Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by jacoo


jacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, jacoo napisał:

@Wisnia135i rzeczy do ogarnięcia jest bardzo dużo, ale patrząc na to co udało mi się zrobić przez ostatnie dwa lata to i tak jestem zadowolony. Uszczelki, listwy, zderzaki i cała masa detali będzie systematycznie robiona 

Najgorsze te wnętrze do ogarnięcia ale powoli do przodu ! Trzymam kciuki i kibicuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wisnia135i napisał:

Najgorsze te wnętrze do ogarnięcia ale powoli do przodu ! Trzymam kciuki i kibicuję !

Myślę że 2 lata i będzie już wszystko tak jak być powinno :-) najbardziej czasochłonne roboty już za mną, teraz ograniczac nie będzie już czas tylko hajs i dostępność części w aso :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacoo napisał:

Myślę że 2 lata i będzie już wszystko tak jak być powinno :-) najbardziej czasochłonne roboty już za mną, teraz ograniczac nie będzie już czas tylko hajs i dostępność części w aso :lol:

Jak byś potrzebował jakiś części to daj znać to ci na rynku de mogę poszukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli będę się zabierać za odświeżenie koła i moje pytanie brzmi- lecieć w ori tak jak chciałem pierwotnie zrobić czy coś ciut ciemniejszego zrobić? Jak myślicie ? Możecie rzucić przy okazji jakieś kody lakierów

I przy okazji jak polecacie lakierować rotor? Dać go wcześniej do szkiełkowania?

Pozdro! 

e023ccb0cdd2f645med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacoo napisał:

Powoli powoli będę się zabierać za odświeżenie koła i moje pytanie brzmi- lecieć w ori tak jak chciałem pierwotnie zrobić czy coś ciut ciemniejszego zrobić? Jak myślicie ? Możecie rzucić przy okazji jakieś kody lakierów

I przy okazji jak polecacie lakierować rotor? Dać go wcześniej do szkiełkowania?

Pozdro! 

e023ccb0cdd2f645med.jpg

Myślę że do tego koloru podejdzie jakiś grafit najlepiej, czarny rotor trochę ginie więc fajnie że się rozjaśni, no i apropo wnętrza to fakt trzeba uzbroic, bo na razie licho ale wierzę, że czas pokaże i będzie git, kibicuje pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DzikuCMS napisał:

no i apropo wnętrza to fakt trzeba uzbroic, bo na razie licho ale wierzę, że czas pokaże i będzie git,

Wnętrze będzie szyte na przełomie stycznia-lutego. Już wstępnie jestem ugadany, także w tym tygodniu prawdopodobnie będę zaliczkować robotę. Do szycia daje boczki przód tył i klapę dachu. Czekam jeszcze na wycenę jednej firmy bo w ofercie mają wykładziny samochodowe więc może uda się ogarnąć nowy dywan bo mój jest już też zmęczony. Myślałem jeszcze (ale to w ostatecznosc) żeby swój na czarno zafarbować, aczkolwiek wolałbym jasny dywan. Zobaczymy co czas pokaże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wisnia135i napisał:

@jacoo pamiętaj jeszcze o osłonach foteli tył bo, wyglądają strasznie ...  a,i ten dywan daj do prania :)

Pamiętam pamiętam 

A co do dywanu to prałem go dwa razy i jest niebo lepiej niż w momencie zakupu. Myślałem żeby jeszcze go zafarbować ale najpierw muszę wziąć stary na testy i sprawdzić parę rozwiązań które mam w głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na chwilę obecną nic się z cabrio nie dzieje, z wyjątkiem jednej rzeczy - sprawdziłem jak wygląda na ori lampie z tyłu i teraz się mocno zastanawiam - ori czy startec. Jednak startec robi dla mnie większe wrażenie i chętnie bym do niego wrócił z tym że muszą to być igły lampy a nie takie jak mam obecnie. Ori lampa znowu nadaje takiej świeżości. Na tą chwilę na pewno wrócę do ori a potem właśnie największą zagwozdka - zostać już przy ori czy szukać idealnych starteckow? Co sądzicie? 

cd9663c5348021eemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szubik1997 napisał:

Startec na pewno większy rarytas. W tym lakierze nie mam zdania, oba pasują.

Ładny startec robi mega robotę 

3d3d6558fa278762med.jpg

3 minuty temu, lapka666 napisał:

Dokładnie jak mówi szubik. Obie siedzą dobrze. Jednak że auto jest na takim topie to chyba proponuję Ci startecki. Jest to swojego rodzaju wisienka na torcie dla e30. Nikt chociaż nie będzie gadał że jeszcze tylko tego brakuje hehe. 

Tutaj brakuje jeszcze w cholere rzeczy do zrobienia na minimum 2 lata roboty :lol: dla mnie najważniejsze że po 2 latach mogłem się przejechać tym autem i poczuć radość z jazdy. Przez zimę znowu będę poprawiać niedociągnięcia, tak żeby w następnym sezonie nikt sie nie śmiał że nie mam tutaj uszczelki, tutaj zaślepki itd :lol: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacoo napisał:

Ładny startec robi mega robotę 

3d3d6558fa278762med.jpg

Tutaj brakuje jeszcze w cholere rzeczy do zrobienia na minimum 2 lata roboty :lol: dla mnie najważniejsze że po 2 latach mogłem się przejechać tym autem i poczuć radość z jazdy. Przez zimę znowu będę poprawiać niedociągnięcia, tak żeby w następnym sezonie nikt sie nie śmiał że nie mam tutaj uszczelki, tutaj zaślepki itd :lol: 

 

No musisz  ją dopieścić bo, projekt zacny ale  trochę  jej brakuje jeszcze :) Co do lamp moim zdaniem starteci dobrze siedzą ale  weś znajdz tera igły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wisnia135i napisał:

Co do lamp moim zdaniem starteci dobrze siedzą ale  weś znajdz tera igły ...

Nowe 5k, ładne uzywki 3,5-4k. Ceny kosmos. Moje uszkodzone jak będę chciał wystawić to nawet nie wiem ile są to warte patrząc na rozbieżności cenowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo auto ok ale wlasnie te szczegóły i jakosc niektorych prac strasznie odbiegają od wysokich lotow, startec tylko nowka jak to ma byc top, oczywiscie najgorsze zawsze są ceny ale i brak dosteponosci czesci niektórych ale to wszystko w swoim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w końcu udało mi się wyjechać z garażu i zdmuchnąć kurz z cabrio

Ostatnimi czasy nabyłem dwie ori lampy, stan niemalże idealny, trochę czyszczenia, lekka polerka i wyglądają bardzo ładnie 

 

ec9e7c1f9efa9f2fmed.jpg

Tutaj prawa już po czyszczeniu i polerce 

fe59a5b37a5f0c2cmed.jpg

I tak się prezentują na aucie 

3ab73c304b493f2fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Święta swieta i po świętach.. Cabrio dostała prezenty i będzie co robić w najbliższym czasie 

0de7dcb320cff2cemed.jpg

A więc wpadła nowa kierownica Nardi Torino Classic 

8352e8446602a98bmed.jpg

W końcu kupiłem antenę i wybór padł na Beru 

39b0182153cb5e90med.jpg

Zakupiłem też brakującą uszczelkę zewnętrzna szyby( przy okazji druga strona też będzie nowa), mocowania przednich atrap, brakującą końcówkę zderzaka 

253cf6815016b2acmed.jpg

I po ogarnięciu dywanu wpadną też nowe dywaniki 

6c8336ac7ffcb397med.jpg

Wstrzymałem się też z obszywaniem boczków bo trafiłem na drugi komplet w super stanie, który będę próbować pofarbować tak żeby zgrało się to z fotelami 

ecfe8fdc3563f975med.jpg

 

C. D. N... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeszło dwóch trzech latach, w końcu uruchomiłem to co mają wszyscy a nikomu nie chodzi 8) jeszcze muszę dojść do idealnego ustawienia ramion, zamontować wężyki spryskiwaczy i będzie cacy 

Przy okazji włozylem w końcu mocowania dolne atrapy i w końcu wszystko się trzyma jak należy, pozostała mi tylko regulacja szczeliny bo wydaje mi się za duża 

13684e2dbb173653med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...