Skocz do zawartości

[E36] 318i->325i Cabriolot by SFERA


SFERA

Rekomendowane odpowiedzi

@SFERA spoko bo nie dalej jak 2 miesiące temu sam,to przerabiałem  bo zaczelo mnie irytowac ze przy platnosciach jak jakies bilety zamawiam, rezerwacje itp to musialem pierw na paypal kase przelewać a potem płacić xd i widziałem ze wszędzie te  visy i mastercard a  właśnie maestro nie ma ..  i cyk do banku   i się sam dowiedziałem że to 2 różne  karty są hahaha tak więc myślę że nie będziesz miał  problemów juz xd

Z takich innych pro tipów zawsze robię zdjęcie aukcji z opisem i zdjęciami jak  i screeny z rozmowy w razie czego i 2  razy  tyłek to uratowało  w kłótni przez pay pal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wisnia135i napisał:

@SFERA spoko bo nie dalej jak 2 miesiące temu sam,to przerabiałem  bo zaczelo mnie irytowac ze przy platnosciach jak jakies bilety zamawiam, rezerwacje itp to musialem pierw na paypal kase przelewać a potem płacić xd i widziałem ze wszędzie te  visy i mastercard a  właśnie maestro nie ma ..  i cyk do banku   i się sam dowiedziałem że to 2 różne  karty są hahaha tak więc myślę że nie będziesz miał  problemów juz xd

Z takich innych pro tipów zawsze robię zdjęcie aukcji z opisem i zdjęciami jak  i screeny z rozmowy w razie czego i 2  razy  tyłek to uratowało  w kłótni przez pay pal :)

Dzięki za info o tych screenami (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płacisz przez PayPal to jest ochrona kupującego, a jak wpłacasz komuś bezpośrednio na konto to Ebay umywa ręce.

Nie raz kupowałem od Niemców i z innych państw, nawet Izrael i było OK, wpłacałem ludziom na konta (jak nie mieli paypala)  i nikt mnie nie oszukał poza tym jednym przypadkiem. Z USA jak po miesiącu towar nie dotarł to gość od razu kasę oddał bo płaciłem przez PayPal.

Grubszej kasy nie ma co przelewać na konto komuś bo różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2019 o 18:41, SFERA napisał:

Prawie od 29 wrzesnia wysłałem mu kase, tydzień od przelewu odezwał się ze wysyła bo był na wakacjach. Mowie okej spoko pasuje, no ale reszta czasu to tylko co drugi dzień wiadomość do niego - bez skutku. A aukcja nadal trwa na Ebay hahah :)

 

Jako że na ebayu zrobiłem tysiące transakcji to mogę ci dać małą podpowiedź. Skoro aukcja jest nadal aktywna dokonaj zakupu z innego konta np. kolegi i zapłać przez Paypal. Po otrzymaniu paczki otwórz przez ebay zwrot produktu np. niezgodny z opisem. Ebay zazwyczaj odrazu akceptuje takie zwroty, najlepiej także wtedy wydrukuj naklejkę zwrotną dla kuriera. Ważne żeby paczka była z trackingiem, zapakuj frajerowi jakiś fajny prezent i notkę żeby wiedział z kim ma do czynienia. Jak tylko w systemie pojawi się że otrzymał paczkę z np. kupą w środku :) ty dostaniesz automatycznie zwrot kasy na konto. A do Paypal można dodać konto bankowe (przynajmniej w UK tak jest) I nie potrzebne żadne karty ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wisnia135i napisał:

@wojtek-e30 tak jest ochrona  kupującego ale też to trzeba  udowodnić a nie że powiesz że nie dostałeś paczki i  cyk kasa na  konto... bo każdy by zamawiał, dostawał paczkę i pisał że go oszukali :) więc to dziala w 2 strony :)

 

Jak sprzedawca wysłał paczkę bez potwierdzenia odbioru, to praktycznie za każdym razem możesz pisać że nie otrzymałeś produktu i dostaniesz zwrot. Wiadomo że jak zrobisz to kilka razy pod rząd to w końcu cię wezmą pod lupę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Richie_G napisał:

 

Jak sprzedawca wysłał paczkę bez potwierdzenia odbioru, to praktycznie za każdym razem możesz pisać że nie otrzymałeś produktu i dostaniesz zwrot. Wiadomo że jak zrobisz to kilka razy pod rząd to w końcu cię wezmą pod 

Nie do końca raz że masz  na  pay palu jak pamiętam opcje że wypełniasz  i dajesz i date i nr nadania paczki coś takiego  było jak pamiętam dobrze  i teraz  każda firma  kurierska  ma śledzenie przesyłek więc też jesteś w stanie udowodnić że  paczka została wysłana  a kupujący kantuje..  generalnie myślę że nie ma idealnych środków  aby mieć 100% pewności  bo i na payp pal kantują  itd i  zawsze trzeba  liczyć na to że sprzedający  i  kupujący sa uczciwi :) a  najlepiej odbiór osobisty hahaha ale  na 2  kontynencie  słaba opcja xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Nie do końca raz że masz  na  pay palu jak pamiętam opcje że wypełniasz  i dajesz i date i nr nadania paczki coś takiego  było jak pamiętam dobrze  i teraz  każda firma  kurierska  ma śledzenie przesyłek więc też jesteś w stanie udowodnić że  paczka została wysłana  a kupujący kantuje..  generalnie myślę że nie ma idealnych środków  aby mieć 100% pewności  bo i na payp pal kantują  itd i  zawsze trzeba  liczyć na to że sprzedający  i  kupujący sa uczciwi :) a  najlepiej odbiór osobisty hahaha ale  na 2  kontynencie  słaba opcja xd

 

Wiśnia ja nie piszę "jak pamiętam" tylko jak jest. Zasady są proste i zawsze takie same zarówno dla kupującego i sprzedającego. 

Zapraszam do lektury, piszę to jako sprzedawca po dziesiątkach dysput ;)

https://sellercentre.ebay.co.uk/business/how-we-protect-sellers

https://www.paypal.com/uk/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

 

20191024_093158.jpg

20191024_092128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SFERA ja kupiłem od gościa który ogłosił się na FB ze ma e46 na części. poszła kasa na konto, zgłosiłem na policję i po kilku miesiącach kasa wróciła na konto. może miałem szczęście, może policjantowi się chciało, w każdym razie mi się udało odzyskać kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka. Dawno mnie nie było. W zmianach zakupiony dywan czarny w super stanie, wymieniony jak i odebrany cały środek. Niestety czas gonił nawet dobrych fotek nie zdążyłem zrobić... 

82-FC8232-545-D-4689-AD00-7983-E389-D506

A3-AB23-B8-F8-BC-45-E2-BBA5-4-EA4-C7-C1-
 

Po złożeniu środka przyszła wreszcie oczekiwana od @BartekW1 układanka drewienka Anthrazit Birke wraz z nowym emblematem na gałkę, nowe gumki oraz pokrowcem do wiatrołapu znów dzięki! :D 


421-BA1-FE-CF27-4611-8-C5-C-981-D6-B49-F
5-CCA075-A-3888-4-D20-989-D-71-B4309-E7-

9-DCEEAB0-1453-4587-B2-F7-5-DE6-C75-D376

E82-D73-FD-F9-D9-4-E62-A526-50788-BA7-FC

 

Aktualnie na placu boju przygotowywania ciąg dalszy silnika, regeneruje alternator, rozrusznik jak i wreszcie przyszedł czas na ogarnięcie dyferencjału 3.07 duża łeb 25% :D niestety jedna tarczka cierna uszkodzona, przy okazji wszystkie uszczelniacze, łożyska itd... wymieniam :)

2864-D28-D-B37-A-4-DCD-B2-BC-F85-E1-C7-C

 Pozdro!

 

 




 


 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panama co masz na myśli dokładniej? Bardzo chętnie odpowiem, lecz u mnie krótka pamięć :D co do specyfików to chyba na początku były oznaki korozji (całe szczescie nie za dużo było rdzy...) doczyszczone ile bylo można, następnie odrdzewiacz, podklad antykorozyjny, masa uszczelniająca nakładana pistoletem albo ręcznie, na koniec baranek. Do końca tez nie pamietam mojego systemu odnowy podwozia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator i rozrusznik już sobie zregenerowałem :D 

689-D19-B5-870-A-4-E73-ABA8-3-B73138-CA7

 

Przygotowania dalsze dyfra.


870-CF467-95-A1-4-CB9-BFD1-B2-BED9-BF926

E831-B96-F-6-D7-A-43-CF-ABF1-105-E067328
ED5-A9718-01-D5-4305-9427-3-FCCED287-D94


 

Stwierdziłem, że jeżeli ma się wszystko świecić to i tez trzeba odświeżyć i sprawdzic jednym strzałem grube półosie ciąg dalszy niedługo :P

Pozdro!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Siemka. Sory za PPP ale malutka aktualizacja z ostatniego tygodnia grudnia :) 

39-EF863-E-3687-45-BE-A5-DC-B6-C38911043
 

84548-AED-42-BA-4-FB4-945-C-E08795-A5-CB


1.8 wyciągnięte, w 2.5 dokręcić barany, kolektor, świece, troszkę instalacji poukładać, w międzyczasie przyszły nowe tarczki cierne do szpery, I znów  @BartekW1 pomógł, namówił mnie i skręca dla mnie OZ Mito 2 ;) 

CE095-E59-A4-F2-4-CB1-A58-E-537-ED91-C03

 

Dość pilne. Jeżeli ktoś ma wał od 2.8 na duża głowę bądź jedna gruba półośkę niezmiernie proszę o kontakt. Pozdro :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 16:47, pioteresz napisał:

Odważnie targać silnik bez rozebrania przodu ani odkrecenia maski :-D jak 1.8 wyszlo to z 2.5 może być ciasno, szkoda by było coś uszkodzić :lol:

Odpinasz siłowniki i masz kąt maski taki ile Ci pozwoli :D tzw. Jak się popieści to się wszystko zmieści :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...