Skocz do zawartości

[E36] DamianTr 323i


DamianTr

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu mozliwe, ze sie myle- sadzilem ze to jedyne miejsce, w ktorym mozna zalozyc galerie. Ktora pojawia sie w widoku publicznym po akceptacji kogos z gory. I z czasem, kiedy auto osiagnie 'dojrzalosc' przechodzi albo do TOP SERII albo do GERMAN. Na samym poczatku tematu napisalem swoje zalozenia i to w co celuje- nadzieja jest TOP SERIA.

Jesli sie jebnalem, to tylko moj blad i wybaczcie!

 

Pozwole sobie zacytowac (ja na prawde na tym forum czytam chyba wszystko co sie da! :)). Z takiego zalozenia wychodzilem. Temat uzytkownika: 

Dnia 6.01.2018 o 21:48, MAREK GERMAN napisał:

Chyba co niektórzy nie rozumieją galerii na syndykacie, top seria to wybanglane "serie" , które są mega doposażone itp itd w pre german zakłada się galerie ale i daje opis w jakim kierunku idzie dany temat czyli seria lub german i tak też tu się dzieje, więc na UJ takie komentarze, przypominam że daje się tutaj też szansę jeśli jest potencjał ja taka szansę dostałem i wyszło z compacta coś 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2020 o 14:11, DamianTr napisał:

Do gleby to gwint, do gwintu rolowanie, bo ET20. . Tak szczerze, co zyskuje? 

 

 

Co ty opowiadasz.. Z markowym(czy tez nie) gwintem to koło (podejrzewam że masz 8j skoro et 20) wchodzi bez mydła. Żadnego rolowania. Dobrać odpowiednie opony i posadzić trochę. Pogsdaj z @qbak bo on tak ma zrobione i jeździ autem codzień i wygląda super. A u Ciebie pieje okropnie.

 

A co zyskujesz ? Poza tym że wygląd to jeszcze auto zacznie się prowadzić pewniej i lepiej pewnie z 10x ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na asfalcie tak, gorzej poza miastem. A ja nim jezdze takze po szutrach i kocik lbach. Jakbyscie ostatnio sie przejechali ze mna po 'drodze' na ktorej mowiac "aaaaa'" wyszlo "A kur** mac chyba mi wydech odpadl", byscie zrozumieli. Albo w tamtym roku jak z dziewczyna do Bialowiezy jechalem. Wtedy to bym sam siebie w morde strzelil za gwint- jakbym mial. ;) Na razie z racji tego, ze to daily a jezdze po roznych drogach nie moze wpasc gwint i nie moze byc nizej ze wzgledu na dobro miski olejowej, katalizatorow (ktore ostatnio kupilem nowe) i nakladek na progi (ktore na razie sie ladnie blyszcza, bo sa swiezo polakeirowane).

I jest tak szczerze jeszcze jedna rzecz, ktora mnie nie przekonuje do bleby. Kojarzycie iphony? One z tylu maja aparat. Punk srodkowy oczka aparatu jest tym samym, co zaokraglenie na naroznikach. Narysowalem to na szybko dla przykladu. Chodzi o to, ze linia blotnika ma miec ten sam punkt centralny. co zewnetrzna linia kola. Kazde zglebienie powoduje ze ten punkt sie mija. Ja wiem, pierdzielenie takie, ale ja lubie jak cos jest proporcjonalne. O tym mowie. Zboczenie? Mozliwe. pi***ola? Tak. Wkurzaloby mnie jakby to bylo moje auto? Tak :)

uc?export=view&id=1mVGyhX6srGX8yaAi_1sOr

Mam cel- nim jest mozliwie blisko GT i sie go sukcesywnie trzymam! 

Ja wiem, ze Syndykat to przede wszystkim nisko, szeroko i czarno! I respektuje to w 100% Pojawialy sie tutaj jednak projekty, ktore mialy z tym malo wspolnego i ladowaly w TOP SERII. Tylko dlatego postanowilem zalozyc swoj temat, liczac sie wlasnie z taka reakcja. Ale liczac sie jednoczesnie z tym,ze galeria poleci. I nie byloby w tym nic zlego- w koncu to miejsce specyficzne- wyjatkowe. Moje posty to proba wytlumaczenia, skad decyzja zaistnienia tutaj i przedstawienia swojego punktu widzenia. Nie klocenie sie z kazdym, kto mowi ze nizej powinno byc. Piona i piwko!

A dzisiaj tak, zeby byc jeszcze troche blizej TOP SERII wpadla roleta na tyl. Nie z Castoramy. W idealnym stanie prosto z auta, ktore jeszcze na lawecie bylo rozkrecane :)

Z kolega qbak juz sie umawialismy na spotkanie na GermanFescie. Tylko ta korona przekleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przymruzycie oczy na ten brak gleby, postaram sie jak tylko potrafie nie odbiegac jakoscia prezentowanych tresci od sredniej tego forum.

Zeby nie mowic na daremno dzisiaj do auta wpadna te graty:

- skorzana raczka recznego, 

- osram cool blue do soczewek,

-roleta tyl,

-nowa, nowiutka zapalniczka.

foto:

uc?export=view&id=1t1-SWSz3Z9PaEWjIfguHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie jest. Dlatego z powodu braku elementow z oryginalnego zawieszenia do kupienia, wpadnie Billstein B12, ktory jest wlasnie o ok. 1, 2cm nizszy niz m-tech.

Jestem ciekaw czy przypadkiem i tak auto sie nie podniesie. Te amortyzatory ktore mam, maja jeszcze logo BMW. Obawiam sie, ze moga byc klapniete.

 

Bardzo dziekuje Pawel! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie czy po czasie sprezyny sie nie 'ugniataja'. Uslyszalem cos takeigo od znajomego, ze moze sie podniesc. Stad moj poprzedni wpis.

Swoja droga wiecie moze chlopaki jak wyglada sprawa zoltych tablic? Wiem, ze musi byc 75% czesci oryginalnych. Tylko co to znaczy. Czy oryginalne znaczy takie jakie producent wypuszczal w danym czasie, czy oryginalne to takie jak z VINu. Za pol roku konczy auto 25 lat i powaznie mysle nad rejestracja jako zabytek. Doposazylem jednak to auto dosc znacznie. Co prawda tylko na oryginalach, ale jednak ta kwestia pozostawia duzo watpliwosci. A do urzedu dodzwonic sie nie moge a internety tez milcza.

Zlozylem lampy w calosc i zalozylem do auta. Dodatkowo zamontowalem Osramy. Chcialem pozbyc sie zoltej barwy swiatla. Jest jednak tylko delikatna poprawa koloru lampy. Duza roznica za to pojawila sie w promieniu swietlnym- rzeczywiscie jest duzo blizszy bialego.

uc?export=view&id=1YVJdQai3P7ekdxHJ7B5Cm

uc?export=view&id=1E2yyjCznTxlBGG6t3paC-

 

 

Nie chce smiecic wiec rozwiniecie tego postu.

Dzisiaj postanowilem wstawic rolete na tyl. To bylo bardzo dobre posuniecie, mimo ze nie planowalem tej modyfikacji. Roleta znacznie przyciemnila wnetrze, jest ladniej. Z zewnatrz zdecydowanie nie widac czy w ogole ktos siedzi czy nie. Fajny i prosty mod. Samochod postawilem pod lipa, a ze pyli niemilosiernie to az wstyd wstawiac zdjecia z zakurzonym lakierem. Ale jedno zdjecie z rozbebeszania :D

uc?export=view&id=13xOUXv0nwxj2SZZIGDvNC

Po drodze wyskoczylo cos takiego Co to do ch... jest? ksztaltki jakby z forniru. Luzne, niczym nie przyczepione jednak pasujace obloscia do pianek. BMW, czy ktos wsadzil tak sobie?

uc?export=view&id=1tzdeS1yldfb4x153FdNO-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki!

Poprawianie ciag dalszy. Wczoraj wpadl skorzany mieszek recznego oraz podszybie. 

Dezintegracja starego byla prostsza niz sie to mogloby wydawac. Odpadl sam :D teraz nie dosc, ze jest ladniej, to i szczelniej.

Zostaly ustawione swiatla na stacji kontroli. Jest ladnie.

 

Teraz szukam listew zderzakow mpakietowych. Wie ktos gdzie w ogole znajde dyfuzor na tyl na jedna rure i hak?

Ma ktos moze na zbyciu galke zmiany biegow z wersji skorzanej? oryginalna skora i nie wytarta? Szukam juz dluzszy czas dobrego stanu i nic. 

Ewentualnie ma ktos skorzane elementy deski rozdzielczej?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechalem sobie E3przyjacielem. Jedyny kierunek- do przodu. Z tylu juz sznur aut. Co przede mna? zerwany asfalt z ladnym 'stopniem' tak z 10cm w dol jak w morde strzelil. Remont nawierzchni.

Pomyslalem sobie. 'taa gleba, aha. na pewno...'

I sam sobie przybilem piatke!

Taka historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze to historyjka do posmiania sie:) chociaz elementy prawdy w niej sa. 

 

A to E36 jeep jest za***iste :D

 

Aaa dzisiaj wpadl zestaw HK wypiety po pinach. W sensie zakupione. W przyszlym tygodniu bedzie montowane :D

 

s-l1600.jpg

 

I tak, zeby dzien zakonczyc, fota strzelona na szybko. Na profesjonalne zdjecia jeszcze z miesiac bedzie trzeba poczekac. A tymczasem (wybaczcie otwarte drzwi): 

uc?export=view&id=1t9aL69YWSfUajjxLoDp6K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec w tamtym tygodniu przyszedl caly zestaw HK:

uc?export=view&id=1DTBKTmBCsiN03bhCcJopd

Zadowolony, postanowilem to wlozyc, ale ze mialem najbardziej podstawowy sytem audio, chcialem wyjac stara wiazke i na jej miejsce polozyc nowa. Roznica w grubosci wiazki dobrze pokazuje jaki to upgrade:

uc?export=view&id=1No8WnK3pLHxcUHV_ruyBb

Pelen optymizmu i widzac na schemacie z real oem jak idzie wiazka pomyslalem, ze moze sie obejdzie bez wyjmowania foteli. Myslilem sie tak, ze jakbym wiedzial ile to pracy, zostawilbym to na weekend. Generalnie wyjalem cale wnetrze. Razem z dywanem. Zostawilem tylko deske rozdzielcza. Rozkrecania bylo na prawde malo. Ten samochod jest tak prosty w rozkladaniu. I skladaniu tez. Generalnie tak to wygladalo mniej wiecej w polowie pracy:

uc?export=view&id=1CWAG91ffhX-Sq1ik_l8DU

Co mnie meczylo? czy jak zdejme dywan to czy podloga bedzie ok. I ewentualnie czy duzo bedzie do roboty. I co? Grama rdzy, Zero. Null. Fabryka. Tego szczerze sie nie spodziewalem, ale na prawde podloga w tym aucie wyglada jak nowa. 

No i po niezliczonych "a gdzie ja ta srubke wsadzilem", czy "czemu to cholerstwo nie chce wejsc" i po wyczyszczeniu wszelkich czesci przed zlozeniem system zalozony. Razem z guzikiem:

uc?export=view&id=1ADs4MphNVpQ2pdI0iBWBP

uc?export=view&id=1609sk7iA8Mk7vpYeUyH3O

Ile mi to zajelo? Trzy wieczory. Jestem jednak pewien, ze udaloby mi sie to zrobic w tym momencie w jeden wieczor- wiedzac i pamiatejac jak i gdzie ida zatrzaski/ sruby itp.

Roznica w brzmieniu? Diametralna. Thylko ze mialem do porownania podstawowe audio z rozwalonym jednym glosnikiem. Na ten moment jest troche za duzo basu, ale mozna go zdjac w equalizerze.

Jak cos to polecam ingerencje w audio- to nigdy nie bedzie super brzmiace stereo, ale na super brzmiace stereo wedlug mnie jest salon. Mozna sie tez sporo nauczyc o mechanicznej czesci samochodu :) Jak cos z checia odpowiem na pytania jesli ktokolwiek by jakies mial.

I pytanie do Was. Co byscie wsadzili w ostatnie miejsce na przycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...