem Evolution Coating z FX'a do końca tygodnia powinna już być na aucie wieć na pewno zdam relację.

 

Tez ostatnio kładłem FX

Super sprawa ,po aplikacji  pierwsze dotarcie wilgotna fibrą i później już tylko świetny efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, goryl napisał:

750 super sprawa, ale uważam że 20 cali to za dużo...osobiście podoba mi się  18 cali dobrze zglebiona i spasowana ..no i wg mnie e38 nie powinna mieć końcówek wydechu "na wierzchu" a zwłaszcza takich

20 cali zostanie na pewno może kiedyś jak będę robił 3tlg do niej to wjedzie 19 bo mniej to już nie mój gust, za duże auto na takie kółka a co do wydechu to tak jak pisałem, puszki które są teraz wylecą out a wydech będzie schowany pod zderzak w dół żeby nie było go widać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dodać update po detailingu :cool:

Powłoka wyszła fajnie aczkolwiek bardzo trudna sprawa w docieraniu, strasznie twarda, teraz czas na nowe spinki, założenie brakujących listew i można zacząć brać się za wydech i montaż lodówki. 

Zdjęcia z telefonu na szybko do tego lekko przykurzone bo czeka jeszcze na pierwsze mycie po powłoce więc mogą być trochę rozmazane. 

20220803_133158.jpg

20220803_133207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomajx6m napisał:

Wyszło zacnie.

Jakich specyfików używałeś do przygotowania lakieru??

Jak dlugo leżała powłoką zanim zacząłeś docierać??

Powłokę kładł chłopak w studio detailingowym musiałbym dopytać jego a jeśli chodzi o docieranie to temp 30+ na zewnątrz więc z tego co widziałem docierał ją po chwili bo bardzo szybko wysychała ale ogólnie ciężko szło bo przez to, że szybko wysychała bardzo mocno się rysowała przy docieraniu, mega twarda jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PaatrykŁMŻ napisał:

Powłokę kładł chłopak w studio detailingowym musiałbym dopytać jego a jeśli chodzi o docieranie to temp 30+ na zewnątrz więc z tego co widziałem docierał ją po chwili bo bardzo szybko wysychała ale ogólnie ciężko szło bo przez to, że szybko wysychała bardzo mocno się rysowała przy docieraniu, mega twarda jest 

Jest jest mega twarda tylko z tego co pamiętam FX dociera się mokra mikro a dopiero później czysta i suchą dlatego mnie ciekawi że aż tak źle szło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomajx6m napisał:

Jest jest mega twarda tylko z tego co pamiętam FX dociera się mokra mikro a dopiero później czysta i suchą dlatego mnie ciekawi że aż tak źle szło 

Była próba na mokro i szło już wogole tragicznie, na dwie suche fibry i to na prawdę jedna po drugiej bo odparowywała bardzo szybko i na dużych elementach typu maska szło mega ciężko bo rysowała się już przy docieraniu ale po wielu trudach jakoś się udało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto już po pierwszym myciu od momentu nałożenia powłoki, hydro pierwsza klasa, połysk jak widać też na wysokim poziomie, niestety w trakcie prac wyszło kilka baboli które zostawił po sobie lakiernik i w przyszłości trzeba będzie pomyśleć jeszcze raz o odnowieniu lakieru jednak narazie zostanie tak jak jest, na dzień dzisiejszy pozostało poskładać wnętrze do kupy i kierować się na Molo :cool: Niestety nie uda mi się zrobić wydechu i kilku innych rzeczy ale wolałem przełożyć to na inny termin żeby móc zająć się tym na spokojnie i nie pchać się w roboty na ostatnią chwilę. 

IMG_20220818_143358_291.jpg

IMG_20220818_143358_326.jpg

IMG_20220818_143358_364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety miałem przymusowy odpoczynek od auta i garażu po Molo z powodu braku czasu nawet tam nie zaglądałem ale sezon można już zakończyć także powoli zabieram się za elektrykę bagażnika i podłączenie lodówki. Lodówka z e65 w wersji na Kanadę(podobno jedna z rzadszych wersji), w bliskim planie jest też demontaż wnetrza żeby tapicer trochę ogarnął skóry oraz zakupiłem już dawcę do felg 3tlg :cool: zostało jeszcze sprzedać aktualne i będę wysyłał felgi do zrobienia, na przyszły sezon będzie petarda :grin:

20220917_190217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, V-MAX napisał:

Lodówka i stoliki świetna sprawa zawsze mam słabość jak je widzę czekam za fotkami felg 

Na felgi jeszcze trzeba będzie trochę poczekać myślę, że na początku roku powinny już być gotowe :cool: będzie coś innego niż zwykle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lodówka już prawie na swoim miejscu, niestety brak czasu mocno ogranicza pracę ale powolutku wszystko idzie do przodu ;-)

 

Felgi również już po wstępnych przymiarkach, jeszcze moment i lecą do pocięcia :cool:

20221006_213300.jpg

20221012_122313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Długi czas była cisza ale niestety sprawy prywatne trochę mnie przyblokowały mimo to projekt żyje i ma się dobrze :grin: na dniach zaplanowany mam odbiór felg, mam nadzieję że wszystko udało się dobrze policzyć i siądzie tak jak trzeba, później zajmę się środkiem ale o tym będę informował na bieżąco, pozdro! 

received_1613421762433706.jpeg

received_5521094554685983.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...