Skocz do zawartości

[e30] Kwadrat 330i by Fredi

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Update, chwile nie pisalem: - buda sie wycina, spawa, łata, prostuje - idzie do przodu sprawnie - sanki, belka tyl, wahacze itd w proszkowaniu, beda pojutrze do dobioru  - rozebrana maglow

Dzisiaj przyszedl gwint od PK Coilovers... az sie geba cieszy na ten widok !!! Full billstein, przod upside down, zestaw „komfort”, 7/10 kg/mm , camber  

Auto juz u blacharza wiec zaczynam robic cos bardziej konstruktywnego niz tylko rozmontowywanie... Wahacze tyl (z cala belka) pod tarcze - oddzielam co sie przyda i do piachu i proszku. Czekam ty

Dodane obrazy

14 godzin temu, Miked napisał:

Powiem Ci ze tez uparłem sie na e30. Jedna rozebrałem i odpuściłem, kupiłem 2 juz naprawde dobrą. Mimo wszytko warto zerknąć w taki sposób...  

30297125-C8BA-46B1-963C-5D7BB73CA052.jpeg

Dokładnie tak, często jest tak że ,coś wygląda zdrowo  ale gdzieś jednak pod jakąś masą , gumą itp jest jakies ognisko rdzy dlatego lepiej zjechać całość do zera i wszystko czarno na białym

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj w garażu zagościł „nowy” silnik. Pochodzenie: e46 330i kombi. Przebieg 270 tys km, auto tak zardzewiałe i zużyte zawieszenie, że w DE nie przeszło już przeglądu. Ale silnik odpalił od strzała, pracuje równo, trzyma ciśnienie na każdym cylindrze, nie kopci i fajnie łapie boki w zakrętach… chyba wystarczy ;-) Oglądałem jeszcze w samochodzie, dzisiaj leży już na palecie w garażu. Teraz czeka go czyszczenie, rewizja, wymiana uszczelek, świec, i pewnie jeszcze czegoś. Całość zaopatrzona w skrzynię manualną 5 biegów, sprzęgło zostanie standardowe (dwumasa),  mam też przedni kawałek wału, do „skomponowania” z tym z e30. Jaram się ;-)

image.png.42059a03f93a5c3826e84ddbdc7dafef.png

Ale zanim silnik, czeka mnie jeszcze przygotowanie baku paliwa, ostatni element układanki z podwozia. I tutaj PYTANIE: jak polecacie pomalować bak? Zakładając, że kupię nowy zamiennik, jak go pokryć? Tam zawsze jakieś gazy się pojawiają, zwykła farba może odchodzić, co więc warto położyć? 

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Piorun napisał:

Fredi jaka kompresja na cylindrach ? 

Ad. Twojego Pytania to spróbowałbym szlif dla przyczepności - epoksyd - poliuretan

Dyfer widziałem, że masz dużą głowę to wał podejdzie np. z e36 328i manual plus podpora z e30

Kompresja 12, mniej wiecej rowno na kazdym

wal juz mam od tej skrzyni ZF , przednia czesc walu, moj magik od swapa bedzie go  laczyl z walem z e30, wywazal itd. Ma taki swoj slosob na to

bak - zrobie dokladnie tak jak piszesz. 

Odnośnik do odpowiedzi