Skocz do zawartości

[E92] M3 Coupe Alpinweiss - asmo


asmo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Tak jak pisałem kiedyś w temacie mojego E46 M3, w sierpniu zeszłego roku stałem się posiadaczem kolejnego M3, tym razem białego E92 w manualnej skrzyni biegów.

Był to dość niespodziewany zakup, bo trafiłem auto które już kiedyś widziałem na drodze, bo właściciel miał je 6 lat i mieszkał 15 km ode mnie ;)

Domy

Auto jest z 2007 roku i jest to ori Europa, ale zrobione całe na polifta łącznie z navi itd, dodatkowo od nowości ma fotele Recaro BMW Performane, właściciel obszył pod nie całe wnętrze i polakierował ich tyły na biało, zresztą jak widać auto kupiłem dość mocno stuningowane :D

Pierwszą zmianą było wywalenie felg i włożenie 19 OZ Ultraleggera które miałem z E46.

Później wszystkie tematy mechaniczne: kompletny serwis, wymiana wszystkich płynów, olejów i filtrów,  świec, poduszki silnika, dmuchawa, ogólnie zostało wymienione wszystko co było zużyte.  Dodatkowo zakupiłem nowe zawieszenie gwintowane ST XTA z camberami.

Przez zimę grzebałem sobie prawie codziennie przy samochodzie, fotele oddałem do poprawki do tapicera, zdjąłem z auta wszystkie naklejki dodatkowe, wyprułem całe wnętrze do wyprania i detailingu, wszystko co było polakierowane na czarny połysk wróciło do oryginalnego stanu, ogólnie roboty było naprawdę sporo :P

Na plus auto ma mnóstwo dodatków, ori carbon spoiler na klapie, pedały, gałkę zmiany biegów Performance i short shifter. Czerwone pasy szyte na zamówienie.

Wydech to Supersprint z czarnymi końcówkami, a do tego dyfuzor carbonowy.

Na wiosnę zmontowałem felgi BBS Fi o wymiarach 18 x 9,5 ET 20 przód z oponami Falken 265/35 i 18 x 10,5 ET 25 tył z oponami 295/30 też Falken, dodatkowo wpadły dystanse 3mm :)

Po złożeniu wszystkiego zająłem się detailingiem z zewnątrz, auto wypolerowałem korektą dwu-etapową, nałożyłem wosk, gwint skręciłem założyłem koła i jeżdżę w końcu :D

Do zrobienia zostały:

- dokładna GTS Carbon na przód - kupiona leży, ale auto jest na tyle nisko że trochę się cykam ją założyć

- geometria pod jakieś okazjonalne pojeżdżawki na torze

- wywalenie przednich katów żeby trochę ugrać na mocy

Domyślam się że nie jest to do końca syndykatowy styl tak jak moje E46, ale może się tu przyjmie ;)

Jak złożę je do końca może uda się ogarnąć jakąś fajną sesje z moim E46 ;)

To na razie tyle, Pozdro!

 

 

IMG_6496.JPG

IMG_6557.JPG

IMG_7993.JPG

IMG_8058.JPG

IMG_9252.JPG

IMG_9370.JPG

IMG_9372.JPG

IMG_9374.JPG

IMG_9376.JPG

IMG_9378.JPG

IMG_9379.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 22:51, Breyton napisał:

Ogólnie wóz klasa! Recaro z Airbagami kozaki. Ale koła psują cały efekt wow... Pokaż foto na OZetach.

Na OZ nie mam chyba innych fotek, szybko po nich założyłem zimówki :)

Co do BBS to jest to koło idealne do E92 - zresztą w tych parametrach szło do wyścigowych E92 M3, może na zdjęciach nie jest najlepiej, ale na żywo jest według mnie ok.

Na dodatek jest mega lekkie i kute, w USA się o ten model zabijają xD

Teraz mam już ustawioną geometrie i wygląda to tak :P

Pozdro!

IMG_9475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.06.2022 o 12:42, bartnik3er napisał:

Wszystko pieknie ladnie racingowy klimat ale dla mnie  o 2" za mala ta felga.

Pozdro

Miałem 20" w tym aucie po zakupie - dla mnie wyglądało to jak wóz drabiniasty :P

Decyzja o przejściu na 18 cali była w pełni świadoma :)

Dwie fotki z ostatniego wyjazdu, do pełni szczęścia brakuje dokładki carbonowej z przodu której nie ma kiedy założyć i wydechu na który brakło funduszy :D

Pozdro!

 

IMG_9753.jpg

IMG_9756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cal więcej i byłoby idealnie, ale teraz też jest zacnie! 

Myślę że mocna gleba potęguje wrażenie "małej felgi" na zdjęciach i na żywo będzie lepiej. ;-)

Asmo napiszesz parę słów o tym jak Ci się sprawuje ST XTA? To mój faworyt do zakupu do 135i, więc chętnie poczytam wrażenia użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krisu_K13TL napisał:

Asmo napiszesz parę słów o tym jak Ci się sprawuje ST XTA? To mój faworyt do zakupu do 135i, więc chętnie poczytam wrażenia użytkownika. 

Cześć, z zawieszenia jestem bardzo zadowolony, za tą kasę według mnie ciężko dostać coś lepszego, zresztą ja siedzę sporo na grupie M3 na fb i tam każdy polecał ten konkretny model. Jak widać da się zejść na tym nisko - u mnie jest skręcone na sam dół, ma dużą regulacje camberu i twardości. Dla mnie jest serio idealnie, jeździ się na tym 10 razy lepiej niż na serii z EDC i sprężynami H&R - bo tak kupiłem auto. Kupuj śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.07.2022 o 11:38, BartoszzG napisał:

tylną lotkę masz ori mperformance?

Szczerze mówiąc to nie wiem, bo była już na aucie jak kupiłem, ale wygląda na ori :)

Wrzucam fotkę od jakiegoś profi fotografa, wóz śmiga i za bardzo nic przy nim teraz nie działam, pozdro!

IMG_9888.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Małe zmiany w wozie, praktycznie zaraz po zakupie auta trafiły mi się moje wymarzone felgi czyli Volk Rays TE37 SL, szukałem takich w 18 calach, ale trafiły się 19 w 5x120 więc nie wybrzydzałem :D Przód to 19x9,5 ET 21, a tył 19x11 ET34, opony jakie założyłem to Michelin PS4S w rozmiarach 265/30 i 285/30. Na tył dodatkowo wpadły dystanse 11 mm. Aha, kolor felg to Blast Bronze, jak dla mnie siedzi do białego koloru idealnie :P

Poza tym w aucie mimo tylnego tłumika Hartge (produkcja Supersprint) brakowało mi porządnego dźwięku, dlatego udało się znaleźć środkową sekcje wydechu MG Motorsport ze sportowymi katalizatorami, dzięki uprzejmości Adriana założyłem ostatnio wydech w jego garażu i już pokochałem dźwięk tego auta :D

To chyba tyle, na pamiątkę 3 fotki z ostatnich tuningów, pozdro!

IMG_0414(1).jpg

IMG_0617(1).jpg

IMG_0614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...