Skocz do zawartości
Radzio

[e36] Radek - "mityczne" 323i?

Polecane posty

Przygoda z tym autem zaczęła się kiedy zrozumiałem ze nie dam rady mieć ogarniętego auta i używać go na co dzień. Głównie chodzi o stan blacharski z racji tego że są to już po prostu stare auta i albo już zardzewiały albo zaraz zaczną rdzewieć. Założenie było takie że szukam przede wszystkim zdrowej karoserii no i żeby była klimatyzacja. Coś z małym motorem bo w planach był swap. Niestety życie weryfikuje. Trafiło się 323i ze Szwajcarii. Jedyne auto którego byłem tak pewny kupna. Nie planuje radykalnego obniżenia bo przytarcie tym autem gdziekolwiek spowodowało by jedno - sznur i do lasu. Ale spokojnie serii też nie będzie. Auto posiadam już 3 lata. Nie zakładałem nigdzie tematu bo nie sądziłem ze dam rade dużo pozmieniać. Ale jako że ciągle coś dokładam to w końcu można to w jakiś sposób uporządkować.

Auto zaraz po kupnie nie zachwyca ale technicznie i blacharsko nie sprawia wrażenia zmęczonego2i6m6ao.jpg

No i wnętrze... skóra zniszczona prawdopodobnie od pierścionków, z dokumentów wynika że właścicielem była kobieta. Moja dziewczyna wnętrze nazywa żółtkiem

2qn8cxh.jpg

Pierwsze serwisy

2b1see.jpg

htw5r5.jpg

2pskq6a.jpg

zthk6g.jpg

Spód zdrowy, korki na miejscu i bez korozji

wc1z53.jpg

2vty8hz.jpg

2ez05c2.jpg

2jeo9wh.jpg

21l8uuq.jpg

Wpadła kierownica, jakieś normalne radio i czarna podsufitka.

24l1rfp.jpg

2ljgxon.jpg

2vdh00i.jpg

Przyszła zima więc postanowiłem troche porzeźbić i zmienić komputer 11 na 18. Nigdy nie robiłem tego typu rzeczy wiec trochę mi się zeszło, głównie na przeglądaniu neta ale jakoś poszło. Na szczęście miałem już moduł check control wiec wystarczyło dołożyć tylko parę kabelków

2pte1rm.jpg

30i9s3t.jpg

Kolejne części eksploatacyjne. W miedzy czasie zmieniona została maglownica, drążki kierownicze i jakieś inne pierdoły

osfyb7.jpg

Zmieniłem zawieszenie. Chciałem coś przystępnego dla mnie cenowo wiec gwint za 5k wykluczyłem. Wybór padł na sprężyny eibach sport line i amortyzatory koni sport z regulacja twardości. Tylne amortyzatory narazie mts. Jestem zadowolony. Trafiły się felgi kute bbs RK 18. Zaczęło to jakoś wyglądać

w1p4qc.jpg

Miałem już nie kupować drogich gratów. No byłem w błędzie. Szpera 25%, przełożenie 3.15. Nowe płytki i olej.

vh58q1.jpg

Jako że auto nawet na seryjnym przełożeniu przyspieszało super nie moglem się doczekać żeby zabrać czarną na hamownie. 185KM 250Nm na serii z seryjnym wydechem itd. 4 pomiary, 2 na serii i 2 z wkładką filtra powietrza K&N. Filtr dał jeszcze 1,5 konia xD zawsze coś.

6qjfpt.jpg

Dodałem gniazdo aux do mojego kaseciaka. Nie jestem zadowolony. Chyba osoba która przerabiała mi radio coś źle zrobiła bo rozłącza mi muzykę podczas zmian piosenek, czasami w trakcie też. Na szczęście mam jeszcze drugie takie radio wiec muszę je zmienić i zastanowię się nad cyfrową zmieniarką.

2hx0rhe.jpg

apjl3r.jpg

"Nie pakuje już pieniędzy w auta" ten tekst moi znajomi słyszeli już nie raz. Budowa domu teoretycznie powinna mnie w tym utwierdzić. Jednak wychodzi jakoś inaczej. W planach są hamulce z e46 330. Kupiłem też fotele sporty w kolorze safran gelb. Niestety jako że ciężko mi było takie kupić kupiłem je do obszycia a materiał z tylnej kanapy miał posłużyć jako dawca. Niestety materiału mi nie starczy i nie moge znalezc takiej drugiej kanapy ale to tylko kwestia czasu. Musze wyciągnąć wgniotki  metodą pdr. Migacze i lampy ulegną zmianie. Wydech 328. No i muszę zrobić jakieś ładne zdjęcia

Dzięki za miłe przyjecie.

Kolejnymi zmianami w aucie był wydech. Myślałem o jakimś końcowym jednak ostatecznie zamontowałem komplety układ wydechowy z 328. Brzmienie wzgledem serii zmieniło sie diametralnie na + i chyba mnie satysfakcjonuje przynajmniej na razie ale zastanawiam się nad dospawaniem większych końcówek. Pozwoliłem sobie trochę oczyścić końcowy.

jae7g2.jpg

A przez zimę rozkręciłem lampy, kupiłem krzyże i przesłony. Będą też białe kierunkowskazy wbdngz.jpg

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Ewidentnie brakuje dobrego koła i minimalnie sportów i oczywiście jeszcze wdół z nią:-P a tak to wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Jeśli zmiana felgi to chyba tylko na future albo coś w tym stylu. Lubię prostotę. Zawieszenie mogło by pójść troszeczkę niżej ale szkoda mi pozbywać się tego zestawu co mam bo bardzo dobrze mi sie na nim jeździ. Wolałbym uporać się z innymi drobnymi rzeczami a trochę tego jest. Mam 100 pomysłów na minutę ale nie mam czasu i możliwości wszystkiego zrobić od razu

W najbliższym czasie wpadną hamulce z 330i e46. Planuję je zregenerować, wypiaskować i pomalować proszkowo na żółto lub srebrno.

2hg4gvl.jpg

Profilaktyczny serwis układu chłodzenia

o755rc.jpg

Brakujące tylne amortyzatory Koni sport

dh3ko5.jpg