Skocz do zawartości

[e36]Hellrot_coupe36_lukas640


lukas640

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry/Dobry wieczór wszystkim.

Przygodę z BMW rozpocząłem w 2015 (chyba) kupując E36 320i w kolorze cosmosschwarz z zamysłem powszechnie rozumianego GermanStylu. Wcześniej moja przygoda z tym stylem wiązała się z Golfem mk2 GTI, którego bardzo dobrze wspominam. Było to w latach 2010-2012 , w których co poniektórzy użytkownicy tego forum nie mieli chyba jeszcze nawet prawa jazdy :o Z pierwszym BMW skończyło się na tym że coś tam się porobiło,pojeździło (byłem nawet jako widz na Chotowej tym autem) założyłem LPG i jeździłem na co dzień. Ale niestety jako że był to dupowóz przez blisko 5 lat, zjadła go rdza i auto poszło na części.

Mijały lata, a mi brakowało projektu z benzyny i stali który przypomni mi po co to robimy i dlaczego ładujemy w to kasę, pot, krew i łzy. Chciałem znowu poczuć jak to jest gdy ludzie się oglądają i rzucają okejkami w Twoją stronę.

I tak na początku 2021r podjąłem decyzję że oszczędzane latami środki z rzucenia palenia inwestuje w E36. Szukałem egzemplarza, który mnie zadowoli pod względem karoserii, silnika i wyposażenia. Musiało to być Coupe w kolorze innym niż czarny i srebrny, bez szyberdachu, z climatronikiem  i rzędową szóstką. I tak po kilku miesiącach poszukiwań odezwał się do mnie Michał (ma tutaj konto tylko za cholerę nie wiem jaki ma nick może się odezwie tutaj) że ma E36 Coupe w kolorze, który śnił mi się po nocach. Jak widać po tytule wątku kolorem okazał się Hellrot. Krótka rozkmina przeliczenie budżetu i 2 dni później pojechaliśmy z narzeczoną obejrzeć wymarzone E36.

Stan samochodu był zadowalający jak i wyposażenie było więcej niż zachęcające do zakupu. Tak btw Michał kupił ten samochód tylko i wyłącznie dla kpl AC Schnizerów które wylądowały na jego - co śmieszniejsze - również E36 Coupe Hellrot.

Wiadomo jest to 25 letni samochód więc nie oczekiwałem ideału z salonu. Dogadaliśmy cenę i odjechałem nowym nabytkiem.

Co do opisywanego egzeplarza to parę podstawowych danych:

 Type
 Value
VIn EP45014
Prod. Date 1996-06-17
   
Type 323I
Series E36 (3 Series)
Body Type Coupe
Steering Left Hand Drive
Engine M52
Displacement 0
Power 125kw / 170hp
Drive rwd
Transmission Manual
Colour light red

Comfort and interior equipment:

S423Floor mats velours

S428Warning triangle and first aid kit

S431Interior mirror with automatic-dip

S440non-smoker package

S481Sports seat

S494Seat heating driver/passenger

S498Headrests mechanically adjustable, rear

Multimedia:

S668Radio BMW Reverse RDS

S690Cassette holder

Driver assistance and lightning

S510Headlight vertical aim control

S520Fog lights

S528Automatic air flow control

S534Automatic air conditioning

S542Check Control

S556Outdoor temperature indicator

Wheels and drive:

S240Steering wheel, leather

S243Airbag for front passenger

Environment and safety:

S302Alarm system

S314Door mirror, driver lock, heated

S362Vent window, electric, rear

S801National version Germany/Austria

Other equipment

S915Dummy-SALAPA

S971Exclusive package

Egzeplarz został dość mocno doposażony przez poprzedniego właściciela w miedzy innymi:

- Vadery z boczkami(sądząc po boczkach z wersji angielskiej)
- Mpakiet p+t
- GTClass
- czarny sufit
- OBC 18
- CD43
- kieronica z e92 M
- spryskiwacze reflektorów

Mechanicznie również auto nie pozstoawia wiele do życzenia:
- Barany + wydach zakończony chyba bastuckiem
- kolektor M50 + puszka Simota
- kilku miesięczny gwint chyba maxspeedingrods
- regulowae wahacze tylne + poli na przednich wahaczach
- hamulce przednie z 330i

Plany są na ten rok założyć docelowe koło i cieszyć się ze spełnienia marzenia :) Wiadomo po drodze będą wpadać gadżety i elementy wymagające wymiany.
 

 

 

244690429_267557311928991_3926077146017718130_n.jpg

IMG_1834.JPG

 

IMG_2164.JPG

IMG_2165.JPG

MVXD8807.JPGUIBJ5707.JPG

Docelowe koło na najbliższe kilka sezonów:

 

275660991_718008145863957_2196791008061487068_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dawid82 napisał:

W końcu jest i tu na umierającym forum ;) ilemożna czekać.  Ps. Kierownica na bank tu nie przejdzie, szukaj serducha z epoki

Czyżbyś kojarzył ten egzemplarz? ;)

Co do kierownicy na razie zostaje ta co jest ale jak najbardziej jest w planach jedyne słuszne serducho.

6 godzin temu, Bartek.P napisał:

Projekt prawie gotowy;-)

Czekam na koło i spasy. Coś czuję że będzie WYPAS :D

Co do tego to za parę dni koła będą już po ceramice i z założonymi oponami więc mam mało czasu żeby zdążyć chociaż wysłać zgłoszenie na Chotową :)

Panowie zastanawiam się nad dokładą z przodu. Mianowicie albo Fatlip, do którego nie do końca jestem przekonany albo Rieger, który mega mi się podoba.

Jakieś sugestie? Felgi mają wzór motorsportowy więc myślę że Rieger zgra się z całością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu założyłem opony na felgi. Finalnie wyszło 9,5j i opona 215/35 na przodzie i 11j z oponą 245/35 oczywiście w 18 calach. Niestety przez błąd w obliczeniach tył wypchnęło dużo więcej za błotnik niż się spodziewałem i konieczne będą tutaj betony, podniesienie tyłu gdzieś o 1cm i dołożenie większego negatywu.

Przód siadł praktycznie idealnie tylko musi pójść delikatnie w dół.

 

Zakupiłem również kilka detali kóre powinny polepszyć ogólny odbiór auta.

 

Chciałem zdążyć do zamknięcia zgłoszeń na Chotową ale niestety się nie wyrobię.

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.50.45.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.50.51.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.50.56.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.51.02.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.51.11.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.51.21.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 14.51.29.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 18.56.33.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.02.03.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.02.15.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-26 at 20.02.28.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłem musisz powalczyć jest za szeroko, może coś mozna zebrać  z rotora? Jakie masz obenie kąty? Przód minimalnie większy kąt i lekko można jeszcze wypchac bo jest tam miejsca z resztą już Dawid w swojej v8 pokazał jak sie pasuje szerokie 18" w e36 wiec szlak masz przetarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, --=CZARNY=-- napisał:

Z tyłem musisz powalczyć jest za szeroko, może coś mozna zebrać  z rotora? Jakie masz obenie kąty? Przód minimalnie większy kąt i lekko można jeszcze wypchac bo jest tam miejsca z resztą już Dawid w swojej v8 pokazał jak sie pasuje szerokie 18" w e36 wiec szlak masz przetarty

Przód będzie dołożony dystans i kąty również będą powiększone. Co do tyłu to nie mam pojęcia jakie kąty są obecnie bo nie byłem na zbieżności. Strzelam aktualnie gdzieś w 4 stopnie a zrobimy 5 do 6 i powinno być spoko.

Nie chce zbierać z rotorów ze względu na to że felgi są fabryczne i po prostu nie chce z nimi aż tak kombinować. To nie jest custom, który można w każdą stronę "customować".
Jeśli stwierdzę że to co mam w planach nie wystarczy to wtedy będę się zastanawiał co zrobić dalej.

Na razie czekam na betony i regulację do nich. Niestety z czasem mam bardzo kiepsko, auto stoi 60km od aktualnego miejsca zamieszkania, a i jestem uzależniony od pogody bo auto na razie stoi na zewnątrz w oczekiwaniu na garaż aż będzie wolny. Więc na wszystko potrzebuję więcej czasu niż bym chciał.

A co do samochodu @dawid82 to jest to mega duża inspiracja i motywacja dla mnie. Patrząc na jego samochód widze swój w przyszłości. Jego samochód był powodem dlaczego chciałem iść w 18 cali i z wypiekami śledziłem poczynania z najnowszymi kołami i szerokościami bo wiedziałem że u mnie będzie praktycznie identyczny setup.

Mam nadzieję że Dawid się nie obrazi że przywołałem tu jego samochód do tablicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu się obrażać, wręcz przeciwnie jak czytam takie wpisy i widzę, że kogoś zaraziłem, byłem inspiracją itp. to jestem dumny z siebie po prostu. Bardzo Ci kibicuje i tyle co mogę to pomogę, podpowiem, doradzę odradzę itp. 
 

Odnośnie Twojego seta to 6 stopni odradzam z góry to będzie kaleka już. U mnie mam teraz 5 i będzie schodził na 4 bo jest możliwość na to. Tu masz zdjęcie tylu jak wyglada 5 stopni u mnie na 11 calach i oponie 245 

03BB8589-EC4D-40FE-AD19-8DB4FD8DCD79.jpeg
 

przyjrzyj się oponie i ile jest bieżnika w powietrzu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie ustawione według waszych zaleceń. Myśle ze zgram to tak jak sobie to planuje.

Z rewelacyjnych wiadomości to dostałem akceptację na Germanfest Chotowa z czego jestem mega zaskoczony i szczęśliwy zarazem. 
Będę zaszczycony @dawid82 jeśli będę mógł swoją stanąć obok Twojej i chociaz jedno zdjęcie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukas640 napisał:

I tak będzie ustawione według waszych zaleceń. Myśle ze zgram to tak jak sobie to planuje.

Z rewelacyjnych wiadomości to dostałem akceptację na Germanfest Chotowa z czego jestem mega zaskoczony i szczęśliwy zarazem. 
Będę zaszczycony @dawid82 jeśli będę mógł swoją stanąć obok Twojej i chociaz jedno zdjęcie zrobić :)

Masz akceptację wiec i motywacje do czerwca aby zrobić Max co możesz na ten sezon, jeśli foty wspólne obok mojej mają dać i Power i motywacje do działania to pstrykamy ile wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...