Skocz do zawartości

[e46] 325ci atos1987


atos1987

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dawid82 napisał:

miałem dunlop na 10 cali własnie na RH i ładnie się rozciągnoł, obecnie mam 245/35/18 i mam taki naciąg jaki lubie, a to co Ty masz na tym contionentalu to tragedia jest 

Właśnie studiowałem Twój temat gdzie też zastanawiałes się nad doborem opon..

Po kilku dniach rozkminy i dysykusji ze znajomymi stwierdziłem że idę w nowego chińczyka. Wybór padł na Nankang NS 20 ale w konfiguracji 225/40. Nie byłem nigdy do nich przekonany ale jak popatrzyłem to naciągi są o wiele lepsze na nich niż na "markowych" oponach. 

A co myślicie o 235/40 ? czy w stosunku do przodu 205/40 będzie abs wariował ? 

Czy może jeszcze iść w 215/40 przód i 235/40 tył ? 

Auto i tak póki co nie będzie na większej glebie wiec szukam optymalnego rozwiązania , po tym jak 225/35 mi nie pasuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja danych. 225/35 zastąpione nowymi Hankook Ventus 235/40 . Wizualnie o niebo lepiej i tak jak lubię. Dodatkowo wczoraj na wieczór zamówiłem Gwint AP a dziś już rano kurier mi go dostarczył do domu. W sobotę auto idzie do HTT na rolowanko i montaż gwintu. Aaa no i cały czas szukam dekielków do RH jak by ktoś coś wiedział..

img_20190305_174731jgkd3.jpg

img_20190305_174827itk7p.jpg

img_20190305_174843qtj15.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie sprawa NARAZIE wygląda tak:

- Auto było delikatnie obniżone ponieważ jak już wielokrotnie pisałem , mam bardzo hardcorową drogę prowadzącą do mojego podwórka. Mało tego teraz jeszcze na przeciwko domu mam budowę osiedla więc wszystko mam rozkopane i w wodzie a do tego Panowie fachowcy na drogę rozrzucili kilka wywrotek potłuczonych cegieł gdzie momentalnie niszczę ranty w kołach jak się na to nadzieję. Na tym setupie jak wygląda teraz ledwo udało mi się wjechać na posesję..

- Zdjęcia też tylko takie jakie cyknął HTT . Obecnie auto stoi w garażu i czeka na pogodę żeby je porządnie umyć. 

- Tył może tu lepiej siedzi bo na kanapie i w bagażniku leżały koła zimowe :]

- Samochód jeszcze czeka na geometrię/zbieżność. Z tyłu trzeba ustawić negatyw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jedno zdjęcie strzelone kalkulatorem . 

img_20190414_161651_hsqkf6.jpg

W sobotę pojechałem na pełną geometrię, miałem ustawić z tyłu większy kąt bo czasami złapię przycierkę ale finalnie nic nie zostało zrobione w aucie. Okazało się że mam do wymiany tuleje wahacza z przodu i dopiero po majówce oddam auto. Zamówiłem już Lemfordery.

W międzyczasie kupiłem podszybie z ASO bo moje po dotknięciu się rozsypało.

Kupiłem również lakier zaprawkowy ponieważ musiałem pokryć kawałek elementu który mnie strasznie drażnił w oczy.

img_20190407_105426_hgcjn5.jpg

No i oczywiście wpadło to czego najbardziej brakowało, dekielki RH od BazejGarage.

img_20190406_10485284kq2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2019 o 21:34, atos1987 napisał:

Jedno zdjęcie strzelone kalkulatorem . 

img_20190414_161651_hsqkf6.jpg

W sobotę pojechałem na pełną geometrię, miałem ustawić z tyłu większy kąt bo czasami złapię przycierkę ale finalnie nic nie zostało zrobione w aucie. Okazało się że mam do wymiany tuleje wahacza z przodu i dopiero po majówce oddam auto. Zamówiłem już Lemfordery.

W międzyczasie kupiłem podszybie z ASO bo moje po dotknięciu się rozsypało.

Kupiłem również lakier zaprawkowy ponieważ musiałem pokryć kawałek elementu który mnie strasznie drażnił w oczy.

img_20190407_105426_hgcjn5.jpg

No i oczywiście wpadło to czego najbardziej brakowało, dekielki RH od BazejGarage.

img_20190406_10485284kq2.jpg

 

Dekielki pierwsza klasa tez szukam czegoś nowego bo te moje to szkoda gadać. Długo czekałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odkopuję temat. Więc tak, auto nadal bez spasowania i niestety w najbliższym czasie tak zostanie. Pisma do gminy , straży miejskiej , zarządu dróg miejskich - nie dały mi nic. Na tym setupie jaki widzicie wjechałem ostatnio w kałużę która była na całej szerokości drogi dojazdowej do posesji. Efekt był ciekawy bo auto miało prawie całe progi w wodzie. 

Mógłbym śmiało zrobić serial odcinkowy z tego co się dzieje u mnie na drodze. Myślę że nie ma tu na syndykacie drugiej osoby która ma aż tak pod górkę jesli chodzi o takie rzeczy. :]

A co do auta to wymienione tuleje wahacza,ustawiona geometria/zbieżność - niestety na parametrach e46 m3 czyli z tyłu negatyw ledwo 1,5 stopnia. Jest lipa bo mimo japy to opona z tyłu przy uskokach lubi mi się obetrzeć o rant błotnika i już jest lekko pościerana (tylko lewa strona). W najbliższych miesiącach bedę też oddawał auto do lakiernika bo z tyłu na błotniku już są spore purchle i to samo na błotniku z przodu (tu póki co małe).

Jutro wpadają ciemne kierunki DEPO bo te Clear'y od dawna mnie drażnią. 

Edit: Depo wpadły i podczas montazu ułamał mi się zatrzask. Totalne gówno którego nie da się spasować tak jak ori kierunków.

Dodaję 2 zdjęcia kozy. Wygląda to źle,tragicznie - mówiąc wprost Wkur*ia mnie to wszystko ale nie mogę nic zrobić. Jeszcze trochę a japy w moim aucie będą tak samo słynne jak czarny dach w pewnym czerwonym kebabie :wytrysk:

dsc_00022ejds.jpg

dsc_00044ckqj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mała aktualizacja tematu. RH w tym tygodniu idą do nowego właściciela, ostatni raz odbyły ze mną drogę na urlop w Augustowie. Dołączam do grona ludzi którzy twierdzą że 18 do e46 to jest zdecydowanie za mało by normalnie poruszać się tym po naszych drogach. Niestety nie mogę zrobić sobie pomnika by mieć auto tylko na zloty.

img_20190804_1017136wks8.jpg

Zaczeły się rozkminy , jakie kupić koło w 19" by mi to pasowało? Nawet pisałem do sandała bo widziałem że miał Hartge w 19" na radinoxie ale niestety ranty były bardzo wąskie więc temat odpuściłem. Następnie pojawiły się moje ukochane Futury w 19" u Błażeja ale tu znowu cena mnie przerosła.. Wybór padł na coś co nigdy mi się jakoś mocno nie podobało aczkolwiek ostatnimi czasy zdobyło moje uznanie.. Mito znane na naszym forum :)

img_20190811_124711s0k00.jpg

No i ostatni fant jaki wpadł to lusterko wewnętrzne z m3. Niestety lusterko nie jest podłączone i nie wiem czy w ogóle będę ruszał ten temat..

img_20190731_1943464wjjy.jpg

Z rzeczy BARDZO PILNYCH jakie muszę zrobić to pozbycie sięognisk korozji z dwóch przednich błotników oraz tylnego , robi się już bardzo niewesoło ale to zrobię dopiero po zakończeniu sezonu, bo chcę jeszcze odwiedzić kilka imprez.

Kolejna sprawa to uprać środek i zadbać trochę o detale we wnętrzu.

I na koniec zabezpieczyć błotniki jakimś specyfikiem dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mito już wylądowały na aucie. Jeździ mi się o wiele lepiej niż na 18". Przód pójdzie w dół jeszcze a tył raczj zostanie tak jak jest obecnie. Kilka zdjęć zrobionych na szybko. Teraz baaardzo chu*owo wyglądają zaciski bo są całe pordzewiałe. Przez zimę postaram się to ogarnąć.

img_20190813_144305xkk2e.jpg

img_20190813_155454rgj59.jpg

img_20190813_163751nvkgi.jpg

img_20190813_1927472fj58.jpg

img_20190813_193332c8ks2.jpg

Teraz żadnych modów tylko ogarnięcie blachy. Niestety na Molo przyjadę z ruda na błotnikach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vmasher napisał:

Przyznam szczerze że mnie wogóle to Mito do E46 nie leży. Może trzeba porządnych spasów - a może porządny HEBEL ;-)

.

.

.

.

A może dlatego że nie lubię E46.

No offence 8-)

Ja też Mito nigdy się nie jarałem bo nie lubiłem rotoru gdzie występowały cienkie ramiona. Jednak przekonałem się do nich i koło mi sie widzi aczkolwiek chętnie widziałbym tu futury czy hartge :D 

42 minuty temu, lapka666 napisał:

No i tu jest pokazane ile dają spasy. Niby "wszystko" ma a wrażenia nie robi w ogóle. Lepiej, że 19" wleciały ale jeszcze trochę walki żeby było jak należy.

Dokładnie. Spasy robią mega różnicę ale jak pisałem milion razy nie mogę za bardzo w tym temacie podziałać ponieważ nigdzie autem nie wyjadę od siebie. Przód będę opuszczał jeszcze ale też bez szaleństw. U Sancza wygladało to wzorowo :wytrysk:

67978065_425528794715bgk4f.jpg

26 minut temu, mati0618 napisał:

Trochę słabo jechać autem z rudymi błotnikami na zlot

Aż tak bardzo źle nie jest ale z bliska widać purchelki. Dlatego nie będę jechał w pełni usatysfakcjonowany na to wydarzenie. Błotniki oraz zaciski hamulcowe w tym moemencie to największe zło tego auta. Mamy 14 sierpnia, do Molo zostają raptem 3 tygodnie i nie znajdę w tym czasie lakiernika który mi to zrobi . Potrzebuję też nieraz auta dlatego dopiero po sezonie będzie okazja by to zrobić. Niestety u mnie e46 jest też jako daily więc cukierka nigdy z niej pewnie nie zrobię , mimo że bardzo bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...