Skocz do zawartości

[E64] KUJONA 650i cabrio german daily


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na rozebranie tej gruźlicy ;)

e9fds6.jpg

Najpierw przód weryfikacja, czy oprócz kolizji w 2013 roku w Kalifornii nie było jakiś innych przygód, dzwonów, ćwiartek itp kombinacji alpejskich. 

Lewa strona OK

vq008y.jpg

2ppbswx.jpg

Prawa strona również OK,  wszystkie masy i spawy oryginalne 

2u97q7a.jpg

2z82tf8.jpg

 

Teraz tył tutaj również wszystko wygląda na dziewicze pod względem blacharskim , widać nawet pozostałości oryginalnego lakieru tego samochodu czyli Black Saphire

294rmzc.jpg

25g3rxx.jpg

jqp2qx.jpg

Progi też w stanie niemal że fabrycznym, brak jakiejkolwiek korozji itp, auto z ciepłego rejonu kuli ziemskiej, raczej nie widziało tam zimy itp.

11tpwy8.jpg

9atpxw.jpg

Druga strona również OK

2wgtcex.jpg

2pzzmlk.jpg

Po demontażu okazało się że nakładki progowe są przeszlifowane od spodu do tego jedna nakładka progowa była poliftowa a druga przedliftowa czyli Meksyki tutaj maczały swoje brudne paluchy kolejny drucik :mrgreen:

1q2u8i.jpg

oixhj9.jpg

29pt0cg.jpg

Ja oczywiście lepić takiego badziewia nie będę dlatego kupiłem dwa idealne progi poliftowe nawet w kolorze ;)

2ut2drr.jpg

20uwmj9.jpg

Naklejki wewnętrzne na przednich błotnikach datowane na 16 grudzień 2007 roku mogą świadczyć że są to fabryczne błotniki z tego samochodu, który został wyprodukowany w styczniu 2008

a10jk.jpg

Zderzak tylny który kupiłem oczywiście już w wersji europejskiej jest w świetnym stanie ale będzie musiał pojechać do spawania plastików ponieważ ktoś bardzo postarał się żeby mu nie zginęła tablica rejestracyjna i przykręcił ją w 15 miejscach ;) 

25ahuft.jpg

Nadkola przednie zmordowane ale i tak musiałbym je wymienić bo nie pasują do wizji w jakiej chce budować ten samochód ale o tym będę pisać później

2eebo0w.jpg

qoeejk.jpg

Prawy róg maski ma widoczne ślady rzeźby co może świadczyć że jest to fabryczna maska, która w 2013 roku została właśnie w tym miejscu zagięta przy kolizji i ktoś to "naprawił" naklejki na masce też są fabryczne z tego samochodu

2hhg7ra.jpg

I to by było na tyle po rozebraniu samochodu do malowania, w moim uznaniu buda przeszła pozytywnie tą weryfikację i zdecydowania nadaje się do dalszego ratowania, wszystkie elementy która są uszkodzone są elementami normalnie wymiennymi na zasadzie wykręcenia i przykręcenia innego elementu, nie widać tutaj konieczności cięcia, spawania i wstawiania czegokolwiek, nadwozie jest absolutnie bez korozji. Dziękuje za uwagę, zbieram kolejne części do odbudowy samochodu i niebawem kolejne aktualizacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które przyciemnienia możesz zaznaczyć na fotce albo napisać szczegółowo o co chodzi ? bo ja tutaj widzę jedynie sporo białej farby która się pod błotniki wdarła bo oni to malowali wszystko na aucie bez demontażu a nie jak to się robi profesjonalnie czyli każdy element malując osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie tu nie było, ale że Kujon weźmie się za tak gruntowną odbudowe to bym się raczej nie spodziewal! Jestem zaskoczony, ale bardzo pozytywnie i już ustawiłem sobie w codziennym kalendarzu przypomnienie, by tu zaglądać przynajmniej raz dziennie .Moge tylko ubolewać, że zamiast coraz starszej bazy wybierasz coraz młodsze. Ale każdy lubi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś na czarno tj akurat zwykły 10 letni brud pod karoserią tak to wyszło na fotkach. natomiast to co ja zaznaczyłem na czerwono to przepylenie się białą farbą pod elementy i takiego zjawiska na samochodzie jest pełno, oni to chyba odkurzaczem malowali na świeżym powietrzu ;)

2zi2ef5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bartnik3er napisał:

Co dzień to coraz lepiej :grin:

Co z komora silnika będzie malowana pod kolor nadwozia?:-P

Bartku choćbym chciał malować komorę to co tu malować jak 98% komory jest zabudowana plastikiem i nawet jakbym pomalował komorę na pomarańcz to jest szansa że by tego nie ybło widać :mrgreen:, a wyciągać to sporych rozmiarów V8 tylko po to żeby potem było widać 10cm2 kielicha to raczej nie ma sensu ;) 

8xngxe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdRRian napisał:

Dobre, tak mi się spodobało, że sprawdzam aktualizacje co 2-3 godziny :)

Ja to samo!!! Najlepszy temat obecnie na forum haha.

KUJON gratulacje mimo wszystko bo okazuje się to całkiem fajne auto mimo początkowego wyglądu śmietnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lapka666 napisał:

Ja to samo!!! Najlepszy temat obecnie na forum haha.

KUJON gratulacje mimo wszystko bo okazuje się to całkiem fajne auto mimo początkowego wyglądu śmietnika...

Otóż to, trzeba umieć odróżnić śmietnik od samochodu do renowacji. Ten egzemplarz dla laika na pierwszy rzut oka wydawał by się gruzem ale w moim uznaniu (przy tej cenie zakupu)  jeśli założy się nowe elementy wymienne jak zderzaki, klapy dachu, bagażnika itp., nakładki progowe to ten samochód nie będzie niczym odstawać od takiego który został pomalowany na nowo bo miał rysy, czy wgniotki itp. Podstawa tj prosta buda i bez rdzy dobrze też jak mechanika nie kuleje , a przy przebiegu 111 tyś km wydaje mi się że wystarczy regularny i sumienny serwis bez robienia remontów silnika itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, goryl napisał:

Wszystko jest/będzie ogarniane w jednym warsztacie?.... bardzo jestem ciekawy jakie rolki wymyśliłeś? :mrgreen:

Kujon myślę nie zdradzi tak szybko jakie rolki A że wiem jakie to powiem tylko tyle będzie gruby germaniec nie żaden podrabianiec :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, goryl napisał:

Wszystko jest/będzie ogarniane w jednym warsztacie?.... bardzo jestem ciekawy jakie rolki wymyśliłeś? :mrgreen:

nie wiem co to znaczy wszystko ? lakiernik robi lakier + rolowanie błotników i takie tam, skóry robi człowiek od takich zabaw, a mechanika jeszcze u kogoś innego, koło hmm no właśnie, jakie koła może Sandały ? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zmiany rozstawu, customy, spawańce itp wynalazki mnie nie interesują, tj pedantycznie zachowane 650i w iście fabrycznym stanie, nie ma tu miejsca na drutowanie :-D  A tak na poważnie to za dużo tutaj poświeciłem aby wyprowadzić druciarstwo z auta żeby wkładać koła z rozstawem nie pod BMW ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem ciekawy koloru jaki tutaj wleci

jesli chodzi o to czy te auto jest druciarstwem czy nie ja uwazam ze cena zrobila swoje i wszystko da sie zrobic jeszcze lepiej niz fabryka(a pracuje w fabryce aut) i tez sam kupilem delikatnie uszkodzone x3 ktore zrobilem po swojemu, takze wiem ze mozna i lepiej kupic uszkodzone z malym przebiegiem niz wyligane z zewnatrz a srodek kibel

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak ktoś tutaj juz wczesniej wspomniał, auto pod względem włożonej pracy i zrobionych rzeczy nie bedzie sie aż tak wyrózniac na tle pozostałych tutaj projektów. Wyróżnia się stanem początkowym i dość ciekawą historią ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawostki i duperele po rozbieraniu auta do malowania jakie powychodziły. 

ABSOLUTNY BRAK jakichkolwiek osłon dolnych przedniego zderzaka, to oczywiście widziałem przy zakupie auta

fc61pw.jpg

Absorbery belki tylnego zderzaka spisały się na medal ale oczywiście są jednorazowe, więc do wymiany

5djj1t.jpg

W tej sytuacji wpadła cała nowa belka z absorberami 

1zyhfs7.jpg

Lewy ślizg tylnego zderzaka pęknięty , całe szczęście używki na allegro po 15zł  :)

313m16u.jpg

Koszyczki czujników parkowania zdemolowane całkowicie, chyba ktoś był bardzo głodny i je poobgryzał ;)

2wqbjx4.jpg

102phsp.jpg

Jutro kolejny odcinek i kolejne przeboje 650i ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zmienił tytuł na [E64] KUJONA 650i cabrio german daily

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...