Skocz do zawartości

[E36] 325i Adrian


AdrianE36

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zakładam temat ponieważ po wielu przemyśleniach doszedłem do wniosku, że chce modyfikować auto w German Style :)

Więc zaczynając

Samochód zakupiłem jako seryjne 316i 97r w stanie średnim z wyposażeniem z vinu :

  - M Pakiet zawnętrzny (brak listew bocznych) i wewnętrzny 

  - Tempomat

  - Roleta tylnej szyby

  - Nagłośnienie Hi-Fi Nokia

  - Podłokietnik 

  - Obc 7

  - Climatronik

  - Radio Reverse RDS 

  - Kierownica „Serducho”

  - Fotele SportSitze Boa Boa

Na początku nie wyglądała za dobrze.

2F2FC43B-F530-45F8-98B3-1721C8B12EC2.png.a96e0c404d1adbb779a8365ac3af12c4.png

Po miesiącu została rozebrana i pojechała po nowy lakier ale lakiernik zespół robotę :/

Jak już wróciła po składałem ją i założyłem felgi jr9 wtedy jeszcze nie wiedziałem do końca jaki kierunek obiorę .

7C2BF971-DF7C-40BA-B16A-9A5EA5C263DA.jpeg.552abd4f15fabf44f3c34391ab6d97f6.jpeg

 Po złożeniu auta do kupy zacząłem zbierać graty żeby doposażyć ją w środku :

  - Obc 18

  - Telefon

  - Kompletny Check Control

  - Radio Business CD

  - Dodatkowe Zegary VDO

465AB90D-8324-4C38-9C9F-99F568894C5A.jpeg.9fef3551b0ff86c4ea6bcd9ad56c67de.jpeg558C471F-8EFB-4BD0-91D7-6AB3E39BF847.jpeg.5e6c0352a33c079c706baa956bf56f68.jpeg

E437D57C-A426-4399-BB55-4A7A14A65E30.jpeg.9f97e45ab5937be988a87272934c890a.jpeg

Przez ten czas stwierdziłem, że czas zmienić chińskie felgi na custom 17” 2x9j et 15 i 2x10j et 2, oraz na lampy In Pro White ale lampy mnie nie przekonały :)

FC720C96-E890-4A59-8B62-01F4E54104E1.jpeg.8d45aadce3baa6ff558dd0fbcdfbe2ca.jpeg


Następnie przyszedł czas na swap i pomysły były różne M52b28, M54b30, v8 ale trafił się silnik M54b25 od znajomego więc stwierdziłem, że lepsze to od M43b16 i narazie wsadzę silnik żeby jakoś to już brzmiało a po sezonie pomyśle czy zostanie b25 czy wrzucę coś innego No i ruszyłem z pracami :

13E40033-F02E-4590-A2A6-C366C85EFB30.jpeg.9af531bc93aa74c6691fc481f2cccaa9.jpeg48528ABC-4C8A-4983-94EA-5E72CBE3279A.jpeg.f4e10ba78ab0aab76aeb36711096a382.jpeg

Niestety nie pomyślałem żeby oprócz uszczelnienia wymienić odrazu sprzęgło i chcąc nie chcąc musiałem je wymienić miesiąc później 

50E4C510-EB4E-4EC7-85BB-3290ACA0CFD0.jpeg.3a5ff4d4275b617bd3e0b1071e641436.jpeg

Po tym jak silnik wylądował w aucie przyszedł czas na hamulce z 328i

EBEBCC63-B404-4EB0-A761-CA3C288305D0.jpeg.d09fed525bee525c9ed3e1d71ccbf383.jpeg
 

I na ten moment auto prezentuje się tak :

E4198906-5AC7-43DE-8DB2-1B202F5E104E.jpeg.5bc1845ad88bf785ce8c9464bac05a4b.jpeg04F7025A-6ED3-4AAE-819E-FF5B18EDA3C2.jpeg.8cbf6cdf3ffa3c0d182145c45cbaf869.jpeg8FB82648-5440-4538-A384-C751BB454859.jpeg.4e9947f5b55ff3a7baf0753b88b12c42.jpeg

Plany to

  - Ponowne malowanie

  - Zmiana foteli na Vadery

  - el. Szyby tył

  - Trochę Carbon w środku

  - Listwy boczne M

  - Boczki z poduszkami

  - el. Roleta tylnej szyby

I wiele innych smaczków z epoki  

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy  na forum i fajnie ze udalo sie to uratować ale  na dzień dobry te naklejki z blotnika/ szyb  to do wywalenia bo, wyglada to okropnie...

Lampy tył tak samo do zmiany bo, sa mega  szpetne , a i felgi rotory srebrne  by sie przydaly  i wrzuć foty wnetrza jak wyglada aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Witamy  na forum i fajnie ze udalo sie to uratować ale  na dzień dobry te naklejki z blotnika/ szyb  to do wywalenia bo, wyglada to okropnie...

Lampy tył tak samo do zmiany bo, sa mega  szpetne , a i felgi rotory srebrne  by sie przydaly  i wrzuć foty wnetrza jak wyglada aktualnie

Naklejki z błotników wylecą, na szybie są głównie klubowe/zlotowe ale raczej tez ich nie będzie. Lampy raczej wlecą In pro ciemne albo z białym kierunkiem a co do wnętrza aktualnie wyjęte fotele bo muszę obszyć boki w nich i szukam tez boczków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Espinoza napisał:

Bardzo mi się podoba ten kolor i myśle, że pomarańczowe kierunki z przodu i z tylu zrobiły by robotę do tego granatu! :) 

Myślałem nad pomarańczami, ale mam do tego jak narazie mieszane uczucia. Muszę je przymierzyć może się przekonam :) 

2 godziny temu, Arnie napisał:

Spasy fajne, temat z potencjałem, ale czeka Cię jeszcze sporo pracy.

Jeśli zrobisz z niego czysciocha będzie pięknie

Powodzenia w działaniach

Dzieki :D właśnie mam zamiar ogarnąć to tak żeby było jak najbardziej spójne wszystko :) 

2 godziny temu, Bartek.P napisał:

Przychylam się do tego co napisali koledzy wyżej. Działaj dalej bo już jest wielka zmiana. Powodzenia.

Dla mnie wiele jest do zmiany i tak patrzę na ten samochód, że muszę jeszcze sporo zrobić żeby był taki jaki powinien ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avusblau:x jeden z ulubionych kolorow:-D

Tak jak koledzy wyżej...naklejki psuja wygląd całego auta. Będzie dużo lepiej bez:wink: z rotorami kwestia gustu jednemu sie podoba drugiemu nie ale ja osobiscie bym poszedł w srebrny lub wypolerować.

Lampy tył do zmiany:cry: lepiej pojdz w ori pomarańcze lub białe kierunki

I pamietaj Avus pieknie komponuje z czerwonym. Pomyśl nad zmiana koloru zacisków.

Sporo pracy przed Toba ale trzymam kciuki :wink: i obserwuje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdrianE36 napisał:

Powiedzcie mi ze swapem kupiłem kompa MTune i teraz pytanie co myślicie o popcornie i strzałach z wydechu out czy może być ?

Jak potrzebujesz wyrywać laski pod remizą lub popisać się na pasjonatach to sobie zrób :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, B-MM-W napisał:

To pytanie nie powinno mieć miejsca.... jakość tego typu "modyfikacji" jest równa jakości zamieszczonego zdjęcia

Juz pomijając jakość nie wiem po co to mieć... takie cos jest  ew spoko ale jak wynika z modów silnika jak np  turbo by tu bylo  i 500+ a nie  ledwo 200 kucy... naklejki na aucie, pocorn jeszcze brakuje  tu neonow pod autem tylko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AdrianE36 napisał:

B05D81E2-B35A-4F9B-B7F9-0C65D01E61BF.jpeg.a950352cdbc40b925c0e526f1ce20ea5.jpegPowiedzcie mi ze swapem kupiłem kompa MTune i teraz pytanie co myślicie o popcornie i strzałach z wydechu out czy może być ?

Idziesz kompletnie nie w tym kierunku co trzeba :-( wywal to... jak dla mnie to jest uciażliwe w jeżdzie i wgl bez sensu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-MM-W napisał:

To pytanie nie powinno mieć miejsca.... jakość tego typu "modyfikacji" jest równa jakości zamieszczonego zdjęcia

Zdjęcie to screen z filmiku a kompa dostałem ze swapem i mam co do tego mieszane uczucia wiec chce tez poczytać opinie innych :) 

Godzinę temu, Wisnia135i napisał:

Juz pomijając jakość nie wiem po co to mieć... takie cos jest  ew spoko ale jak wynika z modów silnika jak np  turbo by tu bylo  i 500+ a nie  ledwo 200 kucy... naklejki na aucie, pocorn jeszcze brakuje  tu neonow pod autem tylko... 

niestety jak napisałem wyżej taki sterownik był ze swapem mam drugi i muszę zawieźć go na wywalenie ews’a

56 minut temu, Mr_M napisał:

Idziesz kompletnie nie w tym kierunku co trzeba :-( wywal to... jak dla mnie to jest uciażliwe w jeżdzie i wgl bez sensu;-)

No sterownik jaki na dany moment miałem taki założyłem aktualnie posiadam już drugi seryjny i wleci on ale warto poczytać opinie innych na ten temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor sztos , german w tym kolorze rozklada na łopatki. Swap dobra decyzja ale zmieniłeś sam silnik czy komplet ? Lampy naklejki sterowniki od mtune dokładka swagier ringi chinskie mpakiety to dobrze się przyjmuje na grupanch na fb lub raceism ale nie tutaj . Narazie troche przed Toba jeszcze jest ale będę wpadał czesciej bo auto zapowiada się ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz tu tak znakomite projekty jeśli o kebaba chodzi więc wzoruj się na nich. Ja osobiście nigdy nie rozumiałem takich rzeczy na aucie jak doje*ane naklejki na przednie szyby, jakieś dziwne oświetlenie etc etc.  Tak jak napisał Wiśnia, jeśli takie rzeczy wynikają z mocy auta to jest to powód do dumy ale jak ktoś sobie wpier*ala popcorn mod czy ch*j wie jak to się zwie do auta o mocach +/- 200kM no to jedynie można się z tego śmiać. To jest tak samo "atrakcyjne" jak głośniki w nowych autach emitujące dźwięk wydechu. Imitacja nigdy nie będzie oryginałem. Ogarnij auto kosmetycznie, znajdź jakąś fajną pasującą tu rolkę typu ACS czy jakiś BBS i auto zyska bardzo dużo na atrakcyjności. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ///BoguŚ/// napisał:

Kolor sztos , german w tym kolorze rozklada na łopatki. Swap dobra decyzja ale zmieniłeś sam silnik czy komplet ? Lampy naklejki sterowniki od mtune dokładka swagier ringi chinskie mpakiety to dobrze się przyjmuje na grupanch na fb lub raceism ale nie tutaj . Narazie troche przed Toba jeszcze jest ale będę wpadał czesciej bo auto zapowiada się ciekawe.

Mam komplet ale jeszcze nie założony ponieważ muszę skompletować jeszcze pare części i samochód będzie rozebrany i buda pojedzie do ponownego lakierowania i konserwacji a zawieszenie do piaskowania i proszek wtedy wszystko założę tak jak być powinno a narazie auto i tak nie rusza się z garażu :) 

2 godziny temu, atos1987 napisał:

Kolego masz tu tak znakomite projekty jeśli o kebaba chodzi więc wzoruj się na nich. Ja osobiście nigdy nie rozumiałem takich rzeczy na aucie jak doje*ane naklejki na przednie szyby, jakieś dziwne oświetlenie etc etc.  Tak jak napisał Wiśnia, jeśli takie rzeczy wynikają z mocy auta to jest to powód do dumy ale jak ktoś sobie wpier*ala popcorn mod czy ch*j wie jak to się zwie do auta o mocach +/- 200kM no to jedynie można się z tego śmiać. To jest tak samo "atrakcyjne" jak głośniki w nowych autach emitujące dźwięk wydechu. Imitacja nigdy nie będzie oryginałem. Ogarnij auto kosmetycznie, znajdź jakąś fajną pasującą tu rolkę typu ACS czy jakiś BBS i auto zyska bardzo dużo na atrakcyjności. Pozdro

Dlatego też pytam tutaj o zdanie bo osobiście mnie to drażni ale pomyślałem warto posłuchać opinii innych. Felga raczej zostanie bo mi się podoba i pasuje jedynie będę myślał nad kolorem rotoru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dawid82 napisał:

Patrząc na to foto z tym ogniem, to pierwsze co mi przyszło na myśl to co tam jest pod mask? Fajny efekt ale tak jak piszą wyżej musi być dzik pod maską?

Muszę ews’a wywalić z seryjnego sterownika i będzie po sprawie narazie jeździła na takim jaki był do silnika a narazie jest 2.5 wiec brzmi a trzema zająć się innymi rzeczami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ryyyan napisał:

E tam dzik pod maską. Jeśli lubisz głośne wydechy i ognie to czemu nie. Fajny efekt daje to na drodze podczas odciny albo redukcji. Sam po Swapie będę całował w coś takiego 

To jest sterownik o MTune na hamowni nie sprawdzałem czy daje on jakiś przyrost mocy czy nie ale mam kompa serie tez to będę musiał to sprawdzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...