Skocz do zawartości

[e32] California 4.0iL by Witboy


witboy

Czy auto zasługuje na PD :)  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy auto zasługuje na PD :)

    • tak
      21
    • nie
      4

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, AdRRian napisał:

Byli w Łodzi i nie dali znać... koledzy... ;)

u mnie akurat to był spontan bo Envis na szybko szukał i powiedzialem ze podjade te 120 km na te nagranie ale...

co do samego wyjazdu do lodzi w trakcie zaczęło się lać ze spryskiwaczy, dziś zdjęty zderzak i węże przewody suche leci z jednej z końcówek tzn dyszy na reflektorów,  2 wydaje się ok, ale jak dmucham ustami delikatnie to leci z dyszy w obydwa kierunki tam nie ma żadnego zaworku przeciw wypływaniu płynu ?  parę na szybko fot aby pokazać stan wzmocnień i mocowań np chłodnicy wszystko w stanie jak by przed chwila z fabryki wyjechało tyle ze brudne 

5f081e043aa7.jpg

f11e565c6d1a.jpg

fd45844821f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, witboy napisał:

tam nie ma żadnego zaworku przeciw wypływaniu płynu ?

nie, ciśnienie w układzie spryskiwaczy jest w zasadzie stałe- utrzymywane przez płyn, dlatego jak jest rozszczelniony to nie działa ;)

Nie trzymaj tak zderzaka na "chodniku" !! Kilka szmat do bagażnika i podkładaj! Serce boli zwłaszcza, że chyba też interesujesz się detailingiem...

Piona!

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bartas napisał:

nie, ciśnienie w układzie spryskiwaczy jest w zasadzie stałe- utrzymywane przez płyn, dlatego jak jest rozszczelniony to nie działa ;)

Nie trzymaj tak zderzaka na "chodniku" !! Kilka szmat do bagażnika i podkładaj! Serce boli zwłaszcza, że chyba też interesujesz się detailingiem...

Piona!

B.

wiem na chwile go kładłem ale zderzak i maskę będę chciał pomalować bo maja kilka małych odprysków i kładłem delikatnie już nie szurając ale faktycznie musze zakupic jakis kocyk i mieć na w razie w :) 

co do samych sprysków, będę dziś sprawdzał dostępność i ceny w aso a bardziej kolega pracujący w aso :)

 61671378619 dysza od strony pasażera bo od kierowcy w zeszłym roku była wymieniana i faktycznie widać ze nówka a własnie w nich nie ma zaworku do cofania ;/ 

61671378618 podstawy z membranami które własnie zapobiegają wyciekowi, 

 64508390601 oringi uszczelniające x2

dziś na spontanie ogarnelem kierownice dostała nowa warstwę kolory bo zaczynało się lico wycierać było ok teraz jest baja, na zdj podkręciłem w efekcie przed clarity żeby bardziej było widać strukturę o która najbardziej mi chodziło jaka była na kierownicy, teraz jest o niebo lepiej, a i tak szukam drewnianej schnitzera kierownicy :)

81d9ed596d72.jpg
i po

be93fff2e03d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartas napisał:

Szukaj, bo to może być spore dopełnienie wnętrza. Jeszcze jakbyś jakiegoś individuala nalazł z jasną skórą i drewnem to już bentley ;)

Piona,

B.

problemem jest nie samo znalezienie ale stan, nawet oglądałem dwa indywiduale v12 aby kupić cale auto w tym jedno z japan i stan był bardzo średni o ile ogólny nie był taki zły, to przyglądając się szczegółom nagle okazywało się ze cale auto było do roboty, albo wymiany plastików etc których nie ma 

 

10 godzin temu, Envis napisał:

Auto robi świetne wrażenie na żywo i jeszcze raz gratuluję egzemplarza bo jest świetny :]]  bardzo fajnie było się poznać i przejechać tą 7er :D

dzięki za miłe słowa na wywiadzie mega się stresowałem i trochę masło maślane mówiłem ze stresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

części dojechały już wszystko zmontowane, dolne elementy przepuszczały a nówki nie dało się nawet dmuchnąć ustami, do tego nowa dysza od strony pasażera bo od kierowcy bdb stan, oraz nowe oringi dysz oczywiście tez z aso, same maskownice oraz gumka pod maskownica w stanie bdb+ wiec bez sensu było to zamawiać bo wyglądały jak by przed chwila były montowane na aucie, gumka tez doskonały stan, wszystko już zmontowane i wygląda na to wszystko jest ok :)

c610c03f62fa.jpg

3ec0fdc18b9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mikael napisał:

Pięknie się prezentuje :x

Może kiedyś staną razem do sesji, Alpinweiss i Diamantschwarz 8)

no myślę ze Chtowa by była w sam raz :) zresztą do Wyszkowa z Płocka tez nie jakoś daleko  :) białas v8 i alpina v12 to było by coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze są sukcesy a ja staram się i te dobre strony opisywać i te złe...dopadł mnie efekt californi czyli nie wszystko złoto co się świeci...problem ze spryskiwaczami ciąg dalszy...znów leciał mi płyn a z jednej z dysz w ogóle nie leciał płyn od strony pasażera, rozkręcam dziś wszystko i efekt...dwa króćce połamane, jeden przy samym korpusie...:( wcześniej gdy woda się sączyła przez zaworki nie było widać ze leciało od pompki :( tzn chciałem zmienić obejmę na skręcana a króciec dosłownie rozsypał się 

5a57f997742d.jpg

 

czyli kolejne wydatki w aso chyba ze jutro zdobędę używkę ale raczej wleci nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartas napisał:

Niestety w zamienniku ta pompka nie występuje... W ASO część o nr. 61671382085 kosztuje 330 zł bez zniżek.

B.

w bmw koneser 284 bodajże co nowe to nowe, nie ma lipy wszystko ma być sprawne jutro zamawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartas napisał:

Niestety w zamienniku ta pompka nie występuje... W ASO część o nr. 61671382085 kosztuje 330 zł bez zniżek.

B.

a wiesz moze jak sie reguluje dysze spryskiwacza 

  • 61671378619

bo przyszła mi lewa a ja nówkę potrzebuje prawa,  a w aso jest jeden numer nie ma rozdzielenia prawo i lewo i tylko widnieje odnośnik montaż patrz instrukcja naprawcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartas napisał:

Jeśli nie ma rozróżnienia w katalogu na stronę lewą / prawą to są one zamienne (L=P). Regulację samych dysz spryskiwacza zawsze przeprowadzałem przy użyciu igły bądź szpilki ;)

no własnie igła i gruby spinacz zgioł sie w chinskie S :( a niby spryskiwacz jest oznaczony jako L a mój z prawej miał oczywiście R

no i taka może mało profesjonalna moja produkcja jak auto prezentowało sie na początku stycznia 2020 ale doskonale pokazuje stan auta 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyw cieknącego płynu był od początku u poprzedniego właściciela  teraz wszystkie opaski zmienione będą na skręcane a nie zaciskowe, do tego czekam na nowa pompkę jutro pewnie będzie, do pełni szczęścia brakować będzie nowych zaworków od halogenów i końcówek ale jeśli i one okażą się na trefne to będą i one wymienione, ale liczę ze po tych obecnych wydatkach już halogenów nie będę musiał ruszać bo i tak wydatki nawet po zanikach aby było to ze sztuka zrobione już wynoszą grubo ponad 700 ze wszystkimi opaskami itd bo opasek też sporo jest przy 2 zbiorniczkach na płyn i w samym zderzaku z 12 szt

dziś 1 warstwa chemii na plastiki z tyłu już praktycznie jest to co bym chciał a słońca było ze 3 godziny tylko wiec na dworze od 9 do 13 jutro może zrobię powtórkę i bedzie piko bello :) a na dziś efekt :

f1e6d24de363.jpg

i dodam jeszcze zdj przed

995fff143c62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden plastik zewnętrzny od strony pasażera od zewnątrz ten duży już zdjęty a tył przy kanapie już zamontowany, niestety nie ma słońca a to ono sprawia ze chemia zaczyna działać a bardziej promienie uv ale może kupie taśmę led i będę działać okaże się,

co do sprysków dziś zamontowałem pompkę, pięknie już wszystko działa, natomiast dysze halogenów nie maja końcówek i nie leja natomiast zaworki są ok wiec dysze halogenów będą do kupienia ale to w przyszłym mc bo koszty obecnego ogarnięcia sprysków troszkę nadszarpnęły $$$ na mody :d

największy wooow jest po wsadzeniu tylnych plastików wyglądają jak milion $$$ więc się nie mogę doczekać przednich odnowionych, na wiosnę czeka jeszcze pranie wnętrza a bardziej dywanów i pasów i np polerowanie drewna obok lewarka biegów

0c7dc8344adf.jpg

4ceae6a30bd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartas napisał:

ładne 50/50 widać przy otworach na przełączniki. Piątek / sobota ma być podobno słonecznie ;)

dziś piękne słonce plastik pasażera już praktycznie gotowy, na szybko tez od kierowcy, bardzo ładnie te plastiki dochodzą na 1 raz wystarczy tylko ja co ok 1 godzinę zwilżonym lekko pędzlemmacham,cały czas było lekko wilgotne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, witboy napisał:

jeden plastik zewnętrzny od strony pasażera od zewnątrz ten duży już zdjęty a tył przy kanapie już zamontowany, niestety nie ma słońca a to ono sprawia ze chemia zaczyna działać a bardziej promienie uv ale może kupie taśmę led i będę działać okaże się

Weź od żony, dziewczyny lub kochanki lampę UV do robienia paznokci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, AdRRian napisał:

Weź od żony, dziewczyny lub kochanki lampę UV do robienia paznokci :P

Albo kup na ali. Szczerze polecam hehe. Sam kleje nią szkła uv na telefonach :mrgreen: Ta jest mega mocna.

https://pl.aliexpress.com/item/33027568570.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMEaGLj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o takich lampach ale problemy są dwa czas ich działania non top to ok 8 godzin czyli prąd to raz a dwa element ma ponad 50 cm długości myślałem bardziej o taśmie led...dziś po ok 5 godzinkach wyszło już nie najgorzej jeszcze prześwity zostały tam gdzie więcej było kremu i trzeba powtórkę zrobić ze dwa trzy razy, ale patrząc na pogodę za oknem wstrzymam się chyba do wiosny

stronę kierowcy wsadziłem ok 12 czyli słonecznie było ok 2 godzin i jest z odcień żółciejszy i był bardziej żółty wiec na pewno z 2-3 razy powtórkę by trzeba było zrobić, ale patrząc na górne zdj jak to wyglądało jest dzień a noc :) a plastik od pasażera z raz myślę ze powtórkę by trzeba było tak od 8 rano do 14

d7b710103a8c.jpg

1efc0394c42a.jpg

f10e69252eab.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 22:06, lapka666 napisał:

Masakra!!! Świetny patent. Efekt szok!!!

czary mary :) natomiast trzeba cierpliwości sam koszt malutki a efekt woow, najlepsze jest to ze nawet jak są mocniej wybarwione miejsca to oznacza ze można jeszcze dać więcej kremu i dojdzie do tamtego efektu mocniejszego bo nie da się przedobrzyć jedynie co to trzeba cierpliwość bo długo schodzi, patent na ledy uv jest nie najgorszy ale mam tylko te plastiki do zrobienia wiec nawet jak teraz lekko przebarwienia jeszcze występują to na wiosnę ogarnę z 2-3 razy jeszcze i będą jak nówki w sumie już efekt jest bomba

 

 

z ciekawszych spraw odkryłem ze mam spryskiwacze podgrzewane :) oraz zamek 

oraz co już mniej spotykane w drzwiach mam segregator na monety czyli rar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...