Skocz do zawartości

[E36] Cabrio 320i by Witas


witte36

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałbym Wam przedstawić mojego kebaba cabrio. Wyposażenie:

Rok:1995

Silnik: m52b20

M-pakiet ( z vinu)

Radio cd43

Climatronic

Obc 18 

Ori navi

Kierownica multi

Tempomat

Telefon

Pdc

Skóra (sporty)

Pompowane ledzwia

Zmieniarka dension

Licznik m3

Nakładki progowe wewnętrzne m3

Spryskiwacze lamp

Oświetlenie komory silnika

Koła oz futura 9 i 10.5 

Podgrzewane fotele

Dach polautomat

CD box w schowku

Ori latarka

Może trochę o aucie: 

Auto nie ma śladów rdzy, podczas zakupu auto całe było w pierwszym lakierze nigdy nie było naprawiane blacharsko. Wsadziłem w nie wiele pracy w doposazanie jak i lakierowanie całego przodu (liczne odpryski). 

Plany:

Vadery ( które już mam, czekają na obszycie wraz z całym wnętrzem) 

Elektryczne stelaże do vaderow ( które również posiadam) 

SWAP na m52b28 czyli klasyka

Odmalowanie/odnowienie całego zawieszenia żeby wyglądało i orawowalo się jak nowe

Cup Holder w schowek

Itp..... bo wiadomo że dobry projekt nigdy się nie kończy.....

Mile widziane wszelkie uwagi i sugestie

Auto znajduje się w obecnej specyfikacji z białymi kierunkami,Ori lampy z przodu Bosch nie bh jak na niektórych forach i z Ori nowymi halogenami

Pozdro!

 

74781386_2779286942116685_1647410014337368064_o.jpg

IMG_20210315_204919.jpg

IMG_20210223_225505.jpg

IMG_20210221_150632.jpg

IMG_20210221_150639.jpg

IMG_20210209_183641.jpg

IMG_20210111_182433.jpg

IMG_20210111_182313.jpg

IMG_20201205_120815.jpg

IMG_20210315_112238.jpg

received_337536500708667.jpeg

received_628498124747344.jpeg

IMG_20200610_195244.jpg

IMG_20200612_143221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód właśnie bym zostawił. Jeżeli masz opony z tyłu 225 (co raczej mi nie wygląda na to) to Zmień bębny. Daj teraz komuś auto i przejedź się za swoim cabrio i może da Ci to do myślenia że wygląda to śmiesznie. Ale i bokiem widać, że nie zgrywa się. Co na jednym zdjęciu strasznie to razi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miked napisał:

Przód właśnie bym zostawił. Jeżeli masz opony z tyłu 225 (co raczej mi nie wygląda na to) to Zmień bębny. Daj teraz komuś auto i przejedź się za swoim cabrio i może da Ci to do myślenia że wygląda to śmiesznie. Ale i bokiem widać, że nie zgrywa się. Co na jednym zdjęciu strasznie to razi 

Są 225 szerokie. Czyli zwęzić trochę felgi bebnem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, qbak napisał:

No właśnie, coś tam spas z tyłu nie siedzi. Środeczek kozacki :) Jak idziesz w detale to ogarnij parowanie lamp.

 

@ryyyan patrz jaki wariat, ma podłączoną nawigację! :D

Jak auto stoi na prostym to spas jest taki że palec ciasno wchodzi a jak miałem niżej to.niestety obcieralo. A co do lamp to są inne lampy Ori Bosch a nie te parujące bh :) a co do navi i całej reszty to działa wszystko włącznie z telefonem z multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Miked napisał:

Zrobić na tyle 10J.  10j = 254 / opona 225 to daje nam po 1,5 centa naciągu. 
W Twoim przypadku zmieniał bym bębny na węższe o 0,5 cala.

Ew zmieniać opony. nie każde dobrze się naciągają.  Hankooki wygrywają pod kątem naciągania/rozciągania

Na tyle mam właśnie hankooki v12 Evo a z przodu Dunlop. Czyli tak czy inaczej na przód kupię również hankooki v12. Muszę przemyśleć co zrobić żeby to dobrze wyglądało. Dzięki za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu z przodu zrobić większy naciąg, tak zeby sie wyrównał z tylem, a nie zwężać felgi? 

Do tego pobawić się wtedy kątami nachylenia kół i jeszcze troszke to lepiej po pasować, schodząc delikatnie w dół przy lekkim negatywie ? 

Moim zdaniem chyba w tą stronę lepiej isc, niż zwężać koła mniejszymi bębnami... ;)

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie doposażone cabrio 

Z tyłem jak wyżej ;-) do poprawy. Niestety 10.5 cala z tyłu w e36 w ori nadkola cieżka upchnać. Zostale ci  rolowanie albo zmiana konfiguracji tyłu np 10cali tył opona 225/35 i bedzie cacy 

Jakie zawieszenie? Tylko nie mów że betony bo będa krzyczeć :lol: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola napewno zostają seryjne, żadnego rolowania nie zrobię bo poprostu szkoda mi ruszać budy. Powiem szczerze że w życiu nie spodziewał bym się że ktoś mi zwróci uwagę że mam za szerokie koło :D Ale od tego jest forum żeby doradzić i zwrócić uwagę na rzeczy które są do poprawy za co dziękuję :) Czyli reasumując muszę zmniejszyć naciąg zmniejszając szerokość felg i posadzić ja bardziej na glebie nawet kosztem robienia kątów w ramach rozsądku oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy dobrze mnie rozumiesz. To ze zmienisz szerokość felgi z 10,5 na 10j, a zostawisz ta sama oponę to wizualnie szerokość kola od tyłu się nie zmieni. Styk powierzchni opony z asfaltem zostanie ten sam. Nadkole się lepiej wypełni. Opona będzie wygladała na bardziej mięsistą. Zrówna się z przodem. Pozniej przyjdzie czas na spasay (kąty i dopasowanie obniżenie auta.) Przerobiłem w ciul 3tlg topowych na swoim kebsie. I serio najlepiej wyglada 10j na 3,5 calowym rancie z oponą 225. Cieżko to uzyskać, potrzeba dużej wiedzy wbrew pozorom. Są dziwne wyjątki ze na 10,5 opona 225 sie naciąga bardzo ładnie i wyglada to naprawdę estetycznie ale to jest los, przynajmniej tak zaobserwowałem. 

 

Edit: Bordi, to jest to co wspomniałem. U niego jest 10,5 225 i hankook i U Bućka ten sam set. A jednak inaczej się nadciągnęło. Podejrzewam że ten los to jest o kilka mm w innym miejscu stopka na bębnie/rancie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Brodi97 napisał:

To ja podrzucę dla porównania foty e36 Bućka z działu PD :)

9.5 przod i 10.5 tyl. ;)

gf2020-0064.jpg.f4313826b9cbfa7ccf075c6e822c599b.jpg

niezlynegatyw-3er2019-021.jpg.a9024fa1d9cc39167869f42be65bfb23.jpg

gf2020-0035.jpg.0a1c2e0f740b0638cc882ef95bd33f0d.jpg

Wydaje mi się że ten rant felgi wystaje tak samo jak u mnie i opona również jest identycznie naciągnięta. Czyli tak jak u mnie jest za ciasny kondon jak to powiedział Miked. Ale tak duże katy nie do konca mi leżą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi oceniać, u mnie trafia ta opcja w gusta. Wrzuciłem zdjęcia po prostu czysto dla porównania, aby mieć wgląd jak to moze wyglądać na większych naciągach i kątach. 

Według mnie wygląda to smacznie i jeśli jest w dziale PD z "oreo" tzn ze nie tylko według mnie to wygalda przyjemnie dla oka. ;)

Ale wiadomo, ze wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja tylko wrzuciłem foty, abyś miał porównanie tłustego e36 z naciągami, do innych. 

A zrobisz oczywiście to co Ci się bardziej podoba. ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś z tym tyłem muszę zrobić i chciałbym abyście mi doradzili co zrobić najlepiej żeby to miało ręce i nogi. Napewno rolowanie odpada i tak dużych kątów też nie chciałbym mieć. Czyli pozostaje zmiana bębnów na 7j żebym miał 10j szerokości i wtedy pasowanie na delikatnych kątach. PS. A Twoim zdaniem ta opona jest mniej naciągnięta niż u mnie i mniej tego gołego rantu wystaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...