Skocz do zawartości

[E36] 3erTechno


Idzik_e36

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Idzik_e36 napisał:

Auto odebrane od MAJSTRA...

Robota jest totalnie zj***na, gość mnie zapewniał, że będzie tak jak tego oczekuje. Lakier miał być dobierany na ten co jest na aucie, miał robić próbki. 

Odbierając samochód okazało się, że "nie ma czasu robić próbek i że wyszło zajebiście"

Falbany na błotnikach, rysy na NOWYM LAKIERZE po "polerce", "pięknie odcięcie" i takie takie..

Za robotę nie zapłaciłem i zabrałem samochód.

Wszystkie plany tegoroczne zostają zawieszone, bo muszę pomalować cały samochód (zabieg jak u Kamila), termin na następny rok i może jakieś graty do swapa uda się zebrać, ale na to nie liczę. Kosztowna to praca będzie, ale najbardziej szkoda czasu, bo cały sezon jestem w plecy. 

 

 

zdjęcia z jednej strony, ale najlepiej oddają co się dzieje z dwóch 

IMG_8462.jpeg

IMG_8463.jpeg

No po prostu masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gość to się nie popisał... współczuje..:sad:, a odebrałeś auto bez płacenia - będzie się gość od to z Tobą sądził czy coś? bo tak jak piszesz, dla tego majstra robota wyszła zajebiście...

Dlatego ja mam jednego lakiernika całe życie, który robi mi wozy od lat i jestem jego pewny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oleeek napisał:

No gość to się nie popisał... współczuje..:sad:, a odebrałeś auto bez płacenia - będzie się gość od to z Tobą sądził czy coś? bo tak jak piszesz, dla tego majstra robota wyszła zajebiście...

Dlatego ja mam jednego lakiernika całe życie, który robi mi wozy od lat i jestem jego pewny. 

Sprawa rozeszła się gładko, poprawiał jeszcze podłużnice wytarte z konserwacji, nadkola zrobił, żeby koła miały gdzie pracować i powiedziałem mu, że uczciwie będzie jak zapłacę mu za to, co zrobił dobrze. Zgodził się bez problemu, więc mam wrażenie, że chciał mi nagadać, że jest dobrze i liczył, że się uda (bo mówił, że lakier ściemnieje), ale wiedział co zjebał i nie chciał robić afery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko pisałem i zapomniałem dodać, że gość malował jeszcze zderzak przedni i dokładkę.

Tutaj różnica jest mniej widoczna na pierwszy rzut oka, ale różnica w odcieniu jest.

Dokładka wyszła spoko, zrobił to lakierem strukturalnym i wygląda jak nowa. Także to jeden z plusów tej akcji.IMG_8465.jpeg.6152922d1bcc6ae364cdcf82a745ed3c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy tak lecą z tematem, ze nie mogłem zostać w tyle..

na pociechę po lakierniku zacząłem kupować kilka gratów, niedługo przyjedzie troche aso i pare spraw do zawieszenia zapewne 

Z tego co dotarło to zakładam pdc i jakieś kw v2 

F57BED2B-D9CB-4955-86B4-DEBB44413701.jpeg

30838B69-7ADB-4482-9B66-B5F2D0FF4126.jpeg

DE2E5F49-8C5A-4A5F-8B7B-EE38AAFEAA10.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to na dobry początek tygodnia przywiozłem dzisiaj kilka części z aso

gdzieś w gratach u Kamila mam jeszcze uszczelki do szyb tylnich te zewnętrzne, listwę na zderzak te z wersji USA i uszczelki do lamp i chyba tyle z nowości aktualnie

na molo prawdopodobnie będę odbierał jeszcze listwy progowe i gniazdo ładowania USB C 

3EFC0FAF-DD99-4C27-965F-09F24B8EA9A1.jpeg

FEEAA7C9-204B-4FB8-8F49-D223825EB332.jpeg

1D6F5524-442A-4D71-8820-E3A407AB0DE6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 18:47, Idzik_e36 napisał:

Wszyscy tak lecą z tematem, ze nie mogłem zostać w tyle..

na pociechę po lakierniku zacząłem kupować kilka gratów, niedługo przyjedzie troche aso i pare spraw do zawieszenia zapewne 

Z tego co dotarło to zakładam pdc i jakieś kw v2 

 

30838B69-7ADB-4482-9B66-B5F2D0FF4126.jpeg

Przejrzałem cały temat, mega fajny kebab, kolor i koło robią robotę. Jak auto trafi do lakiernika, a nie do malarza to będzie niezła petarda.

Jestem dalej w szoku jak szybko dotarł do Ciebie ten zawias i cieszę się, że zdecydowałeś się na ten wariant, jestem przekonany, że będziesz zadowolony.

Jak będziesz czegokolwiek potrzebował z takich gratów to wal do mnie jak w dym. W szczególności po Eisenmann'a ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Gratów się nazbierało, to teraz przyszła kolej, żeby coś z nimi zrobić.

Auto zostało rozebrane z rzeczy które chciałem upłynnić w kosztach, ponieważ na dniach auto jedzie na ponowne malowanie.

Tym razem będzie malowane całe auto razem z komorą silnika więc może dzisiaj/jutro  vmasher wyciągnie silnik, po czym wywiozę budę do Chrono na "odświeżenie auta". Plan jest na zdjęcie całego lakieru żeby już zobaczyć co tam się kryje pod  i czy poprzedni majster nie narobił więcej szkód. 

 

Po zabiegu auto wraca do mashera na wsadzenie pieca  m54b30, nowy zawias, listwy, uszczelki itp itd. 

Więcej info może na dniach :D 

IMG_9277.jpeg

IMG_9278.jpeg

IMG_9284.jpeg

IMG_9283.jpeg

IMG_9280.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNA PRZYKRA SPRAWA

Jak już decyzja o malowaniu całego auta zapadła po zjebanej robocie malarza,

tak teraz okazało się, że konserwacja zrobiona rok temu we wrześniu jest do niczego. (auto nie jeździło w zimę)

 

Ale dokładniej sprawę opisując... Vmasher zaczął wyciągać silnik, żeby przygotwać komorę do malowania, podnosząc auto na podnośniku okazało się, że widoczny jest rdzawy nalot, który przebija się przez nową "konserwacje". Fajnie by było gdyby to tylko lekki nalot. Okazało się, że przeszło pod dywan do środka, pojawiły się nowe dziury w podłodze, którą poprzedni majster "piaskował" i zabezpieczył jak to twierdził "na lata", a jak pytałem się go kiedyś czy chce zrobić przegląd zabiegu, powiedział, ze może za 3 lata, bo teraz to bez sensu zaglądać.

Jak zaczęliśmy zaglądać to na załączonym obrazku widać jak można oglądać świat pod dywanem. 

Dodatkowo jak majster wkładał tulejki, to zdarzyło mu się pomylić która gdzie idzie oraz pozakładać odwrotnie...

 

Podłoga wygląda na zamalowaną i trzeba robić ją od nowa przed malowaniem karoserii co pogrążyło wszystkie dotychczasowe plany. 

Jestem teraz w kontakcie z blacharzem z El Barto Garage, może ma ktoś jakieś opinie/doświadczenia lub macie kogoś do polecenia, kto weźmie auto od ręki i zrobi profesjonalną robote, bo bardzo chcę zdążyć na najbliższy germanfest malując jeszcze auto i składając silnik/naped/wydech itp.

 

zdjęć wrzucam tylko kilka, bo mam nagrania od Łukasza jak mi to pokazywał wszystko i może nie będę się tu bardziej pogrążać przez te moje problemy z mechanikerami.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

IMG_9319.jpeg

IMG_9349.JPG

IMG_9347.JPG

IMG_9348.JPG

IMG_9384.PNG

IMG_9385.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już u siebie mam lepiej zabezpieczone podłogi w e36 które jeździ tylko w sezonie  i e46 które jeździ na okrągło robiąc sam niż ten "twój" poprzedni majster. I słabo się na to patrzy że takie chistorie wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Thepiekarz napisał:

To ja już u siebie mam lepiej zabezpieczone podłogi w e36 które jeździ tylko w sezonie  i e46 które jeździ na okrągło robiąc sam niż ten "twój" poprzedni majster. I słabo się na to patrzy że takie chistorie wychodzą.

No niestety mocno pechowo trafiłem z tym wszystkim, najgorsze że kasa utopiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...