Skocz do zawartości

[e36] M3 GT RacingBlue - german do sportu


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł podsunięty przez @vmasher na tylne tarcze kotwiczne przy zastosowaniu tarcz hamulcowych 320mm. Może to nie droga na skróty i po taniości , ale czasami warto posłuchać i zrobić coś porządnie. 

Kupiliśmy dwa nowe komplety tarcz kotwicznych 330i e46 i  e36  Wycinamy rdzeń z mocowaniami pod zwrotnice z e36 i tarczę z e46 , spawamy i mamy komplet pod 320mm na zawias orgi e36. Jeszcze tylko obróbka, proszek i towar jak nowy. 

received_1191932884773471.jpeg

received_1392967561468681.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamil napisał:

Hebel z 330i praktycznie porównywalny do e46 m3 gdzie seryjnie hamowało s54. Identyczna szerokość bieżni na tarczy i wymiary klocka , czyli ta sama powierzchnia i siła hamowania. Tłoczysko identyczne. Różnica tylko w grubości tarczy, czyli więcej materiału lepsze i szybsze odprowadzenie temperatury podczas awaryjnego hamowania, co ewentualnie ma wpływ przy kilku krotnym hamowaniu np. na torze. Tyle teorii, a tak naprawde nie zmieścilem większych hamulcy. Felga jakiej chce użyć to RH XD 18 9,5" z rantem 2.75" i musiałem pójść na kompromis. Przymierzałem też hamulce od m3 e46 i poza innym kształtem zacisku  , różnica jest nie zauważalna, a juz się nie mieści za rotorem. 

To teraz wszystko jasne czyli hebel z m3 wcale szalu nie robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamil napisał:

Pomysł podsunięty przez @vmasher na tylne tarcze kotwiczne przy zastosowaniu tarcz hamulcowych 320mm. Może to nie droga na skróty i po taniości , ale czasami warto posłuchać i zrobić coś porządnie. 

Kupiliśmy dwa nowe komplety tarcz kotwicznych 330i e46 i  e36  Wycinamy rdzeń z mocowaniami pod zwrotnice z e36 i tarczę z e46 , spawamy i mamy komplet pod 320mm na zawias orgi e36. Jeszcze tylko obróbka, proszek i towar jak nowy. 

received_1191932884773471.jpeg

received_1392967561468681.jpeg

W jaki sposób ma być zamontowany zestaw ręcznego z E46 skoro rdzeń został z E36 i jedyne co się zmieniło to cała średnica tarczy kotwicznej? Z tego co ja wiem 330i/d ma innych wymiarów rozpieraki i sprężyny do montażu szczęk niż e36, chyba że się mylę a jak wiadomo człowiek uczy się całe życie, ja wrzuciłem całe wahacze z 330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DzikuCMS napisał:

W jaki sposób ma być zamontowany zestaw ręcznego z E46 skoro rdzeń został z E36 i jedyne co się zmieniło to cała

Kolega zapewne rozwiązał problem tarcz kotwicznych pod większe tarcze, a zacisk zostaję z e36 i pewnie pierścienie w tarcze. 

 

13 minut temu, DzikuCMS napisał:

wrzuciłem całe wahacze z 330

Też tak planowałem zrobić, ale znaleźć sensowne wahacze 330 (nie szrot) graniczy z cudem więc odpuściłem. 

Czy przypadkiem nie trzeba również zaszczepić coś jeszcze z 330 poza wahaczami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil napisał:

Tak bieżnia ręcznego będzie zatulejowana na 160mm i zostaja rozpieraki i okladziny z e36. Wszystko pokaze jak odbiore od tokarza

Mam dokładnie tak samo zrobione. 

Jest pięknie zaglądać do tego tematu. A tutaj gra się dopiero rozkręca i najlepsze przed nami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ogo2103 napisał:

Czy przypadkiem nie trzeba również zaszczepić coś jeszcze z 330 poza wahaczami? 

No kompletujesz wahacze, tuleje, łożyska, piasty, rozpieraki, sprężyny, szczęki i składasz do kupy, sorry za offtop

Szkoda że furą nie będzie latać od czasu do czasu po torze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DzikuCMS napisał:

No kompletujesz wahacze, tuleje, łożyska, piasty, rozpieraki, sprężyny, szczęki i składasz do kupy, sorry za offtop

Szkoda że furą nie będzie latać od czasu do czasu po torze 

Najblizszy tor Jastrząb mam 100km , kto wie może kiedyś wjedzie i stanie . Serce by mnie bolało jakbym wypadł poza tor. Drugi komplet felg Motorsport skladam na semislick na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w pracowni podejrzeć efekty pracy nad sufitem w alkantarze. Zrobiłem jedno zdjecie szpiegowskie. Jutro jak odbiorę postaram się opisac i pofocić wszystkie elementy. Na pierwszy rzut oka jest sztos. Zdradzę tajemnicę , że słupki B też poszly w nowe...

20230222_164455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam plan robić właśnie w alkantare, ale znam ludzi którzy uważają że ori(podobny) material jest lepszy bo alkantara wygląda jakby się brudziła cały czas dobrze że ja się do nich nie zaliczam. A wracając do tematu to czekam na resztę fot wnętrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Thepiekarz napisał:

U siebie też mam plan robić właśnie w alkantare, ale znam ludzi którzy uważają że ori(podobny) material jest lepszy bo alkantara wygląda jakby się brudziła cały czas dobrze że ja się do nich nie zaliczam. A wracając do tematu to czekam na resztę fot wnętrza. 

Być może mają rację.  Nie wszystko co drozsze, to lepsze.  Ja myślę że alkantara doda elegancji i pięknie zagra z malinowa skóra nappa i carbon dekorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil napisał:

Być może mają rację.  Nie wszystko co drozsze, to lepsze.  Ja myślę że alkantara doda elegancji i pięknie zagra z malinowa skóra nappa i carbon dekorami

Może i tak ale ja u siebie w daily mam kilka elementów wy właśnie alkantarze i robi mi bardziej niż ori materiał ale każdy ma inny gust i podoba się co innego. A jeśli chodzi o twój projekt to myślę że wszystko zgra się TOP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafilem za 150zl bardzo ładną półkę e46 z elektryczną roletką , która posłuży do swapa. 

Oczywiście nie mogłem się doczekać i jeszcze dzisiaj wyciąłem otwor w półce e36 i zamontowałem roletkę. Elektryka będzie postawiona na module z e38. Jutro jeszcze alkantara i mamy kolejny gotowy puzzel ukladanki

20230223_115141.jpg

20230223_115128.jpg

20230223_201135.jpg

20230223_201203.jpg

20230223_201132.jpg

20230223_201141.jpg

20230223_203348.jpg

20230223_203315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil napisał:

Odebrałem sufit.  Bardzo solidna przyzwoita robota w uczciwych pieniadzach. Polecam Łukasz Jelonek z FB. Powołujcie się na mnie zrobi dobra cene.  Młody ambitny chłopak i wie co robi. 

20230225_131524.jpg

20230225_131345.jpg

20230225_131416.jpg

Dużo większy koszt niż zrobienie z materiału "mpakietowego" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...