Skocz do zawartości

[E46] M3 by themike


themike

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Mały update:

Wymieniłem gwint na BC Racing. Poprzedni był mocno zużyty i podczas demontażu uległ nieodwracalnym zniszczeniom :-D  Do kompletu jeszcze założyłem nowe wewnętrzne plastiki nadkoli.

IMG_9366.JPG.618fa00c912151f48389c8a8ba7b364b.JPG

Po demontażu były jeszcze resztki rudej, to tym też się zajęliśmy:

a494b340-9f69-4bd2-8ce6-e2b935b3b5c9.JPG.94a3a7f1d316504b89e92f43544cdefb.JPG

f174e834-6e20-4c78-b379-64acc999302c.JPG.01e7771383926cc5b91c146e52ffaa9c.JPG

fb3437db-20c3-407b-b071-f4064a085701.JPG.bac1c70defd60ad38407b58d5990cd0d.JPG

(nie ja robiłem zdjęcia, więc format pionowy tym razem nie z mojej winy)

Wrażenia:

Ogólnie na nowym zawieszeniu lata się elegancko, dużo bardziej komfortowo i nie czuć praktycznie w ogóle że auto jest na glebie. Więcej wrzucałem na swój kanał na YouTube w tym temacie, gdyby ktoś był zainteresowany.

Do zrobienia jeszcze pare tulejek, bo coś tam skrzypi/stuka teraz na mrozach. Rozważam również kompletną rewizję zawieszenia połączona z renowacją, ale budżet zweryfikuje.

Trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lapka666 napisał:

Zacząłem Cię obserwować na yt. Z tym ferrari to dałeś do pieca. Choć myślałem że będzie Lamborghini ;) Niezły wariat z Ciebie i po filmach widać że spoko pozytywny gość piwo

Łapka dajesz emotki że byś browara napił, to może byś się na jakim gf pojawił to by my co napili, a nie tylko wirtualnie :mrgreen:  Ino wiesz, musisz na telebimie to ogłosić że jesteś :drive: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Tributo, jedno z najładniejszych Ferrari, choć osobiście jestem wielbicielem Lambo - Huracan to dla mnie kwintesencja piękna i moje mega marzenie. Wróćmy jednak na ziemię, M cy jednym słowem zjawiskowe. Również moje marzenie, ale w tym wypadku spełnione i pielęgnowane. Znam podobnie jak Ty to wspaniałe uczucie, które czuje kierowca M3 e46. Czasami bywam we Wrocławiu, więc może uda się kiedyś złapać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Utaś_e36 napisał:

Łapka dajesz emotki że byś browara napił, to może byś się na jakim gf pojawił to by my co napili, a nie tylko wirtualnie :mrgreen:  Ino wiesz, musisz na telebimie to ogłosić że jesteś :drive: 

Kurde ja tak nabroiłem przez tyle lat, że pewnie z 10% by się ze mną napiło a 90% chciałoby mi wpierd... haha

Swoją drogą widzę tu trochę ludzi z którymi bym się chętnie napił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 15.01.2021 o 03:17, Szymon_97 napisał:

Gratulację zakupu ferrarki :) Co do e46 widzę cały czas coś w niej działasz a co z m4? kiedy temat na forum? 

Dzięki! Co do M4 - nie wiem czy się łapie tutaj na forum, bo jednak to inny klimat trochę!

Po ostatnich zabawach z samochodem, sprzęgło zakończyło swój żywot!

Zaglądając pod spód wyszło jeszcze pare innych rzeczy, m.in. wyciek z chłodnicy oleju - włożona nowa z ASO, czujnik ciśnienia układu hamulcowego, czujnik położenia przepustnicy, dwie cewki zapłonowe, uszczelnienie dyfra, klips pasa (to, w co wkłada się pas) który powodował błąd poduszki powietrznej. Teraz jest elegancko i nie ma na komputerze jakiegokolwiek błędu :mrgreen:

Przy okazji dokończyłem w końcu przekładkę foteli z anglika - przerzuciliśmy moduły, elektronikę i sterowanie - teraz pełna elektryka wraz z pamięcią fotela działa bez zarzutów.

Można w skrócie powiedzieć że stan OEM został osiągnięty i można zacząć psucie od nowa. Zdjęcia i materiały z naprawy jak i podsumowanie kosztów podrzucę za jakiś czas w osobnym poście, jak już wrzucę filmik na kanał - będzie tam sporo fajnego materiału, więc powycinam parę klatek i dodam w formie zdjęć.

W międzyczasie muszę trochę powalczyć ze spasami, bo jak widzieliście na poprzednich zdjęciach - jest lekka koza, a mam fabryczne i oryginalne nadkola, więc muszę się pobawić jak to ustawić pod Germanfest bez zagrożenia dla blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, themike napisał:

Dzięki! Co do M4 - nie wiem czy się łapie tutaj na forum, bo jednak to inny klimat trochę!

Po ostatnich zabawach z samochodem, sprzęgło zakończyło swój żywot!

Zaglądając pod spód wyszło jeszcze pare innych rzeczy, m.in. wyciek z chłodnicy oleju - włożona nowa z ASO, czujnik ciśnienia układu hamulcowego, czujnik położenia przepustnicy, dwie cewki zapłonowe, uszczelnienie dyfra, klips pasa (to, w co wkłada się pas) który powodował błąd poduszki powietrznej. Teraz jest elegancko i nie ma na komputerze jakiegokolwiek błędu :mrgreen:

Przy okazji dokończyłem w końcu przekładkę foteli z anglika - przerzuciliśmy moduły, elektronikę i sterowanie - teraz pełna elektryka wraz z pamięcią fotela działa bez zarzutów.

Można w skrócie powiedzieć że stan OEM został osiągnięty i można zacząć psucie od nowa. Zdjęcia i materiały z naprawy jak i podsumowanie kosztów podrzucę za jakiś czas w osobnym poście, jak już wrzucę filmik na kanał - będzie tam sporo fajnego materiału, więc powycinam parę klatek i dodam w formie zdjęć.

W międzyczasie muszę trochę powalczyć ze spasami, bo jak widzieliście na poprzednich zdjęciach - jest lekka koza, a mam fabryczne i oryginalne nadkola, więc muszę się pobawić jak to ustawić pod Germanfest bez zagrożenia dla blachy.

Krec synek tym gwintem i do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 23:14, lapka666 napisał:

Kurde ja tak nabroiłem przez tyle lat, że pewnie z 10% by się ze mną napiło a 90% chciałoby mi wpierd... haha

Swoją drogą widzę tu trochę ludzi z którymi bym się chętnie napił :mrgreen:

Zawsze możesz przyjechać i nie zdradzać że łapka to Ty ;) bo nikt z forum i z syndykatu chyba nigdy Cię na żywo nie widział, wtedy jest szansa, że nikt Ci łapki nie złamie. A tak na serio to nikt poważny na te twoje internetowe zaczepki nie zareaguje nawet. Wpadaj wiec już najwyższy czas się ujawnić po tylu latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całonocnej walce jak zwykle na ostatnią chwilę udało się spasować z bezpieczeństwem dla tylnych oryginalnych rantów... ale zabawy było!

Tutaj fotki jak to wyglądało do wczoraj: 

IMG_3376.JPG.31e05a04669b348ca534bc297ad45bd7.JPG IMG_3377.JPG.76f1dffcc4494e7ad5d2421a5c2838d1.JPG

Niestety, nie dało się obniżyć ze względu na zbyt szeroką felgę z przodu, foto poniżej, a laga już nie chciała pójść bardziej w dół. Przeżyłem wtedy chwile załamania ale pogadaliśmy z Lagus M3 na IG i mnie zmotywował by nie odpuszczać xd

IMG_3502.JPG.017daefa1f3c3e814b6e6cf808c9ec08.JPG

Na szczęście kolega z DBTuning miał u siebie różne sprężyny, więc szybki patent na krótszą sprężynę:

IMG_3505.JPG.c6d5d1122256722f29728671ace0289a.JPG

I po włożeniu 120 siadło stosunkowo dobrze! 

IMG_3509.JPG.3c8361f2a5765e20d253d9bfa563b97c.JPG IMG_3510.JPG.e6f56da0b5a8dad2d5e02081a07dfdc5.JPG

Jeszcze idzie przejechać przez progi, nic nie obciera, więc można powiedzieć, że jestem gotowy, auto spakowane na lawetkę i widzimy się po małych przeprawach w piątek!

b0c6d390-efb5-46ac-b952-e7ae251d0191.JPG.a8ee0ef151bed6f688bdeefbb52ffc70.JPG

Piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lapka666 napisał:

Co to za patent na krótsza sprężynę? 

Krótsza sprężyna pozwala Ci zejść dużo niżej przy jednoczesnym podkręceniu regulacji do góry - założyliśmy krótszą o 4cm, a chcąc obniżyć o 3cm względem tego co było, musieliśmy defakto podnieść regulację do góry o 1cm. Dzięki temu nie było problemów z obcieraniem. Efekt podobny do przycinania sprężyny.

11 minut temu, Krupek napisał:

I ogólnie auto fajne spasy itp ale...wożenie auta na lawecie żeby wpaść na zlot...nie rozumiem. Oczywiście nie ujmując projektowi tylko sam fakt :)

Niestety, moja druga połówka ze względów zdrowotnych nie może chwilowo jeździ na takim betonie, a samemu mi się takiej trasy ładować nie chciało. Więc  zobaczymy następnym razem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KUJON napisał:

6 laweta o której mi wiadomo na GF :shock:, wszystko spoko tylko nie ma miejsca do parkowania na te lawety i będą stać za bramą, musicie o tym pamiętać. 

Na luzie, ona wraca do Kielc, bo tam mam „bazę” - ja i tak się gdzieś dalej rozładuje żeby umyć i pojeździć jeszcze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KUJON napisał:

6 laweta o której mi wiadomo na GF :shock:, wszystko spoko tylko nie ma miejsca do parkowania na te lawety i będą stać za bramą, musicie o tym pamiętać. 

Na serio ? Ja rozumiem jesli ktos wpada z innego kraju i ma naprawde daleko ale zeby z pl na lawecie auto na zlot wozic to juz troche przegiecie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike ma konkretny powód i wątpię, żeby ktoś miał rozsądniejszy... Co do reszty to sam jestem ciekaw o co chodzi z tym wożeniem aut. Teraz to dopiero FB będzie huczał, że gwinty poskręcali do zdjęć a jeździć się tym nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...