Skocz do zawartości

[e28] matben-e28 524td—>540i


matben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przedstawiam wam mój 2 projekt , poprzedni było to e34 540i (swap) niestety zapadła decyzja o sprzedaży głównie dlatego, że pojawiła mi się okazja na kupno tego e28. Samochód zakupiłem mniej więcej w sierpniu 2021r, jako niedokończony projekt. Buda była pomalowana, nie jest to ori kolor. Przed pomalowaniem budy wiem że silnik był wsadzony buda przygotowana pod swap m60 i silnik siedział w budzie + wsadzony magiel z mercedesa prawdopodobnie swapa robiła firma FAT. Potem wszystko zostało wyciągnięte, a buda została pomalowana i z tego co wiem poprzedni właściciel nie miał już na to czasu i tak stała pare lat po czym trafiła w moje ręce.

 

Wiele rzeczy dostałem od poprzedniego właściciela. Takie jak

-Kompletny wydech z kwasówki z kolektorami

- łapy silnika, skrzyni oraz pare innych rzeczy potrzebnych do swapa

-gwint bc racing

- reszte części do złożenia tej budy + e28 mocno zżarte na graty

Zacząłem to wszystko odnawiać i składać oraz zakupiłem pare części oraz następną e28 bo miała lampy z intensywnym myciem co oczywiście jak zobaczyłem to musiałem mieć.

-Lampy zostały zregenerowane, wszystkie plastiki co zakładam odmalowuje. Przeniosłem też aku pod kanape, ponieważ tam gdzie jest ori jest mało miejsca + np jego wymiana wiązałaby się z wyciàganiem serwa. 
-Wnętrze poszło do obszycia.

-Silnik m60b40 z e38 uszczelniony, sprawdzone panewki i dokręcona pompa oleju na klej do gwintów.  

-Skrzynia miała być ori 6b okazało się że ta co myślałem że podejdzie jest z n62 i różnią się trochę otwory, nie mogłem nic znaleźć wziąłem skrzynie z 2.0d e90 i przespawałem dzwon, sprzęgło zostało z n62 (skrzynie miałem w e34 nie było z nią problemów).

-Felgi mam już przygotowane szukać będę niedługo rantów i bębnów i powinno wyjść coś podobnego jak na zdjęciu.

-Pakiet będzie komplet pfeba. 

Plan jest poskładać narazie wszystko na tym co mam i zdążyć przynajmniej przed sierpniem przez co chcę odpuścić trochę z odnawianiem spodu bo buda była wyspawana ale zabezpieczona jest no niezbyt dobrze i ani trochę to nie wygląda. Tak samo trzeba by było zregenerować zawieszenie pomalować itd ale raczej odpuszczę żeby wyjechać w tym sezonie i coś jeszcze pojeździć, a po sezonie się za to wezmę. jest jeszcze sporo roboty najbardziej mnie martwi żeby spasować te wszystkie drzwi i front bo jak narazie zacząłem z tymi tylnymi drzwiami to myśle czy komuś tego nie oddać. 
tutaj kilka zdjęć mniej więcej w kolejności jak się zmieniała odkąd kupiłem.

16013AE6-3DF2-483C-9A1D-06749CA53DED.jpeg

E1CFA673-E31B-4F04-A4E8-01C4E99892C7.jpeg

31A22CB4-5B09-4ED2-816F-DCE405D22971.jpeg

A2830FD0-2ADC-4D5D-9A72-2860B747D721.png

AC8525F7-98A5-4D22-A1B3-52A74BEF7F94.jpeg

5FC13673-B9CD-4A77-8018-CCD7433A8529.jpeg

A3063890-E125-45F5-A038-67024362B191.jpeg

26E3E397-FD6C-4222-803C-28AE7C788FD5.jpeg

08FB5D9B-216B-476E-8827-E7AEAA38C0F9.jpeg

F242E9E2-038C-4133-B7C3-6603F3596757.jpeg

497A9F21-C558-45C4-9F60-3BECDA0243FF.jpeg

9BE14F1E-BF02-480D-83D4-AB90AAA3B5BA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z blacharzem jak pasował moje drzwi w e28 jednym słowem dramat :D, liczenie podkładek i numerowanie ich, żeby lakiernik mógł się w tym odnaleźć. Do tego jeszcze jak idzie lakier to grubość podkładki się zmienia i tak naprawdę od nowa trzeba pasować drzwi 

czekam na aktualizacje, mega potencjał widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa

W dniu 21.06.2022 o 10:48, Espinoza napisał:

Ostatnio rozmawiałem z blacharzem jak pasował moje drzwi w e28 jednym słowem dramat :D, liczenie podkładek i numerowanie ich, żeby lakiernik mógł się w tym odnaleźć. Do tego jeszcze jak idzie lakier to grubość podkładki się zmienia i tak naprawdę od nowa trzeba pasować drzwi 

czekam na aktualizacje, mega potencjał widzę :)

no sam zacząłem jedne drzwi pasować gdzie w e34 jakoś mi to szło to tutaj jest ciężko coś tylko lekko zmienie nagle drzwi się nie chcą domknąć góra odstaje za dużo ustawie tył zaczynam przód okazuje się że jak zrównam to przód się nie zamyka i tak w kółko, zobaczymy co z tego będzie na weekend może coś się uda,jak nie raczej oddam jakiemuś specjaliście.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, strzala napisał:

Fajny projekt będę śledził bo sam robię e28 z m60b40 ale moja będzie typową rajdówką. Mieści się skrzynia 6 bo mam taką ale od 3.0D i jakoś słabo to widzę ?

Resized_20220412_171415.JPEG

W sumie możesz mieć problem u mnie to już wygląda nie za ciekawie przy skrzyni 2.0d nie mam teraz na porównanie 3.0 ale już jest ciasno, robiłem narazie łape pod przymiarke znalazłem jakieś poduszki pod skrzynie docelowo będą takie same tylko szersze i boje się że skrzynia będzie się obijać o tunel, jak tak będzie będę próbował z poli.

9114F37A-35A8-4D2F-A05B-47A2338F2A92.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie grubo :) pfeba z jakim przodem ? A co do kol to lepiej chyba zrobic z styling 5 16 jezeli ma byc 18 bo to co pokazales to trx  z naspawanym pierscieniem i zrobiony rotor na 18 srednio mi osobiscie sie to podoba, ew dac ranty i bebny 17-18 bedzie dalej maly rotor jezeli o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Goust napisał:

Bedzie grubo :) pfeba z jakim przodem ? A co do kol to lepiej chyba zrobic z styling 5 16 jezeli ma byc 18 bo to co pokazales to trx  z naspawanym pierscieniem i zrobiony rotor na 18 srednio mi osobiscie sie to podoba, ew dac ranty i bebny 17-18 bedzie dalej maly rotor jezeli o to chodzi

Ogólnie siedzę bardziej w e34 i tutaj nie do końca właśnie wiem jak to się rozróżnia bo jak kupowałem pakiet to chciałem właśnie bez przedniego zderzaka bo ten co jest teraz założony bardziej mi się podobał a to też pfeba. Tak to na zdj trxy z tego co patrzyłem to chce napawać te powierzchnie nad tą czarną linią teraz tam po zfrezowaniu na płasko byłoby 7mm więc trochę za mało i do tego patrzyłem ranty bębny 17 z rh zw 1 patrzyłem że średnicą ładnie by siadły. Nie wiem czy 18 do tego auta to nie za dużo i właśnie też nad tym myśle bo mam styling 5 16 ale właśnie ta linia w trxach mi się podoba i chciałbym coś oryginalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ostatnio nie było czasu, coś tam pogrzebałem zmieniłem pokrywy, zacząłem przerabiać wiązkę pod silnik, pociągnąłem kabel + spod kanapy do komory, wpadł gwint na przód oraz zacząłem ogarniać wiązkę kabinową. Wyszło sporo problemów z wiązką kabinową, prawie wszystko nie działało, a dzieje się to przez zaśniedziałe złącza, auto z którego jest wiązka stało 10 lat pod chmurką. Większość rzeczy ogarnąłem zostały mi kierunki i prawdopodobnie wychodzi mi że to przekaźnik ale to będę jeszcze sprawdzał. Przez montaż magla drążki kierownicze nie są w linii prostej z maglem i prawdopodobnie mocno wpłynie to na prowadzenie, więc wózek przód został wyjęty i prawdopodobnie końcówki będą przerabiane, aby uzyskać jak najprostszą ich pozycje. Przez wyciągnięcie wózka stwierdziłem że i tak mam mało czasu w te lato i nie dam rady dokończyć auta na sezon, zabieram się za porządną konserwacje od spodu auta, wymianę wahaczy i gum oraz odmalowanie wózka przód i tył. W międzyczasie udało mi się nabyć ori kierke nardi która też wlatuje do e28. Poszukuje też wycieraczek na mniejsze lampy, w aso niedostępne i myśle czy nie kupić tych od dużych i dociąć chyba będzie to najlepsza opcja albo może ktoś wie czy nie produkuje ktoś nowych chętnie bym zakupił. 

IMG_2513.jpg

IMG_2454.jpg

IMG_2515.jpg

IMG_2514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...