Skocz do zawartości

[E60] MGR 530i - Inspired by Alpina


MGR

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, lapka666 napisał:

OMG skąd te kolory? :shock: 1 kwietnia już był :mrgreen:

No niestety minusem niektórych producentów są właśnie kolory, ale takich rzeczy nie kupuje się dla  kolorów tylko dla  ich właściwości, zawsze można  przemalować niby ale  komu sie chcę  nowe  malowac i tracic ew gwarancje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 20:12, strzala napisał:

Fajna replika Alpiny i do tego koloru czarne koło będzie pasowało. Po pierwszych zdjęciach nie byłem przekonany ale ze złotym logiem i złotymi śrubkami jest super. Mam nadzieję że silnik nie zostanie seryjny.

Narazie zostaje seryjny N52, lekko zostanie dłubnięty ;) Plany są ale to na przyszłość, kwestia tego czy uda mi się gdzieś dorwać N62 modzone przez Alpinę albo chociaż sam kompresor ASA TM-20.

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

No niestety minusem niektórych producentów są właśnie kolory, ale takich rzeczy nie kupuje się dla  kolorów tylko dla  ich właściwości, zawsze można  przemalować niby ale  komu sie chcę  nowe  malowac i tracic ew gwarancje..

Zapewne chodzi o żółte tuleje poli, firma strongflex produkuje je w dwóch kolorach, żółty wzmacniany i czerwony o twardości zbliżonej do serii. Wszystko i tak będzie schowane pod pampersami silnika i skrzyni więc jeżeli chodzi o walory estetyczne ma to prawie zerowe znaczenie. Drążki są pomalowane przeze mnie celowo na niebiesko aby pasowały do niebieskich oplotów i zacisków, moim zdaniem całość jest spójna. Powerflex robi tuleje czarne i fioletowe więc nie jest jeszcze aż tak źle z tym żółtym :P Kolory nie są dobrane przypadkowo, na kolor poliuretanów nie miałem wpływu.

Jestem zaskoczony że komentowane są kolory a nie inne elementy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na tuleje nie ma się wpływu i nie są mocno widoczne tak drążek niebieski do auta w takich kolorach? Rozumiem że oploty masz niebieskie ale na nie tez nie masz wplywu. Szkoda że nie zrobiłeś drążka czarnego. Jestem jednak zdania że to co da się zrobić czarne robimy czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MGR napisał:

 

Zapewne chodzi o żółte tuleje poli, firma strongflex produkuje je w dwóch kolorach, żółty wzmacniany i czerwony o twardości zbliżonej do serii. Wszystko i tak będzie schowane pod pampersami silnika i skrzyni więc jeżeli chodzi o walory estetyczne ma to prawie zerowe znaczenie. Drążki są pomalowane przeze mnie celowo na niebiesko aby pasowały do niebieskich oplotów i zacisków, moim zdaniem całość jest spójna. Powerflex robi tuleje czarne i fioletowe więc nie jest jeszcze aż tak źle z tym żółtym :P Kolory nie są dobrane przypadkowo, na kolor poliuretanów nie miałem wpływu.

Jestem zaskoczony że komentowane są kolory a nie inne elementy :P 

No myślę  że, nie chodziło tu o kolory poli :mrgreen:

Ogólnie jak dla mnie patrząc na  cały projekt , ciemno nisko i szeroko  to te jasne niebieskie wstawki  zalatują tanim tuningiem od hondziarzy:lol: totalnie  nie pasuje  to do tego projektu , ni to w pi***  ni to w oko tak naprawde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się bzdurami typu kolor drążka i rób swoje bo widać, że wiesz co robisz, tu dużo osób to filozofię studiowało musisz brać poprawkę na to, mi osobiście nic nie przeszkadza w tych kolorach to elementy zawieszenia , gwinty tez są kolorowe, tak to ma być i to ma działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lapka666 napisał:

Nie no jak kolorowy drążek wpisuje się w kanony forum GS to ja nie mam pytań. Bahahaha.

Fura jest kot ale to mogło być inaczej zrobione po prostu. Samo auto bardzo trafia w moje gusta.

Ogólnie ostatnio troche pasjonatami tu wjechalo, nagle czarne  dachy tez są spoko tu na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, atos1987 napisał:

Na Syndykacie kolory to gorący temat :lol:

Zdążyłem zauważyć, ciekawe jest tylko to jak pod presją grupy jednostka potrafi nagle zmienić zdanie na temat planów związanych z projektem. 

2 godziny temu, lapka666 napisał:

O ile na tuleje nie ma się wpływu i nie są mocno widoczne tak drążek niebieski do auta w takich kolorach? Rozumiem że oploty masz niebieskie ale na nie tez nie masz wplywu. Szkoda że nie zrobiłeś drążka czarnego. Jestem jednak zdania że to co da się zrobić czarne robimy czarne.

Na oploty miałem wpływ, mogłem dać czarne, czerwone a nawet przeźroczyste, w katalogu było chyba 10 albo 12 opcji. Wybór kolorów to kwestia gustu, z tym nie będę dyskutował, tak samo jak to czy czarny dach jest fajny czy nie. Moja koncepcja była taka aby pasowało to pod niebieskie zaciski i inne drobne detale jak kolor na znaczkach. Całość moim zdaniem jest spójna i jak to już ktoś napisał broni się sama. Od spodu drążków nie zobaczysz, od boku jak auto stoi też nie, chyba że będziesz ich poprostu szukał poprzez środek felgi w co też wątpię że się uda bo tarcza pięknie wypełnia bęben. Są niebieskie, poza tym kolor fajnie podkreśla też to że to nie jest seryjny drążek stabilizatora.

25 minut temu, Wisnia135i napisał:

No myślę  że, nie chodziło tu o kolory poli :mrgreen:

Ogólnie jak dla mnie patrząc na  cały projekt , ciemno nisko i szeroko  to te jasne niebieskie wstawki  zalatują tanim tuningiem od hondziarzy:lol: totalnie  nie pasuje  to do tego projektu , ni to w pi***  ni to w oko tak naprawde...

I tu się mylisz z tym "nie pasuje" :) Ja już wyżej tłumaczyłem, kwestia gustu. Uzupełniają się z detalami jak zaciski, oploty czy nawet emblematy. Gdybym kupił seryjne drążki Eibach które są czerwone to kolor byłby raczej mało istotny i każdy miałby to gdzieś jak już pisałeś, chodziłoby o funkcjonalność. Potraktujmy to w ten sam sposób tylko że ja mam coś lepszego niż Eibach :D 

 

Kończąc temat kolorów elementów zawieszenia, jak dobrze wiadomo, wszystko co się robi przy E60 związanego z maglem, miską, wymaga zrzucenia ramy pomocniczej. Skompletowałem potrzebne elementy aby uszczelnić miskę olejową plus dodatkowo magiel trafił na regenerację, założyłem nowe poduszki silnika, wszystko zostało wyczyszczone a cała reszta złożona na nowo. Przedni zestaw złożyłem na bazie doświadczeń osób z zagranicznych forum gdzie były opisywane i pokazywane ciekawe konfiguracje dedykowane do stance.

Auto siup na podnośnik:

IMG-6006.jpg

Rama zdemontowana:

IMG-6008.jpg

Zaczniemy od podstaw, miska olejowa:

IMG-6009.jpg

IMG-6013.jpg

IMG-6012.jpg

Nowa uszczelka, nowe śruby, całość wyczyszczona:

IMG-6018.jpg

Rama przygotowana do włożenia:

IMG-6019.jpg

IMG-6021.jpg

Czas na elementy zawieszenia, stare vs nowe:

IMG-6026.jpg

IMG-6025.jpg

IMG-6028.jpg

IMG-6022.jpg

 Dobry ze mnie Hondiarz :D

IMG-6046.jpg

IMG-6015.jpg

IMG-6016.jpg

Myjka po operacji:

IMG-8990.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lapka666 napisał:

No niestety po starej gwardii i konsekwencji w stylu gs zostały wspomnienia. Patrząc z boku i po tym co słyszę to nie dziwię się że ludzie odchodzą.

To prawda , zaczęły się robić modne dziwne rzeczy rodem z grup na fb daleko odchodzące od gs ale takie rzeczy lepiej poruszać chociażby w boxie a nie w temacie auta bo to off top . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dawid82 napisał:

Nie przejmuj się bzdurami typu kolor drążka i rób swoje bo widać, że wiesz co robisz, tu dużo osób to filozofię studiowało musisz brać poprawkę na to, mi osobiście nic nie przeszkadza w tych kolorach to elementy zawieszenia , gwinty tez są kolorowe, tak to ma być i to ma działać. 

Akurat fajnie poczytać opinię różnych ludzi na różne tematy, nie przeszkadza mi to jakoś. Tak jak napisałeś, ja robię swoje, tfu, już zrobiłem, pokazuje projekt w sposób inny niż zwykle ;) Auto w 90% jest gotowe, kilka osób widziało już je na żywo, większość zapewne widziała ten projekt przy poście odnośnie selekcji.

 

8 minut temu, lapka666 napisał:

Nie no jak kolorowy drążek wpisuje się w kanony forum GS to ja nie mam pytań. Bahahaha.

Fura jest kot ale to mogło być inaczej zrobione po prostu. Samo auto bardzo trafia w moje gusta.

 

6 minut temu, Wisnia135i napisał:

Ogólnie ostatnio troche pasjonatami tu wjechalo, nagle czarne  dachy tez są spoko tu na forum ...

 Macie swoje zasady, rozumiem, trzymacie się ich sztywno, logiczne. Macie "starą szkołę" tuningu, dekalog German Style, nic do tego nie mam, brawo dla Was, w Polsce tworzycie najmocniejszy kolektyw jeżeli chodzi o markę. Może ja zapoczątkuje nową szkołę, na bazie nowszych egzemplarzy BMW jak E60, może czarne dachy w pewnych projektach nabiorą sensu, może odpowiednia zabawa kolorami będzie na plus dla całości aby podkreślić konkretne elementy, nie wiem, czas pokaże, skonfrontujemy to czy inne podzielone zdania na ten temat już niedługo bo lubię konstruktywne rozmowy z inteligentnymi ludźmi z pasją, baa, uważam że warto rozmawiać :) Kulturalnie.

Najprostszym przykładem są czarne felgi, do pewnego czasu, tylko radinox, poler, czarne felgi dramat itd itp. Teraz już łamię ten trend, bo ma to sens, koło jest dopracowane od A do Z a to że są czarne jest na plus. Warto mieć swoje zdanie a nie ulegać innym pod presją bycia w grupie i postrzegania że jest się fajnym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MGR odpisując łapce, mówilem ogolnie  że, firmy  takie kolory robią, i ogólnie ja  i tak bym robil czarne , ogólnie nie przepadam za tego typu kolorami na aucie ale  tu widze ze , nie ma  co rozmawiac bo,i  tak glówny argument to " kwestia gustu" :)

 Jeśli chodzi o E60  to nie jestes pierwszy bo, jest i bylo  pare sztuk  i zwykłe jak i M 

Co do kola jesli mówimy o skręcanym czarnym to fakt nie kojarze aby ktos inny mial to na forum, jeśli ogólnie to zadna  nowość, bo juz Budrys mial to w swojej e36 , ja osobiscie zawsze lubiłem czarne kolo, baa  dla mnie to jedyny sluszny kolor jesli chodzi o monoblok, a skręcane  to czy polerka , czy czarny i tak siadzie dobrze do kazdego koloru.

Wracając jeszcze do tematu kolorow , to spoko niby tego nie widac to fakt, ale wlaśnie detale  których defakto nie widac swiadcza o poziomie projektu  , koniec końców projekt jest bardzo dobry ale moim zdaniem i jak widac niektorych innych tez , tymi kolorami trochę miszmasz jest..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lapka666 napisał:

No niestety po starej gwardii i konsekwencji w stylu gs zostały wspomnienia. Patrząc z boku i po tym co słyszę to nie dziwię się że ludzie odchodzą.

Ty to jesteś nie do podrobienia lapka, ludzie odchodzą, ludzie przychodzą, czas leci, Ci co odchodzą często wracają i udają, że nic się nie stało inni są obrażeni już na zawsze i lecą po tem z hejtem co też jest dobre i zabawne, a syndykat leci dalej robi swoje i poziom rośnie z roku na rok, gdzie kolor drążka schodzi na dalszy plan a dlaczego? Bo ja dawno np nie widziałem tak ciekawych modów w e60, nawet sposób prezentacji nowego forumowicza gdzie pokazuje krok po kroku etapami jak działa i jak spójna jest jego koncepcja, niech ta stara gwardia sobie popatrzy bo jest na co, choć znając to ta stara gwardia to tylko jęczy i narzeka jak to kiedyś było cudownie a jak teraz jest słabo :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wisnia135i napisał:

@MGR odpisując łapce, mówilem ogolnie  że, firmy  takie kolory robią, i ogólnie ja  i tak bym robil czarne , ogólnie nie przepadam za tego typu kolorami na aucie ale  tu widze ze , nie ma  co rozmawiac bo,i  tak glówny argument to " kwestia gustu" :)

 Jeśli chodzi o E60  to nie jestes pierwszy bo, jest i bylo  pare sztuk  i zwykłe jak i M 

Co do kola jesli mówimy o skręcanym czarnym to fakt nie kojarze aby ktos inny mial to na forum, jeśli ogólnie to zadna  nowość, bo juz Budrys mial to w swojej e36 , ja osobiscie zawsze lubiłem czarne kolo, baa  dla mnie to jedyny sluszny kolor jesli chodzi o monoblok, a skręcane  to czy polerka , czy czarny i tak siadzie dobrze do kazdego koloru.

Wracając jeszcze do tematu kolorow , to spoko niby tego nie widac to fakt, ale wlaśnie detale  których defakto nie widac swiadcza o poziomie projektu  , koniec końców projekt jest bardzo dobry ale moim zdaniem i jak widac niektorych innych tez , tymi kolorami trochę miszmasz jest..

pzdr

To może czego innego jak nie gustu? To że nie wpisuje się w dekalog German Style? Czy masz jakiś mocniejszy argument niż to że drążek mam niebieski, podobnie jak zaciski o których nikt nie napisze że powinny być czarne, no chyba że ja przeoczyłem. Nie wspominam o dachu który mam czarny. Najgorsze jest to że piszesz o miszmaszu kolorów? To że pewne elementy są niebieskie to jest miszmasz? To mam jeszcze złą wiadomość, dojdzie kolor złoty do tego miszmaszu. To już jest level wyżej niż Hondiarz. Nie odbieraj tego jak kłotnię, że się obrażam, szukam wroga czy szukam zaczepki ale pewne argumenty chyba straciły sens w momencie w którym to się zaczęło podobać innym.

Nie jestem pierwszy z E60 na forum, zgadza się, widziałem dwie forumowe E60 na żywo dlatego tylko na tych przykładach mogę się wypowiedzieć. Szanuje za to co robią chłopaki ale uważam, pisząc mało skromnie, że to jest inny poziom projektów. 

11 minut temu, dawid82 napisał:

Ty to jesteś nie do podrobienia lapka, ludzie odchodzą, ludzie przychodzą, czas leci, Ci co odchodzą często wracają i udają, że nic się nie stało inni są obrażeni już na zawsze i lecą po tem z hejtem co też jest dobre i zabawne, a syndykat leci dalej robi swoje i poziom rośnie z roku na rok, gdzie kolor drążka schodzi na dalszy plan a dlaczego? Bo ja dawno np nie widziałem tak ciekawych modów w e60, nawet sposób prezentacji nowego forumowicza gdzie pokazuje krok po kroku etapami jak działa i jak spójna jest jego koncepcja, niech ta stara gwardia sobie popatrzy bo jest na co, choć znając to ta stara gwardia to tylko jęczy i narzeka jak to kiedyś było cudownie a jak teraz jest słabo :)  

Brawo! Jednak można być obiektywnym ;) Szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja wszystko rozumiem, ale z tą zawiechą trochę przesadzacie. To jak bilsteiny kupi to też musi przemalować żeby było czarno? No come on.

@MGR kawał dobrej roboty, podoba mi się podejście i przemyślenie tematu żeby wszystko było spójne - sam w tym roku zrobiłem krok w tył ze swoim projektem i zaczynam od podstaw jak Ty w mojej E90. Fajnie widzieć, że nie tylko mi odpierdala z odnawianiem od spodu we względnie nowej furze.

Zastanawiam się tylko czy niebieski faktycznie jest dobrym posunięciem w kontekście obecnego koloru i czarnych dodatków - jeżeli już, postawiłbym na dwa kolory lub jeżeli na trzy - to trzeci złoty tak jak zarzuciłeś wyżej. Wtedy wszystko ładnie będzie grało - np. takie złote zaciski pod czarną felgą ze złotymi już śrubami - w mojej opinii byłby kocur, niebieski jakoś tak średnio na jeża, wg mnie nie gra on nijak z obecnym kolorem karoserii. Kwestię dachu bym przemyślał, bo to faktycznie już trąci kiczem + obecny kolor robi robotę, szkoda go zasłaniać na dachu. I nie mówię tego jako ortodoks GS, sam mam E90 Le Mans Blue z czernią wszędzie gdzie się da, a trzecim kolorem przy detalach jest czerwony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dedi napisał:

ze złotymi już śrubami 

Tak aby dopełnic całośc, jeszcze dość niedawno za złote śrubki to były by, tutaj 3 strony negatywnych komentarzy, to samo za te kolory i czarny dach... a tym czasem juz nawet za  złote śrubki  brawo bija, a jeszcze niedawno by temat zamykali... patrząc na to jak niedawno było a jak jest teraz, to za  niedługo tu pasjonaci będą z tego całego GS... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wisnia135i napisał:

Tak aby dopełnic całośc, jeszcze dość niedawno za złote śrubki to były by, tutaj 3 strony negatywnych komentarzy, to samo za te kolory i czarny dach... a tym czasem juz nawet za  złote śrubki  brawo bija, a jeszcze niedawno by temat zamykali... patrząc na to jak niedawno było a jak jest teraz, to za  niedługo tu pasjonaci będą z tego całego GS... 

Wiśnia sorry ale pi***olisz bez sensu. Czym innym jest wrzucenie złotych śrub z du** i robienie cyganerii z koła, a czym innym jest wrzucenie tego koloru kiedy to faktycznie ma sens. Tutaj z tym kolorem karoserii, z tym kolorem kół się to po prostu spina. Ładnie tez się komponuje z dekielkiem Alpiny. Nie jest to klasyka, nie jest to PD, to coś innego - nowego, ale jest to zrobione poprawnie i bez drogi na skróty, choć tak jak napisałem wcześniej ja bym tu i ówdzie zmian dokonał tj. przywrócił dach do normalności i zmienił ten niebieski w miejscach gdzie „kosmetyka” gra druga rolę jak np zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lapka666 napisał:

Wesołych świąt... 

Wzajemnie, wesołych :) 

56 minut temu, dedi napisał:

Ludzie, ja wszystko rozumiem, ale z tą zawiechą trochę przesadzacie. To jak bilsteiny kupi to też musi przemalować żeby było czarno? No come on.

@MGR kawał dobrej roboty, podoba mi się podejście i przemyślenie tematu żeby wszystko było spójne - sam w tym roku zrobiłem krok w tył ze swoim projektem i zaczynam od podstaw jak Ty w mojej E90. Fajnie widzieć, że nie tylko mi odpierdala z odnawianiem od spodu we względnie nowej furze.

Zastanawiam się tylko czy niebieski faktycznie jest dobrym posunięciem w kontekście obecnego koloru i czarnych dodatków - jeżeli już, postawiłbym na dwa kolory lub jeżeli na trzy - to trzeci złoty tak jak zarzuciłeś wyżej. Wtedy wszystko ładnie będzie grało - np. takie złote zaciski pod czarną felgą ze złotymi już śrubami - w mojej opinii byłby kocur, niebieski jakoś tak średnio na jeża, wg mnie nie gra on nijak z obecnym kolorem karoserii. Kwestię dachu bym przemyślał, bo to faktycznie już trąci kiczem + obecny kolor robi robotę, szkoda go zasłaniać na dachu. I nie mówię tego jako ortodoks GS, sam mam E90 Le Mans Blue z czernią wszędzie gdzie się da, a trzecim kolorem przy detalach jest czerwony.

 

Dziękuję za docenienie ilości pracy jaka jest włożona w projekt :) Co do tego niebieskiego, po pierwsze, Alpina miała niebieskie zaciski, fakt że to był zestaw z felgami w kolorze jasnym, w przeciwieństwie do moich czarnych. Jednak uważam że złote zaciski "zlewałyby się" z drobnymi detalami złota jak śrubki czy emblematy i byłoby to mdłe. Wiem bo już sprawdzałem taki zestaw i gwarantuję że to połączenie które jest obecnie bardzo ładnie odcina felgę/tarczę/zacisk. 

Dach, będę bronił koloru czarnego, moja decyzja jest w pełni uzasadniona, dopełnia on całości, robi mega robotę przy reszcie czarnych elementów. Nie wiem skąd u Was przekonanie że czarny dach to wiocha. Tak samo można mówić że właściciele BMW to buraki, muzyka discopolo jest tylko dla wieśniaków albo każdy facet który zna się na modzie to homoseksualista :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dedi napisał:

Wiśnia sorry ale pi***olisz bez sensu. Czym innym jest wrzucenie złotych śrub z du** i robienie cyganerii z koła, a czym innym jest wrzucenie tego koloru kiedy to faktycznie ma sens. Tutaj z tym kolorem karoserii, z tym kolorem kół się to po prostu spina. Ładnie tez się komponuje z dekielkiem Alpiny. Nie jest to klasyka, nie jest to PD, to coś innego - nowego, ale jest to zrobione poprawnie i bez drogi na skróty, choć tak jak napisałem wcześniej ja bym tu i ówdzie zmian dokonał tj. przywrócił dach do normalności i zmienił ten niebieski w miejscach gdzie „kosmetyka” gra druga rolę jak np zaciski.

Dedi nic nie pierdolę  tylko takie są fakty, co ja pi***ole  i lapka bo, co ? Bo my umiemy sie odezwać?  Bo mamy jaja a reszta tylko patrzy   i ma  wyjebane  albo potrafi tylko przytakiwać? 

Z sandała  też pierw  cisnęli a tera koła u niego robia   i  piątki z nim zbijają

Za zlote srubki nawet w konkret  kole  był lincz i kto jest  na forum  od dłuższego czasu ten to dobrze  wie, to samo czarne  dachy i  cała reszta...

Jeszcze chwila  to za darki będą tutaj piątki zbijac i  dokladki  z aliexpress , dlatego wpadłem na to forum parę lat temu, bo byl tu konkretny styl z konkretnymi zasadami i  jak  ktoś zbaczal z kursu  to wprost się o  tym mówiło a nie robilo pod siebie i szukało  jaj  u sąsiada.. nie było  takiego przytakiwania i klepania po plecach co jest teraz ... jeszcze chwila takiego przytakiwania i z GS zostana tylko foty na fb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...