Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by jacoo


jacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, themike napisał:

Miałem kiedyś dokładnie to samo - wulkanizator źle dokręcił wentyl, nie miałem TPMSów (bo tylko na weekend jechałem), schodziło powoli i na A4 przy 150 opona była rozgrzana i poszła w tym miejscu co Twoja - rant prężył na oponę która miała mniej ciśnienia.

Na szczęście niski profil, więc się jak na run flat jechało :D Grunt, że auto całe, bo byłoby szkoda! 

IMG_6131.jpeg.d1da6eb4851e459d80871d803b904498.jpeg  IMG_6133.jpeg.a3e663368ffaa98faddde2b7c3b718a4.jpeg

 

 

Dobrze też że miałem Toyo bo słyszałem że mają bardzo mocne ścianki i możliwe że dzięki nim też nie uszkodziłem rantu i bębna. 

 

Jak jechałem to usłyszałem świst jakby powietrze "schodkowo" uciekło, puściłem kierownice- auto jedzie prosto, aż nagle walenie i szybki zjazd na pobocze. Też znacznie zwolniłem po tych dzwiekach żeby dalej posłuchać co się dzieje i na szczęście już dużej prędkości nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Czas odgrzebać trochę temat, mimo że większych modyfikacji nie bylo, to gdzie niegdzie cabrio się pojawiło 

Otwarcie studia detailingowego kumpla 

b6c1d64f54093220med.jpg

 

c8227741a530def8med.jpg

 

Odwiedziłem też e30meeting gdzie udało się ustrzelić się parę fotek od fotografow 

b302dbef61394066med.jpg

1047da1822eae857med.jpg

d47d0013c2121175med.jpg

cad0d81c53d33231med.jpg

1e70971c837fe1f6med.jpg

 

Plany na zimę już są:

- black hella na przód

- ori startecki na tył 

- przeciemnic kierunki i halogeny 

- "nowe" zderzaki przód i tył 

- nowe uszczelki tylnych szyb

- podpięcie wężyków spryskiwaczy

- ogarniecie bagażnika 

- maskownica przewodów pod maską + osłona aku i gumy m3

- obicie dywanu na nowo 

- wspawanie fasolek na tył + poliuretany 

- podniesienie silnika na poduchach m50 

I na koniec zostawiam sobie zawias z przodu i wymianę bębnów z 6 na 5,5/5j bo nic innego przy obecnych parametrach kół się tam nie zmieści 

 

Pozdro 600 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M3DYK napisał:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d47d0013c2121175

auto kot,  z tym naciągiem z przodu planujesz coś  zrobić ? ;) 

Plan był zrobić to od razu, ale czas ostatnio nie jest moim sprzymierzeńcem 

 

Ale są 3 opcje : pierwsza-  opona zostaje wstrzelona drugi raz żeby się dobrze ułożyła, druga - opona 205/40 , opcja trzecia (chyba najlepsza) wezszy Bęben 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Never ending story...

Jako że sezon się skończył, dni coraz krótsze, na dworze coraz zimniej to trzeba było znaleźć sobie coś do roboty więc cabrio wskoczyło na koziołki i w wolnej chwili będzie wszystko sprawdzane, czyszczone, wymieniane i naprawiane. Na pewno czeka mnie zabawa z pompa wspomagania bo ciągle mi się poci z jednej śruby. Potem podniesienie silnika żeby miska już tak nisko nie była, poprawienie na podłodze konserwacji która została ścięta przez glebę itd itd 

 

ea2057333d8e34f9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mała rzecz a cieszy :grin: 

f9604e9a89a39c59med.jpg

I osłona już na aucie 

7f133b0fff66e3c0med.jpg

 

A żeby w temacie nie było nudy, będę starać się na bieżąco teraz uzupełniać temat bo będzie parę nowości i parę zmian elementów już wysłużonych na nowe, jak np. Zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego z pierwszego zdjęcia 

 

Pozdro! 

 

C. D. N... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mała rzecz, która od dłuższego czasu czekała na swoje parę minut montażu - nowa gąbka skrzynki narzędziowej i w 100% kompletna skrzynka, razem z tym "białym czymś" co zapewne wieku zaskoczy ale jest to awaryjne otwieranie elektrycznych szyb 

d7548c5ab443c85emed.jpg

c2a34a413e9717f5med.jpg

Gąbka zakupiona bez kleju więc trzeba było na coś ja zamontować i padło na mocna dwustronna taśmę klejąca. Może ciut niechlujnie przyklejona, ale i tak tego nie widać więc można przymknąć na to oko

e9d435a51aa9eae9med.jpg

0a61393597ac57d5med.jpg

de4d6bdf3ca63750med.jpg

C. D. N... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacoo napisał:

Kolejna mała rzecz, która od dłuższego czasu czekała na swoje parę minut montażu - nowa gąbka skrzynki narzędziowej i w 100% kompletna skrzynka, razem z tym "białym czymś" co zapewne wieku zaskoczy ale jest to awaryjne otwieranie elektrycznych szyb 

d7548c5ab443c85emed.jpg

c2a34a413e9717f5med.jpg

Gąbka zakupiona bez kleju więc trzeba było na coś ja zamontować i padło na mocna dwustronna taśmę klejąca. Może ciut niechlujnie przyklejona, ale i tak tego nie widać więc można przymknąć na to oko

e9d435a51aa9eae9med.jpg

0a61393597ac57d5med.jpg

de4d6bdf3ca63750med.jpg

C. D. N... 

te skrzynki narzędziowe, a właściwie ich aktualny brak pokazuje gdzie zmierza świat motoryzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BartoszzG napisał:

te skrzynki narzędziowe, a właściwie ich aktualny brak pokazuje gdzie zmierza świat motoryzacji. 

Bez kitu to samo mi przyszło na myśl oglądają te narzędzia jakie BMW dawało w zestawie z autem. Teraz nie wiem czy śrubokręt jest chociaż bo w BMW z 2018 roku jeszcze był ;)  i tylko w sumie tylko śrubokręt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...