Skocz do zawartości

[E9] "Bulwarówka" 2800 CSA 1970 by Envis Works


Envis

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze marzyłem o BMW E9...  miałem w tym roku zabrać się za kolejną e3 która też już czeka na swoje odrodzenie ale niespodziewanie trafiła mi się do kupienia nigdzie nie wystawiana E9 2800 CSA z 1970r która ponad rok temu przyjechała do PL ze Szwecji... i tak sobie na mnie czekała ;D  udało się ją kupić :D  Auto jest z 1970r i jest to wersja 2800 CSA czyli M30b28 z początku produkcji spięte z automatyczną skrzynią biegów :) Jest to jedna z 1949 wyprodukowanych sztuk tego modelu.  może nie do końca automat pasuje do charakteru sportowego e9 ale mnie to nie przeszkadza i od razu przyjęła ksywę "Bulwarówka" ;) czyli auto do spokojnej klasycznej jazdy :D po prostu auto z klasą :D a najlepiej do tego pasuje oryginalne wnętrze....  co najlepsze auto jest już po naprawie blacharskiej a to w przypadku e9 robi kolosalną różnicę. oczywiście jakieś poprawki na pewno trzeba będzie zrobić ale był u mnie znajomy który w temacie e9 siedzi od dawna i powiedział ze dawno nie widział tak dobrej bazy e9. 

 

Plan na auto jest prosty.... BBS Gwint i kolor z palety e9 ale wybór jeszcze przede mną :D

 

jestem dobrej myśli co do tego auta a teraz kilka fotek :) na początku wspólna sesja z e3 :D

 

 

 

 

e0qmopjkmnog.jpg

xilucv66d7s3.jpg

3dbs7mptv13t.jpg

 

r10n8vwh5any.jpg

qsexgqygg2gp.jpg

8cfvxpmpn8yf.jpg

 

 

tak sobie przez co najmniej ostatni rok garażowało :D

lxeyaodarw8v.jpg

l4nrwh2c3ibo.jpg

bm1d40ffszk8.jpg

 

Auto jak dla mnie ma wyjątkowy numer seryjny (powiedzmy ze Vin: 2221100)  tego nie da się nie zapamiętać :D

 

eqzfu4nfizda.jpg

4ghqz847gilp.jpg

3su4wzkllwgw.jpg

6ux6ywfp9e06.jpg

bpntcsr0kocs.jpg

bbqj76fk1712.jpg

0if2y69kylpu.jpg

 

kilka zdjęc z transportu auta do domu :D

vxje7dwhb5pu.jpg

lnxskztldn24.jpg

lic2r9gevcx0.jpg

shsj0cq2h7qd.jpg

vsz9v7cu8w8j.jpg

qkneaf3hzc3a.jpg

k18vkeuoi24j.jpg

25c5k4rcyrp6.jpg

91zevqquto97.jpg

fpvsu38l39ub.jpg

1owweyhx5hmc.jpg

74siyeznpz0e.jpg

 

 

kilka lepszych fotek :)

 

yp0ur68648lo.jpg

v6myoizk9dlz.jpg

of1egsddazzr.jpg

bdd4fejiucd0.jpg

a4fet7ky5jqm.jpg

t74hnwqtonxw.jpg

7z6kakpqt1wc.jpg

h7ubwxp7wvai.jpg

0tnl89g0zrp7.jpg

dyxmuzvqz0x4.jpg

t2fgrmsufyq0.jpg

dzsr1rr3kum7.jpg

o30j7jvzhq4a.jpg

fi4r6dxrn2j4.jpg

9rz7tzlm1x7u.jpg

 

na tą chwilę auto w tych trudnych czasach ląduje w garażu wraz z jedna e3 :D

 

h66ei8y3u31s.jpg

5y08pma23e41.jpg

5dnakjn7m8tj.jpg

 

auto oczywiście jest kompletne, wszystko od auta jest :D

 

 

 

kxg4lmyct80x.jpgzgxu4zjhfa8k.jpgkxg4lmyct80x.jpg

59oo4266pnn2.jpg

k1z3f1pnow4k.jpg

o2n3228ydc4y.jpg

2lqsvkgfhop2.jpg

vgh33t5vsnn9.jpg

ryx48pl2ubmp.jpg

 

kilka zdjęc tapicerki przed wyczyszczeniem i po... jakość 50 letniej skóry - to robi wrażenie... mimo że mega wysuszona ale nawet w takim stanie robi na mnie ogromne wrażenie! na pewno nie będą obszywane na nowo. po prosu muszę ją oddać na konkretny detailing :D

4uaam0svp566.jpg

o6qr2d6twolk.jpg

6tedzgieuigl.jpg

yrycutgmzvz1.jpg

mxahohkrykw4.jpg

f3lejeq4yq8s.jpg

ufblyhpapk97.jpg

0bh2mbvdxwi7.jpg

ni8xkgry9896.jpg

 

Pierwszy i wiodący pomysł na koncepcję zwlaszcza z tym wnętrzem to ori kolor Baikal Blau... na mnie robi mega wrażenie. pomalowałem w tym kolorze motorynkę i na żywo to jest genialny kolor wpadający od szarości aż po ciekawy niebieski odcień :D

 

1e5sqctmb70x.jpg

auqlbbbe2igi.jpg

ma5jtc5k10e6.jpg

khyywqw2c4ur.jpg

o7bdapxe21vp.jpg

 

Druga opcja lakieru to również kolor z palety e9 czyli Ceylon Gold nieco bardziej odważny lakier :D

 

edt4t18zpqgw.jpg

whvidjoeuz6f.jpg

c6jhzwbdfxc1.jpg

vhvyvaresjmv.jpg

axrm9lytc2l1.jpg

ipcgsx4fjkpd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj joo joooj !!! E9 !! :wub::wub::wub: ale to jest wiadome.

Co do koloru to jak dla mnie Czarny, Błekitny, Złoty to TOP 3. Tylko zależy jaki efekt chcesz uzyskać? Jak klasyka to zgodnie z Vin-em bym robił, ale jeżeli kozackie koło gleba i jakieś inne dodatki z epoki to chyba bym się na siłę tego błękitu nie trzymał (chociaż i tak zrobi robote w każdym zestawieniu) ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartas napisał:

Takie tematy to ja akceptuję w ciemno ;) A skoro już wiem jak "robisz" swoje auta, to jestem spokojny o efekt końcowy.

Świetna jest !! Strasznie mi się podoba i w moim odczuciu chyba finalnie przebije e3 :mrgreen:

Pzdr,

B.

 

Myślę że zdecydowanie przebije e3 bo przy niej dopiero przecierałem szlaki renowacji aut :D teraz na pewno pojdzie sprawniej i wybiorę bardziej rzetelnych i odpowiedzialnych terminów fachowców :D   i do tego to auto na pewno będzie na gwincie więc już spasy zrobię takie jak powinny być :D

 

10 godzin temu, lapka666 napisał:

Zdecydowanie będzie to mój temat NR.1!!! Uwielbiam e9. I po e3 wiem, że będzie sztos i jaranie się każdym małym zdjęciem! Co do koloru to poszedłbym albo w niebieski od Ciebie albo...

w klasykę

Wiesz jedną e9 czarną po renowacji już miałem okazję oglądać i jest fajnie ale jednak kolory inne bardziej mi podchodzą :D chcę zrobić coś unikalnego zwlaszcza z tym czerwonym  środkiem :)

 

9 godzin temu, Bartek.P napisał:

Jaki kolor nie wybierzesz to ja już ci zazdroszczę. Na pewno będę tu zaglądać bo e9 to także moje marzenie. Życzę szybkich postępów w pracach abyśmy mogli wszyscy kiedyś ją zobaczyć na GF.

Oby tylko poszło szybciej niż  e3  ale jestem zdeterminowany żeby tak było :D

 

 

8 godzin temu, atos1987 napisał:

Chłopie Ty powinieneś dostać jakieś prestiżowe wyróżnienie od koncernu BMW za to co robisz i jak robisz!

 

widok tych aut w garażu to najlepsze wyróżnienie :D nic wiecej nie trzeba.

 

 

4 godziny temu, Bartek.P napisał:

@Envis możesz podać link do strony gdzie sprawdzasz ilość wyprodukowanych sztuk danego modelu.

 

Jasne, okrojona jest dosyć ta strona tylko w kilka modeli bmw ale prosze bardzo link poniżej :D "CS Zone":

http://cs-zone.com/index.htm

 

 

4 godziny temu, Bartas ZSZ napisał:

Ojjj joo joooj !!! E9 !! :wub::wub::wub: ale to jest wiadome.

Co do koloru to jak dla mnie Czarny, Błekitny, Złoty to TOP 3. Tylko zależy jaki efekt chcesz uzyskać? Jak klasyka to zgodnie z Vin-em bym robił, ale jeżeli kozackie koło gleba i jakieś inne dodatki z epoki to chyba bym się na siłę tego błękitu nie trzymał (chociaż i tak zrobi robote w każdym zestawieniu) ;) .

 

na pewno nie będzie z Vinem bo ori był to kolor biały a ja nie przepadam za tym kolorem aut.  na pewno do tego gwint i dobre koło, spoler przedni CSL, a resztę to wyjdzie w praniu. :D

 

 

2 godziny temu, BartoszzG napisał:

na mnie mega wrażenie zrobił ten złoty odcień, myślę, że do czerwonego środka też by fajnie siadło.

Właśnie jeszcze nigdy nie widziałem tej kompozycji złotego + czerwonego wnetrza i myślę że kozacko by wyglądało tylko to taki agresywny lakier - dobrze byłoby do tego mieć wersję CSI. na szczęście jest jeszcze cas do namysłu :D

 

a tutaj jeszcze jedna dobra fota Baikal Blau

dwwkzz0ni07r.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Ja je*** co tutaj się wyprawiA, chyba jakiś wirus na Syndykacie !mega kozak będzie jak go ogarniesz tak jak E3 to nie mam pytań, co do koloru , niebieski z czerwonym wnętrzem zrobi robotę

Pozdro

 

 

teraz najważniejsze żeby coś zaczeło się dziać z autem :D  pora zacząć kompletować nowe chromy żeby blacharz na cito dopasował wszystko tylko niech sie kończy ten shit z wirusem i ogień z projektem :D   może podchodzę do tego bardzo odważnie i optymistycznie ale chcę żeby auto było jeszcze w tym roku pomalowane.

 

 

4 godziny temu, Thepiekarz napisał:

Złoty z czerwonym wnętrzem myślę że zrobiło by dobre zamieszanie. Bardziej niż niebieski z czerwonym takie moje zdanie.

 

własnie czerwień do tego koloru baaardzo by siadła i to chyba bylby pierwsza taka e9 na świecie bo nigdzie takiego projektu nie widziałem.  czas pokaże :D  muszę gdzieś na żywo obejrzeć bmw w tym kolorze i to ułatwi decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...