Skocz do zawartości

[E64] KUJONA 650i cabrio german daily


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

@KUJON i bardzo dobre podejście, faktem jest że auta z usa bardzo długo można po nr vin w sieci wyszukać, moje do dzis tam wisi xd. Podoba mi się też to że niech ludzie właśnie zobaczą ile to jest pracy przy takim autku z USA co to każda to perełka jest xd kosztorys też fajnie bo dużo osób myśli że co to tam jest zrobić takie auto, tak jak dużo aut tutaj eee tylko koło gleba nic więcej a koszty nie raz  są takie że kupiło by się w tej cenie jeszcze 2 takie auto... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KUJON napisał:

Nie mam zamiaru ukrywać stanu auta jak to wiele osób ma w zwyczaju, koszty to też nie jest tajemnica bo niby czemu ? Zawsze uważałem, że lepsza najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo szkoda tylko, że nie każdy tej zasady się trzyma ;) 

Moją największą porażką na scenie BMW byłoby gdybym ten samochód skończył i pokazał wszystkim gotowca wciskając kit że taka lala tylko lakier odświeżyłem. Przecież świat jest mały, prędzej, czy później zaczęłyby wychodzić niewygodne fakty z życia auta i jego odbudowy, przecież ludzie się znają w branży. A tak odgruzowuje samochód z czystym sumieniem i wg mojej wiedzy i doświadczenia uważam że wyprowadzimy go do stanu 5+ ;)

Dokładnie mam tak samo, nic nie ukrywam, wszystko czarno na białym , ale aby to wiedzieć i tak robić to trzeba się urodzić i odrazu chodzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę ze w następnym odcinku pokarzesz koło. Tak czytam każdy odcinek i zacząłem się zastanawiać. Do GF jeszcze ponad 2 tyg. a on jeszcze nie pokazał ani koloru auta ani koła...:shock::blink::shock: Jak nie będzie odcinka z tak ważnymi szczegółami z odbudowy to możne nikt nie rozpoznać tego projektu i większość przejdzie obok :P 
Ty to za reżyserkę powinieneś się zabrać, takie napięcie to nawet Patryk Vega nie buduje w swoich filmach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy temacie ASO i części to właśnie mi się przypomniało jeszcze, że przecież kupiłem nowe oryginalne dywaniki na pierwszy montaż do E64 ponieważ u mnie gdzieś standardowo zaginęły i kupiłem ten samochód już bez dywaników.

22.jpg

Cena tych dywaników w ASO jest w moim uznaniu mocno przesadzona w stosunku do jakości - katalogowo 770,98 PLN, mnie się udało je kupić  taniej co nie zmienia faktu, że jak przyszły to się trochę rozczarowałem. Za "grube" to one nie są jak za taki hajs. Szczerze to dywaniki które ja sprzedaje z logo Syndykat za 189zł są w moim uznaniu nie gorszej jakości i zdecydowanie grubsze. Gdyby tylko mój producent robił dywany w takim kolorze jak moje wnętrze szył bym dla siebie takie. Te oryginalne zostają oczywiście ale uczciwa ich cena to powinno być nie więcej jak 300zł ;)

5.jpg

1.jpg

2.jpg

7.jpg

Jak poskładam auto, wypiorę dywan w aucie to wlecą na sam koniec te dywaniki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Makej napisał:

 P.S. Kiedy beda dostepne w sprzedazy Syndykatowe dywaniki do e92m3?

E92 czy E60 mają już dywany na rzepę i to nie jest taki hop siup, testujemy od miesiąca różne patenty ale ciągle nie jestem z tego zadowolony dlatego nie idzie do masowej produkcji

24 minuty temu, Bartek.P napisał:

A ja się cieszę ze w następnym odcinku pokarzesz koło. Tak czytam każdy odcinek i zacząłem się zastanawiać. Do GF jeszcze ponad 2 tyg. a on jeszcze nie pokazał ani koloru auta ani koła...:shock::blink::shock: Jak nie będzie odcinka z tak ważnymi szczegółami z odbudowy to możne nikt nie rozpoznać tego projektu i większość przejdzie obok :P 
Ty to za reżyserkę powinieneś się zabrać, takie napięcie to nawet Patryk Vega nie buduje w swoich filmach ;) 

hehehe jakbym już pokazał kolor i koło to patrząc na datę założenia tego tematu wyszło by że grube projekty na Syndykacie buduje się w dwa tygodnie ;) , a tak musicie jeszcze poczekać z tydzień, może dwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lapka666 napisał:

KUJON zdjęcie tak wyszło czy one są w jakiś "plamach"? Wyglądają na tym foto jak używane :???:

1.jpg

Tak wyszło na zdjęciu bo to jest nowy welur.  Nie chciało mi się go specjalnie zaczesywać ręką do zdjęć żeby było idealnie bo wystarczy że w jednym miejscu dotkniesz palcem delikatnie i już welur układa się tam w odwrotną stronę.  Znam dobrze temat bo jak robię zdjęcia dywanów Syndykat na sklep too mam wiecznie z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 150010900

Sytuacja u lakiernika, więc tak po podkładzie epoksydowym który ma chronić przed rudą koleżanką zdjęcia pokazywałem już wcześniej została położona na samochód szpachlówka natryskowa.

31.jpg43.jpg

Szpachlówkę natryskową szlifuję się przed położeniem podkładu pod lakier który też jest znów szlifowany, Poniżej trochę zdjęć z prac lakierniczych, niektóre elementy są jeszcze w szpachlówce, niektóre już w podkładzie 3.jpg

25.jpg

3.jpg

Ze zderzakiem M6 zeszło najdłużej bo tutaj trzeba było też się posiłkować zwykłą szpachlą żeby go wyprowadzić na równo

16.jpg

20.jpg

A teraz już typowe podkładowanie pod lakier

1.jpg

18.jpg

2.jpg

11.jpg

60835274_2180108022036731_8267245096232026112_n.jpg

7.jpg

Wszystkie elementy do lakierowania i buda samochodu muszą teraz wielokrotnie powygrzewać się w komorze i odstać swoje co powinno sprawić że nie będzie jakiś kuku z lakierem po kilku miesiącach eksploatacji.

A na koniec jeszcze bonusik to co uwielbiacie, czyli kolejny drut namierzony, jak wyciągnęliśmy przednią szybę okazało się że deska rozdzielcza, która była wymieniana po dzwonie w 2013 roku została dosłownie wsadzona to auta. Nikomu się nie chciało albo nie potrafił zamontować jej w prawidłowy sposób dlatego jak złapalibyście ręką deskę od strony szyby przedniej to normalnie podnosi się ona góra/dół :mrgreen: Oczywiście deska będzie na końcu przy składaniu auta montowana tak jak należy. 

2.jpg1.jpg

Dziękuję za uwagę, lecimy dalej z pracami przy samochodzie bo póki co jeszcze droga daleka. W następnym odcinku może pokaże jakie koło po przeszukaniu połowy internetu, liczeniu szerokości, ET itp cudów finalnie zagości na tym BMW co wy na to ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KUJON napisał:

 

 

Dziękuję za uwagę, lecimy dalej z pracami przy samochodzie bo póki co jeszcze droga daleka. W następnym odcinku może pokaże jakie koło po przeszukaniu połowy internetu, liczeniu szerokości, ET itp cudów finalnie zagości na tym BMW co wy na to ? 

 

Mam nadzieję ze będziesz słowny i ten odcinek pod tytułem : KOŁO , zobaczymy jeszcze dziś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartek.P napisał:

Mam nadzieję ze będziesz słowny i ten odcinek pod tytułem : KOŁO , zobaczymy jeszcze dziś ;) 

Nazwa koła zaczyna się na literę D a kończy na E, kupiłem je w promocji z zestawem air ride firmy której nazwa zaczyna się na literę T a kończy na X :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak bonusowo na wieczór jeden temat, który przy tym samochodzie zabrał mi mnóstwo czasu, niby pierdoła a było z tym zachodu co nie miara. Otóż jak czarni bracia, którzy ukradli 650i wycedzili nim gdzieś uszkadzając dach to standardowo jak w każdym cabrio wystrzeliły pałąki antykapotażowe i plastikowe zaślepki, które na nich były albo się rozwaliły albo gdzieś wcięło. 

58.jpg

Skoro z ASO brałem choć co do tego auta to i tutaj oczywiście pierwsze co mi przyszło do głowy kupie nowe i będzie pięknie. Niestety moja radość skończyła się jak tylko sprawdziłem sobie ich cenę. Pewnie pomyślicie 6 cabrio, no to tanio nie będzie, pewnie taka zaślepka to ze 300 zł za sztukę. Ja nawet oscylowałem w głowie w granicach 400zł bo zdaje sobie sprawę że nikt nie obiecywał że to auto będzie tanie ;) Sprawdzam na BMWStore, a tam....

pałąki zaślepki E64.jpg

Ponad 2000zł za sztukę, a w moim kolorze CHATEAU nawet niedostępne już. Myśle sobie jakiś błąd mają na BMWStore ale sprawdzam w ASO a tam faktycznie 2000zł za sztukę kawałka plastiku, który jest tylko osłoną/nakładką na pałąk.

Zaczęły się poszukiwania po internetach, w Polsce oczywiscie nie ma nic kompletnie, nawet czarnych nie szło upolować. Zacząłem szukać na Ebay itp i udało mi się znaleźć 2 czerwone zaślepki dopiero w USA. Już mi Americano miał je zamawiać ale poprosiliśmy o dokładne zdjęcia i wyszło żęesą tak porysowane że nie ma sensu tego zakładać a i tak ich koszt zwysyłką do PL to 500zł.  Zrobiłem zorganizowaną akcję poszukiwawczą, pół fejsbuka szukało tych pałąków niestety nigdzie czerwonych nie było oprócz tych poniszczonych USA - do malowania.

ZAŚLEPKI.jpg

W końcu po długich i ciężkich chłopaki w UK znaleźli mi jakie cabrio ale z czarnymi. Kumpel okazało się mieszka zaraz niedaleko pojechał i kolesie mu zdemontowali za 100 ;) Stwierdziłem, że biorę bo Detailking przemaluje mi je na czerwono tak że nie będzie śladu a cena była bardzo atrakcyjna w porównaniu do dostępności i ceny nowych. Dodatkowo dali mi jeszcze tą dużą kratkę która idzie pod zaślepkami i całe szczęście bo okazuje się że mija czerwona jest zdekompletowana. Akurat na drugi dzień jechało auto na lawecie z UK  do Tarnowa i zaślepki bardzo szybko dotarły razem z kratką. 51116756_2295242994052700_1637455693189480448_o.jpg

Kratkę czarną założyłem przy okazji montażu nowej szyby dachu

1.jpg\

I jak widzicie reszta pokrywy dachu jest czarna, a kratka kończy się prawie że z linią  czarnej klapy dachu. Teraz zastanawiam się czy przemalować zaślepki i kratkę na czerwono i zrobić jak w oryginale, czy może jednak zapodać czarną kratkę i czarne zaślepki. Tutaj poniżej zdjęcie z czarnymi zaślepkami, ja bym jeszcze kratkę własnie zostawił czarną tak mi się wydaje...

ZAŚLEPKI 2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zmienił tytuł na [E64] KUJONA 650i cabrio german daily

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...