Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by jacoo


jacoo

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Tego tutaj brakowało!gwint i spasy na nim!a nie tam powietrze!dobra robota 

 

Pozdro 

Spasy powoli będą się robić, tylko niech też wszystko się ułoży żeby sobie biedy nie narobić od razu 

A potem pozostaje tylko udowodnić wszystkim ze jak wąska to tylko i wyłącznie na 16" i że można ładnie spasowac tył a nie od razu wkladac 17" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jazdy za mną, na razie gwint ustawiony na bezpiecznej wysokości, docelowo względem tego co na zdjęciu tył pójdzie 1cm w dół, a przód około 2,5cm bo później może kolidować opona z nadkolem, ale jeszcze myślę czy nie dać na przód opony 205/35 wtedy może zwiększy się pole manewru 

 

Na razie chce się trochę nacieszyć autem, bo do zrobienia jeszcze sporo zostało

f5f9f19b49992f61med.jpg

d1de5e97505d6f88med.jpg

6ac6bc3c9b5fcd92med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rybka napisał:

Już jest srogo a ty jeszcze planujesz zejść 2,5cm z przodu :shock:

Zastanawiam się, całkiem poważnie jak bedzie z normalnym przemieszczaniem sie bez uszkodzenia podlogi, zderzaków itp.

Ogólnie auto wygląda obłędnie...

 

4 godziny temu, atos1987 napisał:

Aaaaaaależ to smacznie wygląda. Piękna jest ale faktycznie jak Ty planujesz jeszcze iść niżej to z jazdą może być ciężko, chyba że w Twojej okolicy nie ma progów zwalniających itp :twisted:

Fakt jest nisko ale jeszcze coś prześwitu zostało, paradoksalnie na powietrzu jeździłem na bardzo podobnym poziomie. Grunt żeby znać swoje miasto i wiedzieć na jakiech ulicach można jeździć a które omijać, a do pracy akurat mam idealna drogę na porządna glebe 

 

No ale i tak jedna modyfikacja będzie obowiązkowa, czyli włożenie poduszek z e34 m50 i podniesienie silnika o jakieś 3-4 cm do góry żeby jezdzic bezpiecznie. Ogólnie zrobiłbym to już teraz, ale trzeba przespawac wydech bo będzie opieral się budę i nie pozwoli na manewrowanie silnikiem 

 

I jeszcze jedno foto frontu, jestem prze zadowolony ze poszedłem w bh bo jest groźnie 

21170249e6f8c180med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Czas odgrzebać trochę temat, przy aucie za dużo się nie dzieje, ale chociaż trochę kilometrów w tym sezonie już zrobione i parę myślę fajnych fotek też udało się zrobić. Spasy dopiero poprawie na zimę bo w planie jest wspawanie fasolek, minimalnie większe kąty z tyłu żeby opona nie darła mi nadkola. Z przodem będzie trochę więcej zabawy bo trzeba pociąć wydech żeby podnieść silnik do góry, ale i na to przyjdzie czas. Póki pogoda pozwala to cieszę się każdym kilometrem jazdy 

 

32c1633e6b786a74med.jpg

 

0abdf52a7cc116d7med.jpg

 

4015a4e6a6528145med.jpg

 

5fdf29ebc737495bmed.jpg

 

0a80a6285d8347a9med.jpg

 

51bd6fe3005dc563med.jpg

 

59b716ded64a53femed.jpg

 

207006287955c829med.jpg

 

a5781dae6d3cbf26med.jpg

 

067f8b9ac47b848amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 21.01.2023 o 19:18, Thepiekarz napisał:

Co tam się dzieje z tym wypasem?

Za dużo się nie dzieje, aktualnie trochę inne priorytety mam, aczkolwiek parę miesięcy wstecz cabrio na powrocie ze zlotu klasyków przestało jechać na autostradzie, winny okazał się czujnik położenia wału. Kupiony nowy, podmieniony i auto już odpala. Na tą chwilę zająłem się zderzakiem przednim żeby wszystko było prosto spasowane. Boki zderzaka zostały zakupione po ponowym chromowaniu od kolegi z forum także przedni zderzak będzie już jak nowy. 

W planach jeszcze podniesienie silnika do góry, ale to wiąże się z przespawaniem wydechu bo na ta chwile nie ma pola manewru i blokuję mnie buda 

Potem muszę przesmarować silniczki z intensywnego mycia bo lubią się wieszac 

A dalej to poprawa spasow do sezonu i wymiana tylnego zderzaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacoo napisał:

Za dużo się nie dzieje, aktualnie trochę inne priorytety mam, aczkolwiek parę miesięcy wstecz cabrio na powrocie ze zlotu klasyków przestało jechać na autostradzie, winny okazał się czujnik położenia wału. Kupiony nowy, podmieniony i auto już odpala. Na tą chwilę zająłem się zderzakiem przednim żeby wszystko było prosto spasowane. Boki zderzaka zostały zakupione po ponowym chromowaniu od kolegi z forum także przedni zderzak będzie już jak nowy. 

W planach jeszcze podniesienie silnika do góry, ale to wiąże się z przespawaniem wydechu bo na ta chwile nie ma pola manewru i blokuję mnie buda 

Potem muszę przesmarować silniczki z intensywnego mycia bo lubią się wieszac 

A dalej to poprawa spasow do sezonu i wymiana tylnego zderzaka 

Nieszczęsny czujnik miałem identyczny  przypadek, a ostatnio po raz 2gi odmówił posłuszeństwa ale na szczęście w grazu :) a woz mega kot !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, dawid82 napisał:

pięknie siedzi na tej 16 jestem w lekkim szoku :shock:. Brawo

Zamówiłem właśnie acentryczne tuleje na wahacze do przodu także koło pójdzie trochę do przodu a to da mi opcje zejścia jeszcze 10-15mm w dół, także wtedy będzie już zrobiony docelowy spas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czas odgrzebać trochę temat, parę detali udało się poprawić, na początek szybką wymiana wyświetlacza obc i dwóch żarówek podświetlenia 

d2eb39453266ae85med.jpg

d9595d801a59bf0amed.jpg

b1f44e53ddc261bdmed.jpg

 

Zabrałem się też za silniczki intensywnego mycia bo w końcu po 30stu latach wypadałoby ponownie je przesmarować żeby się nie zatarły i nie wybuchły 

3717ddf3df2b21b9med.jpg

51620da463bcd08amed.jpg

b42a36418b787ef6med.jpg 

No i czas na czyszczenie wszystkiego ze starego smaru 

ccc139983676efa1med.jpg

193a7f3da3d99f2dmed.jpg

b73997ba07e780cdmed.jpg

4cfb671701db96ffmed.jpg

No i czas na ocynki i trochę złotka 

e557ea117cbd8bcfmed.jpg

6cc2e24decf3317bmed.jpg

47245c15795dcc1cmed.jpg

23c4a7733059e207med.jpg

147ce0a213540a69med.jpg

dcf96d7adccfe615med.jpg

 

No i najważniejsze z tego wszystkiego... 

cb336164e492ff9fmed.jpg

 

Wymieniłem też radio na nowe ale niestety poszukuje na razie kogoś kto mi je rozkoduje po numerze seryjnym - może jest tu jakiś szpec z kalkulatorem? 

47976b7c600f4bcfmed.jpg

5ce8e3e1133013b4med.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...