Skocz do zawartości

[E39] Dan1EL - 535i sedan


dan1EL

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witajcie,

chciałbym dziś zaprezentować Wam przemianę mojego daily, przyjaciela z prawie 10 letnim stażem. Auto kupiłem do jazdy codziennej, trochę zeszło na dalszy plan gdy dłubałem przy rekinie. Pojawiła się myśl sprzedaży auta, ale z czasem zdecydowałem się na przerobienia go na Germana. Na początek wyposażenie z VINu:

Type DE21
Model 535i
Market Europe
Development Code E39
Chassis Sedan
Steering left
Doors 4
Engine M62
Displacement 3.50 l
Power 170 kW
Drivetrain Rear-Wheel Drive
Transmission automatic
Color Montrealblau Metallic - 297
Upholstery Standardleder/grau - N6TT
Production Plant Dingolfing
Production Date 1998-05-27

Standard Equipment

260 Side Airbag Driver/frt Passenger Seitenairbag Fuer Fahrer/beifahrer
411 Window Lifts, Electric Fensterheber,elektrisch Vorn/hinten
520 Foglights Nebelscheinwerfer
540 Cruise Control Geschwindigkeitsregelung
548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho
 

Options

299 Lt/aly Wheels W Mixed Tyres Lm Raeder Mit Mischbereifung
403 Glas Roof, Electric Glasdach, Elektrisch
428 Warning Triangle Warndreieck
438 Wood Trim Edelholzausfuehrung
441 Smokers Package Raucherpaket
494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer
500 Headlight Washer Sys/intensive Cleaning Scheinw.waschanl./intensivreinigung
508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)
522 Xenon Light Xenon-licht
534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik
609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional
629 Car Telephone (gsm) W Card Reader Front Autotelefon Mit Kartenleser Vorn
670 Radio Bmw Professional Radio Bmw Professional
801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung
818 Main Battery Switch Batteriehauptschalter
863 Europe/dealer Directory Service Kontakt-flyer Europa
879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

Information

473 Armrest, Front Armauflage Vorn
555 On-board Computer Bordcomputer
602 On-board Monitor With Tv Bordmonitor Mit Tv

Nie była to top seria w chwili wyjścia z salonu, ale biednie też nie było. Przed przeróbkami auto prezentowało się w następujący sposób:

535_2.jpg

535_1_1.jpg

535_3.jpg

Teraz parę słów o zmianach, które już zaszły. Na pierwszy ogień poszedł gwint AP, a zamiast 17" wjechały 19" stylingi 95, założone na 15mm dystansach. Z przodu weszły na reflektory nowe klosze, przyciemniane z białymi kierunkami. Podobnie z tyłu zmieniłem lampy na seryjne z białymi migaczami. Udało mi się dorwać w przyzwoitym stanie mpakiet i to nawet w kolorze, więc od razu wszedł na auto. Wymianie serii na mpakiet zrobiłem z dbałością o szczegóły, czyli wymieniłem wloty, doloty, nadkola, podłogę pod silnikiem, a także mało znane części 51717892267 i 51717892268 jako "uszczelnienie" między tylnym zderzakiem i nadkolem ;) do dopełnienia zewnętrznego mpakietu muszę zdemontować listwy z chromem i zamontować shadowline'owe (w pierwszej wolnej chwili :) ). Z pozostałcyh rzeczy przełożyłem front zegarów ze srebrnymi ramkami od polifta, nawigację zmieniłem z Mk2 na Mk4, a co za tym idzie wymieniłem ekran na 16:9 i moduł video.

_MG_6388.jpg

_MG_6394.jpg

_MG_6396.jpg

_MG_6399.jpg

Następne kroki to obszycie kierki, ale serducha, wymiana foteli i dekorów, no i wspomniany wcześniej shadowline, tak aby z zewnątrz wszystko się "zgadzało". W następnym poście napiszę więcej o planach i pozyskanych już częściach. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kolor jak na E39 8)

Nie widzą mi się ciemne przednie klosze, bo mają wch... napisów na kloszu, ale zniknęły by może po zastosowaniu krzyży i przesłon ;)

No i przydałoby się wypuścić jakąś dwururkę na końcu :)

Ogolnie bardzo schludna 5tka na słoneczkach. 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kolejne modyfikacje w toku. Właśnie na tapecie jest DSP. Ambitnie idzie wszystko zgodnie z fabryką, czyli oprócz wymiany  i dokładania głośników będę kładł wiązkę i oplatał parcianką. Ponieważ auto to moje daily, prace rozbiłem na etapy. Obecnie dołożyłem głośniki w drzwi i wymieniłem wiązkę oraz dołożyłem samo dsp do bagażnika. Główną wiązkę wyprowadziłem już z bagażnika.

 

IMG_20200110_205647.jpg

IMG_20200110_205431.jpg

 

W między czasie felgi poszły do odświeżenia na nowy sezon, a kierownica serducho do obszycia zgodnie z opcją individual. Pochwalę się nią jak tylko wróci od tapicera.

W między czasie przyjechały nowe dywany prosto ze sklepu Syndykatu ;)

IMG_20200121_220418.jpg

 

W kolejce na montaż czekają listwy progowe M oraz listwy shadowline na drzwi

IMG_20200121_221548.jpg

IMG_20200121_221936.jpg

IMG_20200121_232426.jpg

 

Dosłownie wczoraj dojechał jeden z najważniejszych elementów przemiany mojego 535, wnętrze M5. Fotele przednie są elektryczne z pompowanymi lędźwiami.

IMG_20200121_222157.jpg

IMG_20200121_222219.jpg

 

EDIT:
POŁĄCZYŁEM 5 postów. Proszę ich nie nabijać jeden po drugim. Używamy opcji edytuj post i dodajemy kolejną zawartość.

Bartas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Montaż DSP zakończony sukcesem, wszystkie głośniki grają i słychać różnicę przy włączonym wzmacniaczu. Jako ciekawostkę dodam, że koleś od którego kupowałem wiązkę, chwalił się, że też zamontował sobie DSP tylko coś słabo mu gra subwoofer. Teraz wiem czemu, przy montażu należy wybić punktowo przyspawane zaślepki, które są pod tylnią półką :eek: Brawo on. W między czasie koła wróciły z lakierowania i od razu pojechały na detailng - będą pokryte ceramiką dla lepszej ochrony przed zabrudzeniami.

IMG_20200118_213711.jpg

IMG_20200118_213704.jpg

kola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak właśnie wg mnie wygląda perfekcyjnie obszyta kierownica! Idealny dobór skóry, nici i igieł. Ktoś naprawdę się do tego przyłożył. chapeau bas.

Ciekawe jak u Ciebie zagra ten Schmiedmann...

Pzdr,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bartas napisał:

Tak właśnie wg mnie wygląda perfekcyjnie obszyta kierownica! Idealny dobór skóry, nici i igieł. Ktoś naprawdę się do tego przyłożył. chapeau bas.

Ciekawe jak u Ciebie zagra ten Schmiedmann...

Pzdr,

B.

Dzięki! Co do tłumika wrzucę filmik jak tylko go zamontuję.

 

15 godzin temu, mati0618 napisał:

Kiera sztos, gdzie obszywana i jaki koszt?

Kierka obszyta w TapCar w Łodzi https://www.tapcar.pl/

Facet naprawdę zna się na rzeczy. Niepierwsza kierownica u niego obszyta. Koszt obszycia to 450 PLN plus 50 pln za eMkową nić.

 

4 godziny temu, CrAsH napisał:

Kolor nawet bliski temu na poduszce co często odróżnia się, tak jak w moim przypadku, ale ja obszyje poduszkę dodatkowo by zniwelować odcień pomiędzy.

Spasowanie idealne lub prawie idealne. Zależy od gustu :drive:

Dlatego właśnie w ciemno obszywam u gościa... na razie nie zawiódł :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...