Skocz do zawartości

[e32] California 4.0iL by Witboy


witboy

Czy auto zasługuje na PD :)  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy auto zasługuje na PD :)

    • tak
      21
    • nie
      4

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Auto kupione od osoby znanej w świecie youngtimer warsaw w sumie pojawiało się na sporej ilości spotów, a ja tylko dam temu autu ostateczny szlif.


VIN WBAGD8321PDE84505
Prod. Date 1992-11-19
Type 740IL (USA)
Series E32 (7 Series)
Body Type LIM
Steering Left Hand Drive
Engine M602
Displacement 4.00
Power 210kw / 286hp
Drive HECK
Transmission Automatic
Colour ALPINWEISS 2 (218)
Upholstery (0438)
Comfort And Interior Equipment
S431A Interior Mirror With Automaticdip
S488A Lumbar Support Driver And Passenger
S494A Seat Heating Driverpassenger

Multimedia
S640A Preparation F Telinstallation Universal
S686A AntennaDiversity
S694A Provisions For BMW 6 CD Changer

Driver Assistance And Lightning
S500A Headlight WipewashIntensive Cleaning

Wheels And Drive
S216A Hydro Steeringservotronic
S241A Air Bag For Driver And Passenger
S245A Steering Wheel Column Adjustmentelectr
S293A BMW LA Wheel V Spoke 54

Environment And Safety
S818A Battery Master Switch

Other Equipment
S925A VERSANDSCHUTZPAKET

z tego co widzę to po vinie nie mam chyba podgrzewanej szyby, hifi, skora na boczkach oraz środkowy tunel to chyba wszystko co nie widzę po vina jest :) ale może to standard na usa
poza tym oczywiście usdm
- 3 stop
- obrysówki
- corner light
- przednie lampy bez uśmiechu

czyli takie tam bzdety :) najważniejsze ze lędźwie działają i podgrzewanie fotela działa i klima sprawna, bo z tym tez było rożnie w sztukach które oglądałem przed kupnem białej

wiecie może jakie powinienem mieć dywaniki ? bo moje są niby szare ale z domieszka zielonego i chyba czas na zmianę...

Wisiała dość długo z racji ceny, ja szukałem w sumie tylko białej i w longu, wiec dużego wyboru nie miałem, chociaż oglądałem inne i próbowałem przekonać żonę do innych kolorów :)
Stan auta...cóż tył miał zagniotkę pod lampa wiec błotniki malowane i tylny pas i zderzak, najbardziej mnie interesujące były oczywiście drzwi i podłoga, która nie ma nawet plamek nalotu rudej!

Z silnika niby na wale się lalo i coś leciało ze skrzyni biegów, wstępna diagnoza uszczelniacz na wale od strony skrzyni.

Zaprowadziłem auto do zaprzyjaźnionego serwisu co prawda nie autoryzowanego ale 80% rzeczy w aucie u mnie to chyba aso było wymienionych :)
Tak na szybko okazało sie ze leci z uszczelek dekli które notabene były wymieniane z 2 lata temu ale dość mizernie, a bardziej chyba niedbale bo te male uszczelki od śrub były twarde jak skały, z uszczelek aż się lało...odma wymieniona ale na Toprana, teraz jest ori aso, rura dolotu za przepływka ta duza aso, 

Z innych rzeczy spinka szyby 2 dnia mi wyskoczyła ze 2 razy montowałem, finalnie dogiąłem prowadnice dolna bo ona była przekrzywiona i powodowała wypadanie główki ze spinki prowadnicy.

Zamówiłem przednia zaślepkę rejestracji do zderzaka w aso :)

Na renowacje czeka mnie jeszcze podsufitka, bo same skory jasne były malowane przez poprzedniego właściciela u Kaiser 

co do blacharki :
5db7278fc02a.jpg 46a0fc69a112.jpg d727c1e5fcf4.jpg f3847328e3ba.jpg c1a191ee4887.jpg
568718b91b55.jpg f3cc4ce3f127.jpg   

z zewnątrz 

875d2a47943b.jpg

2a9477639640.jpg

39eafa253f9f.jpg

3a2094b87cf5.jpg

008d84c4f0b9.jpg

plany może hella black te w zamienniku żeby te światła zachować jak najdłużej ori, i przod pewnie sprężyny ap bo motorówka a zmiana na ori to tez będzie chwila...

no i temat rzeka....felgi 
a. zostawić co jest
b. Styling 37
c. BBS RC 17 na 8j
d. Rh Xd w 18 calach i jakis fajny rant
 

założona kość z programem od ADAMO Motorsport poprawiony dół i środkowy zakres co czuć bardzo elastyka miejska bajka :)

no i parę zdjęć z dzisiejszej pogody :)

452dae91678d.jpg

7aeea729d3d7.jpg

dbb24715ccd9.jpg

4b4895f6a6ad.jpg
 

 

stan autajest super, ale do ideolo brakuje troszkę głupot, wszelkie spinki brakujące i inne bzdety które wymagają czasu, bo nawet nie nakładu $$$ zostaną uzupełnione, zacząłem od oczywistych np klips od apteczki Adam mi dał apteczkę pełna itd ale nie dało się jej zamontować, brakuje zaślepek śrub na osłonie silnika, 2 spinek podszybia takie głupoty za grosze ale za 3-5 lat zaowocują jeszcze większą wartością auta, czy odnowienie jasnych plastików wnętrza można je baaaardzo tanim kosztem zrobić nówki sztuki, ale wymaga to ok 2-3 dni pracy tzn może nie pracy, a czasu w którym środek na nich zacznie działać, głupoty ale trzeba to zrobić

zastanawiałem się nad bbs rc w dobrej kasie i jak to jest zazwyczaj przeszło koło nosa...
wiec albo styling 37

albo rh xd Et13 /17 i szerokość 8,5/10j tu cena względnie do akceptacji ale bez opon co nawet nie jest takie źle
3eb9759c6a0f.jpg

albo custom Rotor styling 17scie w 16calach Opony 215/35 i 225/40 - opony nalesniki i to mi sie nie podoba i cena z oponami jest spora
18 9.5 i 10.5 ranty 3'0 i 3.75

6f4e1b7d2e9f.jpg

 

albo jeszcze inna felga zobaczymy co przyniesie czas... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, auto dość ciekawe aczkolwiek przydało by się więcej zdjęć i z zewnatrz oraz  wnętrza  jak i motoru... a co do auta to tu są tylko dwie  opcje albo grubo albo seria...  i koło w 16 czy 17 calach będzie tu wyglądać po prostu mega słabo... minimum  tutaj to 18 cali ale  patrząc po e32  Mikaela to 19 jest  idealna  więc pomyśl nad tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam stosunkowo nie długo trzeba było poprawić serwis i pouszczelniac auto, w tym tygodniu wchodzą sprężyny i się mocno zastanawiam nad felgami, czy własnie s37 czy rh xd czy customy na stylingach 17, wszystkie one są 18 calami, zastanawiam się tez nad światłami czarnymi ale...moje są ori usa i tez ich nikt prawie nie ma...oczywiście by wszedł 2 komplet i zawsze można je sobie zmieniać ale zawsze...

8d256e157204.jpg

5c4577721ef9.jpg

19e4ff7b61d8.jpg

4ed04396d9ff.jpg

 

skory są po renowacji odmalowane itd, samo wnętrze zadbane tylko podsufitka do ogarnięcia, dywany czyste itd ale dywaniki chciałbym nowe, syndykat nie robi do e32 a szkoda bo szukam szarych dywaników :(

 

 

DSC_0848.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego auta stan blacharski bdb+ zero nawet nalotu rdzy z racji iż cale życie było w Californi miała mała przygodę pod lampa tylna ale zostało to wyciągnięte i od środka epoksyd a zewnątrz pas tylny błotniki aż do słupka C, z wnętrza musiałem naprostować i podkleić osłonę airbag bo wyglądała tak:

 

5db7278fc02a.jpg 46a0fc69a112.jpg d727c1e5fcf4.jpg f3847328e3ba.jpg c1a191ee4887.jpg
568718b91b55.jpg f3cc4ce3f127.jpg   
 

teraz jest zdecydowanie lepiej :)

na wszystkie sztuki białe które oglądałem ta wyglądała jak z fabryki serio...oglądałem sporo brokatrot czy  diamantschwarz metallic, i o ile z 1-2 metrów wyglądały ok to z bliska każdy element do odmalowania ...i to były sztuki po 20-30 tys pln...a często nawet te odmalowane były na 1 rzut oka ładne ale z bliska wychodziły kwiatki od niedbalstwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że poprzedni właściciel się nie obrazi ze skorzystam ze starszych zdjęć auta :) 

co do innych spraw zmienione gumki od klamek, obc z angielskim :d podświetlane zmiany biegów,

co do auta i poprzedniego wlasciciela https://www.youtube.com/watch?v=dB8FouqYjjI

34728376042_03fb9528de_b.jpg

34413735486_183e10f8a2_b.jpg

23698270448_1801e443dc_b.jpg

34081048683_3fd76e0df5_b.jpg

36840509094_c099e86b95_b.jpg

37502439786_982e342ac2_b.jpg

37502795286_0cd4207143_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciek napisał:

piękna, napalałem sie na nią jak wisiało ogłoszenie :mrgreen:

stan blacharski przekonał mnie do niej bo zero rdzy czy nawet nalotu rdzy :) a co do mechaniki obecnie bdb+ troszke sie lalo niby z uszczelniacza na wale a okazały sie uszczelki dekli mimo ze były z 2 lata temu robione, do tego guma dolotu, nowy filtr powietrza inne gumki i nowa odma z aso i pare innych malych rzeczy przy okazji, dlatego czas na koło ale chyba jednak bedzie rh xd ze względu na styl schnitzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie szukałem długo v12 i v8 4.0 w longu ale priorytetem był stan a nie cena, wiec co niektórzy opisywali jako perełki a na miejscu nóż w kieszeni się otwierał na kwiatki gruzów... Niestety ale e32 strasznie rdzewieje podłoga drzwi i o ile drzwi spody malowane to często okazywało się ze niechlujnie...a to raczej miała być inwestycja na następne 10-15 lat, wstawić do garażu i tylko w dobra pogodę jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innych spraw próbowałem ratować te dywaniki ale już nie wiele się zdaje pranie odkurzaczem piorącym :( efekt no trochę jest ale to już nie to ....szukam dywaników szarych do longa :(

 zostanie tylko drastyczny sposób ostateczny wyczyszczenia.. czyli myjka z wysokim ciśnieniem i spróbowanie pod ciśnieniem do mycia auta z bliskiej odległości...albo się rozlecą, albo zrobią się jak nówki...

 

DSC_1163.JPG

DSC_1183.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno stężone apc od adbl i rm 760 proszku...ogólnie syf leciał przeokrutny, ale już w dnie dywanika jest syf, a tego już odkurzacz nie wyciągnie, tym bardziej ze te dywaniki są dziwne szaro zielone i raczej to jakaś manufaktura z usa a nie ori dywaniki, z syndykatu niestety brak do e32 a szare myślę ze by mi kolor idealnie pasował ...i nie wiem skąd zamówić by był własnie podobny szary do e32 w longu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz z vinu kod wykładziny i tyle, takich szukaj, oem pewnie trochę cebulionów pochłoną także jest sens wziąć dobry zamiennik

 

ja zwróciłem uwagę na coś takiego, ale opinii znajomych brak

https://allegro.pl/oferta/bmw-7-e32-long-1986-1994-dywaniki-welur-deluxe-g-4-8616194170

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Maciek napisał:

masz z vinu kod wykładziny i tyle, takich szukaj, oem pewnie trochę cebulionów pochłoną także jest sens wziąć dobry zamiennik

 

ja zwróciłem uwagę na coś takiego, ale opinii znajomych brak

https://allegro.pl/oferta/bmw-7-e32-long-1986-1994-dywaniki-welur-deluxe-g-4-8616194170

 

jak by były wykladziny w aso juz by u mnie były :) dlatego pytam o inne ;/

 

te z aukcji maja jakieś na kierowcy przeszycie czy coś pod nogi wiec odpadają z miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...