Skocz do zawartości

[E46] 330 "Chmurka" by Hazel


Hazel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przedstawiam moje kolejne E46. Obecnie nic specjalnego ale plany są dość spore.Z wyposażenia kompletna bieda ale głownie liczyła się zdrowa buda pod dalsze modyfikacje i jest w stanie bardzo dobrym.Auto z przeznaczeniem do codziennej jazdy ale zobaczymy co bedzie w przyszłosci ;). Poniżej zdjęcia tuż po zakupie:

05Ft3aM.jpg

Jx1sXR2.jpg

h4CNkaX.jpg

Od zakupu mineły dwa tygodnie, nie przejchałem się nawet kilometra ale troche się pozmieniało. Wjechał M pakiet zewnętrzy w kolor + splittery na przód. Juz wygląda to troche lepiej ;) 

LZMdAVp.jpg

WG3qS76.jpg

VcDaHOw.jpg

Zmiana kierownicy na M pakiet z multifunkcją.

AMakcmC.jpg

Pod maską jedyny słuszny i prawilny silnik 1.9. Myśle ze zrobi robote. :D

plQS8dw.jpg

Do końca stycznia mam zamiar przygotowac zawias z 330 to jest piaskowanie i malowanie. Aktualnie w domu lezy do montażu shadow line, nakładki progowe m pakiet i radio Alpine UTE-200BT. Na dniach moze uda się kupic czarny sufit i ledy.

Zamowiony Gwint ISC lecz dotrze dopiero w lutym ;( 

W planach oczywiscie swap silnika na M54B30 + 6 biegowa skrzynia. Myślę ze na jakis czas starczy mocy ;) 

Docelowe koło to oklepane OZ Hartge 18 cali, Przód 8,5j tył 9,75j.

B4Kt0cI.jpg

Myśle ze siądą jak nalęzy ;)  Bębny i rotory idą po nowym roku do malowania a śrubki do chromowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MAREK GERMAN napisał:

Ciekawie może być, jeszcze do kompletu do środka dałbym sporty , a koła to już wisienka, wiadomo, ale chce je zobaczyć na aucie 

 

Pozdro

Środek mysle ze wjedzie czerwony, przynajmniej mam ochote zobaczyc jak to bedzie wyglądać

3 godziny temu, Rafael napisał:

Tak z ciekawosci,co bylo drozsze? auto cze Hartge? :D

Hartge ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszły nakładki progowe z m pakietu i podłokietnik. Kiere obszytą zmieniłem na oryginalną skóre. Lepiej się jeździ i wygląda tez chyba lepiej ;) 

xrDK59L.jpg

dZFmBCN.jpg

vWFXC51.jpg

Swap chyba bedzie troche przyspieszony bo w tym tygodniu bedzie wyciągnięty silnik ;)  Mam juz prawie całe zawieszenie z 330 przygotowane do piaskowania i lakierowania. Tak wgl jak macie lakierowane zawieszenia u siebie? Proszkowe czy cos innego? zalezy mi na tym by nie odpryskiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiona skrzynia 6 biegowa.. a nawet dwie ;) 

uAfEJBm.jpg

Silnik M54B30 stoi sobie grzecznie w garażu i czeka. To ten w rogu przykryty chłodnicą :grin:
KXyYxs4.jpg

Ogolnie to rzeczy do zrobienia jest dużo i chyba wolę pisac co zostało zrobione niz co mam zamiar zrobic i będzie zrobione bo to roznie bywa w życiu ;) w każdym bądzie razie ciekawe rzeczy zapowiadają się w najbliższej przyszłości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote i dzisiaj w niedziele rozpoczęty został swap na M54B30.Wyciągniecie 1.9 poszło w miare łatwo i przyjemnie.Aktualnie silnik wraz z skrzynią w budzie.Do załozenia wał, wydech, dyfer i cały przedni pas. 

Ostatnie chwile 1.9. Spodziewałem się nim troche więcej pojeździc ale w ogóle mnie to nie smuci ;) 

Es0Z7Ed.jpg

Komora po wyjęciu silnika wyglądała w nieciekawym stanie. Czasu nie było zbyt dużo ale zostało to trochę ogarnięte i wygląda o niebo lepiej wg mnie. Troche boli ze ori komory są robione w macie ale myśle ze kiedyś poprawię fabryke i wylakieruje ją w kolor auta ;) 

Es0Z7Ed.jpg

MdmWMdn.jpg

6O1N9jU.jpg

Przed włozeniem silnika został on troche przygotowany, Na zdjęciu trochę podstawowych częsci tak aby w przyszłosci sprawiał jak najmniej problemów ;) 

RdJpG77.jpg

Silnik juz przygotowany i można rozpocząc wrzucanie go do auta.

p5v8j7g.jpg

Silnik w aucie. Nie było to takie proste z racji 6 biegowej skrzynii która jest troche dłuższa. Akutalnie jest troche więcej poskładane lecz nie posiadam zdjęc. Czasu jak zawsze za mało i nie mam zbyt wielu zdjęc ale najważniejsze przedstawione ;) 

Tak poza tym jeżeli ktoś bałby się mocy w swojej pokrywie V8 i na zime chciałby cos normalniejszego do jazdy to posiadam kompletne M43B19 na sprzedaż ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 15:30, pioteresz napisał:

Konkretna przemiana będzie, szybko Ci to idzie :grin:

Nie chcesz się pozbyć jednej skrzyni? :-D

No plany dosc duze ale tempo jest niezłe. Nie ma aktualnie zdjęc co i jak wyglada bo brak czasu ale w tym tygodniu to troche nadrobię. Także zakupiłem fajne fanty do auta więc jak będą to  dodam zdjęcia. Skrzynia juz sprzedana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to czas na małą małą aktualizacje ;)

Pod maską wygląda aktualnie tak i wszystko jest juz w miare gotowe. Do pełnego swapa zostało dać węże od klimy z R6 i przenieść akumulator do bagażnika. Silnik chodzi bardzo dobrze wiec tylko się cieszyc. 

BXmmzj6.jpg

Nie moge się doczekac wiosny az nadejdzie troche ciepła i bedzie mozna wszystko czyscic i przywracac odpowiednich kolorów ;) Wpadły także nowe uszczelki reflektorów ponieważ stare ewidentnie jedyne do czego sie nadawały to do kosza. 

HCXASmf.jpg

9F6BJ5C.jpg

W Niedzielę pożegnałem czarne skóry a powitałem czerwone. Stan skór nie jest powalający, rzekłbym że średni. Napewno na wiosne dostaną porządne czyszczenie i przez jakis czas będa cieszyc oko.Na przyszły rok może obszyjemy jak Gamek do E21? :D

hTC0Crc.jpg

vy7E57a.jpg

Q0RvyWs.jpg

r9NvmDv.jpg

5s6pXM3.jpg

fSfA3lo.jpg

Z innych, pomniejszych rzeczy to podłączona została multifunkcja. Chciałem także zamontowac kierunki Depo dymione lecz ni cholery nie pasują. W dodatku zatrzaski są tak słabe że się połamały... z tego powodu narazie zostają białe ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wisnia135i napisał:

Silnik fajnie że siedzi  i jest spoko ale ten kolor skór do niebieskiego auto wygląda strasznie...  Generalnie moim zdaniem czerwone skóry to tylko do czarnego albo białego auta pasują... Tu wgl to nie leży... 

Mi akurat efekt podoba mi sie o wiele bardziej niz początkowo zakładałem. Taki kontrast bardzo mi sie podoba, chociaz nie ma co mowić ze wnętrze zawsze bedzie czerwone bo wszystko mozna kupic i sprzedać :D Każdy ma swój gust i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek.P jeżeli miałes na mysli ze wcisk i wkręcane to u mnie są na wcisk i wciskane miałem. Poprostu za nic nie moge ich odpowiednio wpasowac i jest to juz 2 auto gdzie są takie problemy wiec nie mam pomysłu. Także jak macie jakies rady w tym temacie to będe bardzo wdzięczny. Tak wgl czy ktoś zamawiał z was jakies zamienniki nerek czarny połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna częsc gratów do mojej chmurki :D  Z ASO bmw przyszło nowe podszybie bo stare nadaje się jedynie do kosza. Cieszy mnie bardzo ponieważ kłują mnie w oczy takie detale. Nowe wygląda niesamowicie ;) Razem z podszybiem trafiła do mnie linka maski ponieważ maska się zatrzasła i trzeba było wycinać bolce maski... nawet dwa razy  :D na przednim pasie widać nawet slady lecz bez obaw zostanie wymieniony na wiosne/lato przy detailingu ;) 

UcXkedy.jpg

ywUoSWV.jpg

Z tyłu natomiast zawitał dyfuzor w czarnym połysku. Myśle ze jak auto bedzie czyste i pachnące to bedzie wyglądał jeszcze lepiej.

cSpOB4d.jpg

Jakis ćzas temu przyszły także bebny na tył do Hartge. Stan bardzo dobry nie popękane a to najważniejsze. 

eMEXRYp.jpg

Wczoraj oddałem rotory razem z alu dekielkami do lakierowania. Kolor zostaje oczywiście srebrny ;) 

PS. własnie zmieniłem hosta z fotosika na Imgura. Myślę ze jest o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hazel zmienił tytuł na [E46] 330 by Hazel

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...