Skocz do zawartości

[E46] M3 Coupe Stahlgrau - asmo


asmo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Cześć!

Udało mi się upolować na prezent noworoczny takie oto cuda ;) Zdjęte prosto z auta torowego BBS Fi w 18 calach i 5x120, oczywiście kute i z bardzo dużym concave. Felgi to już takie białe kruki, ponieważ były bardzo krótko w produkcji i obecnie ceny za używki wynoszą około 5 tyś dolców :D Miałem w swoich rękach naprawdę już mnóstwo kompletów, ale to jak wykonany jest ten BBS i jaką ma wagę to jest jakiś kosmos.

Parametry to 9,5 x 18 ET 20 przód i 10,5 x 18 ET 25 tył, opony tylko na przymiarkę, felgi idą do renowacji, a kolor do zmiany... tylko na jaki?

abWDhTdG.jpg

MEIHHZcG.jpg

UYgDmOtM.jpg

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DzikuCMS napisał:

No to prawda, apexy siedziały mocno i zajebiście się komponowały z kolorem budy, taki klimat zapierdalacza zawsze na propsie, aktualne bbsy może i rarytas i jakość sztos ale nie pasują kompletnie do E46, prędzej do 1nki @Wisnia135ilub do jakiegoś F M2/3

Czy ja wiem czy do 1er , widziałem 1M na tych kołach  i  bez rewelacji, stare dobre  ch-ry biją je na głowę, na ten moment to najsłabsze koło jakie tutaj wpadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 13:35, asmo napisał:

Cześć, nazywam się Paweł i choć na forum już jestem od dłuższego czasu to dopiero dziś uznałem, że może warto pokazać swoje auto :P

Chciałem pokazać Wam auto, którego właścicielem stałem się w dość spontaniczny sposób ;)

Wcześniej jeździłem BMW Z3 Coupe, które może niektórzy z Was kojarzą:

yaiixswhgbe4.jpg

M3 wpadło w moje ręce jakoś półtorej roku temu, zdecydowałem się na ten wóz ze względu na kolor, wnętrze i stan w jakim było auto. Samochód jest cały w oryginalnym lakierze - jedynie przednie błotniki ktoś musiał poprawiać na rantach, ale to chyba norma w E46. Skrzynia oczywiście manual, buda jak widać coupe. Auto jest z końcówki 2002 roku, później M3 nie dało się już zamówić w takim kolorze. Auto po sprowadzeniu jak się okazało było w większości oklejone przezroczystą folią ochronną, dlatego lakier zachował się w super stanie :D

spOSRCYL.JPG

Później chciałem doprowadzić auto do jak najlepszego stanu mechanicznego, zaczęły się wymiany wszystkich części eksploatacyjnych które tego wymagały. Dodatkowo regulacja zaworów, wymiana wahaczy na regulowane z ftwl, camber na przód i nowe zawieszenie gwintowane FK Konigsport na wkładach Koni, przewody w stalowym oplocie, wymiana tulei w wahaczach na poli, kompletny detailing który przeprowadziłem sam oraz mnóstwo innych rzeczy o których pewnie zapomniałem :P

DxQTaULu.JPG

Następnie montaż szpilek Sparco zamiast śrub oraz złote nakrętki Muteki SR48, kierunki zmienione na amber, tak wg mnie lepiej pasowały do wozu ;)  Można było zacząć kombinować z kołami, na początku wpadły OZ Ultraleggera 8,5 i 10 x 19, z oponami Michelin PSS 235/35 i 265/30, tak to wyglądało:

3M15gaUi.JPG

nVEU65Rq.JPG

HgU45PKT.JPG

A tak się prezentuje obecnie wnętrze, w większości wygląda tak jak wyszło z fabryki, jedynie listwy poszły w carbon :P

u2AsotL7.JPG

Zaczęły się kombinacje z felgami z Z3 czyli Cargraphic Racing - w sumie to wzór typowo z Porsche, ale moje są wyjątkowo w rozstawie 5x120. Z tyłu zmieniłem bębny i wyszło 10,5 cala z 11,5 które były ;) przody zostały 9,5 do tego doszły opony 235/40 i 265/35 18 Bridgestone Potenza RE11A - fajne semislick prosto z Japonii ;)

icj8c6Di.JPG

Teraz kilka fotek jak obecnie się prezentuje M3 :D

RrqrcDeh.jpg

gB8NK6WB.jpg

Q6UvdEYd.jpg

VZY0zA88.jpg

OHTdpyU0.jpg

rjK0bmrT.jpg

u1gKawcA.jpg

Plany na przyszłość?

- nowy komplet kół

- hamulce - już kupione

- nowy wydech jakiś tuningowy :P

- dopieszczenie detali

Nie jest to typowy German, auto jest zrobione bardziej w moim stylu i raczej nie zamierzam tego zmieniać ;)

Pozdro!

Piękny kolor uwielbiam taki grafit No i Mka mazenie pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda, że nie FI-R, choć i te są mocny sztos. Felga nastawiona przede wszystkim na performance. 

Wzór bardzo spoko, niezły concave ale w tym kolorze nie pasują do auta i to widać. Ja bym lakierował na srebrno i to w wysokim połysku  :-) 

Przyznam, że na zdjęciach od Ciebie to koło wydaje się nazbyt nowoczesne...

...ale na innych fotach w sieci jest już dużo, dużo lepiej

30974844262_fc6a4c99c8_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chilli WonderBoy napisał:

No nie wiem, ja bym tam FI-R do 1M zainstalował i myślę, że byłby to super pomysł gdyby nie ich cena czy dostępność...

Jak pisałem , dla mnie osobiscie rewelacji nie robią, duzo lepiej siedzą stare dobre ch-ry w mojej opini choc najbardziej bym widzial lm-r ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jaja mam na swoim miejscu, więc mi ich na widok tego zestawiania nie urwało, ale nie ma też jakiejś strasznej lipy, po prostu jest ok, schludnie i w miarę estetycznie. Tylko moim zdaniem należy zmienić kolor. Złote za mocno rzucają się w oczy, dlatego też części się nie podobają. Poprzedni setup robił jednak większą robotę. Pozdrawiam właściciela tej emeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, te lepsze i te gorsze których było zdecydowanie więcej ;)

Tak jak kiedyś pisałem, nadal mam wszystkie koła jakie od początku były na M3, więc BBS Fi to tylko jeden z wielu, jak mi się znudzi wpadną znów APEXY, które spokojnie czekają na półce :P

Co do koloru to złoty odpada, ale mam dwa pomysły, pierwszy to taki hypersilver w mocnym połysku, do tego czerwony dekiel:

N1qq8vZZ.jpg

A druga opcja to taki kolor grafitowy, shadow silver w macie, tak jak te na pierwszym planie:

WPrdWjC8.jpg

Czarnych kolejnych kół już nie chce, więc takie na pewno odpadają.

Chyba że ktoś w stanie jest ogarnąć jakieś VT żebym miał łatwiej :P

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem te koła na pierwszych zdjęciach na samochodzie  a potem komentarz Kujona i pomyślałem : co te Kujon p.er.oli ??...przecież spoko kółko...ale teraz zobaczyłem te ostatnie fotki samych kół i faktycznie coś w nich "nie teges " ( trochę takie bez finezji:-P )...ale oczywiście próbuj z kolorem , dobrym doborem opon i pokaż co wyszło 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asmo napisał:

Dzięki za wszystkie opinie, te lepsze i te gorsze których było zdecydowanie więcej ;)

Tak jak kiedyś pisałem, nadal mam wszystkie koła jakie od początku były na M3, więc BBS Fi to tylko jeden z wielu, jak mi się znudzi wpadną znów APEXY, które spokojnie czekają na półce :P

Co do koloru to złoty odpada, ale mam dwa pomysły, pierwszy to taki hypersilver w mocnym połysku, do tego czerwony dekiel:

N1qq8vZZ.jpg

A druga opcja to taki kolor grafitowy, shadow silver w macie, tak jak te na pierwszym planie:

WPrdWjC8.jpg

Czarnych kolejnych kół już nie chce, więc takie na pewno odpadają.

Chyba że ktoś w stanie jest ogarnąć jakieś VT żebym miał łatwiej :P

Pozdro!

Jak już ten felunek zostawiasz to wal w pierwszą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Podobno wszyscy tęsknili za Apexami, więc dlatego że BBS Fi są nadal w renowacji - w sumie już leci 4 miesiąc... to na auto wpadły z powrotem Apexy. Dodatkowo zmieniłem po 4 latach kierunki na ori takie jak były w tym aucie od nowości plus udało mi się kupić opony na BBS RS GT w 19, może na dniach uda mi się je przymierzyć na auto :)

Poza tym znów kilka poprawek mechanicznych, aby auto nadal cieszyło jazdą, tak jak M3 powinno :D

AioCfDtG.jpg

OupTJssW.jpg

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...