Skocz do zawartości

E92 325i n53b30

lukasz199722

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, --=CZARNY=-- napisał:

Z camberami nie idzie upchnąć tego przodu ?? przecież tam nie było tak źle, może źle ustawiasz camber? Tył wygladał gorzej od przodu

Ogólnie rozchodzi się o to, że felga mając 10 cali szerokości i et14 wystaje po za błotnik 4cm i nie chce walić negatywu na poziomie 6°. Dlatego z tyłu usiądzie 10 et19  i będzie tak jak na foto, przód będzie 8.5 et14. Chciałem na grubo ale musiał bym mieć 4xet19 i bu było miód :smile:

Co do tyłu jest bez geometrii, ustawie ja pojeżdżę trochę i może dołożę dystansu z tyłu. 

6 godzin temu, lukasz199722 napisał:

Ogólnie rozchodzi się o to, że felga mając 10 cali szerokości i et14 wystaje po za błotnik 4cm i nie chce walić negatywu na poziomie 6°. Dlatego z tyłu usiądzie 10 et19  i będzie tak jak na foto, przód będzie 8.5 et14. Chciałem na grubo ale musiał bym mieć 4xet19 i bu było miód :smile:

Co do tyłu jest bez geometrii, ustawie ja pojeżdżę trochę i może dołożę dystansu z tyłu. 

z tego co piszesz to na zdjeciach masz tył 10j et 19 a druga para jest 10j et 14, po fotach się wydaje ze na tył spokojnie te et14 można spróbować dać, bez sensu dystans dokładać jak możesz dać felgę z innym ET. I wtedy te et19 na przód, one całkiem dobrze wyglądały już na 1 zdjęciach. 

6 godzin temu, lukasz199722 napisał:

Jeśli masz teraz 10 cali et 14, a zmienisz ranty to już nie będzie et 14.

Jakie et miały te felgi na seryjnych rantach? Bo coś mi tu nie gra...

3 godziny temu, asmo napisał:

Jeśli masz teraz 10 cali et 14, a zmienisz ranty to już nie będzie et 14.

Jakie et miały te felgi na seryjnych rantach? Bo coś mi tu nie gra...

Et to osadzenie felgi od piasty, a to koło 2 częściowe nie ważne jaki rant założę zawsze będzie et14 czy tam 19,

Na foto jest założone et19 10j na tyle i to samo koło było założone z przodu i też wyglądało spoko. et14 się nie mieści ani z przodu ani z tyłu 

Ale to jakie Ty chcesz potem dać do tego opony? Chcesz E90 jeździć na 195/40 z przodu? Bo właśnie takie szerokości Ci dadzą taki sam "look" pod względem naciągu w porównaniu do tyłu.

Jedź na zbieżność, ustaw camber na coś w stylu 4x 2,5* i dopiero działaj, a imho jak się nie da to pogoniłbym te felgi bo szkoda dla rantu jeździć na kolarzówkach.

1 godzinę temu, lukasz199722 napisał:

Et to osadzenie felgi od piasty, a to koło 2 częściowe nie ważne jaki rant założę zawsze będzie et14 czy tam 19,

Na foto jest założone et19 10j na tyle i to samo koło było założone z przodu i też wyglądało spoko. et14 się nie mieści ani z przodu ani z tyłu 

ET to odległość przylgni piasty od środka felgi wiec jak zmieniasz ranty ET też się zmienia. 

Dobra nie ma miękkiej gry :-D ciśniecie mnie za zbyt woski set :mrgreen: zamówiłem regulowane wahacze do tyłu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Blacha jest na swoim miejscu, okaże się na jak długo. Ktoś na FB mi wyskoczył z przyssawkami i w taki sposób ją zamontowałemIMG_20220407_153920.jpg.85677295d0a6858f9df7d4c9eca41e44.jpg

• 3 tygodnie później...

Oddałem koła do ponownego skręcenia żeby zmieści je w budzie bez chorego negatywu czy mocno wystających kół, póki co nie ma czasu na ingerencję w budę. Może sezon zimowy da możliwość ogarnięcia nadkoli z tyłu. 

Niestety dokładkę musiałem zdemontować, mały peszek uszkodziłem ją... Trzeba ją do chotowej ogarnąć ;-)IMG_20220427_180742.jpg.2ac0011d6f8a861d97ac12f88069d954.jpgIMG_20220427_180714.jpg.55372a1b5a852e6d7e5e637db8f195e0.jpgIMG_20220427_180525.jpg.a2f6c348c18ba18acf3c176df5ff50cb.jpg

• 4 tygodnie później...

Osobsicie jak dla mnie spasowanie z przodu do poprawki, bo razi w oczy w  porównaniu do tylu. Ale całość zaczyna wyglądać już smacznie. ;) Natomiast mi tutaj zdecydowanie brakuje dokładki na tym froncie. :-D

Pzdr

2 godziny temu, Brodi97 napisał:

Osobsicie jak dla mnie spasowanie z przodu do poprawki, bo razi w oczy, w  porównaniu do tylu, ale całość zaczyna wyglądać już smacznie. Natomiast mi tutaj zdecydowanie brakuje dokaldki na tym froncie. :-D

Pzdr

Przód pójdzie jeszcze w dół, dokładka jest, uległa uszkodzeniu i ją ogarniam :mrgreen:

• 2 tygodnie później...