Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by jacoo


jacoo

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem jeszcze dzisiaj Maglownice na sprawdzenie i ultradźwiękowe mycie bo miałem problem z domyciem starego syfu, a myjka ciśnieniowa na BP nie dawała sobie z nim rady. Przy okazji wymienią dwa przewody i założą opaski stalowe na gumy. Wtedy przód będzie już czekał tylko na silnik :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mikael napisał:

Przejrzałem temat od początku, kawał dobrej roboty :)

Mam nadzieję że kiedyś wleci wisienka na torcie w postaci gwintu ;)

Co przyniesie czas nie wiem, ostatnio zastanawiałem się nawet nad seria i minimalnym obniżeniem na klasycznym 15" bbsie.  Starość albo pogoda tak działa :lol:

Póki co muszę skończyć to co zacząłem a już niewiele zostało:

- założyć przednie zawieszenie (w poniedziałek odbiór maglownicy z regeneracji) 

- kupić / uratować stary bak 

- regeneracja dyfra i półosi 

- sprawdzić stan silnika i odświeżyć go na maxa (przed moim zakupem podobno Robiony był remont więc jeśli kompresja będzie dobra to nie będę ściągać głowicy) 

Może do maja uda się odpalić i przejechać :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gamek2 napisał:

Mam podobny u żony na grand cherokee czysta przyjemność to polerować a efekt koncowy po nałożeniu powłoki bajka :)

Też xyralic? Bo lakiernik mi mówił że jest spora różnica po polerce w porównaniu do metalika :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartas napisał:

Pięknie! ...ale ten nieszczęsny hebelek taki malutki ;)

Pzdr,

B.

Zobaczymy co czas pokaże, konwersji robić nie będę ale coś kiedyś czytałem o tarczach z audi TT które idzie spasować na rozstaw 4x100. Na chwilę obecną staram się robić większość rzeczy wg oryginału nie licząc pakietów, tapicerki i zawieszenia.  Chociaż już wiem że chce zrobić drugie zawieszenie wg oryginału i prawdopodobnie będę miał drugi komplet foteli w beżowej klasycznej kracie. Tak na wszelki wypadek gdyby kiedyś mi się odmieniło i chciałbym mieć TOP SERIE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli zabieram się za półosie i pytanie do znawców - otwór wewnętrzny gumowej osłony ma być o ile mniejszy niż średnica półosi? Półos ma średnicę między 26/27mm a gumy w zestawach naprawczych mają 22mm albo 24mm. 

137af963599010e5med.jpg

3b775fd0e6417d76med.jpg

 

A tu jedna półoś do czyszczona z pierwszego syfu 

20e481b706fcf9dcmed.jpg

 

C. D. N... Jak poskładam półosie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przygotowany do składania półosi już prawie jestem, pozostaje nałożyć lakier na półosie i przeguby i można wszystko składać do kupy

Jedna półos przed czyszczeniem, druga po 

d73bb986f6af27aamed.jpg

I po... 

5340c2f8c75b584amed.jpg

Przeguby zostały otworzone i następnie wyczyszczone z całego smaru 

0e2d99ab8b471856med.jpg

4a53ec3af1fadb30med.jpg

b3d5e6c9243d774fmed.jpg

2c1d7cf8409bc5f5med.jpg

Tu widać dlaczego warto wszystko czyścić i dawać w ocynk 

c581a072e0badf28med.jpg

Do piachu poszedł również dyfer 

cddcfd5f86801eabmed.jpg

I całość teraz wyglada mniej więcej tak

35cdb4226e195444med.jpg

08263682000c7ae6med.jpg

Przeguby kupione z firmy Lobro, są to oryginały takie jak z aso z tą różnicą ze w aso kosztuje ~190 zł sztuka a ja kupiłem za 75zł to samo tylko bez etykiety BMW 

a1a8595587c3437emed.jpg

Następna relacja że składania i montażu 

 

C. D. N... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...