Skocz do zawartości

[e36] M3 GT RacingBlue - german do sportu


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

W oczekiwaniu na odbiór karoserii od lakiernika zjeżdżają inne elementy projektu. 

W ostatnim czasie odebralem tak spakowane odnowione felgi RH XD 18" z przeznaczeniem na eventy , oraz orgi kute felgi styling 24 Motorsport , które występowały miedzy innymi w wersji m3 gt i uważam że będą pasować idealnie do tego projektu. 

Felgi zostały wyprostowane, obrobione , wyszkielkowane , a nastepnie dostaly proszkowy podklad i natryskowo wylana baza + bezbarwny

20220920_191717.jpg

20220918_190414.jpg

20220918_190426.jpg

20220917_093750.jpg

20220920_191030.jpg

20220917_142005.jpg

20220920_191103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie petarda :) co do rh, co z tematem przylgni do montażu rantow? Całej tej przylgni polakierowanej nie trzeba zjechać do gołego aluminium? Bo czytałem kiedyś, że różne są szkoły składania ale najbezpieczniej chyba jak gole aluminium bębna skręca się z gołym rantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Espinoza napisał:

Będzie petarda :) co do rh, co z tematem przylgni do montażu rantow? Całej tej przylgni polakierowanej nie trzeba zjechać do gołego aluminium? Bo czytałem kiedyś, że różne są szkoły składania ale najbezpieczniej chyba jak gole aluminium bębna skręca się z gołym rantem?

Myślę że nie zaszkodziłoby jakby były czyste,  ale ja skladam zawsze na silikon i nigdy nie było problemu z niczym przez to że są malowane przylgnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 godziny temu, Tomajx6m napisał:

Zapowiada się petarda.Jaki wosk użyłeś??

Szczerze nawet nie wiem muszę spytac lakiernika.  Miała być wysoka półka. Szkoda tylko że nie użył bezbarwnego wosku,  było by bardziej estetycznie.  Mimo wszystko według mnie jest zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Jest duży przełom w budowie projektu. Nadszedł w końcu dzień odbioru karoserii od lakiernika. Auto zostało przewiezione do Vmascher Garage , gdzie od nastepnego tygodnia bierzemy się sprawnie za uzbrajanie auta.

Na pierwszy ogień pójdzie wygłuszenie ściany grodziowej , podłogi , bagażnika i tylnych błotników. Do tej operacji użyjemy mat butylowych 2mm z powłoką 0,1mm aluminium + pianka kauczukowa 6mm . 

20230121_130616.jpg

20230121_130625.jpg

20230121_130639.jpg

20230121_130636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Material wygluszeniowy zakupiony. Postawilem na krajowego producenta Bitmat. W zestawie 7m2 maty butylowej o grubosci 2mm z aluminium i pianki kauczukowej 6mm w zestawie jest rolka do rozprowadzenia materiału. Koszt takiego zestawu 700zl. Zdań relacje z prac i jakość materiału

20230126_140338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamil napisał:

Material wygluszeniowy zakupiony. Postawilem na ktajowego producenta Bitmat. W zestawie 7m2 maty butylowej o grubosci 2mm z aluminium i pianki kauczukoeej 6mm w zestawie jest rolka do rozprowadzenia materiału. Koszt takiego zestawu 700zl. Zdań relacje z prac i jakość materiału

Gdzie kupowałeś te maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy dzień prac przy karoserii.  Wszystkie profile zamknięte karoserii dostały sytą porcję wosku.  Podłoga została odtłuszczona i bierzemy się za wygłuszenie wnętrza. Mata butylowa 3mm etap pierwszy.

20230203_181310.jpg

20230203_175851.jpg

20230203_175812.jpg

20230203_175655.jpg

20230203_175824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci ta mate dobrze wałkiem docisnąć i uformować, (wtedy będzie działać jak powinna) bo po fotach wyglada jakby tylko została przyklejona i nawet dobrze nie odciśnięta. korki z podłogi jak i przetłoczenia powinny byc dobrze odwzorowane na tej macie… sam proces rolowania/układania to 2/3 razy tyle pracy co samo przyklejenie te kwadraciki na macie informują ze właśnie mata nie jest dociśnięta ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...