Skocz do zawartości

[e70] X5M Mikael


Mikael

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :) 
no i stało się kolejna M w stajni, kilka dni temu pojawiła się na internetach a że jazda Teslą trochę się znudziła to postanowiłem wymienić na coś normalnego i tak dzisiaj stałem się jej nowym panem :mrgreen:
W Tesli było po prostu za cicho, jak wysiadałem po dłuższej trasie to miałem jakieś lęki no i podobno ceny paliw mają spaść to czemu nie M :D

Do rzeczy, generalnie fajna opcja chyba nawet full, ma wentylowane stołki i masarze, kamery, dodatkowy monitor dvd z tyłu, rolety, deska w skórze, naszywany karbon miałem taki w M3 E92 i jest całkiem przyjemny 
X5M ma całkiem spory przelot 126.000km ale widać że ktoś dbał bo nie jest zajechana, serwis różnie był robiony z tego co doczytałem w książce, mam nadzieje że były oleje miedzy serwisami wymieniane ale to pokarze filtr jak będę wymieniał olej za kilka dni czy czasem nie pływają w nim części panewek :-P  Na silnik, skrzynie i dyfry mam gwarancje na 40tyś km więc się nie martwię jak coś się posypie i za to właśnie kocham Norwegię 
No i najważniejsze co też skłoniło mnie do zakupu to KOLOR :wytrysk:Zawsze zazdrościłem właścicielom czerwonych ///M na Syndykacie to mam i ja jedną ze 153 wyprodukowanych w tym kolorze a w sumie 4126 X5 M

Plany, sam nie wiem bo chciał bym mieć jedno auto normalne ale czy się uda? zobaczymy a że jest to ciekawe M to postanowiłem się nim z Wami podzielić, jak bym miał coś robić to pewnie tylko wydech i program po panewkach może jakieś fajne koło i tyle ale czas pokaże  :wink:

Poniżej suche dane i zdjęcia komisowe 

Vehicle Information

 Type
 Value
VIN LK12269
Prod. Date 2011-04-20
Service History !! CHECK HISTORY !!
Type X5 M
Series E70 (X Series)
Body Type SAV
Steering Left Hand Drive
Engine S63
Displacement 4.4
Power 408kw / 555hp
Drive ALLR
Transmission Automatic
Colour Melbourne-rot metallic (A75)
Upholstery Climatized full leather, black (X2SW)
Check mileage http://www.auto-records.com

Editions And Packages

S7ME M Drivers Package
S752 Individual Audio System

 

Comfort And Interior Equipment

S496 Seat Heating, Rear
S4MY Int.Trim,Leather,Carbon Struct.,Black
S417 Roller Sun Visor, Rear Door
S431 Interior Mirror With Automatic-Dip
S451 Active Seat For Driver
S4M5 Individual Leather-Covered Dashboard
S430 Interior/Outside Mirror With Auto Dip
S494 Seat Heating Driver/Passenger
S428 Warning Triangle And First Aid Kit
S402 Panorama Glass Roof
S453 Climate-Controlled Seats, Front
S464 Ski Bag
S423 Floor Mats Velours
S413 Luggage Compartment Net
S456 Comfort Seat With Memory
S488 Lumbar Support, Driver And Passenger
S459 Seat Adjustment, Electric, With Memory
S493 Storage Compartment Package
S4NB Autom. Climate Control With 4-Zone Ctrl
S4UP Adaptive Securing System

Multimedia

S6AA BMW TeleServices
S7SP Navi Professional/M.-Ph.Prep. Bluetooth
S6AB Control, Teleservices
S633 Preparation, Mobile Phone, Business
S615 Extended BMW Online Information
S696 DVD Changer
S654 DAB Tuner
S698 Area-Code 2 For DVD
S6VC Control, Combox
S609 Navigation System Professional
S616 BMW Online
S620 Voice Control
S6FF DVD-System In Rear Compartment
S601 TV Function
S610 Head-Up Display
S614 Internet Preparation
S612 BMW Assist
S6NF Music Interface For Smartphone
S6FL USB/Audio Interface

 

Driver Assistance And Lightning

S508 Park Distance Control (PDC)
S5AC High-Beam Assistant
S524 Adaptive Headlights
S521 Rain Sensor
S575 Additional 12V Sockets
S522 Xenon Light
S5DA Passenger Airbag Deactivation
S502 Headlight Cleaning System
S544 Cruise Control With Brake Function
S548 Kilometre Speedo
S5DK Side View Camera
S563 Light Package
S536 Auxiliary Heating

Wheels And Drive

S2NU BMW LA Wheel Double Spoke 300
S230 Extra Package, EU-Speciifc
S2VA Chassis & Suspens. Setup"Adaptive Drive"
S248 Steering Wheel Heater
S220 Self-Levelling Suspension

 

Environment And Safety

S877 Omission Of Non-Combined Operation
S801 National Version Germany
S322 Comfort Access
S316 Automatic Trunk Lid Mechanism
S8KA Oil Service Interval 24 Mths / 30,000 Km
S3MC Indiv.Roofrailing,Mirror-Fin.Shadow Line
S302 Alarm System
S8SC Telematics Access Request,Country-Spec.
S8TN Daytime Driv.Lights Adjus.Via Light Menu
S3AC Trailer Coupling
S323 Soft-Close-Automatic Doors
S879 On-Board Literature, German
S3AH Reversing Camera And Top View
S8TH Road Sign Detection
S8TL Dummy-SALAPA
S851 Language Version German

 

Individual Equipment

S760 High Gloss Shadow Line
S761 Individual Sunshade Glazing
S775 Headlining Anthracite

 

Other Equipment

S925 Dummy-SALAPA

 

Available Upgrades

- Vgate ICar Pro OBD For Bimmercode
- Highest Quality Bluetooth 5.0 Audio Receiver With AptX HD Support

 

 

418_813049742.jpg

418_498521321.jpg

418_337553729.jpg

418_1725572172.jpg

418_1155705958.jpg

418_1137982238.jpg

418_1835620108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamil napisał:

Takiej drugiej w tym kolorze ciężko jest upolowac na ulicy a co mówić kupić.  Piękna.  Ale by wygladala w germanie. 

No i tu jest pytanie czy to będzie german ? Bo tak to nie wiem jaki jest sens tego tematu ?? Może top seria bo model piękny i germanizować X5 M to chyba nie tędy droga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dawid82 napisał:

No i tu jest pytanie czy to będzie german ? Bo tak to nie wiem jaki jest sens tego tematu ?? Może top seria bo model piękny i germanizować X5 M to chyba nie tędy droga 

Z definicji GS zabraknie gleby i pewnie koła w 3tlg, tak jak @dawid82 napisał że nie tędy droga i w 100% się zgadzam, szkoda ją pchać na glebę.
Śmiało można przenieść do Top Serii, zobaczymy jak się temat rozwinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj M była na serwisie, wszystkie oleje, płyny i filtry wymienione. Była też okazja zbadać auto i muszę przyznać że poprzedni właściciel dbał o Xa, sporo nowych części ale nadal w głowie siedzą mi panewki, z filtra nic nic nie wyszło ale tez nie koniecznie musi coś być więc profilaktycznie trzeba będzie zrobić

Poczyniłem tez pierwsze zakupy, obowiązkowo kiera M Performance i łopatki, taki sam zestaw miałem w E92M3:drive:

Po weekendzie X wjeżdża na detailing, trzeba wyciągnąć ile się da z czerwonego lakieru, na koniec ceramika obowiązkowo  :wytrysk:

 

98F080BC-9179-47C9-B00D-5560D5D2A84D.jpeg

C4FE29CE-9D14-4E6C-B3CA-26635246163C.jpeg

08245B8F-0E69-41F1-AC2B-46435BD69F8D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie ale czy na tym pierwszym zdjęciu obok czerwonego nudnego suva widać to słynne ohv które ciagle chce miodu ? Xd 

Wracając do panewek , może nie powinienem się odzywać bo nigdy styczności z silnikami M niemiałem do czynienia,  ale x5m jest już chyba wolne od tego problemu co s85 i s65 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ///BoguŚ/// napisał:

Może nie do końca w temacie ale czy na tym pierwszym zdjęciu obok czerwonego nudnego suva widać to słynne ohv które ciagle chce miodu ? Xd 

Wracając do panewek , może nie powinienem się odzywać bo nigdy styczności z silnikami M niemiałem do czynienia,  ale x5m jest już chyba wolne od tego problemu co s85 i s65 ? 

Niestety na pierwsze nie odpowiem bo nie wiem o co chodzi z ohv :razz:

co do panewek to chyba każdy model M począwszy od E36 do nowej serii G potrzebuje wymiany co jakiś czas, 60-100tys zależnie od użytkowania i interwałów olejowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z tematem, kolejny etap a zarazem najważniejszy jak to mawiał Brylant „detajling jest najważniejszy"

kolejne 7 dni lakier będzie polerowany, zostanie nałożona ceramika, wszystko co czarne nabierze nowego blasku…8-)

 

0533A0EC-775E-46D7-9FFA-A9B0CDC351B6.jpeg

8CFE61F6-7EBD-4F02-BD8A-5C4DBDBD4AC5.jpeg

B5382C90-FFAE-454E-AB30-1B3C8DE3968B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówka, dojadę je do końca sezonu i na złom 

22” z poprzednich zdjęć pewnie przemaluje na srebrno lub zostanie jak jest i posłużą jako zimówki na kolejny sezon a nowe 22” w 2 lub 3tlg wjadą na sezon 2023, plany odległe ale jak zawsze do zrealizowania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ///BoguŚ/// napisał:

Inna felga i już sama w sobie robi robotę 

Dokładnie 

2 godziny temu, MAREK GERMAN napisał:

Ja bym zostawił czarne , nie maluj na Ori lakier , czarne dodają M smaczku tutaj

Po korektach i ceramice ależ to będzie ogień!

Pozdro

A dla mnie ten czerwony połączony z dużym 22 srebrem zmiecie te czarne felgi gdzie trzeba się przyglądać aby dostrzec rotor.  Nigdy nie byłem  i nie będę fanem czarnego koła który kojarzy mi się z felgą stalową i zlewa się z oponą oraz budą auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MAREK GERMAN ona już po dobrym myciu niezle wyglada a po korekcie i ceramice będzie :wytrysk:

co do felg to zgadzam się z @dawid82 czarny rotor zawsze ginie i nigdy mi się to nie podobało, z czarnym oczywiście wizja poprzedniego właściciela ale po zimówkach widać że w srebrnym Jej do twarzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikael napisał:

@MAREK GERMAN ona już po dobrym myciu niezle wyglada a po korekcie i ceramice będzie :wytrysk:

co do felg to zgadzam się z @dawid82 czarny rotor zawsze ginie i nigdy mi się to nie podobało, z czarnym oczywiście wizja poprzedniego właściciela ale po zimówkach widać że w srebrnym Jej do twarzy ;-)

Zdecydowanie lepiej wyglada w srebrze oldschool nie wziął się z du** ;)  
 

dla przykładu mój osiołek pod przyczepę campingową na brayton 22 

C537B6C3-46D9-4A11-AA4E-A344931A136B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że tutaj przy czerwonym lakierze czarny wzór koła zrobi robotę przy czarnych dodatkach !sam mam x3 e83 bordowy i mam 20" też czarne i dużo dodatków czarnych i w/g mnie srebrne będą ujowo wyglądać u mnie (zimę mam 17" i srebrna i mi nie leży)w compkcie mam rotor srebrny i pasuje (czarny by ujowo wyglądał)

Właściciel ma głowę na karku i wie co robi także luzik , to jest tylko kwestia gustu 

IMG-20210417-155157743-HDR-2.jpg

IMG-20210417-155137532-HDR-2.jpg

Dekielki są Ori , te są dla złodzieji hehe

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MAREK GERMAN napisał:

Mi chodziło o to że tutaj przy czerwonym lakierze czarny wzór koła zrobi robotę przy czarnych dodatkach !sam mam x3 e83 bordowy i mam 20" też czarne i dużo dodatków czarnych i w/g mnie srebrne będą ujowo wyglądać u mnie (zimę mam 17" i srebrna i mi nie leży)w compkcie mam rotor srebrny i pasuje (czarny by ujowo wyglądał)

Właściciel ma głowę na karku i wie co robi także luzik , to jest tylko kwestia gustu 

IMG-20210417-155157743-HDR-2.jpg

IMG-20210417-155137532-HDR-2.jpg

Dekielki są Ori , te są dla złodzieji hehe

Pozdro

 

 

Jasna cholera..... za**bista X3... aż chyba zacznę szukać na daily :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Mi chodziło o to że tutaj przy czerwonym lakierze czarny wzór koła zrobi robotę przy czarnych dodatkach !sam mam x3 e83 bordowy i mam 20" też czarne i dużo dodatków czarnych i w/g mnie srebrne będą ujowo wyglądać u mnie (zimę mam 17" i srebrna i mi nie leży)w compkcie mam rotor srebrny i pasuje (czarny by ujowo wyglądał)

Właściciel ma głowę na karku i wie co robi także luzik , to jest tylko kwestia gustu 

IMG-20210417-155157743-HDR-2.jpg

IMG-20210417-155137532-HDR-2.jpg

Dekielki są Ori , te są dla złodzieji hehe

Pozdro

 

 

Marek Twoje auta są zawsze top wiec nie ma o czym dyskutować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...