Skocz do zawartości

BMW M3 E46 ImolaRot2 U.S.A. Cabrio Dawid Definition


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

Dawid urwał rąbka tajemnicy i jedyne co mogę wam i sobie doradzić to zbierać powoli na dobre protezy bo po tym co tu wpadnie za koło to szczęki powypadają.
Mam nadzieje że foty podesłane pomogą w wyborze odpowiedniego setupu :)
Trzymam kciuki wariacie, będzie tu nisko szeroko i mega tłusto !!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBS RS nie do e46, to nie moja bajka. 

Koło będzie zacne ale kiedy wpadnie to nawet sam Sandał nie wie jeszcze ;) 

Na teraz szykuje RH w nowych szerokościach i jak zwykle jest dylemat co zrobić. Na początek kupiłem dwa ranty 4 cale radionx na tył, po przekładce wyszło na tyle 10.5 cala i tak jak przeczówałem jest to za mało na zdjęciach jest właśnie 10.5 z rantem 4 cale + dystans 25mm. 

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

Więc teraz dylemat czy dać 5 cali czy 4,5 na tył ????? 

 

Na przód pójdzie 4 cale, które miały być na tyle ale jednak wyląduja z przodu z węższym bębnem co da równe 10 cali + opona 235 lub 245/35 . Na zdjęciach jest 10.5 z oponą 255/35/18 i widać , że to dobrze siądzie po spasowaniu finalnym. 

40.jpg

41.jpg

Podsumowując opcje są dwie :  1 set : 11 tył 10 przód ranty 4.5 tył , 4 przód opony  tył 265/255/35/19, przód 235/245/35/19 . 

                                                          2 set: 11.5 tył 10 przód rant 5 tył, 4 przód opony 265/275/35/19, przód 235/245/35/19. 

Proszę o podpowiedz, ja bardziej skłaniam sie na set nr 1 nie chce przesadzić z szerokością i naciągiem opony. 

 

Auto za ok 10 dni będzie już składane na nowym lakierze. 

33.jpg

34.jpg

35.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że na przód chowa się 9,5 cala et ok 20 a tył 10,5 cala et ok 25.

Jak celujesz w fajne naciągi na 19 to opony przód 225/35 tył 265/30, możesz zerknać u mnie w temacie mam zdjecie na oz i opony 235/35 i 265/30 i przód jest trochę za wysoki w stosunku do tyłu. 

Jakbym miał celowac w grube koło to jak napisałes 10 cali przód i 11 tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie set numer dwa, wizualnie 5" cali w RH to 4" więc nic nie będzie przesadzone. Wtedy opona 265/30 i bez dystansu będzie to wyglądać podobnie jak na zdjęciu wyżej, z tym że będzie delikatnie większy naciąg więc opona powinna się ładnie schować w nadkole. A na przód 235/35 na 10" W takiej konfiguracji profile opon będą praktycznie idealnie równe tak samo jak naciągi i nic nie przesadzone 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, asmo napisał:

możesz zerknać u mnie w temacie mam zdjecie na oz i opony 235/35 i 265/30 i przód jest trochę za wysoki w stosunku do tyłu.

 

Ponieważ u ciebie ta opona była założona na 8.5", różnica w wysokości profilu między 235/35 a 265/30 to tylko 3mm ;) Także przy odpowiednich szerokościach felg nie powinno być widać żadnej różnicy wysokości opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Richie_G napisał:

 

Ponieważ u ciebie ta opona była założona na 8.5", różnica w wysokości profilu między 235/35 a 265/30 to tylko 3mm ;) Także przy odpowiednich szerokościach felg nie powinno być widać żadnej różnicy wysokości opon.

 

Zgadza się, było na 8,5 i nie było w ogóle naciągu, ale nawet optycznie koło wydawało się wyższe :P mimo naciągu średnica się nie zmienia.

Jeśli 10 cali na przód to 235/35 tak jak piszesz będzie najlepszym wyborem

na 11 cali można się pokusić wtedy o 275/30 np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, asmo napisał:

mimo naciągu średnica się nie zmienia.

 

Średnica osadzenia opony się nie zmienia, ale średnica całkowita koła przy dużym naciągu już tak. Tym bardziej optycznie to wtedy widać. 

 

4 godziny temu, asmo napisał:

na 11 cali można się pokusić wtedy o 275/30 np

 

 

Na 11" naciągu nie będzie wcale. Jak najbardziej się zgadzam że zagra 275/30 ale na 11.5" jak w wersji drugiej o której pisałem wyżej. I wtedy jest opcja 265/30 większy naciąg lub 275/30 mniejszy naciąg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak set 1 z rantem 4.5 wole mieć rezerwę niż nadmiar, złożyłem też dzisiaj przód 10 cali z rantem 4 cale 

45.jpg

 

Ten rotor zupełnie inaczej się prezentuje z dużym parapetem jestem zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Richie_G napisał:

 

Średnica osadzenia opony się nie zmienia, ale średnica całkowita koła przy dużym naciągu już tak. Tym bardziej optycznie to wtedy widać.

No właśnie optycznie się zmienia - a w rzeczywistości mierzone wiele razy i się nie zmienia.

Mierzyłem ze znajomymi kilka razy i czy założy się oponę na felgę 8,5 cala czy na 10 to koło ma taką samą średnice.

a co do opon na 11 cali to wszystko już zależy od upodobań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czas przyspieszyć z robotą, auto już pomalowane lecimy ze składaniem ;) 

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

 

Felgi Rh na szerszych rantach zacznają mi się coraz bardziej podobać, jak dojdzie gwint to spas będzie taki jak lubię .  

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

61.jpg

62.jpg

 

tył przymierzyłem na oponie 255/35 + dystans 12 mm tak to siadło finalnie czekam na opony 265/30 i dam dystans ok 7mm i będzie ok . 

63.jpg

64.jpg

65.jpg

66.jpg

67.jpg

 

A to do pieca bo raport smogowy w swarzędzu się nie zgadza ;) 

68.jpg

69.jpg

70.jpg

71.jpg

72.jpg

73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartnik3er napisał:

Na te aktualizacje czekałem :mrgreen:

I ty mi mówisz że idę z tematem A tu proszę :shock: jaki progres 

Elementy wnętrza będą reanimowane czy ustępują miejsca nowym?

Pozdro piwo

 

 

Reanimacja ale jak nie wyjdzie to nowe wjedzie, dekory daje piano black 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...