Skocz do zawartości

[e46] 325ci atos1987


atos1987

Rekomendowane odpowiedzi

Atos możemy spróbować u mnie na wsi zdemontować zaciski, wziąć szczotkę drucianą, diaxa i poczyścić je troszkę i rzucić kolor z puchy. Jeden dzień roboty a zawsze lepiej będzie siedzieć niż rude, kurest**. Na mnie możesz liczyć, aby tylko wiedział kiedy i jak czasowo zorganizować sobie wszystko.

A co do felg, siedzą zacnie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka urlopu i świetna pogoda więc wypadało to jakoś wykorzystać. Auto przeszło próbę trasy w 3 osoby (Warszawa-Siedlce,93km). Tył oczywiście przytarł na nierównościach-hopkach itp itd, najgorsza była Warszawa bo drogi mamy tu tragiczne, wioski robiłem bez przycierek już :wytrysk:Generalnie nie da się mieć auta żeby ono wyglądało i dało tym się jeździć "normalnie". To był mój pierwszy i ostatni raz kiedy wiozłem kogoś z tyłu na fotelu. :D Co do skręcania gwintu to tak jak pisałem tył zostaje jak jest a przód lekko jeszcze opuszczę a jak dorobię się drogi dojazdowej jaka powinna być w 21 wieku to wtedy pomyślę nad tyłem. Teraz pozostaje czekać na zimę i ogarnięcie tego co razi w oczy. :ph34r:Kilka fotek z kalkulatora. 

img_20190815_173235jpknj.jpg

img_20190816_134617geja5.jpg

img_20190817_154309pjkud.jpg

img_20190817_161211_19wjdb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi Marek. Zobacz jego spasy. Masa osób lata na srogiej glebie i dają radę. Kwestia spasów, rolowania błotników, odpowiednio twardego zawieszenia, itd. Myślę, że e46 jest tak popularne, że na bank ktoś Ci doradzi jak to poukładać, żeby nie wtapiać kasy na testy i próby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolowanie było więc to już odpada. Zawias AP jest baaardzo miękki z tyłu więc tu głównie jest problem. No i kolejna sprawa to droga jaką mam. Uwierzcie mi to nie jest droga i wjazd na oponę niskoprofilową i skręcane felgi :shock: Sanczo był u mnie i widział. Na forum jestem 9 lat i wiem jak co powinno wyglądać, to nie jest tak że nie wiem :)

Robię molo oraz zakończenie sezonu na zajezdzie Pauza i auto trafi do lakiernika oraz na regenerację zacisków. Chcę zaliczyć te dwa wydarzenia i tyle na ten sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 12:31, atos1987 napisał:

Rolowanie było więc to już odpada. Zawias AP jest baaardzo miękki z tyłu więc tu głównie jest problem. No i kolejna sprawa to droga jaką mam. Uwierzcie mi to nie jest droga i wjazd na oponę niskoprofilową i skręcane felgi :shock: Sanczo był u mnie i widział. Na forum jestem 9 lat i wiem jak co powinno wyglądać, to nie jest tak że nie wiem :)

Robię molo oraz zakończenie sezonu na zajezdzie Pauza i auto trafi do lakiernika oraz na regenerację zacisków. Chcę zaliczyć te dwa wydarzenia i tyle na ten sezon. 

Skorzystaj z przerwy zimowej i wykorzystaj ją solidnie. Auto na kobyłki i możesz działać nad tym co Cię kuje w oczy.  Ja też potrzebuje motywacji, ale ciągle do przodu - będzie wesoło jak będziemy mogli razem już śmigać autami! :D A nie z boku jako pasażer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaciski były chamskie czerwone to jedna z pierwszych moich zmian to druciak w rękę, zdarcie tego i pomalowałem czarnym do wysokich temperatur. Na tą zimę też chce oddać do piaskowania i na nowych częściach poskładać zaciski. Jednak nie wiele trzeba by zaciski ogarnąć, zachęcam. Warto. Szkoda żeby w fajnej feldze było tło zardzewiałej tarczy albo zacisku.

Dasz radę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy wypad Syndykatowy zaliczony. Co mogę powiedzieć ? Żałuję że nie mam trochę mniej lat bo było by więcej przede mną takich imprez :D Obudzić się rano , wyjrzeć przez okno i zobaczyć tyle świetnych samochodów na oczy to swego rodzaju spełnienie marzeń które noszę w sobie od 8 lat bycia na forum. 

Wielki szacunek dla każdego kto wczoraj został wyróżniony.

Ja pewnie nigdy nie osiągnę tak wysokiego poziomu ale samo uczestniczenie w czymś takim jest dla mnie już swego rodzaju wyróżnieniem. Dzięki że mogłem z Wami być i mam nadzieję że jeszcze parę razy tam z Wami będę. 

Tak jak wspominałem , lecę z usunięciem rudej z auta , następnie przód pójdzie jeszcze niżej a co dalej to pokaże już mój portfel. 

70729872_669354796808lgkg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, atos1987 napisał:

Pierwszy wypad Syndykatowy zaliczony. Co mogę powiedzieć ? Żałuję że nie mam trochę mniej lat bo było by więcej przede mną takich imprez :D Obudzić się rano , wyjrzeć przez okno i zobaczyć tyle świetnych samochodów na oczy to swego rodzaju spełnienie marzeń które noszę w sobie od 8 lat bycia na forum. 

Wielki szacunek dla każdego kto wczoraj został wyróżniony.

Ja pewnie nigdy nie osiągnę tak wysokiego poziomu ale samo uczestniczenie w czymś takim jest dla mnie już swego rodzaju wyróżnieniem. Dzięki że mogłem z Wami być i mam nadzieję że jeszcze parę razy tam z Wami będę. 

Tak jak wspominałem , lecę z usunięciem rudej z auta , następnie przód pójdzie jeszcze niżej a co dalej to pokaże już mój portfel. 

70729872_669354796808lgkg2.jpg

Na tym zdjeciu widac ze 19 cali w E46 to jest totalna tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, feconi napisał:

Z tyłu też jest E46 na 19" i nie wygląda źle. Kwestia spasowania tylko.

Dokładnie! Koło trzeba spasować i będzie gitara. 19" to idealna felga do e46. 

@atos1987 miło było poznać i zobaczyć auto. Spasuj to i pokaż że przedmówca się myli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dongrande_ napisał:

Na tym zdjeciu widac ze 19 cali w E46 to jest totalna tragedia...

Cieszy mnie to że Twój pierwszy post na forum skierowałeś właśnie do mnie tajemniczy dongrande.

Tragedia to jest wypowiadać się a gówno wiedzieć. Może jak byś poczytał mój temat odnośnie wysokości auta to byś tego posta nie musiał nawet pisać. 

Uspokoję Twoje emocje i powtórzę kolejny raz , na wiosnę przód pójdzie w dół, wiec śpij spokojnie - koszmary Ci nie grożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, atos1987 napisał:

Cieszy mnie to że Twój pierwszy post na forum skierowałeś właśnie do mnie tajemniczy dongrande.

Tragedia to jest wypowiadać się a gówno wiedzieć. Może jak byś poczytał mój temat odnośnie wysokości auta to byś tego posta nie musiał nawet pisać. 

Uspokoję Twoje emocje i powtórzę kolejny raz , na wiosnę przód pójdzie w dół, wiec śpij spokojnie - koszmary Ci nie grożą.

Będę drugim Łapka tego forum i bede tu czesto zaglądał, i chetnie sprawdze jak to spasujesz bo twoje spasy przy 18 w RH tez nie zachwycały :) To nie hejt a opinia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie strach się bać. Skoro już rozmawiamy to kolejny raz napiszę Ci że opuszczając auto, pozbawiam się na ten moment wyjazdu po za bramę. Mogę go sobie opuścić i zrobić zdjęcie i wtedy będzie wszystko pięknie. Też nie podoba mi się przód i raziło mnie to za każdym razem jak mijałem moje auto teraz na Molo. POwtarzam enty raz już do porzygu, opuszczę przód natomiast tyłu już nie bo łapie przycierki na uskokach. Negatyw ustawiony na full.

Dlatego sprzedałem RH ponieważ tam była totalna kupa bez spasów a na Mito mogę coś podziałać na nowy sezon.

 

Skoro ciężko Ci czytać to zobacz jaką drogą muszę jechać by dostać się do CYWILIZOWANEJ ulicy. Proszę bardzo bajoro na kilkanaście centymetrów głębokości a pod taflą wody cegły.

img_20190908_113740r3ky3.jpg

img_20190908_113554ajjvj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście na tej ścieżce męki dla Łukasza. Ogólnie tragedia, że ta droga dojazdowa wygląda tak jak wygląda - by wyjechać stamtąd to trzeba znać ją na pamięć, można trzeć, zawieszać się i w ogóle dla mnie osobiście porażka. Współczuję, ale tam tak jak Atos pisze nie da się spuścić niżej auta, bo po prostu strach...

A co do auta, nie ukrywam mogłoby zejść jeszcze niżej chociaż z przodu, ale postaraj się zmotywować do działań - jeleniu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można powoli podsumować sezon 2019 i jeszcze raz opisać co mnie czeka w zimę/wiosnę.

Ten rok był moim pierwszym rokiem jeśli chodzi o uczestniczenie w jakichkolwiek zlotach. Pierwszym zlotem było "Przebudzenie mocy". Zlot fajny,piekna pogoda oraz klimatyczne miejsce do tego dużo aut ale niestety poziom był bardzo zróżnicowany. Następnie zlot-nieporozumienie w okolicach Sierpca, może dlatego ze pogoda nie dopisała.. 

Następnie przyszło Melo na Molo, tu nie ma na co narzekać :D no może tylko na to że chciałbym z każdym się napić i zamienić chociaż parę zdań a nie udało się to.

Zwieńczeniem sezonu był szybki wypad na zlot organizowany przez BMW Klub Mazowsze. Poziom większości aut-TRAGICZNY, pogoda słaba ale chociaż auto odbyło ostatnią dłuższą trasę w tym roku.

70844679_182638728083ocj6s.jpg

Przód obniżyłem delikatnie bo ledwie 5mm

Do tego wpadł filtr powietrza K&N 

I mechanik uszczelnił mi dyfer ponieważ od roku już dość mocno się pocił.

Jestem cały czas na etapie szukania dobrego zakładu lakierniczego żeby usuneli ogniska korozji i polakierowali to porządnie. Przy okazji też zabezpieczenie nadkoli antykorozyjnie.

Jeżeli zrobię powyższą czynność, wtedy kolejnym elementem będzie ogarnięcie zacisków i pomalowanie ich, myślę że czarny połysk będzie najlepszym rozwiązaniem.

Następnie chcę zrobić drugie podejście do kierunkowskazów przednich, pierwszy zestaw DEPO połamany.. 

Przydało by się też troszkę zadbać o wnętrze. Najchętniej kupiłbym stołki z m3 EU ale to graniczy z cudem więc póki co zostają te. Pewnie na wiosnę wpadnie cupholder.

No i OCZYWIŚCIE(!) przód jeszcze obniżę żeby moje ukochane hejterki piszące mi pod każdym foto na FB, insta itp itd że mam kozę, nie miały już tyle powodów do narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

dsc_0163ukkwp.jpg

Odbyłem już wizytę u Blacharza. Oczywiście jak to u nas w Warszawie, jak co do czego to robią wszystko a jak przyjedziesz na miejsce to kręcą nosem że oni w takie coś się nie bawią. Finalnie jednak łaskawy Pan zdecydował że podejmie się zabawy z rudą. Pytanie tylko kiedy, bo jest zawalony robotą a moje auto weźmie sobie jako taką dłubankę pomiędzy większą robotą. Mam nadzieje że do wiosny się wyrobią z tym..

Pytanko jest. Polecicie jakieś zestawy do hamowania bo w planach jest regeneracja zacisków ale może jednak skuszę się na kupno czegoś nowego. Takie P&P bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...