Skocz do zawartości

[E63] ALPINWEISS 650i LCI USA by Wilku


Wilku_kbj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak większość już wie w połowie tego roku sprzedałem mój projekt [E46] Alpinweiss 3 Coupe który znalazł nowy dom w Niemczech :)

Obecnie zakupiłem BMW E63 650i LCI 2009r pochodzące z USA o przebiegu 146tys. km. Samochód zakupiłem od znajomego w atrakcyjnej cenie do drobnych poprawek wizualnych oraz technicznych.

Wyposażenie:

 
  Model: 650I (USA)
  E-F-R series: E63 LCI (LifeCycleImpulse)
  Series: 6
  Type: COUPE
  Steering: LL
  Doors: 2
  Engine: N62/TU
  Displacement: 4.80
  Power: 270 (367 hp)
  Drive: HECK
  Transmission: AUT
  Paint code: 300 - ALPINWEISS 3
  Upholstery code: LED5 - LEDER PEARL/LEDE
  Prod.date: 2008-12-02
S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES
S2SF BMW LA wheel, start spoke 249
S2TB Sport automatic gearbox
S2VB Tyre pressure control (TPC)
S4BW Real maple wood-grain trim
S4M5 Individual leather-covered dashboard
S5AC High-beam assistant
S6AA BMW TeleServices
S6AB Control, Teleservices
S6FL USB/audio interface
S6NF Connection, MP3 player in mobile phone
S6UH Traffic Information
S6VB CCC assignment
P7MP Sports package
S8S4 Decoding, variable light distribution
S8SC Telematics access request,country-spec.
S8SP Control unit COP
S229 Dynamic Drive
S255 Sports leather steering wheel
S302 Alarm system
S319 Integrated universal remote control
S322 Comfort access
S354 Green windscreen, green shade band
S403 Glass roof, electrical
S423 Floor mats, velours
S430 Interior/outside mirror with auto dip
S431 Interior rear-view mirror with auto dip
S441 Smoker package
S442 Drink holder
S459 Seat adjustment, electric, with memory
S481 Sports seat
S494 Seat heating driver/passenger
S502 Headlight cleaning system
S508 Park Distance Control (PDC)
S522 Xenon Light
S524 Adaptive Headlights
S534 Automatic air conditioning
S544 Cruise control with brake function
S563 Light package
S609 Navigation system, Professional
S620 Voice control
S639 Preparation f mobile phone cpl. USA/CDN
S645 BMW US Radio
S653 High Definition Radio
S655 Satellite tuner
S672 CD changer for 6 CDs
S677 HiFi system Professional DSP
S697 Area-Code 1 for DVD
S760 High gloss shadow line
S776 Headlining, Alcantara
S823 Hot-climate version
S845 Acoustic fasten seat belt reminder
S850 Additional Export tank filling
S853 Language version, English
S876 Radio frequency 315 MHz
S925 Dispatch protection pack
S992 Control of number-plate attachment

 

Wizualnie auto wymagało polakierowania jednego błotnika przedniego oraz usunięcia dziur w przednim zderzaku po tablicy rejestracyjnej więc to zrobiłem niezwłocznie. :)

Wnętrze wymaga lekkiego odświeżenia skóry bo lekko przybrudzona, przytarta itp. ale to planuje zrobić na koniec a tak to do ogarnięcia wycieki z silnika bo jak to V8 pocić się lubi :P więc wziąłem się obecnie za umycie komory, silnika i po kolei wlecą nowe uszczelki, oringi, potem wszystkie nowe płyny, filtry, świece. Gdy auto będzie już doprowadzone do odpowiedniego dla mnie stanu wleci gwint i jakieś lepsze koło na pewno będzie to 20" :) obecnie stoi na styling 172 19" które też wymagają poprawek lakierniczych :) zastanawiam się nad przemalowaniem ich na srebrny. 

2ymwoap.jpg

2vsrdyp.jpg

jhfu2x.jpg

 

2gucxdy.jpg

n5ly1d.jpg

23j3n6p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Twój temat, ciekawiło mnie jakie auto zawita u Ciebie,  patrząc na byłe e46 raczej nie będzie wątpliwości na jakim poziomie będzie ta szóstka...  

 

no i kujonowi będzie raźniej :)  będziemy mieli drugą białą szóstkę, która będzie zgermanizowana    ;d 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dzieje się ale ostatnio troszkę mało czasu :P Obecnie ogarnołem wszystko tak że nie ma błędów kompletnie w całym samochodzie, klima nabita, zawiecho na nowych wahaczach, zmieniłem felgi na AEZ 19" Anigua 8,5J i 9,5J - są to koła przejściowe bo na poprzednich po prostu nie szło jeździć tak były krzywe przednie, spawane no i szkoda było nowych wahaczy na tym męczyć :D ogarnołem wyciek z magistrali z małym termostatem przy chłodnicy która się rozciekła i musiałem zakupić nową, czujnik zaparowania szyby którego brakowało :/ nowe odmy gdyż stare były dziurawe i silnik chodził w trybie awaryjnym bo brał lewe powietrze ;D polakierowałem tylne miejsce na rejestracje gdyż było nawalone z 10 dziur po różnych rozmiarach tablic i po założeniu małej tablicy u góry i na dole straszyły te dziury dodatkowo wleciało podświetlenie ledowe tak samo mocne jak w e46 miałem :) wymieniłem napinacze pasów bo były wystrzelone, naprawiłem szyberdach bo zasłona miała urwane ślizgi, zakupiłem cały zestaw narzędzi do bagażnika, piankę w koło, akumulator i mase innych detali... :D pod maską poprawiłem wszystko bo jakiś pseudo mechanik nie umiał podpiąć węży tak ze prawie jeden od wody się przetar o pasek a drugi od chłodnicy oleju przełamał się bo był tak napięty o chłodnice... ogólnie auto obecnie jest odchamione dobrze że znajomy miał podobną na części... :) zostało jeszcze tylko klosze lamp przednich wymienić i można działać w temacie germana ;) 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

20191009_225031.jpg

20191014_205002.jpg

20191026_132255.jpg

20191123_193438.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...