Skocz do zawartości

[E64] KUJONA 650i cabrio german daily


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Dzień dobry po małej przerwie. Dziś będzie odcinek na który pewnie wiele osób czekało pt. HAŁ MACZ IT KOST ?  

15.jpg

Faktury.jpg

 

Podliczyłem ile wydałem na ten samochód od momentu zakupu do wyjechania nim na Germanfest Chotowa, nie uwzględniałem w kosztorysie kilku połamanych dokładek karbonowych bo tj. już zwykła eksploatacja wg mnie. Samochód na dzień 1 czerwca był w 99% odbudowany. Od czerwca do dziś doszło parę spraw ale to już moje fanaberie, nie uwzględniałem tego, będzie o tym osobny odcinek. No to lecimy z kosztorysem:

Samochód 24000 (z opłatami akcyza i cło)
Laweta przywiezienie 500
Tłumaczenia dokumentów 250
Rejestracja + przegląd 350
Ubezpieczenie OC + AC 600 + 2400 
Akumulator 700
Dach i klapa dachu 1200
Zderzak tylny 600
Tylna klapa 600
Nakładki progowe 400
Lampy tylne nowe 500 (stare sprzedałem też za 500)
Lusterka 500
Nerki 300
Stabilizator aktywny przód 500
Inne drobne części używane 1000
Poduszka powietrzna 700
Dywaniki 400
Filtry, świece, termostat, oleje, płyny, łącznie ze skrzynią biegów, dyfrem, hamulcami, wspomaganiem 2500
Klimatyzacja nabijanie 350
Magnesy neodymowe 150
Renowacja wnętrza + obszycie kierownicy 4500
Faktury ASO  5120
Dokładka karbonowa pierwsza sztuka 1500
Robocizna mechaniczna, kodowanie samochodu na EUROPĘ, pełen serwis, wymiana dachu i elementów blacharskich, montaż zawieszenia gwintowanego i inne mniejsze lub. 6000
Malowanie samochodu z usuwaniem starego lakieru i blacharką oraz razem z innymi pracami typu wyciągnięcie i włożenie poprawnie deski rozdzielczej, spawanie plastików (zderzaki, lampy progi itp. ) montaż magnesów neodymowych pod zderzakami 20 000
Zawieszenie gwintowane 4000
Koła 11 000
Opony 3000
Dystanse 500

SUMA 72 555
SUMA z kołami, gwintem i Autocasco 93 155

 

Czy to się opłacało ? Teraz pokażę Wam ile kosztuje teraz igła poliftowe 650i w cabrio w serii https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-6-bezwypadkowy-idealny-ID6CsLlW.html?fbclid=IwAR1VOQDHMnkjF21wbgbcjRxiLyQyO46Ed3GvetO3UFVyfkT3SuovklFRUFQ#gallery-open

 

650i za 115 tys.jpg

115 000 zł do tego podstawowy serwis w tym samochodzie tj na okrągło 5 tyś, koła WORK  takie jak moje z oponami + gwint tj 20 tyś + zrobienie przodu na M6 z dokładką karbonową tj około 8-9 tyś, ubezpieczenie Autocasco 3 tyś czyli razem wychodzi nam 152tyś zł , mnie wyszło 93 tyś zł doprowadzenie praktycznie wszystkiego do stanu idealnego. Czy było warto ? to już zostawiam Waszej ocenie, mnie zostało w kieszeni prawie 60 tyś ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje , auto wygląda zacnie,  kawał dobrej roboty odwalony. Fajny kosztorys , czasem nie rozumiem jak ludzie mają problem z mówieniem co ile kosztowało, a tutaj prosto z mostu , to się ceni :mrgreen: koniec końców myślę że się bardzo opłacało :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo liczę moją przerubkę na 1M... całe auto zrobione odp odstaw będzie z dużą ilością drogich  markowych części  a i tak wyjdzie taniej niz ori 1M :) Auto robi robotę zrobiłeś je pod siebie jak chciałeś, kosztowało to  dużo czasu,chęci kasy i nerwów  ale efekt jest  megaa  i to się liczy... ale zazdrośnicy  i tak powiedzą że rodzice dali  albo że hipokryci  na syndykacie bo cisną po angolach a kupują z  usa aby "taniej" było... twu na takich leszczy...  brawo za projekt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję, że każdy kto miał wątpliwości co do stanu samochodu, oceniał po zdjęciach przed renowacją, obejrzał sobie samochód na Chotowej, czy MOLO i po wymianie odkręcanych części karoserii, (zderzaki, progi, klapa bagażnika, klapa dachu, itp) bez żadnego cięcia i spawania jest to idealna zdrowa, prosta karoseria bez rdzy itp z położonym w profesjonalny sposób nowym lakierem. Trzeba potrafić odróżnić gruz o samochodu po dewastacji, który można odbudować do idealnego stanu. Do tego moja konfiguracja lakier, wnętrze to w moim uznaniu idealne połączenie w E64, które fabrycznie nie występowało, a szkoda ;)  Bo biały z kremowym środkiem, czy z czarnym nie robi nawet 50% tego WOW co z tym bordo. 

Dziękuje za uwagę, w zimie szykuje kolejne odcinki, może nie tak spektakularne jak te z odbudowy, ale coś tam jeszcze wpadnie z ciekawych bajerów i smaczków :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto traktuje auto jako pasję tak zrozumie... Ten kto potrzebuje auto do jazdy z punktu A do B nigdy nie zrozumie. 

Fajnie że pokazałeś ile co kosztuję przynajmniej nie będą krążyć wydumane historię ile co kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt w racjonalnej kasie..... eee Panie :P

Tak na serio to chyba nikt nie myślał, że to gruz.
Wszystko do zrobienia.
Jedyne co to, że Ty to w ekspresowym tempie ogarnąłeś.

5 godzin temu, KUJON napisał:

coś tam jeszcze wpadnie z ciekawych bajerów i smaczków

Znowu dokładkę połamałeś? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lelek napisał:

Szanuję za napisanie wprost ile dałeś w odbudowę auta, worek siana ale za to auto zacne. I najważniejsze sprawia Ci radość.

Dałbyś link do magnesów, bo sam muszę kupić swojej, bo mam dość blachy na kratkach... 

ja mam takie https://allegro.pl/oferta/mpl-magnes-neodymowy-magnesy-neodymowe-35x35x10-5305107865?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MmRiZjBmZTktZjM4OC00NTY2LTg5ODEtNGJkOGYzYTc2ODZiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3cb6288c-b362-4d70-a529-5bba1e3ad0ff

Pod zderzak są OK, ale na rejestrację proponuje dać mniejsze, słabsze bo te są tak mocne że problem oderwać tablice od auta, ja teraz przerabiam to żeby nie trzymało tak skurwysyńsko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KUJON napisał:

ja mam takie https://allegro.pl/oferta/mpl-magnes-neodymowy-magnesy-neodymowe-35x35x10-5305107865?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MmRiZjBmZTktZjM4OC00NTY2LTg5ODEtNGJkOGYzYTc2ODZiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3cb6288c-b362-4d70-a529-5bba1e3ad0ff

Pod zderzak są OK, ale na rejestrację proponuje dać mniejsze, słabsze bo te są tak mocne że problem oderwać tablice od auta, ja teraz przerabiam to żeby nie trzymało tak skurwysyńsko ;) 



Ja kupilem, ale za słabe i nie trzymały. Odezwę się do Ciebie na prywatnej wiadomości o rady w tej sprawie. Tylko dokończę swój temat, bo aktualizuje zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba wielu posiadaczy e36 z tego forum już dawno przekroczyli granicę 70k w kebabie. Fajnie że piszesz o kosztach, nie rozumiem z czego robić tajemnicy wszyscy wiemy ile co kosztuje do naszych aut, a takie podsumowania robią wrażenie. Jak pomyślę że przy odrobinie szczęścia do wydatków na swoją dołożyłbym 10k i miał 650i w cabrio w takim stanie to zaczynam myśleć gdzie popełniłem błąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat od samego początku jest prowadzony tak aby ukazać 100% prawdy, nie mam tutaj nic do ukrycia, w dzisiejszych czasach dobie internetu, kamer, zdjęć itp wszystko prędzej czy później wyjdzie. Miało być konkretnie i jest, ciężko na dzień dzisiejszy o drugie takie E64 w kraju, mimo bogatej przeszłości można powiedzieć że mamy HAPPY END ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M3DYK napisał:

Ładnie, spodziewałem się większego totalu,   tak jak pisałem wcześniej, nie dość że masz wszystko nowe to na dodatek zrobione konfiguracji pod Ciebie, no i jeszcze cenowo wyszło elegancko 

Ja jeszcze biała 6  w bordowym środku była poza moim zasięgiem to już od dawna było to moje marzenie, teraz udało się to spełnić, mam praktycznie wszystko nowe i zmieściliśmy się w 5 cyfrowej kwocie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KUJON napisał:

wrzucałem zdjęcia od 10 lat na tinypic zawsze było ok, teraz dostałem wiadomość że we wrześniu przechodzą na płatną działalność i zdjęcia wygasną 

 Polecam: https://postimages.org
Co prawda przez kilka lat, raz zdazylo sie ze mieli problem i musieli zmienic serwery, zdjecia wygasly, ale wystarczylo tylko zmienic koncowke url i wszystko dzialalo jak nalezy. Po za tym nie moge narzekac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2019 o 14:51, lapka666 napisał:

Masz dystans do tego wszystkiego... Od początku forum nikt nie gadał o kasie a Ty masz w D co będą płakać inni. Jedyny minus, że u Ciebie było więcej stresu niż radości. Dobrze, że finalnie nie znienawidziłeś tego auta.

Lapka a co mają gadać?? Przecież tu nikt na skróty nie idzie. Nikt o kasie nie mówi ale wiadomo że siano idizie grube. Tu od razu wiadome było że bedzie grubo. Fura jest przezajebista i tego nikt Kujonowi nie zabierze. Są koszta pokazane co jest super-bo widać ile kasy samozaparcia i poświęcenia go to kosztowało(każdy NORMALNY śmiertelnik juz by nowym superbem latał) . Najbardziej nerwów szkoda bo człowiek robi coś z pasją a drugi fujek leci z nim w KAROLA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie uważam, że każdy powinien tutaj za chwilę wypisywać bilans wydatków na swój projekt ale w moim samochodzie z bujna historią, który przeszedł gruntowną odbudowę, podkreślam dość "świeżym" i nietypowym w stosunku do innych starszych modeli na tym forum,  pewnie niejedna osoba była ciekawa, czy to miało ekonomiczny sens. Nikt raczej nie spodziewał się tego że takie poliftowe 650i cabrio można było kupić na gotowo z wszystkimi opłatami za 24 000. Koszt odbudowy to dwukrotność ceny zakupu auta. Uważam że było warto, nerwy oczywiście też były, ale BMW to marka samochodów wokół której zawsze gromadzą się emocje, czasem dobre, a czasem też te niepozytywne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zmienił tytuł na [E64] KUJONA 650i cabrio german daily

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...