Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by jacoo


jacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy małych modów... 

W końcu udało się wymienić zbiorniczek na nowy i pod maską zrobiło się już bardziej świeżo. Stary jak widać mocno już wysłużony 

a6b8c45d06610fabmed.jpg

Żeby nie było tak kolorowo to się zapomniałem i mimo że spuściłem z chłodnicy płyn to w wężu ze zbiorniczka został po czym wylał mi się na całą podloge w garażu... No ale efekt nowego to od razu wynagrodził 

9e1be6348ee77492med.jpg 

c79beb506f11ed18med.jpg

Na tą chwilę zostaje pod maską do zrobienia: 

- wyczyszczenie i polakierowanie przepływomierza

- zakup kostek lamp mijania bo miałem rzeźbę 

- detailing Komory, ale to zostawiam na sam koniec 

 

Z innych rzeczy mam już praktycznie zakończony całkowity etap składania intensywnego mycia. Chodziło cały czas ale od samego początku zakupu auta nie miałem podłączonych spryskiwaczy, teraz wszystko jest jak fabryka kazała :

Wężyk jak ori, już praktycznie niedostępny - przezroczysty z białym zbrojeniem

1a6ab233080dad6dmed.jpg

Zaworki zwrotne oczywiście aso, bo pierwsze co rzucają się w oczy po otwarciu maski 

4acfe3988c8894f5med.jpg

48dffe350faaa632med.jpg

eddf0927fa0b7aa1med.jpg

9645c46ad54c07e0med.jpg

Niby tylko wężyki spryskiwaczy, a jednak trochę tych elementów się uzbierało. 

Pomocna okazała się jedna lektura, na której okładkę natrafiłem w internecie, a potem trochę szerania po sieci i mamy to - cały tutorial intensywnego mycia 

4236435c047d09a3med.jpg

No i zacząłem składanie w przerwie w pracy

85d3e06efd573fd3med.jpg

77431ff9cb1fd6acmed.jpg

6490adc068179f55med.jpg

ded42e1eef7bd403med.jpg

efc5b1c735d92fecmed.jpg 

I już na aucie. Jak widać będzie trzeba zrobić mała poprawkę i lekko skrócić dwa wężyki zeby idealnie do siebie pasowały 

6a8c4b11683703f0med.jpg

Potem męczarnia z przeciąganiem wężyków w kanałach maski no i wypuszczenie ich w miejscu do tego przeznaczonym. Potem spinki (tak te śmieszne zielone to są ori z aso...) i mamy pociągnięte wszystko jak w fabryce. 

bdc42ddd920af8e4med.jpg

ba536865da301caemed.jpg

a87234cc64a6dbecmed.jpg

 

Na razie tyle

 

C. D. N.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota. Intensywne mycie to taka wisienka na torcie w froncie e30. Mam tylko nadzieję że nie zastosowałeś zwykłego przewodu pcv bo szybko się starzeje ( puchnie i sztywnieje) i przez to puszcza na łaczeniach. Szkoda było by twoje roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartek.P napisał:

Piękna robota. Intensywne mycie to taka wisienka na torcie w froncie e30. Mam tylko nadzieję że nie zastosowałeś zwykłego przewodu pcv bo szybko się starzeje ( puchnie i sztywnieje) i przez to puszcza na łaczeniach. Szkoda było by twoje roboty. 

Hmm to teraz mnie zmartwiłeś bo mój wąż to PVC (chyba że to co innego niż PCV) że wzmocnieniem tekstylnym przeznaczonym do przemysłu pod ciśnieniem lekkich chemikaliów, w zakresie temp - 10/+60. 

Szukając i kupując ten wężyk kierowałem się głównie wyglądem oryginału i tylko coś takiego udało mi się znaleźć 

 

Chociaż oznaczenie na wężyku mam : purpose hose 4x2 20/60bar a-b-c-d2 pzh phathalate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacoo napisał:

Hmm to teraz mnie zmartwiłeś bo mój wąż to PVC (chyba że to co innego niż PCV) że wzmocnieniem tekstylnym przeznaczonym do przemysłu pod ciśnieniem lekkich chemikaliów, w zakresie temp - 10/+60. 

Szukając i kupując ten wężyk kierowałem się głównie wyglądem oryginału i tylko coś takiego udało mi się znaleźć 

 

Chociaż oznaczenie na wężyku mam : purpose hose 4x2 20/60bar a-b-c-d2 pzh phathalate

Z moich informacji wynika że PCV i PVC to to samo. Węże PCV które sprzedaję do sprężonego powietrza mają to do siebie że pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych szybko sztywnieją i puchną a przez to puszczają powietrze. Mam nadzieję że u ciebie proces starzenia będzie postępował w wolniejszym tepie gdyż nie będzie w układzie wysokich ciśnień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
4 godziny temu, Majk_93 napisał:

Przeglądnąłem temat od samego początku i trzeba oddać ze jest to mega kocur !! 

Hamowałeś może furkę? Jestem ciekawy jaka moc udało się uzyskać ponieważ bardzo podobna konfigurację robie.

Dzieki :D na ten sezon też szykuje parę nowości i niespodzianek hehe

 

A jeśli chodzi o hamownie to jeszcze nie byłem, mam zamiar to zrobić jak tylko postawie auto na kołach. Zakupiłem chip alpiny b3 zrobiony właśnie pod strokera i liczę pocichu na te legendarne 200KM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacoo napisał:

Dzieki :D na ten sezon też szykuje parę nowości i niespodzianek hehe

 

A jeśli chodzi o hamownie to jeszcze nie byłem, mam zamiar to zrobić jak tylko postawie auto na kołach. Zakupiłem chip alpiny b3 zrobiony właśnie pod strokera i liczę pocichu na te legendarne 200KM 

A nie myślałeś żeby to wystroić na det3 ? 

Ja najpewniej wrzucę det3 , wyrzucę przeplywke i tak to spróbuję ogarnac. 

 

Z ciekawości ile kilometrów na dotarciu robiłeś?  1000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Majk_93 napisał:

A nie myślałeś żeby to wystroić na det3 ? 

Ja najpewniej wrzucę det3 , wyrzucę przeplywke i tak to spróbuję ogarnac. 

 

Z ciekawości ile kilometrów na dotarciu robiłeś?  1000? 

Na tą chwilę zrobiłem około 2 tysięcy od remontu i też do tego czasu nie przeginalem z jazdą na wysokich obrotach 

 

Det3 będzie prędzej czy później bo w planie jest założenie Itb w tym lub przyszłym sezonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
W dniu 20.06.2022 o 13:06, M3DYK napisał:

jaco opcja jeden, i proponowałbym jeszcze 5mm w górę i 5mm odebrać dystansu, przyajmniej jak po tym foto widze 

Zdecydowanie musi iść te pół centa do góry bo minimalnie ociera, ale chyba dam na razie trochę wiecej żeby się wszystko ładnie ułożyło 

12174cd9da66e9bdmed.jpg

 

6369284544c70cfcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc cabrio stało od października na kobylkach i czekało na swój nowy zawias który płyną płynął i płyną i dopiero parę dni przed Chotowa dopłyną a w poniedzialek po Chotowej zadzwonił kurier z paczka 

Tak więc wpadł zestaw ISC w wersji Racing z camberami, najniższa możliwa opcja 

Nowe-stare kolumny zostały wypisakowane, potem obcięte, wyczyszczone i rzucone w podkład żeby nie zaszły rdza a następnie puszczone do JDM Planet na wspawanie gwintów 

Zdjecie jeszcze przed podkładem, a niestety z całej podjarki za dużo zdjęć nie zrobiłem 

bbabef88027ef167med.jpg

No i w sumie tak to siedzi z przodu 

0c2676f1795b1743med.jpg

Teraz pozostaje kwestia przejechania się i ustawienia twardości, jak macie jakieś rady to chętnie posłucham 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...