Skocz do zawartości

[e30] Kwadrat 330i by Fredi


Fredi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piorun napisał:

Fredi wiedziałem, że kolejna aktualizacja mnie nie zawiedzie, świetna robota, świetnie wygląda.

Jak prace nad nadwoziem ? jakieś szpiegowskie zdjęcia ? ;)

Ależ proszę! blacha gotowa, kazdy cm sprawdzony. Nie bylo dramatu, duzo detali i poprawiania badziewia po poprzednikach. Spasowane ladnie ori progi IS. Klapa tyl poodwijana i wyczyszczona. Teraz lakiernik w grudniu - zrobie tu w Gorlicach: https://www.sutim.pl

tak to wyglada. Nie mam zdjecia wyciecia na dwururke ale jest jak w ori

image.jpeg.bff45f18560da3ff1aa023402b2c14ca.jpeg

image.jpeg.41066e5332d7555c489438d8bc55c18e.jpeg

image.jpeg.43a66aa0b3c624a91c7b9a688a0e46e3.jpeg
image.jpeg.b8eabba418966b32c0c76dc9c1aa6d4b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dyziux666x napisał:

Jak będzie malowana w sutim to musi wyjść mega !

Na to licze ;-) 

Oni namawiaja na wyrownanie / poprawienie po fabryce wszystkich plaszczyzn… zastanawiam sie czy w to isc, bo to sporo pracy , szpachli! I kosztow. Chyba wole lekkie niedoskonalosci na takim aucie niz przesadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sosnowylas napisał:

A jak komora i wnętrze? 

Pięknie idziesz z robotą, tak z ciekawości, gdzie szkiełkowałeś zaciski ?

 

komora i wnętrze też w całości robię. Tu widać podłogę po prostowaniu i wymianie niechlujnie zrobionych elementów. Generalnie w podłodze ani jednej dziury nie było, bo już wcześniej ktoś to naprawiał, ale zrobił to paskudnie i nieszczelnie, więc wymieniłem. 

 

Szkiełkowanie: maleńka firma Sahara za Gdowem, adres: Grabie 84, 32-740 Grabie. 

E863A20B-9A27-40D3-8EE5-5E1299D3029A_1_105_c.jpeg.b4653c59d6727bc96320af7ca1616c58.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne słowa panowie!

dzisiaj chcialem cos sobie odmienic i zabrac sie za cos co zupelnie nie jest teraz potrzebne… ale jakos nie moglem wytrzymac, no i strasznie mi te fotele w garazu przeszkadzaly ;-) … wiec rozebralem do stelazy i zabieram sie za czyszczenie, malowanie, a na grudzien mam tapicera umowionego. Jeszcze na poczatku roku kupilem sporty, teraz po rozebraniu widze ze jeden stelaz wymaga nawet spawania!!! Jest „nieco” rdzy do usuniecia, najgorsze beda szyny… nie da sie ich tak po prostu rozebrac… mechanizmy dzialaja, zreszta mam cos ja podmiane nawet. Slizgi poduszki pod uda do wymiany. Jest co robic ;)

do tego leci do tapicera kanapa, podsufitka, pulka tyl, dywan do czyszczenia. Boczki mam nienaganne, tylko do odczyszczenia. W planie jest zachowac bezowe wnetrze, sufit moze czarny. Dywan jesli sie uda odnowic to takze bezowy, ale mozliwe ze przebarwienia z uplywu czasu sa za duze i wtedy zafarbuje go takze na czarno. 
teraz to wnetrze nie jest mi do niczego potrzebne… ale tak po prostu chcialbym to miec zrobione i cieszyc sie juz tym widokiem ;-)

image.jpeg.bb5eb48605ad6214dc407422880d2aaa.jpeg

image.jpeg.6e1ba44d7676b2a13ee9cf78182546f6.jpeg

image.jpeg.f7d5d50b9162b37d4a24ef315761fac5.jpeg

image.jpeg.cb340e10401f324c0e289a13d821abdd.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega fotorelacja! 

 

Co do sportów to prawie wszystkie które są mają popękane mocowania oparcia, taka mała blaszka w kształcie "L".  A te plastiki pod uda to również klasyka, są w aso ale cena spora, więc lepiej szukać w necie kogoś kto ma to wydrukowane (ktoś się na FB kiedyś ogłaszał) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacoo napisał:

Mega fotorelacja! 

 

Co do sportów to prawie wszystkie które są mają popękane mocowania oparcia, taka mała blaszka w kształcie "L".  A te plastiki pod uda to również klasyka, są w aso ale cena spora, więc lepiej szukać w necie kogoś kto ma to wydrukowane (ktoś się na FB kiedyś ogłaszał) 

Dokladnie tak, pekniecie jest przy oparciu wiec bedzie spawane. A sluzgi juz mam: 2 z ASO i kilka na drukarce, po czasie znalazlem taki zamiennik. Ma je no Ryś Pi z grup facebookowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Jakie macie doświadczenie z odświeżaniem szyn fotela? Chciałbym zedrzeć rdzę, lakier i odmalować. W e30 szyna jest częściowo nierozbieralna (jest nabita blokada), do tego spasowanie elementów jest ciasne. Usunięcie lakieru i rdzy jest utrudnione, malować trzeba byłoby jakoś etapami? do tego lakier z podkładem reaktywnym i akrylowym może być za gruby przy takim spasowanie... ktoś ma jakieś przemyślenia/doświadczenia jak do tego podejść?
dzięki

C1578F57-0872-4B67-9ABC-554DEC4050DA_1_105_c.jpeg.bace0e08c272cb80f6c5283043f99627.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to jak polakierować żeby uzyskać jak najciensza warstwe? Zrobię tak że oddam to do sodowania lub piaskowania, Następnie pokryje Brunoxem I pomaluje lakierem w sprayu. Tylko w ten sposób warstwa będzie bardzo cienka i lakier nie zedrze się przy pierwszym ustawianiu fotela. Teraz już wiem że orginalnie tam jest zrobiona Kataforeza, ale tego nie jestem w stanie już zrobić bo szyna jest złożona a w środku jest plastikowe kółko które stopi się w takim procesie… ile to się człowiek może nauczyć w jeden wieczór;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do domu, od blacharza, w oczekiwaniu na lakiernika. 
Jak trafi do Sutim to: sciaganie lakieru, wytrawianie blachy, po kolei warstwa po warstwie od nowa

no i ma jakies koła przynajmniej :-)

image.jpeg.179cfcf74b3a31dfece98b499ca6cc54.jpeg
image.jpeg.4182030eb79b6ed8f50a9f62ea35d016.jpeg

image.jpeg.97a0ab0938eb0243eb282a049bfc2b46.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fredi napisał:

Wróciła do domu, od blacharza, w oczekiwaniu na lakiernika. 
Jak trafi do Sutim to: sciaganie lakieru, wytrawianie blachy, po kolei warstwa po warstwie od nowa

no i ma jakies koła przynajmniej :-)

image.jpeg.179cfcf74b3a31dfece98b499ca6cc54.jpeg
image.jpeg.4182030eb79b6ed8f50a9f62ea35d016.jpeg

image.jpeg.97a0ab0938eb0243eb282a049bfc2b46.jpeg

Ja bym dystans założył do tych kół, lepiej by siadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 10:40, lapka666 napisał:

Pewnie gdzieś przeoczyłem. Jaki będzie kolor?

Malachit Grun. Zawsze mi pasował do e30, a bardzo chcę auto "w kolorze", tzn nie czarne ani srebrne. To co jest oryginalnie, czyli Burgundrot wyjątkowo mi się nie podoba. Oglądałem na żywo auta w tym kolorze zrobione na nowo i jest w nim coś, co nie pasuje mi osobiście na e30. Ten kolor fajnie wygląda na e24, ale nie tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...