Skocz do zawartości

[E39] Imola 525i | Arnie


Arnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czas na moje drugie E39, które jest w trakcie budowy.

Jest to 525i Imolarot w fabrycznym M Pakiecie zewnętrznym i wewnętrznym z 2001 roku.

Auto kupione w stanie mocno średnim wizualnie co będzie widać na zdjęciach, lecz technicznie w stanie bardzo dobrym - nowe zawieszenie przód, nowe hamulce, dodatkowo porobiłem wszystkie rzeczy eksploatacyjne. Auto służyło i bedzie służyć na co dzień.

E39 jest aktualnie w trakcie malowania, planowany wyjazd gotowym autem mam nadzieję jeszcze w kwietniu.

Zawias jaki wleci to MTS Gold na przód z camberami od szwagrów, a na tył twardy zestaw od PK Coilovers.

Zdjęcia po zakupie i aktualnie podczas prac.

Felgi są już prawie gotowe:

Rial Daytona Race 19" 

Przód - 10J rant 3"

Tył - 11,25 rant 4,25"

Temat postaram się aktualizować na bieżąco :-)

 

 

IMG_20200917_072329.jpg

IMG_20200917_072315.jpg

IMG_20200917_195957.jpg

IMG_20200918_185054.jpg

IMG_20200918_185120.jpg

IMG_20201018_170732.jpg

IMG_20201126_204607.jpg

IMG_20201128_141351.jpg

received_133334941999051.jpeg

received_1158065427964057.jpeg

received_861112604669406.jpeg

received_753984258571917.jpeg

received_179290064001727.jpeg

received_1143288716111575.jpeg

received_329931215127848.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tego będzie, patrząc na srebrna i jeśli imola pójdzie w tym samym kierunku niestety imola zrobi dużo większe wow. Kolor straszny do lakierowania ale chyba już o tym wiesz. Po ciężkich walkach z imola poszła cała oprócz dachu bo nie dało się tego ani wycieniować ani wszczelic się z kolorem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najładniejszych kolorów w E39. Chyba nie było innej opcji jak lakierować całość bo w momencie zakupu była straszna kolorowanka na elementach. Dach zostawiasz w kolorze czy np. masz plan na czarny połysk? Myślę że fajnie by to zagrało z czarnymi listwami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MGR napisał:

 Dach zostawiasz w kolorze czy np. masz plan na czarny połysk? Myślę że fajnie by to zagrało z czarnymi listwami ;) 

Hahaha czarny dach na tym forum haha Nie  no panowie , wioske to zostawmy dla pasjonatów :lol:

Co do auta  to fajne kolory byly, ale mam nadzieję że całe auto malujesz aby nie było powtórki z rozrywki...

Przydały by się foty wnętrza  i wrzucić jakis męski tłumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goryl napisał:

Fajnie się zapowiada ta imola!! Dla mnie totalnie bez sensu mieć 2 sztuki e39 (no chyba że druga to m5 lub alpina:mrgreen:)

To samo mi przez myśl przeszło czemu na daily np nie coś innego E46, X5 itp jest w czym wybierać a tak to zaraz E39 jedna i druga się przeje.

 

9 godzin temu, MGR napisał:

Dach zostawiasz w kolorze czy np. masz plan na czarny połysk? Myślę że fajnie by to zagrało z czarnymi listwami ;) 

To chyba nie to forum kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu każdy tak odradza ten czarny dach, ja mam czarny do tego z materiału i nikt się nie czepia :D

Jak już padło wcześniej w temacie, biorąc pod uwagę kolor oraz VIN ta czerwona wydaje się bardziej rozwojowa pod kątem projektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te chwilę to mój ulubiony model BMW, więc czemu by nie mieć dwóch :grin: Poza tym chodzi mi po głowie jeszcze M5.

To czy przebije srebrną wyjdzie w praniu. Plan w głowie mam jasny i klarowny, także działam i cały czas do przodu 8)

 

Wierzę, że wszystko pójdzie po mojej myśli i obydwa auta uda się doprowadzić do zadowalającego mnie stanu 

IMG_20201230_140038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arnie napisał:

Słabo czytasz.

Początkowe zdjęcia są po kupnie, a reszta aktualnie, czyli podczas malowania, a cała idzie w nowy lakier. 

Pozdrawiam 

Czytam w miarę ze zrozumieniem, myślałem po prostu że to aktualne zdj 

 Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 08:33, CrAsH napisał:

To chyba nie to forum kolego.

A, to przepraszam ;) Na przyszłość, lepiej użyj konkretnego argumentu niż od czapy piszesz że to nie to forum bo nigdzie w regulaminie nie widziałem wpisu "nie akceptujemy dachów w innych kolorach". Sam mam czarny dach i nie uważam że to wygląda źle, nie uważam też że powinienem zmienić forum bo mam albo sugeruję czarny dach. Jak chcesz bronić swojej teorii to zapraszam na PW, możemy pogadać na ten temat żeby nie robić bałaganu u kolegi :) Ewentualnie zapraszam do pogawędki przy moim czarnym dachu na parkingu dla uczestników w Chotowej ;) Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MGR napisał:

A, to przepraszam ;) Na przyszłość, lepiej użyj konkretnego argumentu niż od czapy piszesz że to nie to forum bo nigdzie w regulaminie nie widziałem wpisu "nie akceptujemy dachów w innych kolorach". Sam mam czarny dach i nie uważam że to wygląda źle, nie uważam też że powinienem zmienić forum bo mam albo sugeruję czarny dach. Jak chcesz bronić swojej teorii to zapraszam na PW, możemy pogadać na ten temat żeby nie robić bałaganu u kolegi :) Ewentualnie zapraszam do pogawędki przy moim czarnym dachu na parkingu dla uczestników w Chotowej ;) 

Tu nie musi byc  konkret argumentu, kto siedzi na forum dluższy czas ten dobrze wie  jakie tu są standardy  i co jest ok a co nie...  idąc twoim tokiem myślenia to trzeba  by zrobić kilkunastu stronicowy tekst co , z czym   po co i dlaczego... vrash ma racje  czarne  dachy  od x czasu to juz wioska ogolnie i ten temat byl juz,przewijany mnóstwo razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Tu nie musi byc  konkret argumentu, kto siedzi na forum dluższy czas ten dobrze wie  jakie tu są standardy  i co jest ok a co nie...  idąc twoim tokiem myślenia to trzeba  by zrobić kilkunastu stronicowy tekst co , z czym   po co i dlaczego... vrash ma racje  czarne  dachy  od x czasu to juz wioska ogolnie i ten temat byl juz,przewijany mnóstwo razy...

Okej, rozumiem. Nie śledzę forum od dłuższego czasu, obserwowałem tylko rozwój projektów które mnie interesowały więc mogłem pominąć. Natomiast jeżeli czarny dach wyklejony folią samoregenerującą PPF dający efekt wylanej wody na taflę lustra pasujący do całości pomysłu jest uważany na tym forum za wioskę to faktycznie źle trafiłem jeżeli chodzi o wybór, jeszcze dzisiaj zamknę galerię bo nie widzę dalszego sensu wrzucania postów gdzie mój projekt summa sumarum będzie wiochą. Zastanawia mnie tylko jedno, kto mnie w takim razie "wpuścił" na Chotową skoro na zdjęciach, (a nawet w opisie to dodałem) widać że mam czarny dach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MGR napisał:

Okej, rozumiem. Nie śledzę forum od dłuższego czasu, obserwowałem tylko rozwój projektów które mnie interesowały więc mogłem pominąć. Natomiast jeżeli czarny dach wyklejony folią samoregenerującą PPF dający efekt wylanej wody na taflę lustra pasujący do całości pomysłu jest uważany na tym forum za wioskę to faktycznie źle trafiłem jeżeli chodzi o wybór, jeszcze dzisiaj zamknę galerię bo nie widzę dalszego sensu wrzucania postów gdzie mój projekt summa sumarum będzie wiochą. Zastanawia mnie tylko jedno, kto mnie w takim razie "wpuścił" na Chotową skoro na zdjęciach, (a nawet w opisie to dodałem) widać że mam czarny dach ;)

Trochę odpowiedz jak byś miał 5 lat  i płakal w rękaw...to ze, na forum jakiś mod lub coś jest postrzegane słabo to nie znaczy że, całe auto od razu jest do du** i nie wjedziesz  na chotową czy na forum  temat musisz usunąć..... to sie tyczy własnie czarnego dachu ... np air ride tez jest slabo postrzegany ale  są osoby ktore go posiadaja i tyle.. nie ma co plakac.. po prostu jak juz ktos wchodzi na forum i wrzuca temat ze chce coś zrobic co jest słabo postrzegane  to staramy mu się wybić to z głowy ale  jak auto wpada w  klimaty gs a masz  już ten czarny dach to  nikt nie będzie  ci kazał tego zrywac/ przemalowywac pod pretekstem  usuniecia tematu itp.... po prostu jest to mega slabo postrzegane i tyle...

Przy okazji chyba słabo znasz swój temat  bo, na żadnym foto nie masz tam czarnego dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Trochę odpowiedz jak byś miał 5 lat  i płakal w rękaw...to ze, na forum jakiś mod lub coś jest postrzegane słabo to nie znaczy że, całe auto od razu jest do du** i nie wjedziesz  na chotową czy na forum  temat musisz usunąć..... to sie tyczy własnie czarnego dachu ... np air ride tez jest slabo postrzegany ale  są osoby ktore go posiadaja i tyle.. nie ma co plakac.. po prostu jak juz ktos wchodzi na forum i wrzuca temat ze chce coś zrobic co jest słabo postrzegane  to staramy mu się wybić to z głowy ale  jak auto wpada w  klimaty gs a masz  już ten czarny dach to  nikt nie będzie  ci kazał tego zrywac/ przemalowywac pod pretekstem  usuniecia tematu itp.... po prostu jest to mega slabo postrzegane i tyle...

Tak właśnie jest, nie lubię kompromisów. Objawiłem się na forum aby dołączyć do topu polskiej sceny projektów Bmw. Nie można mieć fajnego projektu który ma niefajną folię na dachu, a napewno taki projekt nie może być w sekcji PD a tym bardziej dostać wyróżnienia Elite bo to byłoby "zaprzeczanie samemu sobie". Nie budowałem auta pod Syndykat, nie jest to typowy german, nie jest czarny, baza jest świeża względem reszty uczestników, to typowy styl Stance a mimo jednak uważam że chyba właśnie to forum jest, póki co, odpowiednim miejscem dla takiego projektu. Idę po ręcznik papierowy bo klawiaturę mam całą we łzach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MGR napisał:

Tak właśnie jest, nie lubię kompromisów. Objawiłem się na forum aby dołączyć do topu polskiej sceny projektów Bmw. Nie można mieć fajnego projektu który ma niefajną folię na dachu, a napewno taki projekt nie może być w sekcji PD a tym bardziej dostać wyróżnienia Elite bo to byłoby "zaprzeczanie samemu sobie". Nie budowałem auta pod Syndykat, nie jest to typowy german, nie jest czarny, baza jest świeża względem reszty uczestników, to typowy styl Stance a mimo jednak uważam że chyba właśnie to forum jest, póki co, odpowiednim miejscem dla takiego projektu. Idę po ręcznik papierowy bo klawiaturę mam całą we łzach.

 

Widzę że, nierozumiesz tego co piszę... nie chce mi się tłumaczyc tego kolejny raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...