Skocz do zawartości

(E36) 325is USA ZUZANNA


ZuzannaF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od początku to właśnie chciałem posiadać E36, nie w124, nie Alfę ani też nie Toyotę supre z 2jz, choć też pewnie wyrywa z Najka.

This is begining , początek początków 

Historia, która zaczyna się pisać w mojim życiu.....syna już mam wspaniałego ,niespełna dwulatka. Czorta małego Bambama. Noi czas przyszedł i na nią córeczka Zuzanna, ona ta kobieta ta E36.

Pragnę podzielić się z wami i jednocześnie poddać pod ocenę dobrą jak i zła. 

A mianowicie kupiłem E36 coupe 325is z rynku USA New Mexico,

W PL nic sensownego nie pojawiało się przez dwa miesiące, jakieś podpicowane coupasy z placu od Turka z de z pod drzewa to jak i najbardziej, ale to na tyle. 

Poszukiwania przeniosłem za ocean, licytacje copart. Wchodzę przeglądam.....jeden zmęczon drugi zmęczon i jest ona ZUZANNA.

Firma, która mi pomogła w imporcie zajęła się wszystkim, super ludzie. Podesłali carfaxa i Vin. 

Wchodze czytam wpis po wpisie dokładnie. Normalnie użytkowana i regularnie serwisowana. Od 93 do 2021 cały czas w jednym stanie New Mexico. 6 właścicieli, ale nie to mnie interesowało. Historia wypadkowa, to było to co studiowałem. To było główne kryterium mojich zakupów. Nie zgadniesz, nie uwierzysz ja też nie bardzo wierzyłem, ale carfax okazał się czysty, pojazd nigdy nie uczestniczył w zdarzeniu drogowym, nigdy nie był naprawiany blacharsko po za szkodą prawego błotnika lampy i zderzaka, ale dlatego trafiła na aukcję jako front end i ze statusem run and drive. Tak uszkodzona ZUZANNE kupiłem, sprawdziłem wcześniej po Vin pojazd, rozkodowalem i okazał się w pełni oryginalny nic nie przerabiany przez lata w USA. 

Vadery, elektryczne lusterka szyby, szyberdach, tempomat, szpera 25%, podgrzewane du** przód, klima, m pakiet zewnetrzny , skrzynia ZF i może coś jeszcze może nie, nie pamiętam,

 

Decyzja , licytujemy! 

Pytanie pada do jakiej kwoty stawiamy? Myśl , myśl, myśl. I wymyślił 5100$, plus koszty transportu , VAT cło , transport, wyjdzie ponad 40tys PLN, ale nie grało roli bo to było to. Oczywiście 60-70 tys grało by rolę i 1mln zł też bo nie mam takiego siana, ale w odniesieniu, że taki budżet miałem przyjęty spoko do 50k. Działamy, nie gra roli, musi być moja.

I udało się, dostaje wiadomość "kupiłeś" 

Aktualnie plany i zakres prac zawieszony w rzeczywistości bo płynie do Europy

Jednocześnie chce się z wami przywitać, zapewnić o rozwoju sytuacji o której będziecie informowani jak i o relacji z odbudowy i modyfikacji mojego cuksa.  

 

Pozdrawiam Kuba

 

 

 

 

IMG-20220325-WA0003.jpg

IMG-20220325-WA0006.jpg

IMG-20220325-WA0011.jpg

IMG-20220325-WA0001.jpg

IMG-20220325-WA0004.jpg

IMG-20220325-WA0000.jpg

IMG-20220325-WA0008.jpg

IMG-20220325-WA0005.jpg

IMG-20220325-WA0014.jpgWidget spanWidget span

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qbak napisał:

O kurcze... Nie wiem czy to dobra decyzja że nie poczekałeś. No ale jak już do Ciebie płynie to nie ma się co zastanawiać. Dużo, dużo pracy, ale wiadomo że na forum pomoc znajdziesz jeżeli będziesz jej potrzebować :)

Cena kosmos jak za taka bazę, jeśli zamierza dorównać poziomem do obecnej ligi syndykatowych e36 to z pewnością będzie to najdroższy projekt e36 na syndykacie. Kibicuje i cieszy mnie fakt, że akceptujemy tematy co chwile nowe na forum, które umiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dawid82 napisał:

Cena kosmos jak za taka bazę, jeśli zamierza dorównać poziomem do obecnej ligi syndykatowych e36 to z pewnością będzie to najdroższy projekt e36 na syndykacie. Kibicuje i cieszy mnie fakt, że akceptujemy tematy co chwile nowe na forum, które umiera. 

Może nie precyzyjnie opisałem sytuację, ponieważ przedstawiłem założenia, ale nie opisałem stanu faktycznego i to jak licytacja się zakończyła. Wrzucam dowód z licytacji, myślę że cena była okej. 

IMG_20220404_090943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą nie ważne, nie interesuje mnie to koledzy. Jeżeli koszt odbudowy podwozia , nadwozia , środka, modyfikacji i kół będzie kosztować 40tys to tyle będzie kosztować i koniec, to nie jest pojazd na handel to nie jest rzecz której warto bo się opłaca. To jest marzenie i to jest ZUZANNA ona nie ma ceny. To co wydam dzisiaj za 5 lat odbiorę z nawiązką. Pozdrawiam, peeeeetrda będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jestes  świadomy co ile kosztuje. Moim zdaniem średni biznes sciągać z US tę kontkretna baze ale to Twoja decyzja. 

 

Co do kosztow to chłopaków popytaj co ostatnio działali na grubo z e36. Powiedzą Ci co ile kosztowało. Myślę, że te 40k na wiele nie starczy. 

Sam ściągałem z US mazde to gratis dodaj do kosztów to czego nie widać na zdjęciach. u mnie skonczylo sie na malowaniu całego auta bo tu ryska, tam ryska itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy słaby czy dobry. Wiem jedno, żeby kupić dobrą bazę to już trzeba wydać dużo siana, a i zaczyna się historia brak m pak za to silnik m50, dobra baza m pak za to 1.8is, jak nie urok to sraczka albo cenią 40k, ale zaś poplątanie z pomieszaniem, lub 35k coupas a z tyłu na błotnikach szpachla pęka. Ja się liczę, że ta historia wymaga poświęcenia i siana, świadomie kupiłem za oceanem, ponieważ znalazła się sztuką ,która nigdy nie była uszkodzona blacharsko na tylnich błotnikach, to było główne kryterium wydania pieniądza. W PL dostałem ofertę 58 tys za coupe bez grama rdzy i zpachli, ale też coś do zrobienia więc, ja się kieruje swojim doświadczeniami i przemyśleniami. Myślę, że jakbym dostał ofertę kupna tak jak tutaj wszystkiego z Vin i nie uszkodzonej blacharsko to bym zapłacił nawet 40tys. Chciałbym zauważyć , że na grupach na Facebooku i olx można próżnie szukać. 

W Niemczech Turasy oferują też szpachlowane fury, za dobry egzemplarz trzeba zapłacić w DE też około 9-10k euro w którym też trzeba coś zrobić. Takie cukiereczki to od 15k euro idą. 

Ja podkreślam,że wiem w co się wpakowałem, zrobiłem to świadomie i zawsze będę stał przy swoich przemyśleniach, które zmierzają do jednego to ma być auto po mojemu, nie cudzy projekt, nie na gotowo. A jak już wkładać  siano to lepiej wkładać w coś co ta wartość przetrzyma i odzwierciedli, a nie co dwa lata latać po lakiernikach bo szpachla będzie pękać. 

Oczywiscie, może mam zły punkt widzenia, jak najbardziej zgadzam się z opinią innych ,że to nie dobry kierunek. Lecz chciałbym zobaczyć tych wszystkich świadomych użytkowników dobrych baz lub fajnych projektów którzy teraz oddaja swój pojazd za 30koła. Albo chciałbym znalesc w takiej samej konfiguracji E36 coupe, która nabyłem za 27.600pln, pewnie stoją w kolejce i doplac żeby zabrać. 

 

Pozdrawiam, będę dział, obserwujcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście, co z tego że można zrobić czy kupić taniej a taniej nie znaczy lepiej, masz fundusze to bierzesz to co się podoba i jest w Twoim guście, dalej przy odbudowie przestaniesz liczyć i jak chcesz zrobić po Syndykatowemu to przebijesz lekko 100k zł ale będziesz miał co chcesz i jak chcesz8) może nie za rok czy za pięć lat ale kiedyś gdybyś chciał sprzedać to odbierzesz swoje bo kupić dobrą bazę w E36 jest bardzo ciężko a co dopiero zrobioną na grubo 

poprzeczkę masz zawieszoną bardzo wysoko bo nie brakuje pięknych E36 na Syndykacie 

powodzenia i jak to się mówi Wytrwałości w budowie Germana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra decyzja czy też zła to się okaże jak to auto dotrze do ciebie. Moim zdaniem założyłeś galerię trochę za szybko i dlatego zamiast dyskutować o przeprowadzonych modach to rozmowa toczy się:  Czy dobrze zrobiłeś ze to auto kupiłeś. Życzę dużo wytrwałości bo na pewno będzie ci potrzebna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, za szybko się tutaj wysprzeglilem i dyskusja toczy się na zasadzie gdyby babcia miała wąsy. 

Jednakże zrobiłem to i pragnę w bardzo przyjacielskich relacjach  i z kulturą prowadzić temat. Okaże się na podnośniku co to za rodzynek. To fakt. Każdy może mieć tutaj rację i ma prawo wyrażać swoje zdanie, obawy jak również kibicować lub nie kibicować . 

Podjąłem tą decyzję po swojemu, spontanicznie i z nadzieją, że ciepły stan nie wyrządził dużych spustoszeń. 

Zdam wam relacje co to za baza jak tylko będę miał okazję to zrobić, niczego nie będę ukrywał i rozwieje wątpliwości. 

 

Dziękuję za poświęcony czas, pozdrawiam was wszystkich bez wyjątku, siema! Do za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne że auto trafiło wgl do pre german. została pokazana tylko historia kupienia auta i ile tu pieniedzy nie zostanie włożone. Zadnych konkretów w jakim kierunku idzie projekt nawet wyposażenia. Jak dla mnie za wczesnie na zakladanie tematu. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie zostało włożone po za zakupem,

Konkrety to nisko i szeroko na bbs rs plus wszystko w oryginale. 

Czyszczenie wnętrza, odbudowa waderów, lakier korekta i ceramika, 

Drewniana kiera 

Żadnych udziwnień , naprawa wszystko w oryginale, prawy błotnik niedostępny produkcja zakończona stany magazynowe 0, lampy soczewkowe(namierzyłem ładne niby nowe),   zderzak przód m pak nowy USA pod obrysowki , halogen czarną folią, nowe kierunki ASO pomarańczowe, obrysówki nowe w zderzak, dokładkson. 

Wpadnie na melinę to podnośnik, ocena. Jeżeli spoko , działamy. Zawiecha w dół, konserwacja , elementy zawiechy w piaskowanie i malowanie proszkowo, składamy na poliuretanie, nowe łożyska , tarcze klocki, zawias regulowany myślę nad kw. Wydech muszę przemyśleć, naprawdę. Przelot, kwas fajny kompletny wydech, ale niewiem. Noi wyjazd 

Żadnych udziwnień, żadne tuningowe, turbo też nigdy w życiu, do prowadzić do żywych jak się należy w oryginał i kropken.

 

Tutaj wrzucam wyposażenie

 

 

 

 

 

Screenshot_2022-03-17-09-37-24-316_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-03-17-09-37-28-668_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-03-17-09-37-36-389_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jestem ostatni do oceniania, bo za swoją bazę dałem 30 tys... A i tak jest do pełnego lakierowania i remontu blacharskiego.

Przy czym mam wrażenie że wyglądała lepiej niż ten meksykaniec. Trzymam kciuki za projekt, myślę że jeśli się nie zatniesz i będziesz otwarty na zdanie innych to dostaniesz tutaj ogromną pomoc. Tak jak gamek mówi, teraz z kebsem robionym na grubo to celujesz w okolice 100k, a z kebsem robionym na grubiej górnej granicy nie ma ;)

Chodzi tylko o to żeby w sztrucla kasy niepotrzebnie nie pakować, a na razie tak po zdjęciach to auto troszkę wygląda. Powtarzam, troszkę.

I jakby tak się zastanowić to mój też sztrucel, więc nie bierz sobie tego zbytnio do serca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mr_M napisał:

Troche dziwne że auto trafiło wgl do pre german. została pokazana tylko historia kupienia auta i ile tu pieniedzy nie zostanie włożone. Zadnych konkretów w jakim kierunku idzie projekt nawet wyposażenia. Jak dla mnie za wczesnie na zakladanie tematu. Pozdro

Po przeczytaniu opisu i tym jak właściciel to przedstawił, stwierdziłem, że wrzucimy bo uważam, że jeśli autor ma tzw. „jaja” i chce pokazać odbudowę e36 flagowego auta na syndykacie, gdzie poziom jest już arcy wysoki to chętnie każdy tutaj zajrzy, jeśli skończy się na tym co już widzimy zamkniemy a nawet nie będziemy musieli bo forum tak żyje, że temat zaraz spadnie na 3-4 stronę forum. Oczywiście kibicuje i życzę aby marzenie super pięknego e36 w PD się spełniło. Sam kiedyś zaczynałem od avus blau na dare RS i też, ktoś dał szanse mi turaj na forum, choć z miejsca byłem na początku skreślony. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie w praniu, nie twierdzę, że to igła i że jestem wybrańcem na pewno i kupiłem najlepsza, biorę pod uwagę klęskę i będę z tym radził jak ocenie, że nie warto inwestować grosza. 

 

Jestem tylko pełen nadziei. 

Mam oczy widzę jak to wygląda.

Ogólnie z jednej strony się cieszę, a z drugiej pokora jest na miejscu. 

Ps. Niema też w czym wybierać, powoli już kilka lat za późno na przebieranie i wybredne to nie to nie , trzeba wsiadać do pociągu i brać z inwentarzem, bagażem doświadczeń. 

Pozdrawiam ciepło

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ZuzannaF napisał:

Narazie nic nie zostało włożone po za zakupem,

Konkrety to nisko i szeroko na bbs rs plus wszystko w oryginale. 

Czyszczenie wnętrza, odbudowa waderów, lakier korekta i ceramika, 

Drewniana kiera 

Żadnych udziwnień , naprawa wszystko w oryginale, prawy błotnik niedostępny produkcja zakończona stany magazynowe 0, lampy soczewkowe(namierzyłem ładne niby nowe),   zderzak przód m pak nowy USA pod obrysowki , halogen czarną folią, nowe kierunki ASO pomarańczowe, obrysówki nowe w zderzak, dokładkson. 

Wpadnie na melinę to podnośnik, ocena. Jeżeli spoko , działamy. Zawiecha w dół, konserwacja , elementy zawiechy w piaskowanie i malowanie proszkowo, składamy na poliuretanie, nowe łożyska , tarcze klocki, zawias regulowany myślę nad kw. Wydech muszę przemyśleć, naprawdę. Przelot, kwas fajny kompletny wydech, ale niewiem. Noi wyjazd 

Żadnych udziwnień, żadne tuningowe, turbo też nigdy w życiu, do prowadzić do żywych jak się należy w oryginał i kropken.

 

Tutaj wrzucam wyposażenie

 

 

 

 

 

Screenshot_2022-03-17-09-37-24-316_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-03-17-09-37-28-668_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-03-17-09-37-36-389_com.android.chrome.jpg

Ja czekam na rozwiniecie tematu;-) auto przyjdzie bedziesz wiedzial co kupiles i zobaczymy jak to ogarniesz. Tak jak koledzy pisali wczesniej poprzeczka jest podniesiona wysoko. Czekam na efekty bo mowisz fajnie ale zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dawid82 napisał:

Po przeczytaniu opisu i tym jak właściciel to przedstawił, stwierdziłem, że wrzucimy bo uważam, że jeśli autor ma tzw. „jaja” i chce pokazać odbudowę e36 flagowego auta na syndykacie, gdzie poziom jest już arcy wysoki to chętnie każdy tutaj zajrzy, jeśli skończy się na tym co już widzimy zamkniemy a nawet nie będziemy musieli bo forum tak żyje, że temat zaraz spadnie na 3-4 stronę forum. Oczywiście kibicuje i życzę aby marzenie super pięknego e36 w PD się spełniło. Sam kiedyś zaczynałem od avus blau na dare RS i też, ktoś dał szanse mi turaj na forum, choć z miejsca byłem na początku skreślony. ;) 

Dawid ja zycze zawsze jak najlepiej ale tak naprawde jak by kazdy wrzucal auto bo kupil i co to on z nim nie zrobi to sie skonczy jak.na kazdym pospolitym formu a tutaj chyba nie o to chodzi. Kibicuje i czekam na efekty. Zobaczymy co z tego wyrosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mr_M napisał:

Dawid ja zycze zawsze jak najlepiej ale tak naprawde jak by kazdy wrzucal auto bo kupil i co to on z nim nie zrobi to sie skonczy jak.na kazdym pospolitym formu a tutaj chyba nie o to chodzi. Kibicuje i czekam na efekty. Zobaczymy co z tego wyrosnie

To już nie te czasy co kiedyś. Teraz ile jest osób co akurat kupi coś do odbudowy i wrzuci na forum.  Dałem temu szanse bo jeśli kolo kupił e36 z Meksyku to uznałem, że warto zaryzykować skoro aż tak daleko trzeba było szukać tzw. „Bazy” , tego po prostu tutaj jeszcze nie było istny Meksyk. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dawid82 napisał:

To już nie te czasy co kiedyś. Teraz ile jest osób co akurat kupi coś do odbudowy i wrzuci na forum.  Dałem temu szanse bo jeśli kolo kupił e36 z Meksyku to uznałem, że warto zaryzykować skoro aż tak daleko trzeba było szukać tzw. „Bazy” , tego po prostu tutaj jeszcze nie było istny Meksyk. ;) 

@dawid82 czekamy zobaczymy i ocenimy;-) ja też dostałem szanse jak dostałem sie na molo i podbudowało mnie to nie samowicie i działam cały czas jak moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...