Skocz do zawartości

[E46] lesiek - 320i '99 sedan - czyli jak z nudnego przedlifta zrobić nudnego przedlifta


lesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

Długo zastanawiałem się, czy zakładać tu galerię, chociaż mojemu sedesowi bardzo daleko do topowych "projektów" syndykatu, to postanowiłem pochwalić się tu moim starym strupkiem. Samochodem jeżdżę ma codzień przez co nie ma mega gleby, mega naciągów

Do rzeczy.

Jest to e46 320i M52b20TU z 1999r w nadwoziu sedan.
Posiadam to auto prawie 4 lata i zrobiłem nim prawie 100 000km.
Kupiłem to auto w Holandii w kwietniu 2017r.
Totalnie nie chciałem mieć przedliftowego 320i w tym kolorze, celowałem w touringa, poliftowego 325i lub 330i, lecz po obejrzeniu kilkunastu sztuk, darowałem sobie i kupiłem to e46.
Do zakupu przekonał mnie stan tego samochodu, jego wyposażenie oraz cena.
Z zakupem samochodu wiąże się śmieszna (przynajmniej wg. mnie) historia - mianowicie w Holandii można sprawdzić historie samochodu po tablicach rej. które zawsze sprawdzałem przed oględzinami auta - w tym przypadku nie sprawdziłem . Nie chciałem tego auta, więc też nie sprawdzałem historii.
Wyruszyłem z kolegą mechanikiem na oględziny tego wozu. Ustaliliśmy, że jeśli to auta będzie od "bliskowschodniego" handlarza, to nawet go nie oglądamy.
Po przyjechaniu na miejsce, okazało się, że jest zamknięte, a auto stoi w przeszklonym budynku, więc przez tą szybę zaczęliśmy je oglądać.
Po godzinie przyjechał pracownik komisu - na oko 19 letni obywatel Maroko, ale jak już tam tyle staliśmy, to weszliśmy obczaić jak wygląda w środku i pozytywnie się zaskoczyliśmy.
Oczywiście, e46 posiadało jakieś tam wady, ale wynegocjowałem cenę i kupiłem to autko.
Wróciłem do hotelu i zacząłem na spokojnie przeglądać dokumenty, okazało się, że poprzednim właścicielem był Pan Sekuła - polak mieszkający na stałe w NL. Na domiar złego auto sprowadzone w 2006r z Niemiec do Holandii. Więc kupiłem auto którego nie chciałem, od osoby od której nie chciałem oraz z historią którą nie chciałem. Szczerze mówiąc bylem mocno przerażony tym co się będzie działo z tym autem. Na szczęście udało mi się znaleźć Pana Sekułę na FB i skontaktowałem się z nim. Opowiedział mi całą historię tego auta i okazało się, że jestem praktycznie drugim właścicielem tego auta. Samochód kupił jako nowy Holender posiadający firmę w DE i na emeryture przeprowadził się do NL wraz ze swoim e46, zamieszkał obok Pana Sekuły i po jakimś czasie Pan Sekuła kupił to auto od Pana Holendra z wyrwanym mocowaniem dyfra. Auto przestało u niego 3 miesiące, po czym opchnął je tym bliskowschodnim handlarzom, którzy naprawili to mocowanie dyfra (kupując auto widziałem to, ale jestem spawaczem, więc w razie czego mogłem sobie to naprawić)
No i tak już został  :hyhy:

Plany są, mody są, ale o tym wszystkim w  następnych postach ;)

Dobra, tyle tego pitolenia! Czas na konkrety.
 VIN:
VIN: WBAAM11030JM46227
    Type code: AM11
    Model: 320I (EUR)
    E-F-R series: E46 4
    Series: 3
    Type: LIM
    Steering: LL
    Doors: 4
    Engine: M52/TU
    Displacement: 2.00
    Power: 110 (149 hp)
    Drive: HECK
    Transmission: MECH
    Paint code: 372 - STAHLBLAU METALLIC
    Upholstery code: E3AT - STOFF FLOCK RAUT
    Prod.date: 1999-10-26

S235    Towing hitch, detachable
S256    Sports multifunct.strng whl,cruise cntrl
S320    Deleted, model lettering
S403    Glass roof, electrical
S423    Floor mats, velours
S428    Warning triangle and first aid kit
S431    Interior rear-view mirror with auto dip
S459    El. front seat adjustment w. memory
S465    Through-loading system
S473    Armrest front
S481    Sports seat
S488    Lumbar support, driver and passenger
S508    Park Distance Control (PDC)
S520    Fog lights
S521    Rain sensor
S534    Automatic air conditioning
S548    Kilometre speedo
S550    On-board computer
P628    Communication pack
S629    Car telephone (GSM) w card reader, front
S661    Radio BMW Business (C43)
L801    National version Germany/Austria
S832    Battery in luggage compartment
S863    Dealer List Europe
S879    Operating instructions German
P972    Comfort package

 

 

20170417_192030.jpg

20170418_140353.jpg

20170418_140402.jpg

20170420_153156.jpg

20170420_153221.jpg

 

 

20170420_153357.jpg

20170418_164816.jpg

20170420_153321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lesiek zmienił tytuł na [E46] lesiek - 320i '99 sedan - czyli jak z nudnego przedlifta zrobić nudnego przedlifta

"Plany są, mody są, ale o tym wszystkim w następnych postach ;)"

 

Panowie dajcie mu czas. Napisał że już coś ma porobione więc jak nie wpadną nowe aktualizację to admin powinien zamknąć ten temat szybciutko. Może chłopak szykuje nam telenowele jak @KUJON:D

@lesiek Czekam na więcej!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego odzewu w tym temacie! Dzięki za komentarze hehe

Aktualne plany na ten samochód to większy silnik, większe hamulce i lakierowanie całego auta

To zdjęcia z momentu zakupu, do teraz trochę się poznieniało, np:

-dostało Mieleckie tablice,

-podstawowy serwis (chłodnica oleje filtry uszczelki amory pierdoły)

-zająłem się wgiotą z nadkola 

-założyłem czarne nerki.

 

20170426_142457.jpg

20170426_172624.jpg

20170511_145153.jpg

20170511_145200.jpg

20170511_145211.jpg

20171007_125428.jpg

20171007_105341.jpg

20171007_125417.jpg

20170619_215510.jpg

20171007_105333.jpg

20171217_154109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hitman_E90i co teraz? Co mam zrobić by spełniał wymagania?

@Radek89dzieje się cały czas, tylko powoli. Wszystko przy tym aucie robię sam, przez co trochę się to przedłuża. Dodatkowo to auto to moje daili, robię nim naprawdę sporo kilometrów.

@ryyyandokładnie tak. Z osła konia wyścigowego nie zrobisz :D

@Oleeek może i masz rację, nie mnie to oceniać ;)

@feconidopiero teraz zauważyłem, że pisałeś o wyposażeniu - sporty w elektryce z pompowanym lędźwiami, szyber, kiera sportowa z mutli, komputer pokładowy, czujnik deszczu, fotochrom, telefon, dzielona kanapa z podłokietnikiem, ori hak i PDC to dla Ciebie wersja bieda w e46? Oczywiście, są lepiej wyposażone wersje, lecz dla mnie to wyposażenie jest wystarczające i przekonało mnie do zakupu tego pojazdu.

Jak już gwint siedzi w samochodzie, to pasowało założyć alu.

Trafiły mi się w dobrej kasie te felgi20190707_135030.jpg.51fda42c730604ab7a0c82ae85dfe318.jpg

Jednak 16" szybko ustąpiły miejsca docelowej feldze. Kupiłem style32 8j i 9j, na które założyłem kolejno 205/40 i 215/40:

 

 

 

 

C.D.N....

DSC_0090.jpg

DSC_0123.jpg

DSC_0131.jpg

DSC_0153.jpg

DSC_0154.jpg

DSC_0029 — Odzyskano.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0046 — Odzyskano.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oleeek a jaka była by frajda gdyby w jednym poście opisał wszystkie mody i cała przemianę? Temat by umarł na pierwszej stronie :grin: tu widać że auto musiało przejsc metamorfozę skoro temat zaakceptowany i człowiek znany wielu osobom z elity :grin: czekam na rozwój wydarzeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radek89 święte słowa, polać mu!

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie nigdy nie dogonię poziomem tego, tego co tu na forum się dzieje.

Póki co gleba musi zostać taka jak jest, gdyż wjazd pod mój garaż jest w tak tragicznym stanie, że obniżenie skutkowało by niemożliwością dojechania do garażu.

Koła te które są, to docelowe koła. Mega mi się podobają style32, długo szukałem takich felg, w tych szerokościach. Jak zmienię garaż to sedes pójdzie trochę niżej i na pewno trochę szerzej na dystansie, jak zdrowie, czas i pieniądze pozwolą to poszerzę te felgi o jeden cal i przód i tył, lecz tj wspomniałem już, wszystko robię sam, więc i fele se poszerzę sam :D Materiał na wydech z kwasu leży już w garażu, tylko nie mam czasu pospawać tego.  Silnik póki co planuje wrzucić M54B30, żeby to się chociaż trochę odpychało, docelowo chciał bym tu V8, a B30 wrzucić z czasem do e39. Oczywiście, zanim włożę tu inny silnik to chcę zmienić hamulce na jakieś większe, póki co orientuję się co najlepiej wrzucić na piasty, żeby to hamowało i nie kosztowało miliona monet. Gwint który założony jest na aucie, jest tylko przejściowym gwintem, nie ukrywajmy FK to nie KW :D 

od czasu zmiany kół, coś tam się jeszcze pozmieniało, ale do finału jeszcze dłuuuuuuga droga.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moim zdaniem to co wymieniłeś to nic szczególnego. Nie ma nawet 4 szyb w prądzie, mpaka który by ratował tę budę. Komputer pokładowy to nie żaden rarytas czy dzielona kanapa i hak. Twoje auto Twoja decyzja o zakupie. Ja osobiście bym nie kupił ze względu na słabe wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Radek89 napisał:

@Oleeek a jaka była by frajda gdyby w jednym poście opisał wszystkie mody i cała przemianę? Temat by umarł na pierwszej stronie :grin: tu widać że auto musiało przejsc metamorfozę skoro temat zaakceptowany i człowiek znany wielu osobom z elity :grin: czekam na rozwój wydarzeń 

Może i masz racje! 
Tak czy siak dalej będę temat obserwować! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...