Skocz do zawartości

E36 Cosmo Cabrio by Ryba


Rybka

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, mtechnik napisał:

dokladnie galeria nie dawno sie zaczela a tu juz ładne zmiany a napewno bedzie tu co ogladac. Sam poszukuje takiej bazy cabrio i ciekaw jestem ile realnie mozna zaplacic bo ceny widzi sie teraz kosmiczne. Nie napisałes tylko jaki silnik, po wydechu patrząc jest z tyłu dwururka a nowy widze na pojednynczy wlot takze chyba 320/323 :)

Silnik 320 M52. A z ciekawostek końcowy jest założony ori z 328 z przepustnicą, która normalnie działa. I jest na to nawet papier, zakładany w ASO w DE. 

Udało się dograć temat z lakiernikiem, auto ląduje u niego po nowym roku. Ale wcześniej ( myślę za kilka dni) wstawiam do mojego mechanika, lecimy z podłogą i całym zawieszeniem. Oczywiście przed lakiernikiem samochód będzie jeszcze wstawiony do wgniotkarza, żeby możliwie maksymalnie wyeliminować konieczności używania szpachli. 

IMG_20211125_210927.jpg

IMG_20211125_214623.jpg

IMG_20211125_210938.jpg

IMG_20211123_222447.jpg

IMG_20211123_222404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 18:05, Rybka napisał:

I dzisiaj piękny strzał. Dzięki ogromnej pomocy Marcina, udało się dzisiaj zakupić piękne Polifty w oryginalnym jeszcze obszyciu i w pięknym stanie. Fotele jeszcze są w DE, ale za około 1,5 tygodnia będą u mnie. 

 

received_3000974786825197.jpeg

received_666351564351070.jpeg

received_193984426238128.jpeg

Łukasz to nie są OEM stołki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodniczący Komisji Śledczej, a zarazem Minister Obrony OEM-owej Michasierewicz po zaciągnięciu opinii biegłego rzeczoznawcy szwów technicznych wewnętrznych niejakiego Rosy wydał RAPORT w którym stwierdzono na vaderach ślady substancji wybuchowej, która znalazła się tam po zderzeniu E36 z przydrożną brzozą, co było powodem późniejszej ingerencji w stołki i nie są one już dziewiczne OEM-owe, mogą teraz skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez VIN POLIZEI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KUJON napisał:

Przewodniczący Komisji Śledczej, a zarazem Minister Obrony OEM-owej Michasierewicz po zaciągnięciu opinii biegłego rzeczoznawcy szwów technicznych wewnętrznych niejakiego Rosy wydał RAPORT w którym stwierdzono na vaderach ślady substancji wybuchowej, która znalazła się tam po zderzeniu E36 z przydrożną brzozą, co było powodem późniejszej ingerencji w stołki i nie są one już dziewiczne OEM-owe, mogą teraz skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez VIN POLIZEI. 

Ta przecie :)

a na poważnie to przez tych turasów w tej chwili jest vaderów więcej niż z linii produkcyjnej zeszło M3 w latach 1992-1999

Łukasz wspomniałeś że dorwałeś stołki w oryginalnym jeszcze obszyciu , a zagłówek fabrycznie od wewnątrz ma odwróconą skórę żeby ułatwić regulacje góra dół do tego zaznaczyłem jego kształt który wygląda słabo, kolejna rzecz to na oparciu i siedzisku ciężko jest zachować OEM wzór szycia i tu też się nie udało krojczemu, kolejna kwestia to skóra - na Vader szła Amaretta , Buffalo i Walknappa, tutaj to jakaś derma , Montana ale nic z wyżej wymienionych. W tej chwili w de na potęgę robią repliki vaderow na bazie sporta z pseudo gąbką od ciapków.  Tak naprawdę to zamiast wydawać kasę na te trzeba było zrobić je samemu że stelaży sportów i zagłówki są już dostępne w pl tak samo jak gąbki , bo będziesz i tak szył od nowa. Ale co ja wiem o E36 jak nawet nie mam takiego auta 

received_377147910875596.jpeg

received_293450842667218.jpeg

received_267181415444172.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michaś 523i napisał:

Turecka produkcja dostępna od ręki. Navi z drukarki CD box z drukarki do tego cupholder i pakiet startowy dla Kowalskiego jak znalazł . W Toruniu robi szał.

received_434443194758137.webp

received_267305925434250.webp

received_2950924611827173.webp

Ameryki nie odkryłeś, już dawno się nad nimi zastawiałem ale trafiły się te. Jak doczytasz to znajdziesz moją odpowiedź na temat obszycia, jak pisałem ocenie to na 100% jak będę je już miał w domu. Zastanawiam się tylko po czym wnioskujesz że moje fotele są turecką wersją????? 

Dobry z ciebie jednak fachowiec jak nawet rodzaj skóry ustaliłeś z trzech zdjęć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michaś 523i napisał:

To jak z odgadnięciem utworu po jednej nucie - da się ?

Vadery mają poprostu gładką skórę a strukturę widać po przyjrzeniu się z bliska a na tych co podeslałeś to na Nokii 3310 widać co jest pięć

Kurcze to jednak muszę się jeszcze dużo nauczyć, ja mam ciężko po jednej nucie odgadnąć tytuł.. 

Ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego uważasz że są to Turki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rybka napisał:

Kurcze to jednak muszę się jeszcze dużo nauczyć, ja mam ciężko po jednej nucie odgadnąć tytuł.. 

Ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego uważasz że są to Turki.... 

Nie zrozumiałeś mnie. 

Napisałem że nie są OEM - chodziło o materiał i szycie .

Nie przemawia do mnie kształt zagłówka od boku patrząc powinien dolegać do oparcia .

Może teraz będzie jaśniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michaś 523i napisał:

Ta przecie :)

a na poważnie to przez tych turasów w tej chwili jest vaderów więcej niż z linii produkcyjnej zeszło M3 w latach 1992-1999

Łukasz wspomniałeś że dorwałeś stołki w oryginalnym jeszcze obszyciu , a zagłówek fabrycznie od wewnątrz ma odwróconą skórę żeby ułatwić regulacje góra dół do tego zaznaczyłem jego kształt który wygląda słabo, kolejna rzecz to na oparciu i siedzisku ciężko jest zachować OEM wzór szycia i tu też się nie udało krojczemu, kolejna kwestia to skóra - na Vader szła Amaretta , Buffalo i Walknappa, tutaj to jakaś derma , Montana ale nic z wyżej wymienionych. W tej chwili w de na potęgę robią repliki vaderow na bazie sporta z pseudo gąbką od ciapków.  Tak naprawdę to zamiast wydawać kasę na te trzeba było zrobić je samemu że stelaży sportów i zagłówki są już dostępne w pl tak samo jak gąbki , bo będziesz i tak szył od nowa. Ale co ja wiem o E36 jak nawet nie mam takiego auta 

received_377147910875596.jpeg

received_293450842667218.jpeg

received_267181415444172.jpeg

Pomijając fakt czy vadery to ori czy też nie, zawsze podobało mi się na tym forum że ludzie zwracają uwagę na takie drobne detale.  Taka wiedza imponuje. Takie dyskusje czyta się najlepiej. 

 

Ps. @Rybka Nawet na tureckich vaderach będzie pinknie. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KUJON napisał:

A jeszcze apropo tureckich vaderów to zauważyłem że najwięcej wyśmiewają je osoby, które swoje skręcane prawilne, niemieckiej lub włoskiej produkcji koła za miliony monet mają odziane w Nankangi MADE IN TAJWAN :-D

Teraz to i mnie zaskoczyłeś aż musiałem spr co ja właściwie kiedyś tam naciagalem na te darki 

Screenshot_20211203-100624.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON a mnie to się bardziej wydaje że tu chodziło bardziej o fakt podrabiania przez Turka, czy Chińczyka produktów sygnowanych logiem znanych firm niż o kraj produkcji bo przecież był czas gdzie BMW miały chińskie szyby . Weźmy np piękne pachnące nowe listwy boczne z logiem M z allegro  są tak perfekcyjnie podrobione że aż za długie o 2mm a znaczek M jest prócz kołków montażowych wklejony żeby nikt go nie zgubił ale z zewnątrz nie widać różnicy to i po co przepłacać 329,99pln za komplet w stosunku do 298,03pln za jedną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michaś 523i napisał:

KUJON a mnie to się bardziej wydaje że tu chodziło bardziej o fakt podrabiania przez Turka, czy Chińczyka produktów sygnowanych logiem znanych firm niż o kraj produkcji bo przecież był czas gdzie BMW miały chińskie szyby 

hmm, a obszywanie u pana Władka w Pcimiu Dolnym vaderów skórą która nigdy nie występowała, a także niewystępującym kolorem i upychanie w wypierdziane gąbki jakiegoś tam wypełnienia to nie jest podrabianie, a tak ma 99% ludzi, wtedy jest prawilnie OEM-owo, ale jak fotele przyjadą od maj frenda Abdula to już jest profanacja, zdrada stanu :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty no teraz to żeś  zaczął 

Wiesz jakie jest moje podejście do obszywania i wiesz że jestem pierdolnięty na punkcie E36 i piankowania gąbek zmiany kolorów i eko skóry więc nie wrzucaj mi bo i tak nie lubią mnie już tu . 

A tak wyglądaj stare 22letnie wypierdziane

IMG_20210523_123018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasierewicz ja nie piję do ciebie tylko ty do prawie całego forum bo z takim radykalizmem OEMowym jaki ty prezentujesz obrażasz tutaj 90% ludzi którzy w swoich Kebabach mają obszywane wnętrza. Przypomnę ikony E36 z podrabianymi wg ciebie vaderami Gamek , Ryba, Patryczken, Dawid P, Arass itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KUJON napisał:

Michasierewicz ja nie piję do ciebie tylko ty do prawie całego forum bo z takim radykalizmem OEMowym jaki ty prezentujesz obrażasz tutaj 90% ludzi którzy w swoich Kebabach mają obszywane wnętrza. Przypomnę ikony E36 z podrabianymi wg ciebie vaderami Gamek , Ryba, Patryczken, Dawid P, Arass itd.

Nie obrażam bo wiedzą że mam inne podejście do tematu i przegadaliśmy to nieraz.  A każdy ma swoja ndividualna wizję auta. I to szanuje . A szydzenie z kogoś kto ma stare nie podarte w bardzo dobrej kondycji fotele jest wg mnie słabe i pokazuje odwrotną sytuację. Ja tylko zwróciłem uwagę że Łukasza fotele nie wyglądają na oem jak wspomniał a temat się rozwinął że..... 

Wystarczyło napisać - dorwałem vadery stan jak widać robię je wg swojej wizji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michaś 523i napisał:

Nie obrażam bo wiedzą że mam inne podejście do tematu i przegadaliśmy to nieraz.  A każdy ma swoja ndividualna wizję auta. I to szanuje . A szydzenie z kogoś kto ma stare nie podarte w bardzo dobrej kondycji fotele jest wg mnie słabe i pokazuje odwrotną sytuację. Ja tylko zwróciłem uwagę że Łukasza fotele nie wyglądają na oem jak wspomniał a temat się rozwinął że..... 

Wystarczyło napisać - dorwałem vadery stan jak widać robię je wg swojej wizji . 

Ps zapomniałeś o Bujonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym oceniamy w takim projekcie staranność wykonania dbałość o detale i szczegóły i na tym forum chyba każdy się przyzwyczaił że pokazanie że coś jest albo może być lepiej zrobine daje wyższy level na zlotach. Patrz na obecne swapy a kiedyś.  Kiedyś ludzie kable cieli skręcali a teraz montaż po pinach wiązki układane że starannością. To się właśnie bierze z tego forum i przez takich jak ja.  I auta na tym forum są wzorem dla Europy o Ameryce nie wspomnę. Pokazał bym wam auta z wielkich projektów USA w tv nagłośnionych to byście za głowę się złapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...