Skocz do zawartości

E36 Cosmo Cabrio by Ryba


Rybka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalutku coś się ciągle dzieje, składa. Co dzień dokupuje kolejne pierdoły do złożenia tych puzli :roll:

Wszystko co pod podłogą będzie nowe bądź zregenerowane, przewody paliwa, hamulcowe, czujniki abs / klocków,  uchwyty uchwyciki, opaski zaciskowe , wszystkie elementy aluminiowe gumowe itp zawieszania, wydech, tarcze, łożyska, piasty, klocki itd.itp.....No jednym słowem nowe e36 od dołu :-P

Myślę że już niedługo będę się mógł pochwalić całością złożoną w kupę :grin:

 

20220627_172408.jpg

20220627_151810.jpg

20220627_122438.jpg

20220623_113352.jpg

 

20220623_110354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DzikuCMS napisał:

Co będziesz robił z ręcznym?

Dotoczona i wprasowana tuleja dystansowa. Właśnie odebrane dwa komplety od tokarza, bo w coupe mam to samo rozwiązanie, a i tam przyszedł czas na zmianę tarcz na nowe :-P

received_425247806143704.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 23:11, DzikuCMS napisał:

Co będziesz robił z ręcznym?

Tak to dokładnie wygląda. Tuleja wprasowana, nawiercone i nagwintowane dwa otwory i skręcone w tych miejscach w celu zapobiegania obracaniu się tulei ( nauka na błędach )

20220701_131946.jpg

20220701_131950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bmw_e36.pawel napisał:

apropo ręcznego to zakładając tarcze kotwiczne z 330i i reszta ręcznego z 330i to powinno pasować bez kombinacji?Bo tak słyszałem :)

Tarcze kotwiczne z e46 330 nie pasują do e36. Całkiem inny rozstaw otworów itp. Chyba że ktoś coś rzeźbił i kombinował z ich przerobieniem. Ja szczerze mówiąc pierwsze o tym słyszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widać że otwory montażowe są praktycznie identyczne jak nie takie same ale w rękach obu nie miałem a Profesor Chris osobiście przekazał mi tę informację :)

tak wygląda z e46 330i

TARCZE-KOTWICZNE-OSLONY-TYL-FEBI-BMW-E46

tak z e36 z silnikami M52

2-X-OSLONA-TARCZA-KOTWICZNA-TYL-BMW-3-E3

a tak z e36 z silnikami M50

e35f103e43778eff87ed443134d5.jpg

Według mnie powinno pasować na otwory montażowe śrub w karzdym przypadku tylko średnica na piastę może być do podszlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bmw_e36.pawel napisał:

Po zdjęciach widać że otwory montażowe są praktycznie identyczne jak nie takie same ale w rękach obu nie miałem a Profesor Chris osobiście przekazał mi tę informację :)

tak wygląda z e46 330i

TARCZE-KOTWICZNE-OSLONY-TYL-FEBI-BMW-E46

tak z e36 z silnikami M52

2-X-OSLONA-TARCZA-KOTWICZNA-TYL-BMW-3-E3

a tak z e36 z silnikami M50

e35f103e43778eff87ed443134d5.jpg

Według mnie powinno pasować na otwory montażowe śrub w karzdym przypadku tylko średnica na piastę może być do podszlifowania.

Otwory montażowe nie pasują, średnica otworu na piastę jest inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory montażowe to zawsze można nawiercic żeby pasowało, według mnie lepsze rozwiązanie dać cały mechanizm z 330 razem z kotwicznymi niż bawić się w spawanie szczęk albo prasowanie tulei w tarczę. No bo co, później przy każdej zmianie tarcz znowu tuleje dawać? Bez sensu według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy prawie na finiszu. Myślę że na dniach podwozie będzie poskładane i auto leci na lakier. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej zadowolony z efektu i utwierdzam się w tym, że złoto było tutaj trafnym wyborem :D

20220708_132226.jpg

20220708_132231.jpg

20220708_132134.jpg

20220708_132130.jpg

20220708_132123.jpg

20220708_132240.jpg

20220708_132141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piorun napisał:

Jest elegancko, mam pytanie, jak było rozwiązane zabezpieczenie na łączeniach blach ?  bo czytałem, że coś w stylu cobry po całości.

Tak, całe podwozie jest zrobione cobrą. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi "na łączeniach blach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vitek_Słupsk napisał:

Poli do cabrio slyszalem ze nie spisuje sie fajnie. Ogolnie robota kozak.

 

co do hamulcow tyl, aby zalozyc reczny od 330 trzeba tez wahacze wrzucic od e46z

Poli jest wrzucone tylko na mocowanie wózka i tylna tuleja przedniego wahacza. Reszta wszystkie nowe elementy lemforder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vitek_Słupsk napisał:

Poli do cabrio slyszalem ze nie spisuje sie fajnie. Ogolnie robota kozak.

 

co do hamulcow tyl, aby zalozyc reczny od 330 trzeba tez wahacze wrzucic od e46z

Ale z tego co się orientuję to wahacze wzdłużne bez problemu podejdą z E46 330 pod resztę zawiasu z E36, mam rację?

@Rybka elegancko wyszedł dół, aż szkoda będzie jeździć hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 16:32, Rybka napisał:

Tak, całe podwozie jest zrobione cobrą. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi "na łączeniach blach" ?

Z reguły po antykorozji, kładziesz mastyki na łączeniach blach, a później idzie masa polimerowa np. sika 529, więc jest to elastyczna powłoka. Dlatego pytałem jak to było wykonane gdy cobra jest na podwoziu, która jest raczej twarda i niezbyt elastyczna. Bez mastyk ?  Sama cobra wystarcza ?  Chcę zgłębić temat, bo się zastanawiam, nad dwiema opcjami przy robieniu podłogi.  Albo Sika 529 albo właśnie cobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piorun napisał:

Z reguły po antykorozji, kładziesz mastyki na łączeniach blach, a później idzie masa polimerowa np. sika 529, więc jest to elastyczna powłoka. Dlatego pytałem jak to było wykonane gdy cobra jest na podwoziu, która jest raczej twarda i niezbyt elastyczna. Bez mastyk ?  Sama cobra wystarcza ?  Chcę zgłębić temat, bo się zastanawiam, nad dwiema opcjami przy robieniu podłogi.  Albo Sika 529 albo właśnie cobra.

U mnie poza przodami progów nie było żadnych napraw blacharskich. Podwozie zostało wymyte, odtłuszczone, podkład i cobra Novol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...