Skocz do zawartości

[E64] KUJONA 650i cabrio german daily


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

Przy obszywaniu na nowo pewne błędy musiały zostać naprawione, pierwszy z nich to nieudolna robota tapicera, który przy renowacji fotela kierowcy wstawiał kawałek nowej skóry na siedzisku i oparciu, ale tak to wstawił, że trapezowe przeszycia zaznaczone strzałkami zostały mniejsze niż na fotelu pasażera. Druga sprawa to ostatnio przestało działać ogrzewanie fotela kierowcy, po wyeliminowaniu wszystkiego w aucie padło na matę i została zakupiona nowa mata, lecz u tapicera po rozebraniu okazało się, że tylko same kable na łączeniu siedziska z podudziem przetarły się. Ori mata jest sprawna i zostawiam ją, a kable będą zaizolowane. 

 

wstawki foteli2.jpgwstawki foteli.jpgMata ogrzewania4.jpgMata ogrzewania3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokazać efekt finalny metamorfozy wnętrza. Wiem, że nie każdemu się to spodoba ale liczę się z negatywnymi opiniami. Chciałem coś indywidualnego, zamiast nudnego jednokolorowego wnętrza jakie ma każdy. Firma która obszywała mi to stanęła na wysokości zadania i jest to wykonane mega profesjonalnie wg moich wytycznych. Jakość i linie szwów, naciągnięcie skóry, wypełnienie gąbką jest jak z fabryki. Skóra sprowadzana specjalnie na moje zamówienie absolutnie niespotykana. Dodatkowo wstawki z alkantary sprawiają, że jest bardzo przyjemna w użytkowaniu. Białe oparcia nawiązują do koloru auta. Wszystko pachnie nowością i jestem pewien, że teraz moje cabrio będzie wyróżniać się na wszelkich zlotach. Ewentualną krytykę przyjmuję na klatę, mnie się podoba i tj najważniejsze :-)

277581935_1117661642404959_8506349834725829345_n.jpg277584819_1117661982404925_2650054033908322627_n.jpg277372692_1117661765738280_3947137401641725998_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze koloru skóry przekonałem się, że facet rozróżnia tylko trzy kolory, ładny, brzydki i chu...owy ;) Całe życie wydawało mi się, że mam wnętrze w kolorze bordowym, ale jak przyszły próbki ze skórą to tapicer mówi, że przecież to brąz :?. Ponieważ w aucie w takim kolorze oprócz skór jest dywan i plastiki boczków itp. dodatki, chciałem dobrać coś najbardziej zbliżonego żeby było jak fabryka ;) Tutaj pojawił się dylemat bo żadna próbka nie była w tym samym odcieniu co moja stara skóra, a dokupienie takiej skóry jak mam fabrycznie czyli kolor "CHATEAU" było możliwe tylko w skórze z fakturą, a ja koniecznie chciałem miękką NAPPA. No i teraz pytanie do Was, co byście wybrali do tego wnętrza? Ja R1 wyeliminowałem od razu ze względu właśnie na fakturę skóry. Ben 8 to próbka zaproponowana przez tapicera, BEN 9 mi się podobał bardziej ale jest już niedostępny. Skóra Rosso Mass tj. oryginalna skóra z BMW wg palety BMW Classic ROT. Zrobiłem różne fotki w pełnym słońcu oraz w cieniu, żeby było jakieś obiektywne porównanie tych kolorów. Wrzucam też fotkę mojego dywanu, uwzględnijcie go oraz kolor plastików przy oparciu tylnej kanapy.

14.jpg12.jpg11.jpg2.jpg9.jpg8.jpg1.jpg4.jpg13.jpg5.jpg6.jpg

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KUJON napisał:

Przy wyborze koloru skóry przekonałem się, że facet rozróżnia tylko trzy kolory, ładny, brzydki i chu...owy ;) Całe życie wydawało mi się, że mam wnętrze w kolorze bordowym, ale jak przyszły próbki ze skórą to tapicer mówi, że przecież to brąz :?. Ponieważ w aucie w takim kolorze oprócz skór jest dywan i plastiki boczków itp. dodatki, chciałem dobrać coś najbardziej zbliżonego żeby było jak fabryka ;) Tutaj pojawił się dylemat bo żadna próbka nie była w tym samym odcieniu co moja stara skóra, a dokupienie takiej skóry jak mam fabrycznie czyli kolor "CHATEAU" było możliwe tylko w skórze z fakturą, a ja koniecznie chciałem miękką NAPPA. No i teraz pytanie do Was, co byście wybrali do tego wnętrza? Ja R1 wyeliminowałem od razu ze względu właśnie na fakturę skóry. Ben 8 to próbka zaproponowana przez tapicera, BEN 9 mi się podobał bardziej ale jest już niedostępny. Skóra Rosso Mass tj. oryginalna skóra z BMW wg palety BMW Classic ROT. Zrobiłem różne fotki w pełnym słońcu oraz w cieniu, żeby było jakieś obiektywne porównanie tych kolorów.

14.jpg12.jpg11.jpg2.jpg9.jpg8.jpg1.jpg4.jpg13.jpg5.jpg6.jpg

Zadna z tych probek nie jest podobna do ori wnetrza bo sa jakby czerwone. Ale jezeli juz miałbym wybierać z tych trzech to ROSSO MASS chyba najbardziej zblizony;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr_M napisał:

Zadna z tych probek nie jest podobna do ori wnetrza bo sa jakby czerwone. Ale jezeli juz miałbym wybierać z tych trzech to ROSSO MASS chyba najbardziej zblizony;-)

To właśnie napisałem w moim poście,  że żadna nie jest podobna. Pytanie co wybrać z tych 4, a w zasadzie dwóch BEN8, czy Rosso Mass? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KUJON napisał:

To właśnie napisałem w moim poście,  że żadna nie jest podobna. Pytanie co wybrać z tych 4, a w zasadzie dwóch BEN8, czy Rosso Mass? 

Jak marzysz o czerwonym kolorze to ben8 a jak cos bardziej bordo to Rosso. Ja osobiscie bym szedł w rosso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy Ben 8 to takie 70% procet przekonania i choć przy białym czerwony mógł by się obronić (ktorego i tak jest juz duzo) to niestety wtedy dywan nam odjeżdża kolorystycznie  więc zostaje stonowane rosso to jest takie 90% mojego przekonania a nie 100% ze względu na to ze niektóre ujecia oddają kolor takiej "słodkiej maliny" i tutaj ben 9 jednak był by najbliżej obecnego koloru ale z racji jego braku nie zostaje ci nic innego jak wybrać Rosso które przy 6er i tak spokojnie się obroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanicznych spraw to praktycznie całe przednie zawieszenie zostało wymienione na nowe. Wleciały wahacze, drążki kierownicze, końcówki drążków, przekładnia kierownicza, pełny serwis olejowy. Na koniec ustawienie geometrii 3D i samochód odczuwalnie prowadzi się stabilniej.  Teraz składanie wnętrza i jestem gotowy na sezon :)

20220404_112025.jpg277684208_781261926186693_6396758814368368715_n.jpg277854808_848888102577398_7807403458062483889_n.jpg277538709_361676892366218_612226709288119600_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, orzel napisał:

Przekładnie kupiłeś nowa czy regenerowałeś? Jeśli tak to w jakim zakładzie? 

 

Piona

Kupiłem już zregenerowaną w Kuzicars w Krakowie, a moja oddałem im, żeby zwrócili kaucję. Nie mam doświadczenia z regeneracją, to moja pierwsza taka przekładnia, ale niestety każda używka ma luzy mniejsze lub większe, dlatego nie ma za bardzo wyboru bo nowa to zabawa na 12-15k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, --=CZARNY=-- napisał:

To teraz pokaż już to wnętrze bo widać że już skończone siedzi w aucie 8)

Tak właśnie skończone, trzeba tylko poskładać samochód, ale po odbiorze wygląda to tak. W zależności od światła wychodzą różne odcienie skóry na zdjęciach robionych telefonem. Kolor na żywo raczej jest stonowany niż oczojebny, jest taki jak chciałem ale oczywiście wyszły inne jaja z wnętrzem jak to w tym projekcie ale jest na to pomysł, zobaczycie w kolejnych odcinkach ;) 

1.jpg2.jpg3.jpg16.jpg17.jpg18.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg15a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jotek napisał:

To logo ///M na zagłówku nawiazuje do czegos konkretnego ? Jakis znaczek pojawi sie tez na klapie ?

Obszycie na zdjeciach wyglada całkiem przyzwoicie 

90% kebabów ma vadery z paskami a nie ma S50 i tutaj jest analogicznie.

 

35 minut temu, --=CZARNY=-- napisał:

Tak jak pisałem wczesniej na niektórych fotach jak malina :grin: ale to zapewne aparat a w rzeczywistosci kolor jest raczej stonowany, siadło pieknie no i szycie tez bardzo przyzwoicie wykonane, ciekawe jak się zgra z dywanem i pewnie jakimiś plastikami jak np w progach...:roll:

Z dywanem zgrało się dobrze,  z boczkami gorzej niż myślałem i tutaj jest problem o którym wcześniej pisałem i to będzie temat na kolejne odcinki perypeti z wnętrzem. 

PRZEZ PRZYPADEK SKASOWALEM POSTY CZARNEGO I JOTKA KTÓRE CYTUJĘ. PRZEPRASZAM PANOWIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUJON napisał:

  z boczkami gorzej niż myślałem i tutaj jest problem o którym wcześniej pisałem 

 Całe szczęście ze coś się nie zgrywa bo byś na Toruń nie pasował:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...