Skocz do zawartości

[e39] Bmw e39 528i Avus Blue - by Giorgioulany.


Brodi97

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lapka666 napisał:

Zrób na środku na magnesy neodymowe jak ma większość.

Narazie mam na tzw. Przyssawki, które też świetnie zdają egzamin, z tym, ze wygląda to troszkę mniej estetycznie. No, ale racja, magnesy są w planach, w niedalekiej przyszłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thepiekarz napisał:

Czekam na więcej fotek ale siądze dobrze ten ryj z tą dokładką ale chyba z tego co widzie to trzeba ją polakierować

Tak oczywiście.

Wszystkie graty które planuje uzbierać idą do ponownego lakierowania.

Miecz do zderzaka idzie w kolor nadwozia, dokładka zostaje w czarnym połysku, no i lusterka od m5 również w kolor budy.

A będzie to wszystko robione jak będę oddawał auto na poprawki blacharsko/lakiernicze.

Czyli gdzieś przełom listopada/grudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podbijam temat bo u mnie znowu zmiany... :)

Tym razem troche większe. :D

Trafiłem na okazję, żeby wymienić się za moje rondle + drobna dopłata, za felgi Rial Daytona race 19' cali 8.5j i 10j.

Po chwili dyskusji i porad u @dejwz którym mam ciągły kontakt i raz na jakiś czas rozmawiamy sobie na temat naszych e39, stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać i robie to!

Dziś doszło do owej wymiany i efekty macie na zdj niżej. Myślę, że zrobiłem dobry krok do przodu :)

Są to narazie wstępne spasy, tak na szybko bo czas dziś gonił. Będzie jeszcze kilka drobnych poprawek. :)

W planach na następne lato mam zamiar je przerobić i przełożyć rant z tyłu na przód, wtedy byłoby przód 10j z 3 calowym rantem, a na tyl wrzucę rant 4 cale i będzie 11j o ile dobrze liczę. Do tego rotor pójdzie w inny odcień, troszkę ciemniejszy. Jakieś ciemne srebro, szarość. Tak to widzę. 

Nie zatrzymujemy się i lecimy dalej. :twisted:

Pozdro! 

 

 

 

 

Screenshot_20190926_001836.jpg

Screenshot_20190926_001754.jpg

Screenshot_20190926_001815.jpg

Screenshot_20190926_001732.jpg

Screenshot_20190926_001715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ryyyan napisał:

Z przodu pozytyw z Tylu negatyw? Dziwnie to wygląda na ostatnim zdj. Tak pozatym to dobra zmiana :-P

Z przodu tak wygląda bo za duży dystans jest. Generalnie et i szerokości były takie same jak w wcześniejszych rondlach, ale opona teraz jest 225/35 zamiast 215/40 i dystans 20mm, który był wcześniej, tu już nie pasuje. Muszę go zamienić na ciut mniejszy, wtedy felga się troszkę bardziej schowa i zejdę jeszcze parę mm w dół. Bynajmniej ja tak to widzę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, atos1987 napisał:

Jeśli Dejw Ci doradza to jestem spokojny o dalszy rozwój tego auta. 

Swoje w głowie też mam, ale fakt. Mam na kim się wzorować :) Z koleii nie chce tworzyć jego kopii. I chce dodać, zostawić w niej coś od siebie, jak np dodatki w czarnym połysku, czy też wydech na 4 kominy. A do tego wydaje mi się, że jeśli zrealizuje swoje plany na te felgi, to już wtedy będzie się wyróżniać na tle e39, które goszczą na syndi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wzór felg idealny do e39 ... jak dograsz szerokości , naciągi ,kąty i to spasujesz może być ogień (dla mnie tylko szkoda ,ze to nie 18 cali )... rób cztery kominy z tym dyfuzorem ..co pokazałeś :idea:  ... jak zamontujesz dokładkę csl to napisz proszę jakimi patentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goryl i @BartoszzG fajnie, że chociaż wy podzielcie moja wizje na to auto. A co do tych e46 na 4 kominy, to nie chciałem poruszać tematów bo to nie w moim stylu, wolę udowodnić czynami, że to siądzie naprawdę dobrze, ale fajnie że ktoś o tym wspomniał ;-) 

Wydaje mi się, że nie będzie to łamanie kanonów stylu german, który tutaj panuje, a może wręcz odwrotnie. Wprowadzi troszkę świeżości jeśli chodzi o nadwozie e39 :)

Nie jest to czarny dach, czy może czerwone soczewki w lampach... Więc jestem spokojny, że wydech nie zepsuje efektu końcowego auta, a jedynie może będzie wzbudzać kontrowersje. 

Mam plan na to auto, który powoli realizuje. Realizuje go na tyle, na ile pozwala budżet 22latka przypominam... ;)

Na dniach będę poprawiał delikatnie spasowanie, zmienię dystanse na przodzie i to narazie będzie na tyle, jeśli chodzi o te felgi, w tym zestawieniu na ten sezon. 

W weekend wleci mała sesja na nowych kołach, robiona przez kogoś, kto się na tym zna i ma sprzęt, więc wleca foty dla porównania. 

Później zobaczycie je dopiero w nowym wydaniu :)

Cierpliwośc, zaufanie + parę wskazówek od was, czyli starych wyjadaczy, starej gwardii... A myślę, że będzie się godnie prezentować na 2k20 :)

Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brodi97 działaj po swojemu plan jest dobry bo mody są przemyślane i żadne wieś tuningi.

Nowe kółko siadło tu o wiele lepiej niż poprzednie, cieszę się że mogłem pomóc polecam się na przyszłość :)
Ogarniesz spasy i będzie dobrze i mam nadzieje że się spotkamy w Chotowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dejw napisał:

@Brodi97 działaj po swojemu plan jest dobry bo mody są przemyślane i żadne wieś tuningi.

Nowe kółko siadło tu o wiele lepiej niż poprzednie, cieszę się że mogłem pomóc polecam się na przyszłość :)
Ogarniesz spasy i będzie dobrze i mam nadzieje że się spotkamy w Chotowej :)

Dzięki mentorze hehe :p Na pewno nie raz jeszcze skorzystam. Co do Chotowej to chyba za dużo powiedziane, ale może się uda. Poczekamy, zobaczymy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lapka666 napisał:

Bardzo dobra zamiana. To koło idealnie leży w e39. Jak zmienisz ranty to będzie ogień w szopie! I bardzo dobrze że 19". Jedyny słuszny rozmiar do tak dużej budy. Mega krok do przodu. 

W końcu mam jakieś pole rozwoju przy tych felgach, więc trzeba to jakoś wykorzystać. Zmiana rantów będzie tutaj kluczem do efektu "WoW" bo teraz nie ma co sie oszukiwać, jest lepiej niż było, czyli po prostu poprawnie, a jak wiadomo... Albo grubo albo wcale hehe :P

Niżej zdj jak się prezentuje e39, po zmianie na takie ranty jak chce mieć docelowo. 

A drugie zdjęcie pokazuje, jak będę chciał je skomponowac kolorystycznie. Czyli rotor będę  robił najprawdopodobniej w shadow chrome, który da podobny efekt jak na 2ugim zdj. 

FB_IMG_1569455438418.jpg

Screenshot_20190926_133156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wisnia135i napisał:

A daytona  race nie są skręcane? 

Są 2tlg, rotor z bębnem + osobno ranty. Na szybko wtedy pisałem i wkradł się mały babol. Już poprawiam, ale widać, że czytasz i czujność zachowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brodi97 no właśnie pytałem bo ostatnio je w ręce miałem jakoś 8 lat temu, jak nie lepiej   i szczerze nie pamiętam a wydawało mi się że są skręcane  haha czyli dobrze  pamiętam:) koła jak najbardziej na tak  przy zmianie którą planujesz co do rantów  będIe kosa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisnia135i napisał:

@Brodi97 no właśnie pytałem bo ostarnio je wręce miałem jakoś 8 lat temu jak nie lepiej   i szczerze nie pamiętam a wydawało mi się że są skręcane  haha czyli dobrze  pamiętam:) koła jak najbardziej na tak  przy zmianie którą planujesz co do rantów  będIe kosa!

Dzięki wielkie, widzę że sporo osób podziela mój pomysł na nie, wiec tym bardziej utwierdzilem się, że będzie to strzał w 10. Na początku obawiałem się może czy 10j na przód to nie za szeroko, ale... Chyba jednak nie haha:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Brodi97 napisał:

Dzięki wielkie, widzę że sporo osób podziela mój pomysł na nie, wiec tym bardziej utwierdzilem się, że będzie to strzał w 10. Na początku obawiałem się może czy 10j na przód to nie za szeroko, ale... Chyba jednak nie haha:mrgreen:

Jeżeli  te 10 na  przodzie wejdzie bez wielkich negatywów to będzie ok :) bo jak będzie za szeroko i  pójdzie konkret negatyw  to będzie wyglądać  jak by fortepian na  nią spadł jak to w  kreskówkach  bywało hahaha ...ew u  hondziarzy xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brodi97 zmienił tytuł na [e39] Bmw e39 528i Avus Blue - by Giorgioulany.
  • JACHU zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...