Skocz do zawartości

[e30] Kwadrat 330i by Fredi


Fredi

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, DERO napisał:

Nakład pracy duży ale czy jakościowo ok? Nie to ze bym się czepiał ale wg mnie masz niechlujnie zrobione te fotele. Nie bede tu dużo sie rozpisywał, dla przykładu: Jeden fotel róg boczku przy zagłówku i drugi... nie widzisz tego? To napewno sie nie ułoży. Pozdro ;)

Widze, idealne nie sa, Klinika Wnetrz to tlumaczy ubitymi poduszkami. Na zywo wygladaja lepiej. Zreszta poruszalem ten temat wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, tylko po tamtych zdjęciach nic nie dało się wywnioskować. Teraz więcej pokazałeś to można więcej powiedzieć. Wyglada jakby ktoś zamówił z ali gotowe wykroje i założył jak umiał. Jednym słowem kupa :)   

 

PS. Te miejsca ktore wskazałem na szybko to tam zadna poduszka na to wpływu nie ma. Co gorsze z perspektywy „zerkniecia” do kabiny - 1 bedzie to widoczne. Ja bym oddawał na poprawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DERO napisał:

Nakład pracy duży ale czy jakościowo ok? Nie to ze bym się czepiał ale wg mnie masz niechlujnie zrobione te fotele. Nie bede tu dużo sie rozpisywał, dla przykładu: Jeden fotel róg boczku przy zagłówku i drugi... nie widzisz tego? To napewno sie nie ułoży. Pozdro ;)

X2. Po zdjęciach widać że nie jest to dobrze zrobione, nawet plecy foteli brzydko naciągnięte, może być niedosyt jak wleca na auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli gorne narozniki plecow, to tak, jest tam pomarszczenie bo to gruba skora i na rogu sila rzeczy nadmiar trzeba „zgobic”. W ori jest tworzywo wiec inaczej sie uklada / kurczy w temp itd. Grubej skory nie zgobisz inaczej. No chyba ze wycinajac kawalek i robiac szycie na cieciu, ale to by jeszcze slabiej wygladalo imo. Ja nie wiem czy robiac gruba skore da sie lepiej to zrobic. Jak? Podpowiecie cos? Pokazcie jak jest u was?

Inna sprawa to np naciag na siedzisku, mogloby byc lepiej i to pewnie bedzie poprawiane. 
 

dzieki za opinie panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fredi napisał:

Jesli masz na mysli gorne narozniki plecow, to tak, jest tam pomarszczenie bo to gruba skora i na rogu sila rzeczy nadmiar trzeba „zgobic”. W ori jest tworzywo wiec inaczej sie uklada / kurczy w temp itd. Grubej skory nie zgobisz inaczej. No chyba ze wycinajac kawalek i robiac szycie na cieciu, ale to by jeszcze slabiej wygladalo imo. Ja nie wiem czy robiac gruba skore da sie lepiej to zrobic. Jak? Podpowiecie cos? Pokazcie jak jest u was?

Inna sprawa to np naciag na siedzisku, mogloby byc lepiej i to pewnie bedzie poprawiane. 
 

dzieki za opinie panowie

Naprawdę tego nie widzisz? Jeden gorzej zrobiony od drugiego:/ wskazałem na szybko te same miejsca w 2 fotelach... co gorsze te miejsca sa od razu widoczne jak ktoś Ci zerknie do kabiny... 

681BD9CB-01DB-4385-9081-B29B560049F1.jpeg

C924948C-9783-4317-9961-FB08E50C031F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam u siebie "gruba" skórę i panowie z Zondy zrobili plecy perfekcyjnie na przetłoczeniu, a z tego co mi tłumaczyli przez telefon wystarczyło tam dać tylko bardziej twardą hmm włókninę/gąbkę/materiał (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i reszta się na rogach idealnie naciągnęła 

2abfaf8ed89388a0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacoo napisał:

Też mam u siebie "gruba" skórę i panowie z Zondy zrobili plecy perfekcyjnie na przetłoczeniu, a z tego co mi tłumaczyli przez telefon wystarczyło tam dać tylko bardziej twardą hmm włókninę/gąbkę/materiał (nie wiem dokładnie jak to się nazywa) i reszta się na rogach idealnie naciągnęła 

2abfaf8ed89388a0med.jpg

Dzieki, to mi sie przyda w rozmowach z wykonawca. 
ps: mialem jechac do zondy ale wybralem kogos blizej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i u was boki sa przeszyte nicia, a ja mam gruba lamelke jak w ori, to bardzo wplywa na plastycznosc. 
 

jacoo - a mozesz pokazac jak masz tyl siedziska zrobiony? U mnie jest ciasno i mechanizm naciska na siedzisko. Ale tak mialem tez w sterej tapicerce. O to miejsce mi chodzi


 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele w poprawce a ja dalej walcze z silnikiem (m54b30). I tu mam do Was pytanie: co jeszcze mozna zrobic w temacie czyszczenia bloku? Poza myciem bylo czyszczenie suchym lodem… ale nie moge sie pozbyc drobnych przyschnietych brudow. Sa tak twarde ze pozostaje tylko szczotka obrotowa ale nie chce wypolerowac alu… co myslicie? Szczotka i z czasem sciemnieje i tak? Czy tak juz zostawic? Praktycznie tego nie bedzie widac:

 

turaj strona od wydechu: wyszla super

image.jpeg.b39d8287cd0193e8ac2b27dcc7ed6ce4.jpeg
image.jpeg.832bfeaf077eed759408ddad5ad1cc55.jpeg

 

ale od kolektora dolotowego sa nadal osady…

image.jpeg.37daf5b8f11d77a97b57348469a5d2ae.jpeg
image.jpeg.17a311313e60afb51701f59786d4cc45.jpeg

 

i najslabiej od strony vanosa - choc sama obudowe jak zdejme to moze soda potraktuje (calego silnika sie boje sodowac, obawiam sie czy cos nie wlezie do srodka).

image.jpeg.e7f200fbd99a7b27376317c8e160dc9d.jpeg
image.jpeg.6bdf790b18900ec61d8a952552e8a5de.jpeg

 

 

a co poza tym:


1. wsadzona miska z m50, inny smok, uszczelka. Miska jest wysodowana wiec ladnie wyszla

2. zabieram sie za gore: uszczelki pokrywy zaworowej, vanos zestaw naprawczy i sprawdzenie/usuniecie luzow, uszczelka podstawy filtra (oj lało), czujniki polozenia walkow, przewody ukladu chlodzenia, pompa wody… itd

3. rozrusznik odmalowany, alternator w regeneracji

4. no i wszelkie zewnetrzne srubki w ocynk na zolto, bedzie lekko dopasowane do stylu e30 (na ile to mozliwe w plastiku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bmw_e36.pawel napisał:

od strony miski silnik w środku też tak słabo wyglądał?

Lepiej, mniej nagaru i zero masła. Wyczyscilem i zamknalem

rozmawialem z kilkoma mechanikami, kazdy mowi ze wyglada „normalnie” jak na m54, wyczyscic co sie da, poskladac, potem plukanka, pewnie kilka razy. I bedzie git. Silnik odpalalem, jezdzilem przed kupnem, trzyma kompresje, ladnie pracuje, nie dymi na niebiesko. Mam nadzieje ze bedzie dobrze ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika zdanie nie jest złe , stanu mechaniki nie stwierdzisz po jego wyglądzie zabrudzenia , tu widać tylko że olej był niewymieniany i latane na starym bardzo długo do tego stopnia że stracił swoje właściwości poprzez starzenie się i zaczął się popielić i to zaczęło się odkładać tam gdzie rozbryzg oleju jest słaby i olej go nie spłukuję dokładniej niż dolna część korbowodowa.Ja bym rozpinał rozrząd , wyciągał wałki i łoża , obracał silnik do góry nogami i mył do skutku.Stan silnika ocenia się po jego kompresji , stanie cylindrów i panewkach.Myj i pokazuj foty z prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...