Skocz do zawartości

[e39] Bmw e39 528i Avus Blue - by Giorgioulany.


Brodi97

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Na fotach wygląda to mega słabo.. ale końcowo wiadomo oceniać bedziemy na  żywo jak to poszło:-P Martwią  mnie jedynie te drzwi i ruda na nich, z doświadczenia wiem ze, to potem i tak wyłazić lubi 

Czemu mega słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wisnia135i napisał:

Wygląda to jak w takich warunkach, tak jak to tam wszystko stoi byś baze już wrzucił,   bez komory  niczego...

Końcowe lakierowanie odbyło sie w komorze, kazdy szuka oszczędności. U mnie przygotowanie odbywalo sie w takich warunkach jak widać, ale zapewniam ze wszystko jest zgodnie ze sztuką, a na lakierze nie widać żadnych paprochów, defektów, zacieków. ;)

Samo przygotowanie nie wymaga Bog wie jakich warunków, aby było zrobione tak jak byc powinno. 

Zresztą mam nadzieję, ze bedzie okazja żebyś sam ocenil i zmienil zdanie w 2k21. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brodi97 napisał:

Końcowe lakierowanie odbyło sie w komorze, kazdy szuka oszczędności. U mnie przygotowanie odbywalo sie w takich warunkach jak widać, ale zapewniam ze wszystko jest zgodnie ze sztuką, a na lakierze nie widać żadnych paprochów, defektów, zacieków. ;)

Samo przygotowanie nie wymaga Bog wie jakich warunków, aby było zrobione tak jak byc powinno. 

Zresztą mam nadzieję, ze bedzie okazja żebyś sam ocenil i zmienil zdanie w 2k21. :)

 

No nie do końca sie zgodze z twoja wypowiedzia  bo, taki podklad itp  tez powinien schnąc w odpowiednich warunkach, temp itp  nie chce sie kłócić ani nic ale  no dla mnie mega slabo  to po prostu wygląda, potem to wszystko siadac będzie itp... ale  no mam nadzieję ze, jak mówisz bedzie okazja  aby na żywo to ocenić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wisnia135i napisał:

No nie do końca sie zgodze z twoja wypowiedzia  bo, taki podklad itp  tez powinien schnąc w odpowiednich warunkach, temp itp  nie chce sie kłócić ani nic ale  no dla mnie mega slabo  to po prostu wygląda, potem to wszystko siadac będzie itp... ale  no mam nadzieję ze, jak mówisz bedzie okazja  aby na żywo to ocenić :)

Temperatura była taka jak potrzeba. Bo było to robione latem + pomieszczenie bylo odpowiednio ogrzewane i miało odpowiednią wilgotność. O to wszystko było zadbane jak należy. Malowane podkładem tez było w innym pomieszczeniu niz to widać na zdjęciach. Zresztą to jest juz pomalowane i nic nie siada tak jak Ty to określasz. Jedynie co było do roboty juz po wszystkim, to delikatna morka pozostała do wycięcia. Więcej optymizmu, wstydu naprawdę nie ma, a efekt końcowy mam nadzieję ze bedzie mi dane pokazać w tym 2k21 na którymś ze złotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chce się kłócić co do ze,,malowane  latem i temp byla i wilgotność w "pomieszczeniu"  bo, bez komory to w to po prostu watpie.. z reszta pomijając fakt  jakosci fot, to jakość malowania tego co pokazałes  porównaj do tego co wrzucam...  nie mówie tego złośliwie ale no przerobiłem kilku "fachowców" i  i wiem jak to potem wyglada...

20201219_174936.jpg

20201219_174922.jpg

20201219_174907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz foty z lakierowania w komorze, które u mnie również było robione w takich warunkach, czytaj proszę ze zrozumieniem. :)

Mimo wszystko lakierowanie końcowe bazą, a przygotowanie pod lakierowanie, to troszkę odmienne procesy, nie zgodzisz się? 

Na zdjęciach które wrzuciłem jest podkład w kolorze niebieskim, a nie baza. 

Zobaczysz na żywo to będziesz mógł wtedy oceniać i krytykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brodi97 napisał:

Wrzucasz foty z lakierowania w komorze, które u mnie również było robione w takich warunkach, czytaj proszę ze zrozumieniem. :)

Mimo wszystko lakierowanie końcowe bazą, a przygotowanie pod lakierowanie, to troszkę odmienne procesy, nie zgodzisz się? 

Na zdjęciach które wrzuciłem jest podkład w kolorze niebieskim, a nie baza. 

Zobaczysz na żywo to będziesz mógł wtedy oceniać i krytykować :)

Brodi  opisuje  na  podstawie fot którę widzę, sam napisałes że, "przygotowanie nie wymaga bóg wie jakich warunków"  i nie jest to prawda bo , aby lakier dobrze siedzial to przygotowanie podłoza pod lakier  jest tak samo ważne  jak i samo lakierowanie..  i tak są to odmienne procesy ale tak,samo istotne dla całej sprawy...

No na żywo zobacze napewno  ale jak juz bedzie po polerce i  z x kosmetykami to tez juz co innego bo, wiele mozna  tym zgubić ...  ale  no obadamy na zywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Brodi  opisuje  na  podstawie fot którę widzę, sam napisałes że, "przygotowanie nie wymaga bóg wie jakich warunków"  i nie jest to prawda bo , aby lakier dobrze siedzial to przygotowanie podłoza pod lakier  jest tak samo ważne  jak i samo lakierowanie..  i tak są to odmienne procesy ale tak,samo istotne dla całej sprawy...

No na żywo zobacze napewno  ale jak juz bedzie po polerce i  z x kosmetykami to tez juz co innego bo, wiele mozna  tym zgubić ...  ale  no obadamy na zywo :)

Do zobaczenia piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brodi97 zmienił tytuł na [e39] Bmw e39 528i Avus Blue - by Giorgioulany.
  • 4 miesiące później...
48 minut temu, Głodek napisał:

Kolego powiedz ile poszło ci lakieru na auto 

Niecałe 3l bazy nie rozrobionej. 

Edit:

Zależy tez jaki kolor. Czarnego mniej pójdzie, czerwonego więcej. Jak perła lub xyrialic to też więcej i też duzo zależy z jakiej firmy, jak się go(bazę) rozrabia, w jakich ilościach z rozpuszczalnikiem. 

Jest to orientacyjna ilość. Dużo rzeczy ma na to wpływ.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Post pod postem, ale myślę że zostanie mi wybaczone ze względu na czas pomiędzy postami. ;)

Troche to już u mnie wszystko trwa, ale auto jest na etapie składania go do kupy, bądź też jak kto woli inne określenie - w jedną spójną całośc. ;) Kompletuje wszystko co potrzebne, aby wyglądało to jak należy i żeby zadbać o jakość, a z racji tego ze i tak wszystkie wcześniejsze plany związane z terminami legły w gruzach, to juz sie z niczym nie spieszę i robię swoim tempem, w miarę możliwości bez spinania się. Kiedyś to wyjedzie złożone w całość... A kiedy dokładnie? Myślę, ze jeśli terminy ze wszystkim co planuje zagrają, to na pewno w przeciągu dwóch miesięcy będzie złożona i gotowa do wyjazdu... :lol:

Pare osób do mnie pisało (głównie na Instagramie) co sie dzieje z autem, kiedy jakas aktualizacja w temacie itp. Wiec wrzucam dwie odzyskane fotki z telefonu wykonawcy, który uległ swego czasu awarii, ale z racji tego, że zależało mi na dokumentacji w formie zdjęć to naprawiłem go na własną rękę.

Oto fotki podczas lakierowania. Uprzedzam żeby nie zwracać uwagii na wydech, bo nowy juz leży i czeka, aby połączyć go z zestawem schmiedmann'a który juz jest na aucie. Kolor na zdjęciach jest dość dziwny i wpada w fiolet, ale to dalej Avus Blue, z tym ze troszkę ze zmienioną recepturą, bo dodałem zielonej i złotej perły dla podbicia efektu wizualnego i odrobinę xyrialic'u więc teraz kolor jest bardzo podatny na kąt padania światła, stąd tez moze taki efekt na zdjęciach, ciężko mi powiedzieć. 

IMG_20210615_023630.jpg.580f6b42d74a7db9741a7d891681df56.jpg

IMG_20210615_024132.jpg.f8ebd4be4d9f2c9567a0ad5e429b22cb.jpg

Zdjecia czysto podglądowe dla tych ciekawskich jak wygląda ten kolor juz na aucie, na ciut większej powierzchni niz w poprzednim poście. Niedługo auto zacznie jako tako juz wyglądać, czeka mnie jeszcze zmiana gwintu, przebudowa wydechu, złożenie wnętrza na nowo i wtedy zdecyduje sie cyknąć jakieś konkretniejsze fotki, aby bylo to juz bardziej konkretne. :-D

Pozdro

 

Edit:

Dokopałem sie na szybko do zdjęć, na których widać pomalowane drzwi od środka, tam gdzie była robiona ruda, czyli na rantach pod gumą i tutaj juz widać, ze to dalej avus blue... :-D

received_503780554074108.jpeg.06ff2da40fda886260f732ca8942c83c.jpeg

received_924860161579574.jpeg.882c988b0132f1bc5738aff346f6275a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wisnia135i napisał:

Powoli do przodu :mrgreen:A terminy to chyba wszystkim  po***alo z tego co widzę :lol:

Jestem ciekaw  po tych modufikacjach jak ostatecznie wyjdzie ten kolor oczywiscie na żywo :)

No tez tak zauważyłem, ze wielu osobom sie terminy posypały, ale co sie odwlecze to nie uciecze jak to piszą. 

Co do koloru to na początku bałem się zeby nie bylo za dużej "dyskoteki" w słońcu ale, przed zdecydowaniem sie na jego modyfikacje to robiliśmy kilka prób na panelach i finalnie udało sie uzyskać porządny efekt myślę. :roll:

4 godziny temu, hubert_96 napisał:

Ehh, przypomniałeś mi o mojej byłej M5 E39 i teraz muszę pisać do obecnego właściciela czy nie chce mi jej sprzedać spowrotem :-D 

O tak, jeśli masz możliwość to czym prędzej zabieraj ją, bo ładne e39 praktycznie juz wyginęły na drogach, zostały same sztrucle praktycznie, a tym bardziej w nadwoziu m5... :x 

29 minut temu, Espinoza napisał:

Bardzo ciekawy kolor, na żywo musi naprawdę robić robotę 

Dla mnie osobiście jesli mam byc szczery, na żywo robi zajebistą robotę, tym bardziej ze cala reszta dodatków jak Shadow line, listwy drzwiowe, dokładki itd są w czarnym polysku i całość wygląda naprawdę świetnie i smacznie. Ale tu oczywiście juz wszystko kwestia gustu, natomiast sam kolor w słońcu zdecydowanie przyciąga wzrok. Ale to juz oceni każdy z osobna jak wrzucę później zdjęcia całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze foty, które udało sie odzyskać, aby było porównanie jaka jest różnica w odcieniu koloru wraz ze zmianą światła w porównaniu do oprzedniego postu ze zdjęciami, gdzie auto w świetle dziennym, ale bez słońca wpadało w fiolet. 

Tutaj auto juz sobie stało po malowaniu i odczekiwalo swoje na utwardzenie lakieru. 

received_328945648777808.jpeg.c3fbf0c52cead709eff0279cec4d1ae3.jpeg

received_977299339753661.jpeg.3b6fcafdc48c9d9070ad136848f37e67.jpeg

received_1199934120433060.jpeg.6157c05a53a93dbc7c1992ebf0227e25.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, atos1987 napisał:

Nie wiem jak to zrobisz ale ja widzę Cie na molo. Nie u ciapakuf na wakacjach a w smardzewicach. :ph34r:

Jak będzie trzeba, to dla Ciebie nawet do Wawki sie przejadę piwo 

Co się odwlecze to nie uciecze jak to mówią :razz: Jesli po złożeniu jej do kupy uznam, ze nie będzie wstydu się nią pokazać to wpadnę na pewno :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JACHU zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...