Skocz do zawartości

[E39] Arktyczny Sedan 540iA | Arnie.


Arnie

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam serdecznie. 

Chciałbym przedstawić swoje 540, które aktualnie robię według swojej wizji.

Kupiłem je osobiście w Szwecji, gdyż tu pracuję jakieś 4 miesiące temu. Z zewnątrz zwykły przedlift w kilku odcieniach ;), rok 1997, w środku dość fajnie wyposażone: komforty elektryczne i grzane, el. kolumna, el. roleta, DSC i sporo innych mniej ważnych spraw.

Założenie było proste, ma być german. 

Auto na początku dostało nowe tarcze, klocki, szczęki, przewody. Zaciski i jarzma wyszczyszczone i pomalowane w srebro. Kolejnym krokiem był serwis i uszczelnienie silnika. Po podstawowych ruchach auto pojechało na lakier. Zostało pomalowane całe oprócz dachu, w międzyczasie dostało zderzaki m pakietowe, dokładkę przód ala CSL, lampy przód polift troszeczkę przerobione przeze mnie, tył również polift. Dodatkowo do środka wpadło radio na androidzie. Wrzuciłem też wydech końcowy Proex.

Po malowaniu przyszedł czas na koła. Tu jak zwykle był największy dylemat, miałem kilka typów, przede wszystkim miało być to koło mało oklepane na autach BMW. Udało się trafić RH ZD w 18", przód 9.5J oraz tył 10J do tego odziane w opony 235/40 i 255/35.

Zawias TaT z kilkoma przeróbkami pod siebie.

Co do planów, na te chwilę na pewno  masa detali, które wymagają popraw,pozbycie się chromów z drzwi, lepsze spasy co wiąże się ze zmianą opon bo nie ruszalem nadkoli i chciałbym tego uniknąć.

Na następny sezon chce wrzucić gwint D2 i szersze ranty, oraz sporo detali.

Na dniach jakaś obszerniejsza relacja zdjęciowa.

Wrzucam jedno zdjęcie świeżo po zakupie.

 

IMG_20200622_193041.jpg

IMG_20200622_195906_392.jpg

received_217349549668935.jpeg

IMG_20200622_193026.jpg

IMG_20200620_203058.jpg

IMG_20200620_181928.jpg

IMG_20200619_195016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wygląda bardzo dobrze z dokładką, mieczem i bez rejestracji, szkoda że nie zostawiłeś przed lifta, opony zmień tak  jak napisałeś i to  koniecznie, wtedy powalczysz ze spasowaniem i już będzie lepiej,założenie shadowline też dużo poprawi ...rotor osobiście mi nie leży, działaj,powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, goryl napisał:

a jeszcze zapytam o przednie lampy , co to za "produkcja" ??

To ori lampy rozebrane i przerobione przeze mnie oraz zregenerowane.

4 godziny temu, MOMI napisał:

Chromline out, tylne lampy out, połysk listew out - zrobi się czyściej i schludniej. Fajna baza! Pzdr

Listwy zostają, co do reszty jak najbardziej się zgadzam.

 

IMG_20200625_123147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryyyan napisał:

Tak zauważyłem, a u niego mi się nie podobała. Czyli musi być w połysku 

Niedługo będę malował w połysk to będzie porównanie na czarnym aucie (a zdaje się,że też masz czarną) cały czas obawiam się czy za bardzo nie zleje się że zderzakiem..zobaczymy...na innych kolorach bezdyskusyjnie w połysku 

Ps

Michał sprzedaje : instagram @mf_customs_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...