Skocz do zawartości

[e36] M3 GT RacingBlue - german do sportu


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybor na e36 coupe padł nie z przypadku. To mój powrót do przeszłości , wspomnień i powrót na scene syndykatu.  Z uwagi że mnie zawsze bardziej jarała budowa i konfiguracja auta niż ratowanie vinu, to postanowiłem że tym razem też nie będzie łatwo. Warunek był jeden - karoseria musi być bez historii wypadkowej i śladów korozji. Reszta się nie liczy - wyszukamy , uzbieramy , dołożymy i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze - zbudować auto niepowtarzalne jedyne w konfiguracji , która podoba się właśnie mi. A przy okazji odpowiada kanonom GermanStyle. Po wielu miesiącach poszukiwań wpadla w moje ręce 316i 95r cosmoschwarz w oryginalnym pierwszym lakierze na każdym elemencie, bez szpachli i korozji. A Bardzo dużą zaletą auta było to że została kupiona 6 km ode mnie.  Z pomocą w budowie projektu udałem się do Łukasza Byzdra @VmaszerGarage i to właśnie on będzie trzymał pieczę nad moim projektem.  Od jakiegoś czasu cel jest tylko jeden " german do sportu" podobno sie da ;) .
M3 GT RacingBlue  tak nazwaliśmy ten projekt, ponieważ będzie to replika M3 w pakiecie GT plus moja wizja kolorystyczna i dodatki tuningowe. Auto w pierwszej kolejności mialo dostać v8 m62b44  zakupione od Dawida z jego wczesniejszego projektu. Skompletowalem cały swap pod e36 Vmaszer przygotował komorę , wyspawał mocowania i silnik miał lądować w auto.  W ostatniej chwili zmieniliśmy zdanie , że pójdziemy level wyżej i jak ma być M3 GT wizualnie to mechanicznie też zrobimy M3. Wybór S54B32. Los chyba był pisany wcześniej, bo już na drugi dzień z pomocą BRP wylicytowałem e46 M3 cabrio w USA z przebiegiem 84tys. mil na dawce mechaniki i tak zaczyna się ta przygoda z M3 GT RacingBlue - Germanem do Sportu.

Poniżej Vin do którego będziemy dąrzyć:

Kolor: estorilblue
Mpakiet zewnetrzny: zderzak przód m3, zderzak tył m3,  progi m3, listwy ozdobne m3, lusterka m3, dekory progów m3
Pakiet GT: gtedken , gtschwert, gtclass risers.
Felgi: RH XD 3tlg 18"
Wnętrze: m3 Vaders lift RedBen 8 , konsola i dekory carbon
Zawieszenie : kw v2
Hamulce: M3 e46 csl
Silnik : S54B32 M3
Skrzynia biegów: manual 6b lekka + sprzęgło custom
Wyposażenie: pdc tył, obc18 bc , kierownica serducho multi , telefon gsm bmw + kopyto + cd43, cupholder, pasy bezpieczeństwa Bmw Motorsport, klamki zewnetrzne Bmw Motorsport, elektryczne 4 szyby, centralny zamek, klimatronik, czarny sufit
Tuning: Rollbar inox, aktywny uklad wydechowy custom,  lampy tył Smoke MHW itd.

Postaram się w pełni zrealizować założony cel , a co wyjdzie przedstawić w temacie poniżej.

Zapraszam do śledzenia budowy.

20210328_145150.jpg

20210328_144156.jpg

20210328_144914.jpg

20210328_143904.jpg

20210328_144141.jpg

received_326488269097596.jpeg

received_296098618863416.jpeg

received_913671942746482.jpeg

received_924454608378551.jpeg

received_1087933218357018.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamil zmienił tytuł na [e36] M3 GT RacingBlue - german do sportu

Zacząłem interesować się lakierem Estorilblue, ponieważ chce uzyskac najbardziej jasny stosowany w latach 90tych na e36 czy też e53. Okazuje się ze producent podaje dwa Estoliblue 335 tzw. Stary estoril stosowany w serii e i nowy estoril II kod B45 z serii F. Po wymieszaniu lakieru w mieszalni po kodzie nadal wychodzi zbyt ciemny i jedynym rozwiazaniem byl zakup klapki z e53 jako probnik do mieszalni. Poniżej na zdjeciach klapka w porownaniu z estoril B45 , a drugie zdjecie to probny natrysk estoril 335 po numerze ktory tez wcale nie wychodzi jasny.  Finalnie ma być ten co na klapce e53.

20210624_174605.jpg

20211106_223408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wojtek-e30 napisał:

Zapowiada się nieźle, taki powrót do przeszłości super pomysł :) Telefonu i innych bajerów osobiście bym nie dawał jak ma być do sportu :) 

A jak będę musiał gdzies zadzwonić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qbak napisał:

To odpalasz memory fajw na telefonie i radio przez bt się łączy automatycznie ;)

To dam to i to. Telefon bardzo mi się podoba wizualnie na kopyto, chociaż większość osób nie popiera mojego zdania,  ale lubię jak świeci,  a fajnie przy tym jak będzie jeszcze działał.  Rozumiem że jak dam cyfrowa zmieniarką To mogę dołożyć moduł blth. Czyli nawet muzykę można puścić na audi z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, i multifunkcja działa. Generalnie to świetne rozwiązanie, CD43 naprawdę odżywa. Chowasz pod deskę rozdzielczą zmieniarkę, wyprowadzasz sobie aux i usb (dla szpanu bo korzysta się tylko z bluetootha ;)) i to wszystko. Zmieniarka już ma w sobie połączenie z BT

 

https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-lite-bt

 

Takie coś. Myślę że z telefonem nie będzie się gryzło. Wiadomo, fajnie jak świeci ale dla mnie to tak duży przeżytek że ja bym nie chciał. Co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, qbak napisał:

Tak jest, i multifunkcja działa. Generalnie to świetne rozwiązanie, CD43 naprawdę odżywa. Chowasz pod deskę rozdzielczą zmieniarkę, wyprowadzasz sobie aux i usb (dla szpanu bo korzysta się tylko z bluetootha ;)) i to wszystko. Zmieniarka już ma w sobie połączenie z BT

 

https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-lite-bt

 

Takie coś. Myślę że z telefonem nie będzie się gryzło. Wiadomo, fajnie jak świeci ale dla mnie to tak duży przeżytek że ja bym nie chciał. Co kto woli ;)

Jesteś 100% pewny, że CD43 obsłuży tą zmieniarkę i multifunkcje ? Pytam bo mam to radio. kiedyś chciałem się tym zająć ale jakoś jeszcze nie podeszłem do tematu, a teraz chętnie bym się za to zabrał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dawid82 napisał:

Jesteś 100% pewny, że CD43 obsłuży tą zmieniarkę i multifunkcje ? Pytam bo mam to radio i jak kiedyś chciałem się tym zająć ale jakoś jeszcze nie podeszłem do tematu, a teraz chętnie bym się tym zajął 

Dawid wydaje mi się że Twoje nie jest cd43 chyba że starszy model.  Wydaje mi się że cd43 mówią na to z 2 wyswietlaczami , chyba że się nie różnią opcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamil napisał:

Dawid wydaje mi się że Twoje nie jest cd43 chyba że starszy model.  Wydaje mi się że cd43 mówią na to z 2 wyswietlaczami , chyba że się nie różnią opcjami.

Tak masz racje teraz się przyjrzałem mam inne radio :) .  Chętnie bym kulił ten profesional na kasety ale cena zabójcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odebralismy dawce z BRP. Nowa bateria i zagadała od strzała. Silnik ladnie równo pracuje. Pod maską stan salonowy,  vanosow nie słychać. Serwisy olejowe co 12-15 tys km , przebieg 84 tys mil.  Zapowiada się obiecująco.  Auto idzie na czesci. Jezeli są chętni to można opłacić na siebie akcyze i stać się szczęśliwym posiadaczem dowodu z vinem WBS20211102_141123.jpg.e73cf418d3596ac2f5a3ecf53c95ed92.jpg

20211102_115835.jpg

20211102_141113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sopel94 napisał:

Ile takie autko wyszlo ? Sam myślę nad taką opcją ale celowałbym w anglika bo usa podobno stłumione silniki są. 

Jak kojarze to tylko inne  katalizatory mają a przy usa dużo mniej roboty niz robić całą przekładke i potem napewno łatwiej sprzedać us niz anglika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...