Skocz do zawartości

[E36]Samoablau_Robak97 316i-->328i


Robak97

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,chciałbym przedstawić wam swoje E36,które jest u mnie już 5lat i dalej jest moim pierwszym autem.Moja historia z e36 zaczęła się w wieku 16lat kiedy to na jednym z forum napatrzyłem się na dobrze porobione auta,chociaż początkowo miało być e30 ale zabrakało w tamtym czasie budżetu.Moje Samoablau wylądowało u mnie dokładnie 5lat temu bo też były święta :D Początkowo wyglądem nie powalała aczkolwiek przekonał mnie wyśmienity stan blacharski oraz mechaniczny i w tym miejscu kilka pierwszych fotek;)

6zb9m2i9.jpg

c55m9ycg.jpg

Następnie przyszedł czas żeby coś porobić więc wpadł cały ori Mpakiet w tym dokładka i boczne listwy z aso :) do tego styling32 4x8j (obecnie służy jako zimowe koło)oraz gwint,przesłony na soczewki,wnętrze sportsitze tzw.BoaBoa i kierownica z multifunkcją,efekty poniżej.

qdrh244n.jpg

kkmj6msm.jpg

krp9kf3v.jpg

nvkmrxbz.jpg

atkee9qn.jpg

m5qlmvbl.jpg

Jak dla mnie wyglądało to całkiem przyzwoicie i tak też przejezdziłem sezon 2015 i 2016.

Na sezon 2017 udało się dorwać nowe koło czyli Msystemy w dwóch szerokościach 8 i 9j ;) byłem tym kołem zachwycony i wsumie dalej leżą u mnie schowane pod kocem :D również w tym samym sezonie zacząłem przygotowania do swapa żeby to zrobić tak się powinno zgromadziłem:

  • Hamulce od e46 330ci 325mm
  • Skrzynie biegów od m3 3.0 która również występowała w 328i
  • Wał na duży krzyżak
  • Dyferencjał duża głowa z przełożeniem 2.93 otwarty (szpera dopiero w planach)
  • Grube półosie
  • Wahacze na tarcze
  • Nowe czujniki wału i wałka oczywiście ori
  • Oleje,filtry,płyny itd
  • Licznik od m3
  • Nowe elementy metalowo gumowe
  • Nowe linki,przewody
  • Nowe łożyska
  • Zregenerowałem też zaciski hamulcowe
  • Nowa guma łącząca skrzynie z wałem
  • Stabilizator przedni dostałem od człowieka który wykonywał swapa tak samo jak nowe sprzęgło
  • Nowy wydech środkowy z katalizatorami+wydech końcowy z kwasówki Proex z którego jestem bardzo zadowolony
  • I wiele innych elementów o których zapomniałem,niestety niektórych fotek nie mam :/

haqayql3.jpg

8rhcva6i.jpg

ui6kytpr.jpg

ch2tbyap.jpg

2wia9o3v.jpg

m4ocjwdc.jpg

vjt8okzd.jpg

tii7lbdg.jpg

88x3a234.jpg

sd3mn5nh.jpg

I tak o to na początku roku 2018 pod maską wylądowało bardzo zdrowe m52b28 ;)

I ten właśnie rok był poświęcony na poprawki po swapie o które ktoś nie zadbał..Ale nie ma sensu wyciągać tu brudów najważniejsze że dobrze się skończyło :)

Nastał sezon 2019 w którym udało mi się założyć samodzielnie

  • obc18 po pinach
  • Lusterka od m3
  • Dodatkowe wskazniki pod obc
  • Nowe uszczelki tylnych szyb
  • Czarna podsufitka w super stanie
  • Sportowa wkładka filtra powietrza K&N

Zostały też przeciemnione wszystkie szyby poza czołową folią 35%

Wymieniłem też alternator oraz pompę wody.

twmwz2tz.jpg

funm689e.jpg

44abdykc.jpg

camihu6h.jpg

zq75p5b7.jpg

mfbjlj4q.jpg

I tak zaczęły się przygotowania do roku 2020,udało mi się kupić:

  • Wiązkę elektrycznych tylnych szyb po pinach
  • Ryglowanie drzwi
  • Stabilizatory Mpakiet 26 i18mm
  • Mille Migilia mm2000 3tlg w szerokości 4x8,5j mocno zaniedbane ale w dobrej kasie
  • Nowe ranty 3"
  • Nowe śrubki i nakrętki do felg
  • Subwoofer(specjalnie mały gdyż e36 to tak naprawdę moje daily a nieraz trzeba coś wrzucić do bagażnika ;)
  • Wiązkę podgrzewanych siedzeń po pinach
  • Pompa wspomagania

Doposażyłem też swoje e36 w nowe radio Sony oraz głośniki Hertz +mikrofon żeby podczas jazdy można było swobodnie rozmawiać przez telefon :)

3kya59kj.jpg

b666dohq.jpg

Naturalnie gumy też dałem nowe ale zapomniałem je uwiecznić na foto :)

z2ft7ohw.jpg

Wspomniany subwoofer.

4hdyl4op.jpg

Podświetlenie na nogi dołożone nawet nie pamiętam kiedy ale też jest :) Niestety z vinu to auto to był totalny golas ;)

rkjmuwbz.jpg

Tak wygląda zamontowany mikrofon jak na dorobione moim zdaniem wygląda niezle ;)

Na koniec kilka zdjęć jak obecnie prezentuje się e36,aczkolwiek przydałaby się porządna sesja bo ja fotografem raczej nie zostanę :D

hxrgi6wk.jpg

nv5tm5ee.jpg

Tutaj zamontowane przelotki w boczkach co by wszystko dobrze wyglądało

2aujpvsy.jpg

4fe5lz5y.jpg

imzluahr.jpg

q82ncwmz.jpg

Na koniec mogę tylko dodać że mam nadzieję,że nic nie popsułem dodając galerie i wszystko dobrze wyszło :D Pozdro i wesołych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto fajnie się prezentuje troche czekałam na galerie tutaj bo widziałem już je na instagramie . Troche mi sie gryzie polifta nerka z przedliftowymi kierunkami w błotnikach  , dałbym krzyze w halogeny i ciemna nerke żeby byl kompletny ciemny front i mysle ze fajnie by to wyglądało kolorem budy  . Dobrze dzialasz bede obserwowal B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ///BoguŚ/// napisał:

Auto fajnie się prezentuje troche czekałam na galerie tutaj bo widziałem już je na instagramie . Troche mi sie gryzie polifta nerka z przedliftowymi kierunkami w błotnikach  , dałbym krzyze w halogeny i ciemna nerke żeby byl kompletny ciemny front i mysle ze fajnie by to wyglądało kolorem budy  . Dobrze dzialasz bede obserwowal B)

Dzięki,dzięki.Ogólnie czarna nerka mi nie siedzi akurat u mnie co do krzyży to gdzieś leżą ale narazie tak mi się najbardziej podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wisnia135i napisał:

Autko naprawdę fajne  ale  muszę powiedziec że, bardziej mi się podoba  na  tych M-systemach niż na aktualnym kole ^^

Msystemy dalej u mnie pod kocem leżą gotowe do założenia :D a mille migilia to miało być moje pierwsze 3tlg żeby się pouczyć i wsumie mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robak97 napisał:

Dzięki wielkie ;) czy znane to nie wiem :D mam nadzieję że będzie więcej aktualizacji z czasem :)

Z innego forum dla tego napisałem że znane auto już od dawna. :) I będę czekał na aktualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bartek.P napisał:

Bardzo fajna przemiana auta. Wszystko schludnie i zgodnie z kanonami GS. Osobiście zrezygnował bym z ciemnych szyb i przyciemnił fron. Powodzenia w dalszych modach .

Dzięki ;) myślałem nad czarna nerka ale poprostu chrom mi się tu podoba :D a co do szyb jakoś mi w tym kolorze zawsze pasowało więc narazie zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Podoba mi się podejście Twoje, do tego auta, po fotkach widać że dbasz i wiesz co i jak , np pod maską wyligane tak jak powinno być a nie tylko z zewnątrz!teraz na 3tlg wygląda dobrze no i koło też mało spotykane

Pozdro

Dzięki,tak naprawdę to u siebie wszystko robiłem pierwszy raz ale dzięki pomocy innych osób też sporo się dowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to odkopałem jeszcze kilka fotek które chciałem wrzucić ale gdzieś się większość zapodziała,więc dodaje teraz.

Ogólnie to nie wszystko jest tak kolorowo,aktualnie szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na wnętrze które fajnie by spasowało z fioletowym dywanem(może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?) który odziwo mi się podoba :D

dl7i5z8g.jpg

Jak widać zapomniałem wspomnieć że kupiłem kiedyś poliftowy cupholder ;)

Dodaje też dwie fotki z montażu tylnych szyb :)

axluvm9m.jpg

8vjs3nkg.jpg

I ostatnie foto na którym niby się spieszę a stoję w miejscu :P

9oodupoa.jpg

Ogólnie co do planów to napewno chciałbym ogarnąć boczki bo moje już się odklejają więc raczej oddam do obszycia :) planuje tez wymienić osłonę czy tam uszczelkę co idzie do okoła tylnej szyby bo w mojej narożniki powiedziały papa i do tego jeszcze uszczelkę bagażnika bo jest przedarta.Obecnie poszukuję lakiernika na pomalowanie noska,zderzaka i błotnika bo są tam rzeczy które mnie osobiście wkurzają i po zrobieniu tego myślę że mogę się spokojnie zabierać na wnętrze jak znajdę pomysł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zrobione gustownie, fajna zdrowa baza, jedyne co psuje jej czystość to ciemne szyby:shock: Msystem zdecydowanie lepiej tu lezał do całokształtu, a jeśli już coś skrecanego to widział bym tu sznycle lub hartge ewentualnie RS myślę że ta buda zasługuje właśnie na takie wisienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Oglądałem ja kilka razy i na prawdę kawał solidnego samochodu. Wszystko spójne i z dbałością o najmniejsze detale. Koło spoko Ale też uważam że msystem robił większe Wow. Z czasem wpadnie coś lepszego, wiem to :-D co do wnętrza to wymienilbym dywan na czarny i dobieral kolor wnetrza pod niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...